کد خبر: ۹۴۵۵۹
۱۲۴۱ بازدید
۹ دیدگاه

دلیل آمار بالای مبتلایان به کرونا در شهرستان میانه از دید استاندار آذربایجان شرقی

۹۹/۱/۱۰
۱۶:۰۰

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی:در صورت رعایت حداکثری بهداشت عمومی و فردی، احتمالا از ۲۵ فروردین به بعد شاهد سیر #نزولی خواهیم بود. 

آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استان ها در خصوص ابتلا به #کرونا ویروس در رتبه ۹ قرار دارد اما اگر تعداد مبتلایان را به ازای هر ۱۰ هزار جمعیت در نظر بگیریم در رتبه ۱۷ کشور قرار داریم. 

مجموعِ مبتلایان به کرونا در استان ۱۳۶۱ تن و تعداد فوتی ها تا کنون ۱۳۰ نفر بوده است.

۸۰ تا ۹۰ درصد مردم استان ملاحظات بهداشتی لازم را رعایت می کنند. 

علاوه بر تبریز، در شهرستان های مرند، شبستر، سراب و میانه به خاطر کم ملاحظه‌گی برخی از مردم تعداد ابتلا بیشتر از دیگر شهرها و شهرستان ها است.

صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و از ورود افراد غیر ساکن جلوگیری خواهد شد.

تا اطلاع ثانوی تمامی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که می توانند محل تجمع افراد باشند تعطیل خواهند بود.

ادارات، نهادها و سازمان ها برابر بخشنامه صادره حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی می کنند و برخی از کارها را به صورت دورکاری انجام می دهند. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱/۱۰ ۲۳:۳۳

فکر میکنم ما اهالی میانه مقصر اصلی نباید شمرده شویم. وقتی برای خرید از منزل خارج شده و به فروشگاه زنجیره ای رفته بودم اکثر خریداران افراد غیر بومی بودند. پلاکهای ماشینها هم مويد این قضیه میباشد

۹۹/۱/۱۰ ۲۲:۴۸

متن رونگاه کردم دلیلی ننوشته.عنوان تیترمناسب نیست

۹۹/۱/۱۰ ۱۹:۲۰

این کامنتو در مورخه 98/12/27 در مطلب آقای یعقوبی نوشتم الان 13 روز از اون روز میگذره و من موندم و یه سئوال....... (من یه شهروند بیسواد -عامی-به دور از مسائل سیاسی و ... شهرستان-و دارای شغل آزاد و تخصص آنچنانی هم ندارم) شرایط امروز رو 13 روز پیش با آنچه که در مسیر تردد روزانه ام دیده بودم پیش بینی کرده بودم ولی مسئولین دکتر ومهندس وپرفسور و....... خیلی چیزای دیگه چرااااااااااااا؟؟؟؟؟
متن کامنت98/12/27:
راستی یادم رفت اینم بگم کافیه مسئولین شهر ،خصوصا بخشدارها یه سری به روستاها شون بزنن یا نه اگه مشکله یه گزارش تلفنی از دهیاراشون بگیرن آمار دشتشون میاد که تهران نشینهایی که چندین سال بود تعطیلات نمیومدن دهاتشون با این برنامه ریزی مسئولین و بیانیشون دیگه کسی نمونده که نیاد تو روستاها از آدم زیاد ماشین پلاک اسلامشهر وقلعه حسن خانو ................... تودهاته حالا آمار مبتلایات توابع و تو ایام تعطیل داشته باشین

۹۹/۱/۱۰ ۱۹:۰۷

جلوی بازار با تردد آنهمه ماشین موجب خطرات زیادی می شود و از نظر صاحب‌نظران این قسمت برای همیشه بسته و پیاده راه باشه بهتره

۹۹/۱/۱۰ ۱۷:۳۵

به نظرم راه از ۴رابالا به سمت پایین بسته شده فکر خوبی نیست چون مغازه هایی که به سمت ۴راه پایین هستند نسبت به سمت ۴راه بالا بیشتر هست ینعی اگه ۱۰مغازه قصابی سمت ۴بالا باشه ۴مغازه قصابی سمت ۴بالا هست یعنی مردم مجبورن برن از اون ۴قصابی خرید کنن این یه مثال بود .پس خیابان به سمت ۴پایین خلوت شده ولی به سمت بالا۴برالر ترافیک وشلوغیرو داره .تو این وضعیت هم کسی که ماشین شخصی داره باتاکسی سمت ۴راه پایین نمیره وبه هیچ عنوان هم ماشینشو نمیزاره پیاده بره سمت ۴راه پایین تاخرید کنه..ازاین طرف هم که راه به سمت سراسیاب هم بسته شده که این کارهم اصلا منطقی نیست .کسی که این فکررو کرده واقعا خسته نباشی دلاور

۹۹/۱/۱۰ ۱۷:۲۰

در این شهر صاحبدار، با مدیریت منحصر به فردشان، علیرغم اینکه دروازه ها از هر سو باز هستند و روزانه صدها مسافر ریلی و جاده ای وارد شهر می شوند، فقط 6 نفر با کرونا فوت کرده اند.

جهت گزارشِ عملکرد نیز چند بار در حضور مسئولین محترم از مسافران قطار و جاده و مراجعین بیمارستان، تب سنجی کرده اند که در قالب فیلم و تصویر به استان ارسال شده است.

۹۹/۱/۱۰ ۱۷:۰۰

اقای استاندار حالا که غیر بومیها تو مناطق شلوغ شهر در حال خرید هستند و به ما هم میخندند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز