کد خبر: ۹۱۵۷۲
۲۹۵ بازدید
۰ دیدگاه

تکواندوکار میانه‌ای مدال برنز المپیک نظامیان جهان را بر گردن آویخت + عکس

۹۸/۸/۲
۲۰:۲۶

هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان  (سیزم) 2019 در بخش تکواندو با حضور 244 هوگوپوش از 47 کشور چهارشنبه - یکم آبان‌ماه در "ووهان" چین آغاز شد و به مدت 4 روز ادامه دارد.

روز (چهارشنبه) و در نخستین روز این رقابت‌ها مبارزات اوزان 74- و 87+ کیلوگرم پیگیری شد که امیرمحمد بخشی و حسن باغگرایی نمایندگان تکواندو ایران بودند.

امیرمحمد بخشی، هوگوپوش وزن 74- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام برابر نماینده مصر 19 بر 6 پیروز شد؛ وی در ادامه به مصاف هوگوپوش آلمان رفت و نتیجه را 18 بر 4 به نفع خود به پایان رساند.

این تکواندوکار اهل شهرستان میانه در سومین دیدار با حریفی از کره‌جنوبی مبارزه کرد که از ناحیه پا آسیب دید و 9 بر 6 نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.

امیرمحمد در جدول شانس مجدد موفق شد برابر نماینده برزیل با نتیجه 14 بر صفر به برتری برسد و بر سکوی سومی ایستاده و مدال برتز این مسابقات را بر گردن آویزد. 

حسن باغگرایی نیز در وزن 87+ کیلوگرم نماینده ایران بود که در نخستین مبارزه برابر تکواندوکار آمریکا نتیجه را در راند طلایی (8-6) واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

این گزارش می‌افزاید، عرفان ناظمی، دیگر تکواندوکار ملی‌پوش استان از شهرستان میانه در این مسابقات است که در وزن 80- کیلوگرم به روی شیاپ‌پانگ خواهد رفت.

طبق برنامه اعلام شده، بخشی روز شنبه در آخرین روز این رقابت‌ها ابتدا با هوگوپوش کانادا مبارزه می‌کند و در صورت برتری رودرروی نماینده ازبکستان قرار خواهد گرفت.

هدایت تیم ملی تکواندو در این دور از مسابقات نظامیان جهان برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است. 

شایان ذکر است؛ رقابت‌های المپیک نظامیان جهان (سیزم) در سطح 2G بوده و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز