کد خبر: ۱۰۰۶۳۲
۳۹۵ بازدید
۱۶ دیدگاه

دریافت کارمزد بابت تقسیط اقساط از شهروندان توسط شهرداری میانه، قانونی می‌باشد

۱۳۹۹/۸/۱
۱۴:۲۳

 

آیا شهردار میانه آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری را در مورد ابطال مصوبه‌های تعرفه عوارض محلی شهرداری اجرا می‌کند؟

هیات عمومی دیوان عدالت ادارای در آرای متعدد اقدام به ابطال مصوبه‌های شورای اسلامی شهرها در مورد دریافت کارمزد و تضمین بابت تقسیط اقساط توسط شهرداری‌ها از شهروندان نموده است.

طبق آرای شماره 55 تاریخ 1397/1/28 و شماره 1310 تاریخ 1398/6/26 منتشر شده در تاریخ 1397/3/31 و 1398/8/19 در روزنامه رسمی کشور هیات عمومی دیوان عدالت اداری اقدام به ابطال مصوبه‌های سالهای 1392 و 1394 در مورد دریافت کارمزد از بابت تقسیط اقساط و تضمین توسط شهرداری شهر میانه از شهروندان نموده است.

شورای اسلامی شهر میانه با توجه به پیشنهاد شهردار میانه که طبق ماده 73 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت  به شهرداریهای کل کشور اجازه داده می‌شود تامطالبات خود را با اقساط حداکثر 36 ماهه مطابق دستورالعملی که به پیشنهاد شهردار به تصویب شورای اسلامی شهر مربوطه می‌رسد دریافت نماید. اقدام به تصویب دریافت کارمزد و تضمین از بابت تقسیط اقساط توسط شهرداری از شهروندان در سال 1399 نموده است.

 قانون دیوان عدالت اداری:

1- ماده 92- چنانچه مصوبه‌ای در هیأت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیأت عمومی در مصوبات بعدی، الزامی است. هرگاه مراجع مربوط، مصوبه جدیدی مغایر رأی هیأت عمومی تصویب کنند، رئیس دیوان موضوع را خارج از نوبت بدون رعایت مفاد ماده (۸۳) این قانون و فقط با دعوت نماینده مرجع تصویب کننده، در هیأت عمومی مطرح می‌نماید.

2- ماده 107-کلیه اشخاص و مراجع مذکور در ماده (۱۰) این قانون مکلفند آراء دیوان را پس از ابلاغ به فوریت اجراء نمایند.( ماده 10 بند 2-- رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری و کمیسیون‌هایی مانند کمیسیون‌های مالیاتی، هیأت حل اختلاف کارگر و کارفرما، کمیسیون موضوع ماده (۱۰۰) قانون شهرداری‌ها منحصراً از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها بند 3-  رسیدگی به شکایات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مستخدمان واحدها و مؤسسات مذکور در بند (۱) و مستخدمان مؤسساتی که شمول این قانون نسبت به آنها محتاج ذکر نام است اعم از لشکری و کشوری از حیث تضییع حقوق استخدامی )

3-ماده 109- هرگاه پس از انتشار رأی هیأت عمومی دیوان در روزنامه رسمی کشور مسئولان ذی‌ربط از اجرای آن استنکاف نمایند، به تقاضای ذی‌نفع یا رئیس دیوان و با حکم یکی از شعب دیوان، مستنکف به انفصال موقت از خدمات دولتی به مدت سه‌ ماه تا یک ‌سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود.

با توجه مطالب ذکر شده:

1- آیا تصویب تبصره 6 ماده 2 تعرفه عوارض محلی شهرداری میانه سال 1399توسط شورای اسلامی شهر میانه مغایر قانون و خارج از اختیارات شورای اسلامی شهر بوده است؟

2- آیا دریافت کارمزد و تضمین بابت تقسیط اقساط توسط شهرداری از شهروندان قانونی می‌باشد؟

3- با توجه به ماده 109 قانون دیوان عدالات اداری شهردار میانه از اجرای حکم دیوان استنکاف نموده است؟

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۳ ۱۸:۲۶

مطلقا چنین چیزی امکان ندارد. شهرداری با نصب بنرهای اطلاع رسانی در سطح شهر اعلام کرده بود که تسهیلات پایان سال تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است. اگر واقعا چنین چیزی اتفاق افتاده مراجعه کنید به واحد مربوطه تا بررسی شود.

۹۹/۸/۳ ۱۳:۰۸

چون اخذ عوارض خرید و فروش غیر قانونی است ، شهعرداری نام آنرا عوض کرده و نوشته عوارض بازرید کارشناس از محل!!!!!!!

۹۹/۸/۳ ۱۲:۵۸

بنده جهت انتقال سند و پرداخت عوارض در اسفند ماه به شهرداری میانه مراجعه کردم و جواب استعلام را گرفتم ولی به علت تعطیلی نوروز و محدودیت های کرونایی نتوانستم سند را به موقع (ظرف 20 روز) انتقال دهم و مجبور شدم برای تمدید گواهی صادر شده دوباره عوارض نوسازی و بازدید کارشناسی (که بازدید نشد) پرداخت نمایم

۹۹/۸/۳ ۱۲:۱۰

این مصوبه با اطلاع یا بی اطلاع از آرای دیوان به پیشنهاد شهردار محترم توسط شورا مصوب شده فعلا کاری نداریم چون هدف آگاهی بخشی و طرح سوال است. بهترین کار این است که شهردار محترم با توجه به آرای دیوان درخواست ابطال مصوبه فوق را از شورا بخواهد و اعضای محترم هم رای به ابطال مصوبه فوق نمایند و شهرداری هم از افرادی که کارمزد دریافت نموده دوباره به آنها برگرداند.

البته با توجه به اینکه انتقاداتی در عملکرد شهردار محترم در بعضی موارد است ولی در کل می توان نمره بالای 50 در این شرایط و وضعیت اقتصادی کشور به عملکرد ایشان بعنوان شهردار در این مدت داد.

هیچ کس کامل نیست و انسان ممکن الخطا است. 

۹۹/۸/۳ ۱۰:۱۳

ماشاالله رشیدی که همیشه پر انرژی پیگیر مشکلات شهر هستی

۹۹/۸/۳ ۱۰:۱۱

گدوم سوال دلت خوشه ها کدوم شورا ایا واقعا در این مدت و در این دوره شورا اعضا شورای شهر از شهردار سوال کردنند ؟؟؟!!!!!!اگه کردنند چند تا و به مردم نشون بدنند فعلا مشغول گرفتن حق الجلسات از شورا و کمیسیونهای شهرداری هستند و اخذ وام از بانک ها ووووو

۹۹/۸/۳ ۱۰:۰۴

اقای رشیدی عین قانون رو متذکر شدند دمشان هم گرم به غیرت و شهامت و جسارت شان میبالیم به ایجور اشخاصی هم چون اقای رشیدی که هراز گاهی از درد مردم بیچاره حرف میزنند و دفاع میکنند و جای تعجب اینجاست که عده ای نابخرد و کوتاه فکر و منفعت طلب حرف قانونی رو به انتخابات اینده شورا ها یا چیزهای دیگر وصل میکنند بابا شورا هم وقت داره ادم هاش هم تاریخ مصرف دارنند تمام شد دیگه میرنند پی کارهای خودشان اینکه ناراحتی نداره که از حالا جو گیر شدید فورا هر کی یه مطلبی مینویسه میگید واسه وان کاره هدفش چیزهای دیگه هست

۹۹/۸/۲ ۱۸:۰۳

چرا
مگه درآمد شهرداری میانه کم بشه به نفع شهره؟
چرا اینطوری بد فکر می کنیم.

۹۹/۸/۲ ۱۵:۵۶

با توجه به تاریخ آراء دیوان و تاریخ انتشار در روزنامه رسمی که در سالهای 97و 98 می باشد وکلیه شکایات، آرای دیوان که به طرفیت شهرداری می باشد به شهرداران ابلاغ می شود و شهردار محترم نیز در زمان صدور آراء و انتشار آن در روزنامه رسمی در سمت شهردار شهر میانه بوده و می باشد.
1- آیا با علم اینکه مصوبه دریافت کارمزد و تضمین بابت تقسیط اقساط در دیوان ابطال شده اقدام به پیشنهاد تصویب و اجرای مصوبه نموده است؟
2- آیا اعضای شورا که حق سوال از شهردار دارند در این مورد اقدام به طرح سوال یا اینکه سکوت خواهند نمود؟

۹۹/۸/۲ ۱۳:۴۱

بهترین اقدام اینه عوارض خودرویی رو در اچاچی یا اغکند یا ترکمنچای یا ترک واریز کنیم. واقعا حیف این همه عوارض که میشه چندین میلیارد رو بدیم شهرداری میانه اون ها هم حیف و میل کنند

۹۹/۸/۲ ۰۱:۳۷

آی کومر ساتان مردم سالیانه این همه عوارض و جریمه به شهرداری که بیشتر آنها مانند این مصوبه غیر قانونی می باشدپرداخت می کنند شهرداری هم بجای درست کردن خیابان و کوچه های شهر می آید با طرح های غیر کارشناسی شده مانند برداشتن میدان نماز و نصب چراغ قرمز و تقاطع بانک ملی و سرآسیاب هزینه می کند بعد دوباره به حالت اولیه برمی گرداند. کومرساتان یادت رفته بگوی که شهرداری حتما از رشیدی ماسک نمی خرد این مطلب را گذاشته است. اگر این چنین باشدحتما بخاطر اینکه قیمت پایین می فروشد یا برای ... ماسک نمی خرند. رشیدی دمت گرم با این مطلب کومر ساتان هم آتش گرفته است

۹۹/۸/۲ ۰۰:۵۹

با این کامنت که گذاشته ای مانند زغال رو سیاه سیاه شدی چه سوژه ای حالا یکی پیدا شده دارد افشاگری می کند بد است. در حال حاضر هم بازار ماسک از همه چیز داغ تر است منافع ایشان در کدام دکه ماسک فروشی به خطر افتاده است لطف می کنید بیشتر توضیح بدهید. اگر شهرداری مجوز دکه را در شهر صادر می کند این نیز یک نوع تخلف و خلاف قانون از طرف شهرداری می باشد.

۹۹/۸/۱ ۲۲:۲۳

ذغال فروش محترم ،چقدر جالب و با مسما میشد بجای ذغال فروش شهره شهر، عنوان بیسواد شهره شهر را انتخاب می کردید، چون در اندک مطلبی که با تمام زور زدنتان قلم فرسایشی کرده اید،بیسوادی واقعا غوغا میکند ، گواینکه ذغال فروش معمولا بعلت شغلش شاید لکه های سیاهی بر صورتش مالیده شود و سیاه چهره بنظر آید ولی بیسوادی شما بقدری زیاد است که واقعا با این قلم فرسایی تان کاملا روسیاه جلوه میکنید، مثلا میگویید دلیل مطلب گذاشتن اقای رشیدی شک نکنید که یکی از این سه حالت است،ولی با کمال تعجب شش حالت ذکر کرده اید آنهم با چهار شماره تکراری گویا شما با عدد پنج و شش مشکل دارید که بجای آنها هم از اعداد دو ، و چهار استفاده میکنید والا در این دوره و زمانه حتی بچه هایی که هنوز به مدرسه نمی روند قادرند ازیک تا ده را بشمارند، مورد دیگر ذغال جان اصطلاحات ترکی را عینا به فارسی برگردان کردن نه تنها مفهوم را نمی رساند بلکه کاملا خنده دار و مسخره میشود مثل همین زمین مالیدنی که شما بکار برده اید و یا جا نرفته ای که حضرتعالی از آن استفاده کرده اید. مورد دیگر کمکپین است که بکار برده اید باید گفت کمکپین نیست مجید جان کمپین است .و موارد دیگر که چه بگویم نا گفتنم بهتر....

۹۹/۸/۱ ۲۰:۱۶

جناب ذغال فروش شهره شهر

آیا برای همه گفته های خود دلیل و مدرک دارید. این چنین شتابان با آشفتگی می تازید.

در مورد ماسک فروشی خدمت شما برادر گرامی عرض کنم سعی کرده ایم از اولین روز شیوع بیماری کرونا با کمترین قیمت در سطح شهر ماسک تهیه و توزیع کنیم خدارو شکر هم برای راه اندازی و تجهیز کارگاه خود وام و سهمیه دولتی نگرفته ام و هیچ منتعی هم بر سر هیچ کس نداریم چون تا جایی که بتوانیم باید خدمت کنیم هر عدد ماسک استاندارد را در این شهر به قیمت 1000 و 1300 تومان داریم توزیع می کنیم . ضمناً چرا شما این چنین به هم ریخته اید نکند شما هم ...

۹۹/۸/۱ ۱۹:۲۲

دوست عزیز و شهروند بزرگوار
انصافا فارغ از هرگونه فرافکنی و سیاه نمایی منتقدین ، بهتر نیست روابط عمومی شهرداری و نیز اعضای شورای شهر نسبت به این مصوبه اعلام موضع نمایند ؟
اینکه آقای رشیدی به هر نیتی اقدام به انتشار این مطلب نموده است دلیل بر عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه نیست . البته
مطالبه گری و رشادت آقای رشیدی در این زمینه قابل تقدیر است.
لطفا مسئولان پاسخگوی سوالات شهروندان من جمله جناب رشیدی در خصوص مصوبه خودشان باشند .
حسن ختام کلام امیر است که فرمود
انظر ما قال و لاتنظر من قال

۹۹/۸/۱ ۱۶:۰۷

شهروندان محترم استحضار داشته باشند، هر وقت دیدید مرتضی رشیدی سوژه ای را علیه شهرداری و شورا علم کرده، بدون هیچ شک و تردیدی بدانید که یکی از این سه حالت اتفاق افتاده است:
1-ایشون یک خواسته غیرقانونی از شهردار مطرح کرده و جواب منفی گرفته
2-خودش یا اطرافیانش پروانه ای، مجوزی، چیزی از شهرداری می خواهند یا تخلف ساختمانیی، چیزی دارند و مجبورند پولی به شهرداری بدهند اما میخواهند آن پول را به زمین بمالند
2-به شورا مراجعه کرده و خواسته اش جا نرفته
3-با احدی از کارکنان یا مدیران شهرداری مشکل شخصی پیدا کرده
4-پشت سر یک یا چند کاندید راه افتاده و کمکپین تخریب اعضای شورا و شهردار راه انداخته تا به خیال خودش شوراهای جدید را با سلیقه خودش بچیند
4-منافعش در جایی (مثلاًدکه ماسک فروشی) به خطر افتاده و میخواهد مار را با دست سید حمزه بگیرد اما سید حمزه پا نداده.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز