کد خبر: ۹۳۰۰
۶۷۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

كمك ويژه به شهرداري هاي زير يكصد هزار نفر جمعيت

۱۳۹۲/۱/۷
۱۴:۵۷

پس از تصويب لايحه بودجه؛ وزارت كشور اجرا مي كند: كمك ويژه به شهرداري هاي زير يكصد هزار نفر جمعيت

معاون امور عمراني وزير و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور گفت: از محل ماليات بر ارزش افزوده و عوارض سوخت و گمرك، كمك ويژه اي به شهرداري هاي شهرهاي زير يكصد هزار نفر خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ حميدرضا ارشادمنش، معاون امور عمراني وزير و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در نشست مشترك شهرداران و دهياران استان گلستان با اشاره به لايحه بودجه سال 92 كشور، گفت: 12 حكم جديد در اين لايحه منظور شده كه تصويب و اجراي آنها بخش قابل توجه اي از مشكلات شهرداري ها در زمينه استخدام نيرو و ديون را حل مي كند.
وي افزود: سعي داريم از محل ماليات بر ارزش افزوده و عوارض سوخت و گمرك، كمك ويژه اي به شهرداري هاي شهرهاي زير يكصد هزار نفر داشته باشيم.
ارشادمنش با اشاره به ضرورت استفاده شهرداري ها از اهرم هاي قانوني جهت جذب سرمايه و اعتبار، خاطرنشان كرد: سازمان شهرداري ها در بحث وام نهايت همكاري را با شهرداري ها دارد و شهرداري ها مي توانند با ارائه طرح هاي داراي استانداردهاي لازم، از اعتبارات صندوق توسعه ملي، فاينانس خارجي و يا فروش اوراق مشاركت نهايت استفاده را نمايند.
وي افزود: اختصاص اعتبار جهت نوسازي اتوبوس هاي متوقف شده درون شهري از برنامه هاي مدنظر سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور است و طي ماه هاي اخير از محل توسعه عبور و مرور دو تخصيص اعتباري براي شهرداري هاي كوچك داشته ايم.
معاون امور عمراني وزير و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با اشاره به عدم تصويب قانون جامع دهياري ها در مجلس، تصريح كرد: هم اكنون در حال رايزني و برگزاري نشست هاي تخصصي با بنياد مسكن هستيم تا دوباره قانون مذكور را با انجام اصلاحات مورد نظر در مجلس مطرح نمائيم.
/

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز