کد خبر: ۹۱۸۹۱
۱۱۲۰ بازدید
۲۶ دیدگاه

فرمند چرا به میان زلزله‌زدگان نرفت؟ /مسئولانی که سلفی گرفتند و رفتند /انتقاد از عدم انتخاب بخشدار ترکمانچای

۹۸/۸/۱۹
۰۹:۱۶

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در منطقه زلزله زده حاضر نشده و در آن شرایط عکس سلفی نگرفته‌ام، گفت: روز جمعه گزارشی از حضور مسئولان در منطقه زلزله‌زده به دست من رسید پیرو این گزارش عنوان شده بود که مسئولان آمدند و سلفی خود را گرفتند و رفتند.

 فردین فرمند در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به شرایط زلزله‌زدگان شهرستان میانه گفت: زلزله در شهرستان میانه قابل پیش‌بینی بود؛ این شهرستان اصولا منطقه زلزله‌خیزی است.

سه گسل فعال
وی با اشاره به گسل میانه، تبریز، هشترود تصریح کرد: هر ۳ گسل نگران‌کننده بودند و ما همواره این نگرانی را داشتیم که اگر این ۳ گسل با هم فعال شوند چه اتفاق عظیمی رخ خواهد افتاد.

این نماینده مجلس بیان داشت: با این حال همواره احتمال زلزله در محل این سه گسل وجود دارد لذا این خود نشان می‌دهد که ما باید آماده هر نوع عملیاتی پس از فعال شدن این گسل‌ها باشیم.

انبار خالی هلال احمر
نماینده مردم میانه در مجلس تاکید کرد: بنده چند سال پیش که نماینده مردم میانه شدم اولین گزارشی را که از دستگاه‌ها اخذ کردم گزارش از سازمان هلال احمر بود؛ پیرو این گزارش می‌خواستم بدانم وضعیت انبار‌های ما در چه شرایطی است. جالب است که بنده چند روز اخیر به هلال احمر شهرستان مراجعه کردم و از مسئولین مجددا سوال کردم که متاسفانه متوجه شدم هلال احمر به هیچ عنوان آماده حوادث نیست و انبارش خالی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در چند سال اخیر تلاش کردیم تا درآمد پایداری برای هلال‌احمر خارج از بودجه نفت مهیا کنیم، تاکید کرد: ما باید آمادگی لازم را برای رویارویی با حوادث داشته باشیم.

عکس سلفی با زلزله
وی تصریح کرد: در منطقه زلزله زده حاضر نشده و در آن شرایط عکس سلفی نگرفته‌ام؛ در حال حاضر برخی می‌آیند در منطقه و عکس سلفی می‌گیرند و می‌روند که امیدواریم کمک‌هایشان هم بعد از رفتن‌شان از منطقه به منطقه جاری شود.

وی تاکید کرد: بنده به منطقه زلزله‌زده نرفتم اما همکاران خود را به منطقه اعزام کردم تا گزارش حادثه را به من بدهند، البته می‌دانم یک سری مردم از من دلخور هستند اما ما افرادی را به منطقه فرستادیم تا گزارش حادثه را برای ما جمع‌آوری کنند.

این نماینده مجلس بیان داشت: الحمدالله در این حادثه صدمات جانی کمی داشتیم، با این حال در روستا‌هایی که احتمال داده می‌شد آنجا خطرات زیادی به وقوع بپیوندد هیچ اتفاقی نیفتاد چرا که در شب زلزله مردم به جشن عروسی رفته بودند. با این حال در آن منطقه یک خانه سالم هم باقی نمانده است که این موضوع در برخی اخبار دیده نشد، البته خطوط تلفن آنجا هم ایرادات فراوانی دارد.

هر خانواده حداقل نیاز به دو چادر دارد
فرمند با بیان اینکه هوای سرد مناطق زلزله‌زده مشکلاتی را ایجاد کرده است تاکید کرد: باید برای این مناطق چادر خواب تهیه شود – حداقل برای هر خانواده باید دو چادر تهیه شود- با این حال بنده دیدم که استاندار مصاحبه کرده و گفته اقدامات در حد متعارف انجام شد، این چه معنی می‌دهد؟ آقای استاندار شما نتوانستید برای مردم در جمعه شب یک چادر تهیه کنید!

وی تاکید کرد: مسئولین باید جرثقیل‌های کوچکی به مردم بدهند تا مردم آواربرداری منازل خود را آغاز کرده و رخت خواب‌های خود را از زیر خاک بیرون بکشند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر فصل بارندگی است تاکید کرد: مردم باید چادر در اختیار داشته باشند که بتوانند رختخواب خود را در آن جای دهند و در آن استراحت کنند البته به دلیل هوای سرد چادر هم جواب نخواهد داد و باید کانکس به منطقه ارسال شود.

سلفی مسئولان
وی بیان داشت: با این حال روز جمعه گزارشی از حضور مسئولان در منطقه زلزله‌زده به دست من رسید پیرو این گزارش عنوان شده بود که  مسئولان آمدند و سلفی خود را گرفتند و رفتند.

وی با اشاره به مشکلات خطوط ارتباطی و تلفن همراه زلزله زدگان در برخی از نقاط شهرستان، تاکید کرد: ما این مشکلات را به گوش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رساندیم چرا که این مسئله معضلی ایجاد کرده و مردم نمی‌توانند از اوضاع و شرایط خود به همدیگر اطلاع دهند. در حال حاضر بسیاری از خطوط مشکل دارد. درست است که آمادگی برای وقوع حادثه کم است، اما ما که طی این سال‌ها می‌توانستیم برای بهبودی خطوط ارتباطی اقدام کنیم چرا این فعالیت‌ها انجام نشد؟

وی با انتقاد از عدم انتخاب بخشدار ترکمنچای از سوی استاندار میانه گفت: آقای استاندار باید جوابگوی این مسئله باشد که چرا ترکمنچای بخشدار ندارد آقایان می‌کوشن باند خود را تشکیل دهند که با همین رویکرد یک نفر را به عنوان فرماندار انتخاب کردند و حالا موضوعات دو چندان شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۲۰ ۲۰:۲۸

باعث شرم و خجالت است که متاسفانه دکتر فرمند باز هم دنبال عوام فریبی هستند و حتی در قضیه زهرای عزیز نمیدانند که این کودک بی گناه از زیر آوار زنده بیرون کشیده اند و در مرکز درمانی ترکمنچای به خاطر عدم وجود امکانات پزشکی مناسب فوت کرده است .(در فیلم پخش شده از زبان پدر این دختر شرح حادثه گویاست)
جناب دکتر بهتر است بفرمایند خروجی فعالیت چند ساله شان برای کشور و منطقه و شهرستان و خصوصا روستاهای مهاجرفرست آذربایجان چه بوده است ‌؟
وظیفه نماینده مجلس قانون گذاری و نظارت است و فلاکت کشور مدیون نظارت جنابعالی و همکاران شما در مجلسی است که باید خانه ملت باشد نه جایگاه مغزکاهو گردانی !!!

به نوبه خودم از حمایتی که نمودم از مردم شریف شهرستان طلب حلیت میکنم .

۹۸/۸/۱۹ ۱۶:۴۱

ترکمنچای میخواد شهرستان بشه ولی بخشدار هم نداره
آقای فرماندار باید پاسخگو باشند
البته اگر پاسخی داشته باشند

۹۸/۸/۱۹ ۱۴:۱۴

شما دیگه کاندید هستید نه نماینده بنابراین مثل سابق میتونید با خیال راحت به باطری ها رسیدگی کنید....

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۳۴

بعد از اتفاق زلزله بیایند یا نیایند چه توفیری می کند مهم قبل از حادثه بود که کاری نکردند

۹۸/۸/۱۹ ۱۱:۳۴

آقای فرمند شما هم میرفتی عکس سلفی میکرفتی لاقل میگفتن نماینده شهرمون هم اومد .ساعت ۲/۱۷ دقیقه عروسی میمونه آقای فرمند میگوید خسارت کم هست چون رفتن جشن عروسی؟

۹۸/۸/۱۹ ۱۱:۲۴

نمایندگان محترم
دیگه نیازی نیست ، به مناطق زلزله زده مراجعه کنید .

۹۸/۸/۱۹ ۱۱:۱۲

مگر اتفاقی رخ داده که ایشان را بیدار مردم راآگاه نماید

۹۸/۸/۱۹ ۱۰:۴۰

با سلام خدمت اقای نایبی درست می فرمائید گاهی حرف نزدن نعمت بزرگی است. 

۹۸/۸/۱۹ ۱۰:۲۷

واقعا هم

۹۸/۸/۱۹ ۱۰:۲۲

شاید رفته شما ندیدی

۹۸/۸/۱۹ ۱۰:۱۳

جناب آقای حسن زاده
آقای فرمند نماینده خوزستان هستند اگر نماینده میانه هستن یک نمونه(فقط یک نمونه) از اقداماتی که تو این سه سال و خرده ای انجام دادن رو گزارش کنن

شعار آقای فرمند زمان تبلیغات،،دروغ ممنوع بود همه یادمونه ولی دریغ از یک حرف راست !!!
آخه شرکت منظم در جلسات مجلس وقتی کارآیی و خروجی نداره به چه درد مردم مظلوم میانه میخوره؟؟؟
همشهریان عزیز بیایید در انتخاب نمایندگان این دوره مجلس دقت بیشتری کنیم و نگوییم به فلانی رای بدیم ببینیم این چیکار میکنه بخدا چندساله چوب همین حرف رو میخوریم😔😔😔

۹۸/۸/۱۹ ۱۰:۰۷

چطور با خربزه میتونه بره با وزیر امور خارجه سلفی بگیره و آبروی شهر رو ببره ولی نمیتونه بره مناطق زلزله زده حداقل به مشکلات مردم گوش بده؟این مردم همونایی هستند که چند سال پیش برا رای گرفتن ازشون خودتو به آب و آتش میزدی حالا چی شده ؟؟؟؟ دیگه به قول معروف خرتون از پل گذشته؟؟؟؟ متاسفم واسه شهرم که نماینده هاش اینطوری از زیر مسئولیت شانه خالی میکنن، میانه داره به کجا میره واقعا؟؟؟؟؟؟؟

۹۸/۸/۱۹ ۰۹:۵۸

باید دستکش های خود را در می آورد و در انجا کار می کردید مگر نمی گوییم نمایندگان خادم مردم هستند اینچطور خادمی است پروفسور؟ تازه شما هم میرفتید و عکس سلفی می گرفتید بهتر بود ولی نرفتید دنبال راه چاره و فرار هستین به مردم انگ نچسبانید از شما بعنوان نماینده شهر بعید و زشت است

۹۸/۸/۱۹ ۰۹:۵۴

گاهی حرف نزدن نعمت بزرگی است. 

یکی از نماینده ها بخاطر اینکه عکس سلفی نگیرد، حاضر نیست سری به مناطق زلزله زده بزند درحالیکه وزیر صمت و نماینده ولی فقیه و دهها مسئول دیگر با حضور خود در این منطقه، از نزدیک با کمبودها و نیازها آشنا شدند.

دیگر نماینده محترم نیز با تبلیغات گسترده ادعا کرده است که با حکم رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مامور بازدید از مناطقه زلزله زده شده است!

تنها تردیدی که الآن من دارم این است که از دست این دو، بروم در چاه داد بکشم یا در کوه؟

۹۸/۸/۱۹ ۰۹:۴۳

اقای پروفسور کم کاری خودتان با این الفاظ ماس مالی نکنید مردم از خودت نمی دانی شما حداقل حضور می یافتید عکس سلفی نمی گرفتی دستکش هایت در می اوردی بیل به دست می گرفتید و کار می کردید و مشکلات را به عین لمس می کردید نه اینکه بگید دستور دادم همکاران بروند برام اطلاعات جمع اوری کنند بیاوردند چه عجب موقع انتخاب خودت می رفتی رای جمع می کردی الان همکاران رفتند اطلاعات جمع کنند زحمت های مسولین دلسوز ,سپاهیان و بسیجان و مردم را به تمسخر نگیر جناب پروفسور. پرو فسور ..زمان زرنگ بازی تمام شده دیر امدی .فقط کار دو بهم زنی .اختلاف انداخت اند عالی هست جایی تقدیر هست

۹۸/۸/۱۹ ۰۹:۳۰

آفرین بر غیرت و شهامت و جسارت تان اقای دکتر فرمند واقعا مطالب رو رگ و پوست گنده و واقعیت ها را گفتی ممنون

۹۸/۸/۱۹ ۰۹:۲۶

فرمند طوری سخن می گوید و انتقاد می کند که گویی یک نفر دیگر مسئول و نماینده است. پروفسور! اینهایی که می فرمائید وظیفه خودتان است که باید پیگیری می کردید. 

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز