کد خبر: ۸۸۵۴
۷۲۶ بازدید
۰ دیدگاه

اراك كلان شهر شد

۱۳۹۱/۱۲/۱۳
۱۵:۲۰

شعباني فرد از تصويب كلان‌شهر شدن اراك با مصوبه هيئت دولت خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علي اكبر شعباني فرد استاندار مركزي در حاشيه بازديد از پروژه هاي عمراني شهر اراك با اشاره به جمعيت 600 هزار نفري شهرستان اراك اظهار كرد: با توجه به اينكه بيشترين جمعيت استان متعلق به شهر اراك است و به دنبال پيگيري‌هاي انجام شده و مصوبه دولت، كلان شهر شدن اراك نيز به انجام رسيد و كه با الحاق شهر سنجان به اراك تحول اساسي در اين شهر به وجود خواهد آمد.
استاندار با بيان اينكه كلان شهر شدن اراك در شوراي عالي معماري و شهرسازي به تصويب رسيده است اضافه كرد: اين مصوبه توسط وزارت كشور به استانداري ابلاغ شده است.
وي همچنين اظهار كرد: با روندي كه براي فراهم آوردن امكان فرود هواپيماهاي پهن پيكر در فرودگاه اراك آغاز شده است حداكثر تا اواخر فروردين ماه سال آينده لايتينگ فرودگاه انجام مي شود.
شعباني فرد با بيان اينكه روكش باند انجام شده است، افزود: باند اين فرودگاه براي فرود هواپيماهاي پهن پيكر و ايرباس براي حجاج و سفرهاي خارجي آماده مي شود.
استاندار در خصوص ديگر پروژه هاي عمراني نيز عنوان كرد: در راستاي تغيير وضع مبلمان شهري استان پنج پروژه زيرگذر در سطح شهرستان اراك با اعتباري بالغ بر 300 ميليارد تومان در دست اقدام است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با عنايت به اينكه فصل بودجه در مجلس شوراي اسلامي شروع شده بايد از قدرت و نفوذ نمايندگان استان استفاده بهينه ببريم.
استاندار افزود: در بازديد از پروژه هاي عمراني از آصفري نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي كه از مديران موفق استان بوده است دعوت به عمل آمد تا از نزديك با مشكلات پروژه‌ها آشنا شده و در جريان افق آينده پروژه ها كه توسط مديران دستگاه‌هاي اجرايي توضيح داده مي‌شود قرار گيرد.
شعباني فرد گفت: اميدوارم بتوانيم از توان نمايندگان استان در خصوص رفع مسائل فرودگاه، مديريت مبلمان شهري و پروژه‌هاي خدمات رساني استفاده كنيم.
استاندار به همراه معاونين و هيات همراه خود پس از بازديد از فرودگاه اراك از طرح هاي عمراني شهرداري اراك نيز بازديد كردد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز