کد خبر: ۸۸۲۰۵
۴۷۹ بازدید
۱۱ دیدگاه

گزارش تصویری از وضعیت آشغالهای سطح شهر:

ارتباط سیل با شعور اجتماعی!

۹۸/۱/۱۳
۰۰:۱۲

بدون هیچگونه شرحی, تصاویر زیر گویای ارتباط سیل با فقدان شعور اجتماعی شهروند, مغازه دار یا دست فروش است:

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱/۱۴ ۱۴:۰۹

برادر قربانی! ما که اولین و بنیانگذار چنین طرحی نیستیم بلکه میخواهیم جزو آخرین نفرها, به چنین سطح زندگی اجتماعی برسیم.

اصلا فرض کنیم در یک کوه و دشت بدون هیچگونه امکانات زباله دانی باشیم. باز هم حق نداریم زباله را در طبیعت رها کنیم چه برسد به آن شهروند فاقد فهم که در خیابان داخل شهر, پاکت سیگار یا پفک را به بیرون پرتاب می کند تا میزان فهم و شعور اجتماعی اش را فریاد بزند.

در بدترین و تنبلترین شرایط, میتوانیم زباله ها را بسوزانیم نه اینکه پوشاک بچه و بطری دوغ و نوشابه و سفر یکبار مصرف را در دل طبیعت رها کنیم.

برادر قربانی! عمر ما حداکثر 100 سال است و عمر زمین 5 میلیارد سال. عمر ما در مقابل عمر زمین به مثابه مهمان 30 ثانیه ای در مقابل صاحبخانه 50 ساله هم است. آیا مهمان سرپایی 30 ثانیه ای حق دارد دکوراسیون خانه را عوض کند؟

۹۸/۱/۱۴ ۰۳:۳۸

شاید تمامی باید ها در نظرات کاربران متفاوت باشد اما لزوما شدنی و درست و کامل نیست.

با هیچ قانونی نمیتوان کسی را موظف به آوردن زباله به داخل شهر و یا حمل مثلا صد کیلو زباله تا سطل زباله کرد.البته درست است که نباید زباله را در طبیعت رها کرد.

در حالی که شما حق را هم از مردم میگیرید و میفرمایید حق ندارند!

حداقل از نظر بنده اگر چنین قانونی هم وجود داشته باشد همانند بعضی قانون ها اجرا شدنی نیست.چون با منطق نیست.

باید سطل زباله در همه جا در دسترس باشد تا انتظار داشته باشیم مردم استفاده کنند.مثالش همین پارک جنگلی و انقلاب خودمان!

ما باید الان به اینجا میرسیدیم که زباله را در مبدا تفکیک کنیم نه اینکه فقط در شهر های بزرگ بصورت آزمایشی با ریکا و اسکاج عوضشان(قابل بازیافت) کنیم.

۹۸/۱/۱۳ ۲۱:۰۵

عزیز دل برادر خواهشاً دوباره نظر بنده را با دقت بخوانید ... جلسه شورای فرهنگ عمومی... چاره اندیشی ... فرهنگ سازی ...

۹۸/۱/۱۳ ۱۸:۳۹

حتی در بیابان هم اگر زباله ای تولید کردیم باید بیآوریم شهر و در سطل زباله بیاندازیم. حتی اگر داخل ماشین زباله ای داشتیم ولو پوست تخمه, نباید به خیابان و جاده بیاندازیم. آن مغازه دار باید آخر شب , زباله هایش را تا رسیدن به نزدیکترین سطل زباله, با خودش ببرد.

۹۸/۱/۱۳ ۱۴:۵۹

خواهشمندم از این پیشنهادها ندهید جامعه ما به فرهنگ سازی نیازمند است تازور شما هر اداره سازمان یا جایی برای کار یا زندگی بروید احتیاج به آموزش دارید بعد از دهه ها باید به این نتیجه رسید که اعمال قانون با زور کارایی ندارد الان سال ۲۰۱۹ هست

۹۸/۱/۱۳ ۱۳:۴۳

جالب است تمامی دوستان مردم و کاسبین را متهم و مورد توهین قرار دادند اما چرا کسی از خود نپرسید در این خیابان که این همه مغازه و فروشنده قرار دارد چرا مکان مناسب و سطل های زباله در دسترس مغازه داران قرار ندارد؟!

تا بوده ما مشاهده کردیم که اواخر شب ها زباله ها را با سر و صدای آزار دهنده ماشین ها و یا از روی آسفالت با تراکتور جمع آوری میکنند.

آیا در سطح شهر سطل آشغال به تعداد کافی ایجاد کرده ایم که از مردم انتظار همکاری داشته باشیم؟

کسی بدش نمی آید جلوی درب خانه و مغازه اش تمیز باشد زیرا در روحیه افراد نیز بسیار موثر است.

اگر سر کوچه سطل مخصوص باشد و روزانه دوبار خالی شود همه مردم استقبال میکنند مانند شهر های دیگر که حتما با آن مواجه شده ایم.

فرهنگ سازی مهم است اما باید بستر و امکانات فراهم باشد.

۹۸/۱/۱۳ ۱۳:۲۱

با سلام و احترام ؛ پیشنهاد میشود دادستانی محترم با همکاری اتاق اصناف ، اداره صنعت و معدن ، شهرداری و نیروی انتظامی بجد با مغازه داران یاد شده ( عمدتا خیابان امام ) برخورد صنفی و قضایی ( مانند پلمپ ، نصب بنر ، تعیین و اعلام و ابلاغ نرخ جرایم تخلفات ، تشکیل پرونده و اخذ تعهدات صنفی ؛ انتظامی و قضایی ) در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع تخلفات و صیانت از حقوق شهروندان برخورد قاطع و تصمیمات و اقدامات اکید قضایی و اجرایی معمول و مبذول گردد تاانشالله هم فرهنگ سازی و هم بلکه در جلسات مربوطه مقامات و مسیولین محترم شهرستان ( علی الخصوص در جلسات شورای فرهنگ عمومی ، شورای شهر و جلسات و کارگروه های مربوطه فرمانداری و نظایر آن ) مطرح و چاره اندیشی شود.

۹۸/۱/۱۳ ۱۲:۰۷

جریمه نقدی راه علاج /////تا نباشد چوب .....................

۹۸/۱/۱۳ ۱۱:۴۱

فرهنگمان درست نشده، درست بشو هم نیست.

۹۸/۱/۱۳ ۰۰:۳۶

بهترین شهرداران و امدادگران با بالاترین تجهیزات و امکانات نیز در مقابل شهروند بی شعور, عاجزند. همین آشغالهایی که شهروندان از داخل ماشین یا مغازه داران از داخل مغازه یا دست فروشان از داخل وانت به خیابان پرتاب میکنند, آبروها را پر میکنند و در شدت باران, موجبات سیل را فراهم میکنند.

حداقل کاری که در مواجهه با چنین شهروندانی میتوانیم داشته باشیم, ابتدا تذکر هست اما اگر با توجه به فقدان شخصیت فرد, نمیتوانیم تذکر دهیم, جلوی چشم او آشغال را برداشته و در سطلی بیاندازیم.

۹۸/۱/۱۳ ۰۰:۳۱

متاسفم برای اون مغازه دارانی که هنوز هستند که بصورت فله ای اشغال شان را به خیابان و جوب آب پرت می کنند . کاش شهرداری از تمامی مغازه داران تعهدی می گرفت یا تذکری می دادند بهشان. مشخص است مغازه ای که سطل اشغال نداره و جلوی همه اَشغال هارا پرت می کنه شهرداری می بایست برخورد کند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز