کد خبر: ۹۱۵۱۷
۳۰۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

سد محکم حریفان کره‌ای مقابل تکواندوکاران میانه‌ای

۱۳۹۸/۷/۲۹
۱۹:۴۸

 مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال 2019 از روز جمعه – 26 مهرماه با حضور 32 تکواندوکار برتر جهان در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در "صوفیه" بلغارستان آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

در این مرحله تیم ملی تکواندو کشورمان با 5 هوگوش حضور داشت که میرهاشم حسینی و سعید رجبی، دو تکواندوکار ملی‌پوش آذربایجان‌شرقی به ترتیب به عنوان نمایندگان اوزان 67- و 80+ به روی شیاپ‌چانگ رفتند.

هر دو تکواندوکار استان در این رقابت‌ها مبارزات خود را برابر رقبایی از کشور کانادا شروع و در ادامه به سد حریفان قدرتمند کر‌ه‌جنوبی برخورد کرده و با شکست از دور مسابقات کنار رفتند.میرهاشم حسینی که با قهرمانی در دو مرحله قبلی بخت مسلم قهرمانی در این مسابقات به شمار می‌رفت، به رغم شایستگی در این مسابقات نتوانست از عنوان خود دفاع کند و دستش از مدال نیز کوتاه ماند.

وی که از شانس‌های تکواندو کشورمان برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو نیز به حساب می‌آید، در مبارزه نخست موفق شد "هروان منگیو" کانادایی را در پایان راند دوم با نتیجه 48 بر 18 شکست دهد.

این تکواندوکار جوان و خوش‌آتیه اهل شهرستان میانه در ادامه «کارل نیکولاس» آمریکایی را 19 بر 7 مغلوب کرد تا به دور بعدی این مسابقات صعود کند.

میرهاشم در سومین دیدار به مصاف "دای هون لی" تکواندوکار نامدار کره‌جنوبی رفت و مبارزه دیدنی و جذابی را به نمایش گذاشت اما در چند ثانیه مانده به پایان مسابقات 10 اخطاره شد و نتیجه را 37 بر 35 واگذار کرد.

درحال حاضر، آخرین شانس این تکواندوکار کشورمان به مرحله نهایی و آخرین سکانس مسابقات گرندپری در سال 2019 به میزبانی روسیه دوخته شده است و مسلما کار سختی برای رسیدن به این مهم خواهد داشت.سعید رجبی، دیگر نماینده استان و هوگوپوش سنگین وزن کشورمان در بلغارستان بود که در اولین گام توانست «آندره برگرون» کانادایی را 8 بر 4 از پیشِ‌رو بردارد.

وی اما در دومین نبرد برابر «کیو دون این» از کره‌جنوبی قهرمان دوره قبل مسابقات گرندپری 2019، نایب قهرمان گرنداسلم 2018، قهرمان آسیا 2018 نتیجه را 10 بر 4 واگذار کرده و حذف شد.

گفتنی است؛ دو مدال برنز حاصل کار تیم ملی تکواندوی ایران در بلغارستان بود که توسط آرمین هادی‌پور و سروش احمدی کسب شد. سجاد مردانی نیز به مانند میرهاشم حسینی و سعید رجبی حذف شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز