کد خبر: ۸۷۶۴۹
۵۰۳ بازدید
۱۵ دیدگاه

کار زیبای اهالی گلنگدر میانه در اشاعه فرهنگ ساماندهی هزینه های اموات

۹۷/۱۱/۲۸
۱۹:۰۴

 با استعانت از خدا و به لطف پیگیریهای شورای محترم و معتمدین و مومنین روستای حسن آباد (گلنگدر)، رسم غلط و بدعت دوران جاهلیت (هزینه هایی نظیر شام و نهار دادن)در روستای مذکور نیز در حال برچیده شدن می باشد. 

 تصویری از عهدنامه اهالی در گروههای مختلف مجازی جهت اشاعه این حرکت خداپسندانه و تعمیم به سایر نقاط شهرستان و خصوصا مرکز شهر به اشتراک گذاشته می شود.

با تجدید احترام...

ارسالی کاربران

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۹:۲۰

با این حرکت فکر کنم تا چند ماه بعدی تشیع جنازه هم برچیده بشه و فقط خانواده فوت شده ها در مزار مومنین حضور پیدا کنند

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۵:۰۲

خدا اموات شما را بیامرزد

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۴:۵۰

با سلام
كار بسيار پسنديده اهالي روستاي محترم حسن آباد را گرامي مي داريم. از روحانيون محترم شهرستان تقاضا داريم در اين امر نيكو و پسنديده در تمام شهرستان پيش قدم شوند. همچنين تقاضا مي شود كار خوب برگزاري مراسم در تعداد معدودي مساجد در اعياد را دوباره احياء نمايند.

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۴:۲۱

ضمن تقدیر از کار خداپسندانه فوق ، اهالی روستا همت کنند و پولی جهت ترمیم راه دسترسی به روستا جمع کنند

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۴:۱۹

ضمن تقدیر از کار خداپسندانه فوق ، اهالی روستا همت کنند و پولی جهت ترمیم راه دسترسی به روستا جمع کنند

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۴:۱۲

قدم بسیار عالی میباشد انشاا... سبک زندگی خوب توام با آرامش بیشتر از اینها رایج شود با تشکر از اهالی

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۳:۳۴

دیگه شورش و درآوردی آقای خروس بی محل ما که می دونیم بیشتر انتخابات بر اساس لیاقت نیست

۹۷/۱۱/۲۹ ۱۰:۵۱

بسیارعالی
دست مریزاد
خداقوت

۹۷/۱۱/۲۹ ۰۸:۴۶

#واقعا طرح خوبی است مخصوصا با اوضاع اقتصادی بحرانی حاکم بر جامعه ومتاسفانه غرق شدن اکثریت اهالی میانه در چشم همچشمی خانه خراب کن خدا نصیب نکند وقتی در خانواده ای فردی فوت میکند بزرگترین دغدغه صاحبان عزا تامین هزینه های مراسمات مختلف ان میباشد که در شرایط اقتصادی فعلی کمر صاحب عزا را میشکند مردم یا علی بگید وهزینه ها اضافی و عمدتا اصرافی از جمله دعوت به ناهار در مراسم تدفین وسایر غذا دادنها و هزینه گل وبنر واعلامیه ومداح و سخنران و...را خذف وبا بر گزاری مراسم فاتحه خوانی وقران خوانی که بهترین هدیه بر اموات میباشد واختصاص هزینه های اضافی وریخت پاشهای شام وناهار و....را درحد وسع وتوان خانواده به امور خیریه وعمرانی عم المنفعه اختصاص دهیم هم اجرش زیاد است وهم آبروی خانواده های کم بضاعت را که عزیزی از دست میدهند وتوانایی برگزاری مراسمات واحسانات وپهن سفره های انچنانی راندارند حفط کنیم پس یا علی برای خذف مراسمات اضافی وپرخرج و پیش بسوی دستگیری از نیازمندان ومحرومین .#

۹۷/۱۱/۲۹ ۰۸:۳۰

سلام کاری بسیار ارزشمند و قابل تحسین است امید است با ساماندهی این امور در همه شهرستان گامی بزرگ در جهت فرهنگ سازی و کمک به نیازمندان واقعی برداشته باشیم

۹۷/۱۱/۲۹ ۰۸:۰۰

واقعا حرکت مردم شریف گلنگدر می تواند الگو باشد چرا که با این گرانی چطور میتوان یهویی چندین میلیون خرج شام و نهار داد با این اوضاع اقتصادی! و اگر هدف احسان در حق اموات باشد میتوان به خیلی جاها کمک مالی نمود تا به دست مستحقش برسد.

۹۷/۱۱/۲۸ ۲۱:۴۴

بدینوسیله به سهم خود ازاین حرکت بجا وشایسته اهالی معظم گلنگدرقدردانی مینمایم.به امید آنکه این حرکت حسنه درسطح شهرستان وحومه به درستی نشریابد وسایرهمشهریان نیزهزینه های مربوطه رادرقالب باقیات صالحات صرف امورایتام وخیریه ونگهداری سالمندان ومعلولین وکودکان بی سرپرست وبیماران خاص در انجمن مهرانه بنمایند.

اخبار روز