کد خبر: ۸۹۶۶۹
۱۲۸۸ بازدید
۲۶ دیدگاه (۲۵ تایید شده)

آقایان نماینده،خدا قوت، خسته نباشید!!! ایستگاه پایانی مجلس دهم نزدیک است.

۱۳۹۸/۵/۹
۱۲:۲۴

 

حدود سه سال و نیم از سپری شدن تصدی کرسی های شهرستان میانه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان محترم مان می گذرد.نماینده گانی که با شعار  ایجاد تحول بنیادین در حوزه مدیریت شهرستان و... وارد عرصه کاندیداتوری مجلس شدند.

 شعار های تبلیغاتی نیز بر حول: دروغ ممنوع!!!!!!  رفع بیکاری ، استفاده از مدیران بومی، شایسته گزینی ،دوری از باند بازی و... مطرح بود.

در این میان در راستای تحقق یکی از شعار های فوق در اوایل تصدی کرسی توسط نمایندگان شهرستان مان، وبعد از فروکش کردن حرارت تنور انتخابات، خیلی خیلی زود این جمله آشنا شنیده شد: مگر ایجاد اشتغال وظیفه نماینده است.

نه خیر وظیفه بنده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این بود نقطه  اعتلای همه جانبه شهرستان میانه ....

نماینده ای که تعصب شهروندان شهرستان خود را نکِشد ، مگر ممکن است در راستای منافع جمعی ، گامی بر دارد؟

فردی که نه  به خاطر عدم رسیدگی به مشکلات مردم محروم شهرستان ، بلکه به خاطر عدم موفقیت در تصدی پست در یک کمسیون تخصصی  با جمله:

"اگر نتوانم به کمیسیون انرژی راه پیدا کنم مطمئناً استعفاء خود را تقدیم مجلس خواهم کرد"

تهدید به استئفا از مجلس  کند واقعا به ارزش و منزلت  آرای ملت مظلوم خود آگاه است؟؟؟؟

در این میان تلاش هایی نیز صورت پذیرفت اما شیرینی استحصال منافع آن هیچ گاه کام تلخ ما میانه ای ها را شیرین ننمود.

حال که سه سال و نیم از مدت ورود دو نماینده ما به مجلس می گذرد ارزیابی عملکرد  بر عهده مردم است.

با تبعیت از فرمایش حضرت امام خمینی(قدّس سره الشریف) که ، میزان رای ملت است باید دو نماینده میانه که با اعتماد آحاد مردم شریف شهرستان میانه وارد مجلس شده بودند نمره قبولی از مردم خواهند گرفت یا رفوزه خواهند شد .

اینک ایام انتخابات نزدیک است،افراد متعددی راغب به حضور در عرصه کاندیداتوری هستند.

به عنوان یک شهروند از سایر همشهرستانی ها عاجزانه تقاضا دارد،ضمن بررسی سوابق افراد  از نظر: داشتن برنامه مدون  معقول و قابل اجرا جهت توسعه وتعالی شهرستان میانه ، مدیر و مدبر بودن، دلسوزی ،غیرت مداری و تعصب شهرستانی ،صداقت،پاسخگو بودن و از همه مهم تر  کاری و خستگی ناپذیر بودن نسبت به انتخابی مفید برای پیشرفت همه جانبه شهرستان گامی محکم برداریم.

ملاک انتخاب و حمایت از کاندایدا نیز، صرفا دوستی و آشنایی و یا منافع شخصی نباشد و منافع عموم در نظر گرفته شود.

از کاندیدا های گرامی نیز خواهشمند است کلاه خود را قاضی کنند تا اگر توان جسمی ، فکری و روحی ورود به عرصه نمایندگی ملت شریف میانه را در مجلس شورای اسلامی دارند ، وارد این میدان شوند، در غیر این صورت خود و ملت را خسر الدنیا والاخره  ننمایند.

امید است نمایندگان دوره بعد بر خلاف ادوار گذشته با دوری از باند سازی و باند بازی، با استعانت ازخداوند متعال و کمک همه جانبه نخبگان و فرهیختگان واقعی شهرستان ، با نیاز سنجی اصولی در سطح خردوکلان زمینه ساز پیشرفت و خروج از این شرایط را برای شهرستان عزیزمان رقم زنند.

دوصد گفته چون نیم کردار نیست

وفقکم الله لما یحب و یرضی

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۱۱ ۱۳:۵۰

آقای حنیفه حرف شما قبول بحث تئوری کردم والا بنده هم می دانم نمایندگان دستاورد مهمی ندارند

بحث های تئوری را دست کم نگیریم متاسفانه بعضا فکر می شود تئوری حرف زدن فایده ای ندارد درحالیکه ابتدای عمل یعنی نظریه و برنامه اینها اگر باندازه کافی منطقی باشند ومورد اقبال واقع شود به عمل و نتیجه خوبی منجر می شود

ژول ورن زیردریایی و سفینه فضایی را قبل از اختراع و قبل از اینکه صحبت علمی در مورد آنها انجام شود در داستانهایش خیالپردازی کرده بود و سازندگان زیر دریایی و سفینه فضایی از روی داستانهای وی جرقه سوختش به ذهنشان رسیده بود

۹۸/۵/۱۱ ۱۳:۳۵

خرد یا کلان به کنار

ما اصلا فعالیتی ندیدیم 

آقایان رای شان را گرفتند

بعد از انتخابات ؛آوای خدانگهدار میانه

شان به گوش رسید.

۹۸/۵/۱۱ ۱۰:۵۲

اگر واقعا نماینده بگوید دغدغه ما حل مسائل کلان کشور است ودر این حرفشان صادق باشند واقعا جای امیدواری دارد اما کلان نگری دلیل بر این نمی تواند باشد به مسائل خرد توجه نشود لا اقل باید حرف موکلین را شنید اگر در چارچوب قانون بتوان برای آن راه حلی یافت پیگیری کرد اگر نه با زبان مناسب و نرم عذر خواست و دلیل را توضیح داد آن شالله که چنین بوده
مسائل کلان از مسائل خرد جدا نیستند هنر نمایندگان این است اگر بتوانند مسائل کلان را جوری طراحی قانونگذاری و نظارت کنند معضلات خرد و متوسط پیش نیاید در سطح خرد و شهرستان هم باید آشنایی با مشکلات و معضلات داشته باشند تا به نسبت آن در سطح کلان پیگیری و طراحی قانونی داشته باشند

این هنری است که توان علمی و عملی و تجربه و خلاقیت و بهره مندی نماینده از مشورتهای سازنده و.... را می طلبد
نه اینکه وقتی مسائل کلان را مطالبه کنند دنبال مسائل خرد و منطقه ای باشد و اگر مسائل منطقه ای را خواستار شوند موکول به حل مسایل کلان کند کلان و خرد در یک ظرف باید دیده شود

۹۸/۵/۱۱ ۱۰:۲۷

از ماست که بر ماست...

۹۸/۵/۱۱ ۰۹:۴۹

با سلام وتشکر از عوامل سایت اینجانب یک شهروند میانه ای چند بار طبق قول های انتخاباتی عزیزان نماینده مشکلات عمده شهر را به ایشان عرض کردم ولی درپاسخ گفتند دغدغه ما حل مسائل کلان کشور میباشد و وقتی نماینده کاهو بدست میانه را در حال بحث با وزیر امور خارجه میبینم و نماینده دیگرمان را مدام درحال حل مسائل شخصی خود و اطرافیان میبینم تازه میفهمم مشکلات عمده مملکتمان چیست ای کاش قبل از اینها در حل این مشکل ایشان را یاری میکردم تا بیش از این شرمسار از میانه ای بودنم نمیشدم .

۹۸/۵/۱۱ ۰۸:۲۲

بنده توفیق الحاق به جرگه خبرنگاری نصیبم نشده ولی اگر شده بود به نظرم داستان کمی فرق می کرد...

۹۸/۵/۱۱ ۰۱:۴۰

حتما یکی از خبرنگاران مومن و متعهد هم خودتان هستید ؟!
در صفات متقین در نهج البلاغه آمده
مردم متقین را به تقوا می ستایند و اینان همیشه خود را متهم می دارند چون به عیب خود واقف هستند اما عیب دیگران را اطلاعی ندارند

حکم مستوری و مستی چو برخاتمتست
کس ندانست که آخر به چه حالت برود

۹۸/۵/۱۱ ۰۱:۲۳

کامنت را کامل بخوانید

۹۸/۵/۱۱ ۰۱:۰۰

این وظیفه ذاتی خبرنگاران شهرمان است

امیدوارم خبرنگاران مومن و متعهد شهرمان سکوت چند ساله شان را بشکنند و در مورد مسائل جاری شهرستان اطلاعات و دانش عموم را بیافزایند.

۹۸/۵/۱۰ ۱۱:۵۰

چطور میخواهید درست وحسابی رای دهید درصورتیکه جوخبرنگاران شهر از۷ماه مانده به انتخابات انتخاباتی شده و...

۹۸/۵/۱۰ ۱۰:۱۲

ای بابا مردم مگه بازم قراره رای بدند حالا اینا رو نمیگما کلا رای دادن رو میگم
عجب مردم .... این نماینده ها هم از سرتون زیاده بردید تو صف رای فقط بگید آدماشون رو زیاد کنند

۹۸/۵/۱۰ ۰۸:۴۴

کاش شخصی یپدا می شد از وضعیت و فعالیت های نمایندگان سابق میانه گزارشی ارائه می کرد

۹۸/۵/۱۰ ۰۵:۴۴

میانه قبل از این موارد نیازمند عالمان و صاحب نظران و روشنفکران با شهامت و ناطق و گویا و حق طلب در عرصه های مختلف است
عالمی که مبانی دینی را بخوبی می شناسد وتعمق کافی در مانی دینی دارد نیازهای جامعه را می شناسد برای معضلات راهکار فرهنگی دارد تحت تاثیر چپ و راست قرار نمی گیرد خدا ترس است
همچنین روشنفکر و صاحب نظری که وامدار هیچ جناح و دسته ای نیست مستقلا فکر می کند در حوزه های اجتماعی سیاسی واقتصادی تعمق دارد راهکار دارد تک بعدی نمی نگرد و...
جامعه بیش از نماینده ومسول به چنین افرادی نیاز دارد جامعه باید این نوع افراد را شناسایی کند برجسته کند حمایت کند اگر عالمان و صاحب نظران گوشه نشین شوند سطحی نگران میدان دار می شوند ارزش یک عالم و صاحب نظر بسیار بیشتر از حتی مسول کاردان است

۹۸/۵/۹ ۲۲:۵۶

😂😂😂😂

۹۸/۵/۹ ۲۱:۴۹

این دوره باید منتظر باشیم طاماحکار یالانچی نی آللادا

۹۸/۵/۹ ۱۹:۱۹

موافقم.

۹۸/۵/۹ ۱۷:۴۸

مثل همیشه بیایید این بار درست حسابی رای بدیم فقط اونجاش جالبه تا دقیقه آخر رای دادن نمی دانی رای بدی ندی به کی رای بدی؟! در صف می ایستی یکی میاد از پشت سر میگه فلان کس ! یعنی به اون رای بده از قضا این فلان کس هم رفیق اوست یا آشنا وهم محله وفامیل یه آشنا می بینی اونم میگه فلانی ! یک دو نفر از نهادها هم توصیه به افراد ارزشی انقلابی و حزب اللهی می کنند افراد دیگر هم هستند که دموکراسی و آزادی وجهه همت آن هاست وتوصیه می کنند به این چهره روشنفکر رای دهیم البته چندنفر هم تکنوکرات ( آنهایی که کمتر به سیاست ورود دارند و بیشتر عمل گرا و در چارچوب نظامات اداری قائل به حل و فصل امور هستند )
و این ماجرا ادامه دارد سخن این است همه از صدر تا ذیل انتخاباتی فکر می کنند و هیچ مرجعی و عالمی و روشنفکری شاخص ها را معرفی نمی کند رویکردها و جریانات و اهداف آنان وراهکارهایشان را مورد نقد قرار نمی دهد واگر نقد هم کند صرفا در چارچوب منافع گروهی و جناحی و صنفی خود امور را تجزیه و تحلیل می کند منافع ملی کمتر مورد نقد قرار می گیرد کلیت مسائلکشور در حیطه های سیاسی واقتصادی و فرهنگی در دیدگاه منتقدین و تحلیل گران مورد توجه قرار می گیرد ما به شدت به چنین افرادی نیازمندیم که بدون وابستگی جناحی و گروهی و باندی تحلیل های واقع گرایانه و حق مدارانه و کارآمد وراهگشا ارایه دهدنه افرادی که در رسانه ها به بند کفش نماینده گیر دهند موج آفرینی کنند یک عده هم بی خبر از نیات جناحی انتخاباتی اینان با آنها هم سو شوند به هیچ وجه در طرفداری از هیچ نماینده و شخصی این سخن را عرض نمی کنم اما بیایید کلیت مسائل کشور و واقعیات را درنظر بگیریم و سرنوشت خود را به شوخی نگیریم

۹۸/۵/۹ ۱۶:۵۱

نماینده ایده آل
۱. سلامت نفس ، تدین ، پاکی ،با انگیزه بودن
۲. داشتن توان علمی و عملی کافی
۳.داشتن برنامه کلان در حیطه های سیاسی ،اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی بهمراه راهبردها و نقشه عملیاتی

۹۸/۵/۹ ۱۶:۰۵

به اتفاق هم رای هاشونو باهم جمع بزنی دوره بعدی 2هزارتا هم نمیشه.ضعیف ترین نمایندگان میانه بودند

۹۸/۵/۹ ۱۵:۰۷

باسلام وتشکر از مطالبتان که مشتی نمونه خروار از مشکلات را مطرح نمودید ، عرض به حضورتان منتظر باشید در روز های آینده وقتی از خواب بیدار میشوید و سری به خیابان میزنید متوجه میشوید تعدادی کارگر پیاده رو مذکور را بدون زیر سازی وبدون اینکه تسطیح و شیب بندی نمایند ویا زیر درختان را برای آب دادن درست کنند، مانند خیابان ابوذر شهرک امام سیمانکاری که چه عرض کنم ، گندکاری میکنند آنگاه برخود نفرین میکنی که چرا خواستار ساماندهی پیاده رو خیابان شدم خاکی بودنش که بهتر از این گند کاری بود ،باور ندارید از همگان دعوت میکنیم از وضعیت گند کاری در پیاده رو های شهرک امام در روز جمعه پیشرو بازدید نموده و عکس سلفی بگیرند مخصوصا مقامات محترم وبویژه اقای پویان عکاس شهیر و محترم ساعت نه روز جمعه منتظریم قدم رنجه فرمایید.

۹۸/۵/۹ ۱۵:۰۶

میانه نیازمند مدیران قوی و سیاستمدار واقتصاد دان میباشد

۹۸/۵/۹ ۱۲:۵۷

سپاس از حسن توجه جناب عالی

۹۸/۵/۹ ۱۲:۴۹

سلام نمایندگان محترم آقایان دکتر فرمند و دکتر شیویاری خداقوت . هر چند می دانیم این مسائلی که مطرح می کنیم در حوزه نمایندگان نیست ولی خواهشمندیم به شهرداری و شورای شهر میانه نیز تاکیدی مبذول فرمایید رسیدگی عاجلی بعمل آورند:

؟فعال نمودن چراغ های راهنمایی و رانندگی در تقاطع خیابان پیام نور و معلم جنوبی و نصب چراغها در تقاطع آزادگان جنوبی و فرهنگیان جنوبی (ارشاد)
؟چرا پیاده روهای مسیر خیابان کنارگذر جنوبی ساحلی شهر (خیابان)حججی به طور کلی بهسازی نمی شود؟ تا حداقل مردم و پیاده روی کنندگان در امنیت باشند و یک فضای سبز حاشیه ای آبرومندی بعد از 40 سال آنجا ببینند.
؟در روبروی شرکت نفت (پایین تر از میدان جانبازان سمت جنوبی خیابان )یک چاله به عرض دو متر حدود یک سال است ترمیم و آسفالت نشده آیا بودجه خاصی می خواهد؟
تخلفات ساختمانی حاشیه شهر و سد معابر کسبه خیابان های اصلی شهر و میدان معضل بزرگی هست.
چرا چند پارکینگ طبقاتی در خیابان های اصلی شهر با این وضعیت قفل شدن ترافیکی ایجاد و احداث نمی شود؟ یا دعوت از سرمایه گذاران با حمایت همه جانبه شهرداری صورت نمی پذیرد؟

؟چرا میدان/فلکه موجود روبروی جایگاه گاز در کمربندی جنوبی/ ساحلی شهر با کمی آسفالت ریزی در اطرافش مورد بهره برداری قرار نمی گیرد؟؟
؟ چرا خط کشی در خیابان های جلوی مدارس توسط شهرداری انجام نمی گیرد؟ و تابلو محل ویژه عبور کودکان (دانش آموز) نصب نمی شود؟ آیا جان کودکان دانش آموز ارزشی ندارد؟ بعضی مدارس حاشیه شهر نیز خیلی موقعیتشان برای کودکان حساس هست و باید خط کشی و نصب تابلو صورت پذیرد هر چند تعدادیشون می گویند سالهاست با شهرداری مکاتبه می کنیم ولی اقدامی نشده!

۹۸/۵/۹ ۱۲:۴۹

با سلام

جناب آقای مهندس حنیفه

ما در هر دوره انتخاباتی به خودمان قول میدهیم و به دیگران نیز توصیه میکنیم که این دوره نماینده ای شایسته انتخاب خواهیم نمود ولی متاسفانه در مرحله عمل دچار اشتباه میشویم و از آن مهمتر تعیین کننده نتیجه انتخابات قومی گرایی و باندبازی است نه ملاک و معیارهای ارائه شده توسط شما و بنده و ....

۹۸/۵/۹ ۱۲:۴۰

هرنماینده ای که در مجلس ورود میکند یقینا بارای اکثریت مردم حوزه انتخابیه خود به مجلس وارد شده اند ، و این نمایندگان بینش و آگاهی آن مردم را نشان میدهد و مقصر نماینده منتخب نیست ، کاندیدا سعی میکند با هر طرفند و حیله ای هست نظر مردم را جلب کند و این مردم آن منطقه هستند که باید تشخیص بدهند ، وبا توجه به مثل معروف ( یالانچی طاماحکاری آللادار ) در این میان آگاهی و بصیرت و بینش متعالی نیاز هست و خود کرده را تدبیر نیست ، .............

اخبار روز