کد خبر: ۹۱۹۳۹
۳۸۷ بازدید
۴ دیدگاه

راه‌آهن میانه-بستان‌آباد آماده افتتاح است

۹۸/۸/۲۴
۰۰:۵۳

معاون‌ ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت‌و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل، گفت: راه‌آهن میانه-بستان‌آباد تکمیل و این پروژه آماده افتتاح است اما زمان دقیق افتتاح آن به تصمیم دولت مربوط می‌شود.

«عباس خطیبی» روز پنج شنبه در خصوص آخرین وضعیت تکمیل پروژه خط‌آهن میانه – بستان‌آباد، افزود: مسیر ریلی میانه تا بستان‌آباد با اعتباری بالغ بر ۱۴‌ هزار میلیارد ریال ساخته و آماده بهره برداری است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، وی توضیح‌داد که این خط ریلی بخشی از راه‌آهن میانه تا تبریز است که طول آن ۱۳۲ کیلومتر بوده که از ایستگاه موجود راه‌آهن میانه شروع‌ شده و با گذر از مسیری کوهستانی که از شهرهای «ترکمانچای» و «تیکمه‌داش» عبور کرده به ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد متصل می‌شود.

خطیبی خبرداد که برنامه وزات راه این است که این خط ریلی در آینده از ایستگاه بستان‌آباد تا ایستگاه راه‌آهن تبریز ادامه داشته باشد.

بر اساس اظهارات خطیبی، تکمیل این مسیر ریلی تا تبریز، تهران را به کشورهای ترکیه و آذربایجان متصل می‌کند.

وی در خصوص وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی و تاثیر آن بر عدم افتتاح  این مسیر ریلی گفت: زمان افتتاح از حوزه اختیارات ما خارج است و قرار است این قطعه از راه‌آهن تبریز با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شود اما از آنجایی که مسئولان استانی درحال خدمات دهی به زلزله زدگان هستند و موضوع اول استان مسئله زلزله است ممکن است در برنامه افتتاحیه که آخر آبان ماه بود تغییری ایجاد شده باشد.

‌طرح احداث راه‌آهن دوخطه میانه- بستان‌آباد- تبریز از چند سال پیش به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۲۴ ۲۰:۴۹

علی برکت الله

۹۸/۸/۲۴ ۱۵:۲۱

نتیجه کلی این که با وضعیت مالی فعلی اخداث کامل راه اهن حداقل تا دو سال اینده مقدور نبوده و‌راه اندازی ان پنج سال کامل طول خواهد کشید .

۹۸/۸/۲۴ ۰۳:۴۴

جُک خیلی قشنگیه!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز