کد خبر: ۹۷۵۳
۱۰۶۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

چند خبر از مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) در میانه

۱۳۹۲/۱/۲۶
۱۷:۵۴مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با حضور کلیه پایوران رسمی و وظیفه در حسینیه امام خمینی (ره) سپاه میانه برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا توسط تعدادی از کارکنان، مراسم عزاداری با مداحی کربلایی عادل نجفی از مادحین عصمت و طهارت(ع) برگزار شد و کارکنان در سوگ حضرت زهرای مرضیه(س) مرثیه خوانی کرده و گریستند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام تقوی آزاد با بیان گوشه هایی از زندگی غریبانه و مظلومانه حضرت زهرا(س) ایشان را الگو و اسوه ولایتمداران عالم معرفی کرده و افزود: حجب و حیای بی بدیل آنحضرت باید سرمشق تمامی زنان عالم باشد .

ده ها ایستگاه صلواتی در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در شهرستان میانه دایر گردید .

به کوشش جمعی از بسیجیان و طلاب شهرستان ایستگاه های صلواتی گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) در میادین اصلی برپا شد و در این ایستگاه ها با پخش شربت، شعله زرد، شیرکاکائو و ... از عابرین پذیرایی شد.

همچنین در جوار آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) از شرکت کنندگان در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) با پخش غذا پذیرایی گردید.

گفتنی است همچون مناسبت های گذشته، کوچه و خیابانهای شهرستان نیز شاهد احسانهای خودجوش مردمی با پخش غذا، آش و ... بود .

مراسم عزاداري دانش آموزي ويژه ايام فاطميه با حضور كليه دانش آموزان ، اولياء و معلمان مجتمع در محل حسينيه روستاي اسلام آباد راه آهن شهرستان ميانه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمين نصيري در سخناني به تبيين جايگاه اخلاقي و عرفاني آن حضرت و اسامي و صفات برجسته حضرت فاطمه الزهراء(س) پرداخت ويادآور شد كه: حضرت فاطمه (س) نمونه و الگوي زنان دوجهان مي باشد. در ادامه مراسم، قرباني از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) به مداحي و نوحه سرايي پرداخت .

برگزاری مراسم شهادت بانوی دو عالم در واحد میانه

فرهیختگان: بمناسبت سالروز شهادت بانوی دو عالم، ریحانه نبی، صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم سوگواری و سخنرانی با حضور مسئولین، کارکنان، اساتید و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم معنوی ابتدا حجت الاسلام قره داغی از اساتید گروه معارف واحد هدف از خلقت عالم را محبت رسول خدا دانست و گفت: تنها کسی که به طور کامل از ولایت حمایت می کرد حضرت فاطمه (س) بود و او همیشه یارو پشتیبان همسر خود، حضرت علی (ع) بود.
وی افزود: اگر به زندگی حضرت زهرا نگاه کنیم، آن چیزی که زیاد به چشم می آید و در روضه های مختلف به آن پرداخته می شود، بحث حمایت از ولایت می باشد.
استاد گروه معارف دانشگاه تصریح کرد: زمانیکه حضرت زهرا (س) در دوران کودکی از پدر خویش حمایت می کرد، در مقام ام ابیها یعنی مادر پدرش قرار گرفت. و تنها کسی که به این لقب رسید کسی نبود جز بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س). و در آن موقع، پیامبر اکرم (ص) فرمودند: تو مادر من هستی.
حجت الاسلام قره داغی اظهار داشت: هدف از این بحث، مادر بودن برای پدر نیست، بلکه بحث مدافع ولایت بودن حضرت فاطمه (س) چه در زمان پیامبر و چه در زمان حضرت علی (ع) می باشد. و فاطمه (س) به معنای واقعی، مدافع و پشتیبان ولایت بود.
وی تأکید کرد: زهرای مرضیه می داند که در عالم، علی (ع) کیست؟ مقام علی را در این عالم خیلی سخت می توان درک کرد و فهمید، و تنها کسی می تواند بداند که علی شناس باشد.
حجت الاسلام قره داغی در پایان سخنان خود گفت: اگر بخواهیم علی (ع) و فاطمه (س) را بشناسیم، باید تاریخ را سیر کنیم تا به واقعیت زندگی برسیم و هیچ نظام خانواده ای به زندگی و محبت علی (ع) و فاطمه (س) نمی رسد و باید از آن درس بگیریم.
در ادامه مراسم، علی محمد نژاد یکی از کارکنان دانشگاه و از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در با ذکر مصیبت و نوحه در سوگ حضرت زهرا(س) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
دسته های عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) در خیابانها و مساجد شهرستان میانه با حضور صدها نفر از بسیجیان و هیئت های مذهبی تشکیل شد.
مراسمات عزاداری با تشکیل هیئات مذهبی و کلاسهای اخلاق

در سالروز شهادت بانوی اسوه دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، بسیجیان ، هیئات مذهبی و جمع کثیری از مردم ولایت مدار و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شهرستان میانه پس از تجمع در مقابل مسجد حضرت ابوالفضل(ع) با تشکیل دسته های عزاداری به سینه زنی پرداخته و با نوحه خوانی و عزاداری ، مسیر مسجد ابوالفضل (ع) تا مسجد جامع را طی نمودند و سپس در جوار امام زاده اسماعیل (ع) با مداحی مداحان شهیر شهرستان میانه ، به سینه زنی، عزاداری و سوگواری پرداختند .

گفتنی است مراسمات عزاداری در جای جای شهرستان میانه با تشکیل هیئات مذهبی و کلاسهای اخلاق در طول ایام فاطمیه همواره برپا بود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز