کد خبر: ۸۹۹۲۲
۶۹۸ بازدید
۱۷ دیدگاه

در سکوت متحد مسئولین میانه:

پیام تبریک استاندار به تک رقمی های تبریز

۹۸/۵/۱۸
۲۰:۰۲

درحالیکه در یک اتحاد استثنائی بین مسئولین میانه از نمایندگان و فرماندار تا رئیس آموزش و پرورش, همگی در مقابل رتبه 5 الناز موسوی سکوت اختیار کرده و با گذشت 3 روز از اعلام نتایج کنکور سراسری, پیام تبریکی صادر نکرده اند, استاندار آذربایجانشرقیدر همان ساعت نخست برای غرورآفرینان تبریزی پیام تبریک و تحسین صادر کرد.

متن پیام ایشان چنین است:

 

می توان در سایه آموختن/ گنج عشق جاودان اندوختن

افتخارآفرینی در عرصه علم و دانش و فتح قله های بلند موفقیت، از ویژگی های جوانان هوشمند و باستعداد خطه عالم پرور آذربایجان است.

خبر موفقیت درخشان دانش آموزان عزیز استان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه، مایه مسرت و مباهات مردم شریف آذربایجان شرقی شد.

کسب رتبه های برتر دوم، چهارم و پنجم رشته تجربی توسط آقایان محسن راستکار، رسا ظفری و محمدرضا ارشدی صوفیانی و رتبه سوم علوم انسانی توسط آقای امین ایمانپور برگ زرین دیگری بر افتخارات علمی استان افزود.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این موفقیت غرور انگیز و ارزشمند خدمت این عزیزان، خانواده محترمشان، معلمان تلاشگر و دست اندرکاران آموزش و پرورش استان،  امیدوارم با توکل به درگاه ایزد سبحان، همواره شاهد درخشش نخبگان این مرز و بوم در مجامع علمی باشیم.

? محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۱۹ ۱۳:۰۵

بنده اطلاع دارم که وقتی خانم موسوی رتبه ۳ منطقه ۲ و ۷ کشوری در کنکور کانون قلم چی را بدست آوردند. رئیس و مسئولین اداره آموزش و پرورش پیگیر بودند .
این طور نیست که بی اطلاع و بی خیال باشند. از چند سال گذشته معلوم بود که ایشان جزء نخبگان کشوری است و اداره پیگیر درس ایشان بودند.

۹۸/۵/۱۹ ۱۰:۴۶

منطقه یک - دو -سه.

۹۸/۵/۱۹ ۰۹:۵۲

کجای کاری همشهری محترم؟
مسئولان متاسفانه بعد از حوادث چند روزی فقط به فکر پیدا کردن مقصر می افتند و دیگر موضوع فراموش می شود!! حتی اگر جان چند صد نفر کودک دانش آموز باشد! به ویژه در شهر بی صاحبی مثل میانه!!؟؟ الان هم که موسم انتخاباته!!!!

۹۸/۵/۱۹ ۰۷:۴۱

باید سریع اقدام میکردند
چند روز تاخیر !! برای یک رتبه کشوری جایز نیست
حالا اگه یک افتتاح یا جلسه بود همان لحظه اطلاع رسانی میکردن!!!
باز هم دست عوامل و مسئولین صدای میانه درد نکنه که اطلاع رسانی کردند.

۹۸/۵/۱۹ ۰۷:۳۸

تبریک به افتخار آفرین میانه و آرزوی موفقیت برای ایشان
به نظر بنده این وظیفه آموزش و پرورش بود که سریع با اطلاع از نتایج باید اطلاع رسانی می کردند

۹۸/۵/۱۹ ۰۲:۰۵

منظور از منطقه ، منطقه آدربایجان و ... نیست!
بلکه منطقه 2 کشوری است.
همانطور که میدانید کل کشور به منطقه 1 و 2 تقسیم می شود.

۹۸/۵/۱۹ ۰۰:۵۳

البته علم و عالم باید ارزشگذاری شود توسط مسولین اما مسولین هم اگر کوتاهی کرده باشند مردم و خدای مردم به ارزش علم و عالم واقف هستند

۹۸/۵/۱۹ ۰۰:۲۱

نفرات برترکنکورامسال ازتهران وچندکلانشهرمعدودانهم ازمدارس غیردولتی هستند.که این تبعیض وضعف درنظام اموزشی کشوررانشان میدهد.

۹۸/۵/۱۹ ۰۰:۰۵

متاسفانه هم به چنین افتخارآفرینانی بی توجه هستند و نیز به جان صدها کودک دانش آموزی که در مدارس فرسوده حاشیه شهر درس می خوانند!
آیا خودشان راضی هستند فرزندانشان در ساختمان چنین مدارس فرسوده و خطرناکی تحصیل کنند؟
مجمع خیران مدرسه ساز کاش کمی هم بجای روستاها، مدارس فرسوده و حکم تخریب خورده حاشیه شهر میانه را دریابد!

۹۸/۵/۱۸ ۲۳:۵۵

سلام دوست عزیز بابررسی مختصری که انجام دهیم مشخص می شود که بهترین رتبه امسال در کنکور در سطح شهرستان متلعق به خانم موسوی است و البته رتبه ۱۴ رتبه در خور توجهی است . به نظر جنابعالی رییس محترم آموزش و پرورش برای تبریک موفقیت مجموعه خودش در فضای رسانه امکانات و شرایط لازم را ندارد ؟ سایر مسئولان به کنار !!!

۹۸/۵/۱۸ ۲۳:۵۱

با سلام دوست عزیز به نظر می رسد که منظور نویسنده مقاله به عدم توجه مسئولان به موفقیت های علمی در فضای رسانه است. آیا رتبه ۱۴ کشوری و رتبه ۵ منطقه ارزش تبریک رسانه ای ندارد ؟ لطفا از این رتبه هایی که می فرمایید زیاد هستند فقط چند نمونه برای همین کنکور امسال قید کنید . مساله دوم
اینکه متاسفانه مسئولان محلی در قیاس با موفقیت های ورزشی به موفقیت های علمی و هنری اهمیت لازم نمی دهند واقعیتی تلخ و انکار ناپذیر است که باید آسیب شناسی و علت یابی شود تا از فرار این قشر جلوگیری کنیم .

۹۸/۵/۱۸ ۲۲:۴۷

نفرات برتر کنکور جزء نخبگان کشور و تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.(100 نفر اول ریاضی و 50 نفر اول انسانی و تجربی)
در میانه به کدام نخبه و فرهیخته اهمیت داده می شود؟
میانه رتبه یک کشور در فرار مغزها و سرمایه است!
در حالی که جمعیت کشور در حال افزایش بود، میانه پسرفت کرد!
این فقط گناه مسئولین نیست..
فرهنگ عمومی و غالب شهر میانه ، لات بازی و لمپنیسم و ... است .به همین خاطر اکثر هنرمندان و فرهیختگان و تحصیل کرده ها از این شهر فراری هستند.

۹۸/۵/۱۸ ۲۲:۳۷

بله تبریک به تک رقمی های کشوری است./اینقدر با کلمات و احساسات بازی نکنید‌.

۹۸/۵/۱۸ ۲۲:۳۴

چند نفر رو شما نام ببرید تا گمنام نمانند.

۹۸/۵/۱۸ ۲۲:۱۴

به نظر میرسه تبریکش به تک‌رقمیهای کشوری باشد نه منطقه‌ای

۹۸/۵/۱۸ ۲۲:۰۴

موفقیت این عزیزان و همشهری مان خانم موسوی را تبریک عرض می کنم بی شک کسب رتبه تک رقمی در کنکور افتخار بزرگی برای شهر و استان است رتبه های برتر کنکور سرمایه های علمی کشور هستند

اما نکاتی در مورد نحوه سنجش داوطلبین
سنجش داوطلبین ورود به دانشگاهها و رتبه بندی آنان از طریق کنکور سراسری در زمانهایی در نبود زیرساختهای مناسب و علمی و عادلانه برای احراز توانمندی های علمی شان اجتناب ناپذیر بود اما امروزه با وجود امکانات مختلف رایانه ای و رشد علمی بدنه آموزش وپرورش و دیگر سازوکارهای موجود باید به سمتی رفت که مثل کشورهای پیشرفته از اتکا صرف به آزمون های تستی جهت برآورد توانایی علمی داوطلبین خارج شد قوانینی وجود دارد که بتدریج معدل سالهای تحصیلی هم در سنجش داوطلبین لحاظ شود اما تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیاد است ترکیبی از روشهای مختلف علمی و عملی لازم است تا توانمندی های علمی و استعدادهای ذاتی افراد بطورکامل احراز و سنجش شود وروش تست زنی بطور کامل نمی تواند میزان توان علمی واستعداد درونی افراد را نشان دهد
توجه بیش از حد به کنکور در کنار مزایا معایبی هم دارد نظام آموزش وپرورش را فقط در بعد آموزشی آن منحصر می کند واز اهداف تربیتی آن غافل می سازد البته این امر ناخواسته روی می دهد چون ارزشگذاری بیشتر دربعد علمی است بعد تربیتی مورد غفلت واقع می شود البته این بدان معنا نیست که در کنکور مسائل تربیتی ملاک قرار گیرد نه بلکه توجه بیش از حد به کنکور جامعه و برخی مسولین را به این باور می رساند که علم به تنهایی ملاک است مهندس پزشک مسول و... که در این نوع سیستم تحویل جامعه شود هم خود را بی نیاز از رعایت موارد اخلاقی در جامعه درحدنیاز خواهد کرد عملا یعنی ساینتیسم غربی محقق می شود از گذشته تاکنون در فرهنگ و منابع دینی ما علم امری مقدس بوده است که باید با نیتی مقدس آنرا فراگرفت و در کنار علم باید صاحب آن به فضیلت های اخلاقی آراسته باشد واز رذایل اخلاقی دوری کند
مطلب دیگر توجه به عدالت آموزشی است که متاسفانه با وجود مدارس متفاوت دولتی غیر انتفاعی و عادی و سمپاد و... عملا دچار خدشه شده سهم داوطلبانی که در مدارس عادی تحصیل کرده بودند به شدت در کنکور امسال کاهش یافته البته مدارس سمپاد و .. خود آزمون ورودی توانایی علمی دارند اما با این وجود متاسفانه تاحدود زیادی پول و صرف کردن هزینه شانس موفقیت علمی افراد را بالا برده در مناطق محروم روستایی و شهری استعدادهای علمی قابل توجهی وجود دارد که عدم توجه به آنها یعنی عملا جامعه به گنجینه های علمی خود کم توجهی می کند در شناسایی استعدادهای مختلف در زمینه های گوناگون لازم است مسولین ونمایندگان تدابیری اتخاذ کنند حمایتهای مادی معنوی داشته باشند تا شاهد نباشیم این استعداد ها به خاطر مسائل مادی به هدر برود

۹۸/۵/۱۸ ۲۱:۱۳

من اطلاع دارم که فرماندار محترم و رئیس آممزش و پرورش برای فردا با خانواده شان قرار دارند و ضمنا"ایشان جزو تک رقمی نیستند و از این دانش آموزان تعدادشان در میانه زیاد هست

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز