کد خبر: ۸۸۶۷
۶۳۲ بازدید
۰ دیدگاه

انتشار اسکناس‌های ۲۰ و ۵۰ هزار تومانی

۱۳۹۱/۱۲/۱۳
۲۱:۰۹

 

 

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی از انتشار اسكنانس‌های ۲۰ و ۵۰ هزار تومانی در صورت موافقت وزارت اقتصاد خبر داد و گفت: نیاز به اسكناس ۲۰ هزار تومانی توسط بانك مركزی اعلام شده و جامعه به شرایطی رسیده است كه نیاز به این اسكناس درشت را دارد.

مجید صنیعی در پاسخ به سئوالي در مورد انتشار اسكناس‌های انتشار اسکناس‌های ۲۰ و ۵۰ هزار تومانیجدید و درشت توسط این بانك و توقف انتشار چك پول ۵۰ هزار تومانی گفت: طرح‌هایی برای انتشار اسكانس‌های درشت ۲۰ هزار تومانی و ۵۰ هزار تومانی آماده شده است كه در صورت موافقت و نهایی شدن آن و اخذ مجوز چاپ و انتشار به ترتیب وارد بازار خواهد شد. 
رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینكه در ابتدای امر اسكناس ۲۰ هزار تومانی و پس از آن با فاصله‌ی دو ساله اسكناس ۵۰ هزار تومانی به میزان كافی وارد بازار خواهد شد، افزود: حتی اگر اسكناس‌های ۵۰ هزار تومانی هم وارد بازار كنیم، ایران چك ۵۰ هزار تومانی همچنان منتشر می‌شود، زیرا براساس بودجه سال گذشته و سال جاری چاپ و انتشار چک پول ۵۰ هزار تومانی قانونی است.

وی ادامه داد: پیشنهاد طرح اسكناس ۲۰ هزار تومانی توسط چاپخانه به بانك مركزی داده‌شده كه شامل رنگ، قالب، اندازه و طرح پشت و روی اسكناس و سناریوهای مختلف است. در عین حال، نیاز به اسكناس ۲۰ هزار تومانی توسط بانك مركزی اعلام شده و جامعه به شرایطی رسیده است كه نیاز به این اسكناس درشت را دارد. وی ادامه داد: با توجه به اینكه آخرین اسكناس درشت چاپ شده توسط این بانك ۱۰ هزار تومانی است، اگر قرار باشد اسكناس جدید وارد بازار شود ، در ابتدا اسكناس ۲۰ هزار تومانی و پس از آن اسكناس ۵۰ هزار تومانی در صورت موافقت وزارت اقتصاد خواهد بود.وی از ضرب سكه دو هزار ریالی با طرحی جدید به مناسبت سند چشم انداز به تعداد ۱۵ میلیون قطعه به صورت یادبود ضرب كرد، همچنین سكه جدید یك هزار ریالی با آلیاژ جدید مزین به بارگاه شاهچراغ به صورت انبوه ضرب می شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز