کد خبر: ۹۱۳۹۱
۱۶۴۷ بازدید
۱۳ دیدگاه

جزییات حادثه جان باختن پیرمرد میانه ای بر اثر حمله خرس در بالسین

۹۸/۷/۲۲
۲۲:۳۹

در این حادثه، خرس پیرمرد ۶۰ ساله را در مسیر آبگرم این روستا زخمی کرد که به علت  شدت جراحات پیرمرد جان باخت. 

سال گذشته نیز حمله خرس باعث مرگ یک نفر و امسال باعث زخمی شدن یک روستایی دیگر در بخش کندوان این شهرستان شده بود.

**************

تکمیلی ،جزییات؛

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان این‌که حمله‌ی خرس قهوه‌ای منجر به مرگ پیرمرد 78 ساله‌ی در شهرستان میانه‌ شد، گفت: با وجود انتقال فرد آسیب دیده به بیمارستان، به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از حمله‌ی خرس قهوه‌ای در بخش کندوان، پیرمرد میانه‌ای جان خود را از دست داد.

داوود غنی پور در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح این حادثه، اظهار کرد: ظهر روز شنبه پیرمرد 78 ساله طبق عادت برای شنا به آبگرم روستای بالسین می‌رود که در مسیر این روستا مورد حمله‌ی خرس قهوه‌ای قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اعضای خانواده‌ی پیرمرد که از تاخیر وی نگران شده بودند، به دنبال او رفته و با پیکر زخمی‌اش مواجه می‌شوند و بلافاصله او را به بیمارستان منتقل می‌کنند، علی رغم انتقال وی به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده، فرد حادثه دیده جان خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان این‌که وجود حیوان وحشی در طبیعت امری طبیعی است، گفت: توصیه می‌کنیم مردم در ایستگاه‌های حیات وحش که دور از مناطق روستایی هستند، تک روی نکنند.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان  با تاکید بر مدیریت پسماند در روستاهای اطراف جنگل، گفت: مردم پسماند و زباله‌های خود را در طبیعت رها نکنند، حیواناتی مانند خرس برای یافتن غذا به زباله‌ها و مناطق نزدیک روستاها نزدیک شده و باعث ترس و وحشت مردم می‌شوند.

وی ادامه داد: باغداران، اقدامات امنیتی مانند حصار کشی و تمهیدات پیشگیرانه را در اطراف باغات انجام دهند تا از ورود حیوانات به باغات جلوگیری شود.

غنی پور، گریز را بهترین عکس العمل در مواجه با حمله‌ی خرس قهوه‌ای عنوان کرد و گفت: افراد در مقابل حمله‌ی خرس قهوه‌ای خونسردی خود را حفظ کرده و با ایجاد صداهای بلند درخواست کمک کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۷/۲۲ ۱۶:۲۱

آنطور که در سایت عصر ایران خبر مشروح نقل شده وجود پسماند ها و فصل برداشت سیب هم از عللی بوده که خرس به دامنه کوه آمده اگر پسماندها به شیوه مناسب دفع شود و تدابیری هنگام جمع آوری محصولات بکارگرفته شود این نوع خطرات کاهش می یابد در ضمن مسولین نسبت به تغذیه حیوانات وحشی هم باید فکری کنند ! تا حیوانات در جستجوی غذا به مناطق مسکونی روستایی نزدیک نشوند

۹۸/۷/۲۲ ۰۹:۳۰

هر حیوان وحشی واهلی یک نوع رفتار مخصوص به خود دارد افراد با تجربه می دانند چطور رفتار کنند تا کمتر دچار خطر شوند
بنده تجربه زنبورداری داشتم کندوها را بالای روستای نقش در کنار مسیر خاکی منتهی به ارتفاعات بزقوش مستقر کرده بودم یک روز صبح که آمدم کنار زنبورستان از علائم متوجه شدم شب هنگام یک کندو توسط خرس غارت شده فهمیدم این خرس فردا شب هم خواهد آمد مقداری ترقه خریدم و شب داخل خودرو منتظر ماندم چون خرس ندرتا روز حمله می کند از قضا اول شب سرو کله خرس را دیدم از دامنه کوه نمایان شد با بوق زدن مکرر و فعال کردن دزد گیر و پرتاپ ترقه پی درپی موجب شدم حیوان ترسید وفرار کرد و چند روز هم سروکله اش پیدا نشد وبرای اطمینان محل استقرار زنبور را تغییر دادم
حالا باید دید در این مورد که اشاره شده دلیل حمله چه بوده حیوان گرسنه بوده یا ... لازم است مسولین حیات وحش شهرستان علل را بررسی کنند رفتار شناسی حیوان و نحوه رفتار با او را به اهالی آموزش دهند چه چیزی موجب تحریک حیوان به حمله می شود و.... چه اعمالی موجب ترس او یا آرام شدنش می شود

۹۸/۷/۲۲ ۰۸:۰۱

متاسفانه بدون توجه اظهار نظرفرمودید ، ما باخدابیامرز پیرمرد کاری نداریم ، ولی اگر شما با اظهارنظر بنده مخالف هستید و میخواهید به محل زندگی حیوانات و حریم آنها تجاوز کنید حرفی نیست ، نظرتان محترم است و میتوانید اقدام کنید ، البته اقدام کرده و منابع طبیعی را تصاحب نموده اید که جبران نخواهد شد و ....

۹۸/۷/۲۲ ۰۷:۵۹

داداش من شما هم مواظب حرف زدنت باش و هم در مورد چیزی که تخصص نداری اظهار نظر نکن
منظور دوستمون ار تجاوز به حریم حیوانات ،شخص اون مرحوم نیست .
وقتی محیط زیست و زندگی این حیوانات توسط ما محدود و به نوعی مصادره و غارت میشه طبیعیه که این حیوانات وحشی با از دست دادن منابع غذایی و محل زندگی به نوعی به آوارگی گرفتار میشن و در جستجوی غذا محل اصلی زندیگیشونو ترک میکنن و امکان برخورد با انسان و حیوانات اهلی زیاد میشه .
شما با کمی دقت میبینی تمام ارتفاعات و مناطق بکر بزقوش توسط عشایر و دامداران تصرف شده از پایین دستم هر روز به عرصه های طبیعی تجاوز میشه و ساخت و ساز و شخم زدن اراضی این روزا یه چیز معمول شده .
شما مطمئن باش هیچ حیوان وحشی به هیچ انسانی در داخل روستا حمله نمیکنه و در صورت احساس خطر و ترس به انسان حمله میکنه .

۹۸/۷/۲۲ ۰۶:۴۷

منظور اینه زیستگاه حیوانات با ساخت وساز و ... توسط انسانها محدود شده و آنها در تنگنا قرار گرفته اند

۹۸/۷/۲۲ ۰۰:۲۹

از کی تا حالا به مرد ۶۰ ساله میگن پیرمرد؟

۹۸/۷/۲۱ ۲۲:۱۰

دادش مواظب حرف زدنت باش ‌‌‌‌‌اخ پیرمرد 65ساله چکار داره با این حیوان.سوزی چینه آنان چخاد

۹۸/۷/۲۱ ۲۰:۳۲

وقتی انسانها به حریم حیوانات تجاوز و زندگی آنها را مختل میکنند ، چنین اتفاقاتی خواهد .

اخبار روز