کد خبر: ۹۸۲۴
۸۰۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بازدید محرابیان از راه آهن دو خطه میانه – تبریز

۱۳۹۲/۱/۲۸
۲۰:۰۵
'علی اكبر محرابیان ' روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح قطار شهری تبریز كه در فهرست طرح های ماندگار قرار دارد، در جمع خبرنگاران اظهار كرد: 60درصد طرح های مهر ماندگار آذربایجان شرقی در مرحله اتمام است و باقی مانده آن ها نیز حداكثر تا پایان نیمه نخست امسال تكمیل می شود.

وی سرمایه گذاری های صورت گرفته در 61 طرح مهر ماندگار این استان را 50 هزار میلیارد ریال به نرخ سنواتی اعلام و اضافه كرد: چنانچه این سرمایه گذاری به نرخ روز تبدیل شود به مراتب بیشتر خواهد شد.

محرابیان گفت: برای تكمیل این طرح ها 30 هزار میلیار ریال اعتبار نیاز است كه سهم قابل توجهی از آن از محل منابع بودجه عمومی، اوراق مشاركت، سهام و تسهیلات تامین شده است.

وی به طرح های شاخص مهر ماندگار آذربایجان شرقی در بخش های مختلف اشاره و اظهاركرد: چهار طرح بهداشت و درمان از این طرح ها در آستانه بهره برداری قرار دارد.

محرابیان با اشاره به اینكه دو طرح بخش راه از برنامه پیش بینی شده عقب است، گفت: مابقی طرح های این بخش پیشرفت مناسبی دارد.

وی به مشكل تعدادی از طرح های صنعتی در خصوص تامین تسهیلات اشاره و اضافه كرد: قطار شهری تبریز هم روند عملیاتی خوبی دارد و با ورود نخستین مرحله واگن ها مرحله نخست آن راه اندازی می شود.

سد مخزنی كلگان، راه آهن دو خطه میانه – تبریز و قطار شهری تبریز از جمله طرح هایی بود كه با حضور محرابیان از آنها بازدید شد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز