کد خبر: ۸۹۱۱۹
۵۵۱ بازدید
۱۸ دیدگاه

با افتتاح راه آهن میانه-بستان آباد؛

شهرستان بستان آباد صاحب بندر خشک می شود

۹۸/۳/۳۰
۱۵:۵۰

 

نماینده مردم شهرستان بستان آبادگفت: با بهره برداری از پروژه راه آهن میانه -تبریز اولین پارک لجستیک (بندر خشک) شمالغرب کشور در شهرستان افتتاح می شود.

محمد وحدتی با اشاره به گام‌های پایانی خط آهن میانه تا بستان آباد گفت: با بهره برداری از این پروژه عظیم اولین پارک لجستیکی یا بندر خشک منطقه شمالغرب کشور در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار و با اعتباری افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در شهرستان بستان آباد با مشارکت بخش خصوصی احداث خواهد شد.
وی در ادامه به ظرفیت بالای شهرستان بستان آباد در زمینه تولید و اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: وجود واحدهای بزرگ دارویی، صنعت فولاد و صنایع غذایی، این شهرستان را به یکی از سه ضلع صنعت استان و منطقه تبدیل کرده که در صورت حمایت مسئولان می‌تواند نقش محوری در افزایش و توسعه تولید ملی و رونق اشتغال داشته باشد.
وحدتی بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های راه سازی شهرستان تاکید کرد و گفت: تعریض و بهسازی پل قدیمی اوجان که از وسط شهر بستان آباد می‌گذرد یکی از نیازهای اصلی توسعه شهرستان و خواسته‌های مردم منطقه است که باید بزودی عملیات اجرایی آن با مشارکت شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی آغاز شود.

بندر خشک به پایانه‌ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی مانند ایستگاه‌های ریلی و پایانه‌های جاده‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) بوده و حداقل به وسیله ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل اس

منبع: ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۳/۳۱ ۱۵:۲۶

بستان ابادپستوی مرکزاستان هست.
مشخص هست مرکزاستان هم اجازه ایجادبندرخشک درفاصله دورترازخودرانخواهدداد.
باایجادبندرخشک مشاغل زیادی انجاایجادخواهدشد.
بارهاومسافرهابوسیله کامیونهاوسواری هابه تبریزمنتقل خواهدشداین مشاغل غیرمستقیم جداازمشاغل خدماتی واداری بندرخشک هست.
درست درتضادمنافع میانه ست.

۹۸/۳/۳۱ ۱۳:۰۶

میانه با احداث میانه اردبیل چهارراه ریلی خواهدشد
میانه-تبریز
میانه-ارومیه
میانه-اردبیل
میانه-زنجان
راه‌آهن اردبیل بستان‌آباد به نظر نمیرسه تا ۵۰سال بعد هم افتتاح بشه چون هیچ توجیح اقتصادی نداره فقط میتونه تبریز و اردبیلو به هم وصل کنه اون هم با اون همه هزینه گردنه‌های صائین و ... اون همه هزینه فقط برای مسافر توجیهی نداره برای بار هم به نظر نمیرسه خیلی بار از اردبیلو تبریز به هم جابجابشه اگه هم احیانا بخواهد جابجاشود ازمسیر اردبیل میانه تبریز میتونن وصل شن
یه توطئه‌ای تو تبریز بود که میخواستند راه‌آهن اردبیل میانه را تعطیل و به جاش بستان‌اباداردبیل را جایگزین کنند که الهی شکر نمایندگان اردبیل هوشیاربودن و راه‌آهن اردبیل باسرعت داره پیش میره هدف اردبیل وصل شدن به اروپا از طریق جمهوری آذربایجان و مغان هست
قبلا وزیررراه خودش سرابی بود میخواست لطفی به همشهریانش کنه

۹۸/۳/۳۱ ۱۲:۱۷

بستان آباد در حال حاضر مثل بیشتر ایستگاه ها ایستگاه بین ریلی می باشد که با احداث خط آهن سراب به بستان آباد و اردبیل به سراب که بعد از چندین سال احداث و افتتاح خواهد شد ایستگاه سه راه ریلی می شود.درصورتیکه شهرستان میانه بعد از افتتاح راه آهن اردبیل میانه،تبریز میانه که بیش از 50 درصد رشد دارد ایستگاه چهار راه ریلی خواهد شد.

 بنادر دریایی کشور در جنوب و شمال کشور قرار گرفته اند که از نظر مسافت و ... شهرستان میانه از شهرستان بستان آباد می تواند بهترین گزینه برای احداث بندر خشک می باشد.ضمناً بیشتر خودرو های حمل نقل عمومی سنگین از اتوبان سرچم تبریز تردد نمی کنند بلکه از جاده قدیم سرچم تبریز تردد می کنند.

احداث بندر خشک در شهرستان بستان آباد مانند احداث اتوبان زنجان تبریز خواهد شد.

۹۸/۳/۳۱ ۰۹:۱۴

بستان ابادهم سه راه ریلی میشه.
دربندرخشک حمل ونقل ترکیبی ملاک هست که بستان اباداتوبان هم دارد.

۹۸/۳/۳۱ ۰۹:۱۱

انتخابات نزدیک میشودو....ازاین حرفهازیادشنیده خواهدشد.
اشیداممااینانما

۹۸/۳/۳۱ ۰۲:۱۷

ای آقا نمایندگان ما در خوابند.

۹۸/۳/۳۱ ۰۱:۴۹

وحدتی:وجود واحدهای بزرگ دارویی، صنعت فولاد و صنایع غذایی، این شهرستان را به یکی از سه ضلع صنعت استان و منطقه تبدیل کرده که در صورت حمایت مسئولان می‌تواند نقش محوری در افزایش و توسعه تولید ملی و رونق اشتغال داشته باشد.

واحدهای بزرگ دارویی،صنعت فولاد و صنایع غذایی در شهرستان بستان آباد کدام هستند؟

خبرگزاری ایرنا کد خبر 82560974 به گفتهٔ امينی: مشهد، سيستان و بلوچستان، فرودگاه امام خمينی (ره) ، تبريز و بندر خشك آپرين تهران جزو مكان‌هايی هستند كه نامزد بين‌المللی ايجاد بنادر خشك هستند و علاوه بر آن يزد، اصفهان، و كرمان نيز مكان‌هايی هستند كه در طرح شناسايی استان‌های مستعد ايجاد بندر خشك معرفی شده اند.

جناب وحدتی مثل اینکه بستان آباد را با تبریز اشتباه گرفته است.

شهرستان میانه بخاطر موقعیت جغرافیای که بین استان های شمال غرب کشوردارد جزو کریدور ترانزیتی ریلی و ترکیبی در کشور است که می تواند بهترین منطقه برای احداث بندر خشک در شمال غرب کشور باشد.

نمایندگان محترم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی می توانند با ارائه طرح توجیهی و کارشناسی شده باعث احداث بندر خشک در شهرستان میانه باشند.

تا انتخابات مجلس شاهد احداث و افتتاح طرح های زیاد در بیشتر مناطق کشور توسط نمایندگان محترم مجلس خواهیم بود.

۹۸/۳/۳۰ ۲۲:۲۹

از طرفی خوشحالیم بستان آباد اگر با این خط راه آهن توسعه بیابد بستان آباد از شهرهای محرومی است که در آمار هم در مسائل و معضلات اجتماعی حتی در سطح کشور رتبه بالایی را به خود اختصاص داده هر اندازه همسایگان ما توسعه و رشد بیابند و مشکلات کمتری داشته باشند به نفع ماست اما مسئولین و نمایندگان و صاحب نظران و نخبگان و همه شهروندان باید بیش از پیش تلاش کنند و مزیتهای نسبی شهرستان را جستجو کرده و آنها را برجسته کنند هر منطقه ای مزیتهای دارد که دیگران از آن کمتر بهره مندند یا در این حد با اکثر شرایط اقتصادی بهره مند نیستند مهم شناخت این نکات و برجسته سازی آنهاست

۹۸/۳/۳۰ ۲۲:۰۶

واقعا به مردم شهر اوجان(بستان آباد) تبریک میگم. واقعا مردم این شهر لایق خیلی بیشتر از اینها هستند و من به عنوان یک میانالی همیشه بهترینها رو برای این شهر میکنم.

۹۸/۳/۳۰ ۲۱:۵۸

دقیقا باسه کلانشهرهمسایه ست،چهارراه ریلی،تومسیرکریدوراروپا،قفقاز،میانگذرشرق به غرب

۹۸/۳/۳۰ ۱۹:۴۱

میانه خیلی عقب موند.خاک بر سر خائنین

۹۸/۳/۳۰ ۱۸:۴۱

هی!! میانه هم سماق می مکد و با حسرت نگاه می کند!!؟؟ و از هوای شرجی زجر خواهد کشید!

۹۸/۳/۳۰ ۱۸:۳۰

میانه جزو استان نیست یا صاحاب ندارد

۹۸/۳/۳۰ ۱۶:۰۰

چرا بستان آباد؟ میانه که چهار راه ریلی است

اخبار روز