کد خبر: ۹۱۹۳۵
۴۸۳ بازدید
۶ دیدگاه

مرگ سلبریتی گرایی در غرب و درسهای آن برای ما مردم شهرستان میانه و آذربایجان

۹۸/۸/۲۳
۱۹:۰۵

 

احمدی /صدای میانه

این روزها چیزی که باعث تاسف در زلزله اخیر شهرستان  هست،  زلزله آذربایجان خود چهره  هنرمندان و افراد سرشناسی برایمان  نمایان کرد  که نام خود را هنرمندان ملت مینامیدند  اما ما هزاران همشهری بی سر وپناه در این هوای بسیار سرد پاییزی   در بزقوش داریم اما کسی از این هنرمندان ، ورزشکار و مشهور و .... نیست که حداقل صدای مشکلات این مردم هموطنش، و  انتقال صدای انها به مسئولین باشد. 

البته بگذریم افراد معدود بودند.

اما چیزی که قابل تامل هست  همین سلبریتی ها برای مرگ "گربه " و سگ و حیوانات همدیگر پیام تسلیت میفرستند حتی ویدیوهایی  در مورد آزار  حیوانات میگذارند  ،  ادم میماند انگار مشکلات و مصائب انسانهای این سرزمین تماما حل شده و فقط مشکلات حیوانات لاینحل مانده است !!، ایا قدر و منزلت انسانها از حیوانات، پایین تر در نظر این سلبریتی ها امده است؟؟.

نهایت اکثریت همین سلبریتی ها تابعیت کانادا و یا کشورهای اروپایی میگیرند .بیشتر هم نقش دستگاه تبلیغاتی دولت و یا جناح خاص هستند  تا هنرمند ملت و جامعه خود .

انتخابات گذشته امریکا  نمود سقوط تاثیرگزاری  حکمفرمایی سلبریتی ها بود ، جامعه امریکا با ان تبلیغات شدید سلبریتی ها علیه ترامپ و بنفع هیلاری کلینتون مواجه بود بگونه ای که حتی چند هنرمند هالیوودی میگفتند ترامپ اگر دربیاید امریکا ترک خواهند کرد.

  ترامپ هم گفت هرگز جلوی خروج انها را نخواهد گرفت و جالب  مردم امریکا  به ترامپ رای دادند ما به درست و غلط بودن این انتخاب کاری نداریم ، اما قصد این است بگوییم در غرب هم مردم به این نتیجه رسیدند که سلبریتی ها الگوی مناسبی در زندگی واقعی نیستند اگر کسی در صحنه هنر و ورزش و.... موفق باشد لزوما در همه زمینه های زندگی موفق نیست نباید از احساسات و منافع یک نفر تبعیت کورکورانه کرد . همواره باید تابع "عقل " خود و منافع جامعه خود باشیم .

لازم هست ما مردم شهرستان میانه و آذربایجان درس بگیریم. از این "خود بیگانگی"  در بیاییم و پشتیبان جامعه خود و صدای جامعه خود باشیم .  امری که برای من قابل تامل هست یعلت این محرومیت ها که در شهرستان  میبینیم  همین تابع احساسات بودن مردم ما هست و تبعیت های کورکورانه از سلبریتی ها و حتی افراد سیاسی بی انکه منافع خود و شهرستان میانه و آذربایجان و حتی کشورمان در نظر بگیریم. 

گله ای هم از افراد سیاسی شهرستان دارم بگذارید رک بگویم نزدیک انتخابات میشود ناگهان صدها افراد سیاسی شهرستان ما پیدا و سبز میشود که بیانیه پشت بیانیه میدهند که در انتخابات به فلان رییس جمهور یا جناح رای بدهید اما بعد انتخابات همه اینها ناگهان به یکباره محو میشوند !  انگار که هیچ کسی وجود ندارد همه غیب میشوند انگار کیکی در ان دوران هست همه برای قسمت کردن ان امدند بعد ان دیگر جامعه شهرستان بی اهمیت هست .

یک سیاستمدار و فعال مدنی و حتی رسانه همواره با ملت و جامعه خود زندگی میکند و نه اینکه  فقط در انتخابات ها به یاد انها بیفتد . همینها مردم  ترغیب میکردند رای ۷۰ درصدی به رییس جمهوری بدهیم که  در ۴ سال اول خود پروژه ای زیرساختی در شهرستان افتتاح نکرد  حتی برای بازدید زلزله زدگان هنوز نیامده اند .

تا به کی از این "خودبیگانگی ها " آذربایجان بکشد .  تکنیک های انتخابات ها هم هردوره این شده ، جلو عقب شدن چند روسری دختران جوان  و چند وعده دروغ و تکنیک های روانشناسی "ادوارد برنیزی" به کاربردن و سوار برموج احساسات و هیجانات  مردم شدن و خاموشی عقلانیت انها با انواع ترفندها روانشناسانه .

اما بهرحال اقلیت با ایمان همیشه بر اکثریت  سرگردان پیروز هستند . اتحاد مردم شهرستان و آذربایجان  خود کلید گذر از همه این مشکلات هست .

حال که مردم آذربایجان هر وقت متحد بودند بر همه مشکلات پیروز بیرون امدند حتی اگر جهانی با انها به مخالفت بوده باشد یادمان نرود در انقلاب مشروطه فقط یک خیابان تبریز مانده بود که مشروطه سقوط کند اما مقاومت دلیرانه مردم آذربایجان در یک خیابان و محله مشروطه در کل ایران به پیروزی رساند!!، یک خیابان آذربایجان مقاومت کرد مشروطه در  ایران نجات یافت پیروز شد

 این همواره گواه تاریخ هست که درصورت اتحاد در حل مشکلات ، مشکلات ازبین میروند . پس اتحاد رمز حل مشکلات ما آذربایجانی ها هست .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۲۴ ۰۹:۵۶

با سلام ، بدبختی اینه که سلبریتی ها در رشته خودشان هم زیاد مهارت ندارند چه برسه به مسائل سیاسی و اجتماعی و ....
فلانی معلوم نیست از چه کانالی وارد شده ؟ لیاقت داشته یا ازروی رابطه و پارتی بوده که تونسته در یکی دو سریال آبکی بازی کند بعد به خودش این اجازه را بده که در تمام مسائل کشور اظهارنظر کرده واسم تعیین تکلیف کند . دلیل همه اینها هم سادگی و زودباوری ماست . اینها اگر کاره ای بودند سینما و ورزش را از این بحران و منجلاب و پسرفت نجات میدادند .

۹۸/۸/۲۳ ۲۰:۲۷

حراج مدال المپیک پهلوان یوسف کرمی نشان داد هنوز جوانمردی پابرجاست . 

۹۸/۸/۲۳ ۲۰:۲۷

ساغولون.گوزل یازییدی

۹۸/۸/۲۳ ۲۰:۲۱

حالا آقایون به فکر این افتادن که برای مهار آلودگی تهران چند صد توربین بگذارند در سطح شهر.

۹۸/۸/۲۳ ۲۰:۲۰

متاسفم مثل اینکه ایران فقط تهران به اون وره. نه غرب و شمالغرب

۹۸/۸/۲۳ ۱۹:۵۷

همه دارن از علی دایی و پرویز پرستویی و سلبریتها فلان و فلانی انتقاد میکنن که چرا به زلزله زدگان میانه کمک نمیکنن اکثر اونها در زلزله کرمانشاه فعال بودن و کمک کردن و مردم و حکومت چه چیزهای که بهشون نگفتن گفتن بردن و خوردن حالا دیگه دوست ندارن چیزی بشنون

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز