کد خبر: ۹۰۰۴۷
۵۱۳ بازدید
۷ دیدگاه

بازدید نوبخت از طرح ملی راه آهن میانه _ تبریز /تکمیلی :

افتتاح تا دو ماه آینده

۹۸/۵/۲۴
۱۳:۲۶

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طرح راه‌آهن میانه به بستان‌آباد اولویت گذاری شده و به‌رغم شرایط سخت تحریمی به پایان رسیده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از خط آهن میانه- بستان آباد- تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ۱۳۲ کیلومتر مسیر میانه به بستان‌آباد آماده شده که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در ادامه این طرح ریلی ۴۴ کیلومتر دیگر نیز تا مسیر تبریز ادامه خواهد داشت که در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد؛ در این رابطه مشکل اعتباری وجود ندارد و به زودی ۴۰ میلیارد تومان نیز به این طرح پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از بهره‌برداری از خط آهن «میانه - بستان‌آباد - تبریز» در سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه هزینه شده است که فاز اول(میانه به بستان آباد) در سال‌جاری و فاز دوم نیز در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه خط‌ آهن میانه-بستان آباد- تبریز، اظهار کرد: در راستای توسعه شبکه ریلی کشور، اتصال مراکز استان‌ها به این شبکه را در برنامه قرار داده و طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز چهار استان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.

وی با بیان اینکه اتصال مرکز استان آذربایجان‌شرقی به خط ریلی کشور از مهم ترین مراکزی بود که باید از مسیر جدید به شبکه ریلی اتصال پیدا می‌کرد، گفت: این طرح در دوفاز در برنامه کاری قرار گرفته و فاز اول آن از میانه تا بستان‌آباد به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی افزود: فاز دوم نیز از حد فاصل بین بستان آباد تا تبریز نیز پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی داشته و امید است در سال ۹۹ آماده بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز از مهم ترین پروژه‌های ریلی کشور است، افزود: تاکنون بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب عملیات خاکی در این مسیر انجام شده و حدود ۱۵ کیلومتر پل و تونل در طول مسیر وجود دارد.

وی با بیان این‌که این خط آهن برای اولین بار در کشور به صورت دو خط ریلی احداث شده است، افزود: این خط آهن برای کوتاه کردن مسیر ریلی شمال شرق کشور و اتصال به کشورهای ترکیه و آذربایجان بسیار موثر بوده و مسیر تبریز به تهران را تا پنج ساعت کاهش می‌دهد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۲۶ ۰۹:۵۵

من هم با نظر شما در دو موردی که اشاره کردید موافق هستم .

 

۹۸/۵/۲۴ ۱۹:۱۸

نماینده جوان باشد یا پیر از سد شورای نگهبان هم بگذرد خودش می داند کاره ای نیست آن ها هم که او را حمایت می کنند می دانند او کاره ای نیست وفقط در محدوده ای از نفوذ او در تعیین ریس اداره و آبدارچی و استخدام فرزند و اخذ وام و از این قبیل می تواند بهره ببرد از کل نمایندگان دو نفر حرف می زنند آن هم یکی به پشتوانه پدرش دیگری بخاطر جراتش بقیه لال تشریف دارند

۹۸/۵/۲۴ ۱۷:۴۹

موضوع انشاالله به سرنوشت نامه اتوبان تبدیل نشود !

تا چند ماه آینده از این خبر ها زیاد خواهیم شنید !

تنها راه کم شدن و پایان مشکلات میانه انتخاب دو نماینده جوان و کاری می باشد

اشخاص زیادی در شهرستان میانه داریم که قبلا امتحان خود را پس داده اند . و از مدیران جوان ، بومی و توانمند هستند

امیدواریم این اشخاص از سد شورای نگهبان رد شوند 

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز