کد خبر: ۱۰۰۷۰۵
۳۷۶ بازدید
۲۷ دیدگاه

جوابیه شهرداری میانه یا آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری

۹۹/۸/۴
۰۲:۱۶

 

جوابیه شهرداری میانه در مورد مطلب دریافت کارمزد و تضمین بابت تقسیط اقساط منتشر شده در سایت صدای میانه  باعث مطرح شدن سوالاتی می شود. البته جا دارد قبل از هر چیز از پاسخگوی روابط عمومی شهرداری شهر میانه به مطلب منتشر شده در سایت صدای میانه تقدیر و تشکر شود.

 ماده 32- آیین نامه مالی شهرداریها مصوب 1346:

شهرداری مجاز به تقسیط مطالبات خود ناشی از عوارض نیست مگر در مواردیکه به تشخیص کمیسیون منظور در ماده 77 قانون اصلاح‌پاره‌ای از مواد و الحاق موادجدید به قانون شهرداری مصوب سال 1334 مؤدی قادر به پرداخت تمام بدهی خود به طور یکجا نباشد که در این‌صورت ممکن است بدهی مؤدی برای مدتی که از سه سال تجاوز نکند بابهره متداول بانک ملی تقسیط شود ولی در هر حال صدور مفاصا حساب‌موکول به وصول کلیه بدهی است.

ماده 73- قانون تنظیم مقررات مالی دولت:

 ماده (32) آیین‌نامه مالی شهرداریها مصوب 1346.4.12 به شرح ذیل اصلاح می‌شود: ‌ماده 32 - به شهرداریهای کل کشور اجازه داده می‌شود تا مطالبات خود را با اقساط حداکثر سی و شش ماهه مطابق دستورالعملی که به پیشنهاد‌شهردار به تصویب شورای اسلامی شهر مربوطه می‌رسد دریافت نماید. در هر حال صدور مفاصاحساب موکول به تأدیه کلیه بدهی مؤدی خواهد بود. ( بهره یا کارمزد متداول بانک ملی حذف شده است)

ماده 59-قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موصوب 1394:

 شهرداری‌ها مکلفند حداکثر تا یک هفته پس از پرداخت نقدی یا تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض به صورت نسیه نسبت به صدور و تحویل پروانه ساختمان متقاضی اقدام نمایند. درخواست یا دریافت وجه مازاد بر عوارض قانونی هنگام صدور پروانه یا بعد از صدور پروانه توسط شهرداری‌ها ممنوع است. پرداخت صد درصد (۱۰۰%) عوارض به صورت نقد شامل درصد تخفیفی خواهد بود که به تصویب شورای اسلامی شهر می‌رسد. در پرداخت عوارض به صورت نسیه (قسطی و یا یکجا) نیز به میزانی که به تصویب شورای اسلامی شهر می‌رسد حداکثر تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به مبلغ عوارض اضافه می‌شود.

هیات عمومی دیوان براساس ماده هشت قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان، به ریاست رئیس دیوان و یا معاون قضائی وی با حضور حداقل دو سوم قضات دیوان تشکیل می‌شود و ملاک در صدور رأی، نظر اکثریت اعضای حاضر است.

در تاریخ 1398/6/26 - 1397/7/10 هیات عمومی دیوان عدالت اداری با حضور رئیس،معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل و با حداکثر آراء اقدام به ابطال مصوبه‌های تعرفه عوارض سالهای 94 و 95 شهرداری‌های میانه و رشت از بابت دریافت کارمزد وتضمین تقسیط اقساط نموده است.

با توجه به اینکه تعرفه‌های ابطال شده مربوط به سالهای 94 و 95 بوده و ماده 59 نیز در اوایل سال 94 تصویب و به تائید شورای نگهبان رسیده است.

1- آیا رئیس،معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان در زمان صدور آراء از ماده 59 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اطلاع نداشته اند؟

2- رئیس،معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان با علم به ماده 59 قانون اقدام به ابطال مصوبه‌های فوق نموده اند؟

3- آیا در تقویم سال شمسی دو تا سال 94 داشتیم؟

4- چرا اعضای شورای اسلامی شهر میانه در سالهای 1397 و 1398 ماده 59 قانون را اجرا نکرده اند؟

5- آیا درآمد مردم شهرستان میانه در سال 1399 بیشتر از سالهای 97 و 98 بوده است؟

در آخر با توجه به شیوع بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی کشور مخصوص شهرهای مانند شهر میانه که بخاطر مشکلات بیکاری دارای مشکلات اقتصادی زیادی است بهتر نیست شهرداری پیشنهاد ابطال مصوبه فوق را به شورا می‌داد و مانند سالهای 97 و 98 از شهروندان کارمزد دریافت نمی‌کرد.

ابطال مصوبه دریافت کارمزد شورای اسلامی شهر میانه

ابطال مصوبه شورای اسلامی رشت

تعرفه عوارض محلی شهرداری میانه سال 1397

تعرفه عوارض محلی شهرداری میانه سال 1398

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۱۱ ۱۲:۲۶

فعلا اونها اعضا شوراها شهر بزار هر کاری دوست دارنند بکنند شهردار هم رزمه خودشو پر کنه تا چه شود

۹۹/۸/۱۱ ۱۲:۲۱

یا جلو خود شهرداری رو دیده اقای شهردار که تبدیل شده به میدان تره بار ماشین ها رفع سد معبر تو زمان این شهردار و اعضای شورای شهر دیگه معنا نداره و کسی عین خیالش هم نیست

۹۹/۸/۹ ۲۲:۰۷

این هم هزارو یکمین عیب و ضعف شورای شهر، البته تو میدان میوه و تره بار دیروز یک نفر سخنگو و یکنفر مسئول روابط عمومی به فروش گذاشته بودند،برای تهیه آنها سریعا به میدان مراجعه نمایید،

۹۹/۸/۹ ۱۲:۳۹

این کارها برای ادارات فساد زده ایران خیلی عادیه
سازمانی رو میشناسم که در عرض بیست سال چندین بار حسابهاشو جابجا کرده تا مسولانش بتوانن از هر بانکی به اعتبار حساب سازمان وام بگیرند
بانک رفاه----بانک ملی---بانک ملت---بانک ملی-- بانک توسعه تعاون

۹۹/۸/۸ ۱۳:۳۲

ان هم برای خودشان وام های با مبالغ بالا و برای کارگران و کارمند با میلغ خیلی کم ان هم با زور اکرا اگه باور ندارید برید تحقیق کنید ببینند چه خبره و چرا حسابهای شهرداری رو از بانک ملی با مصوبه شورا انتقال دادنند به بانک مهر ایران ایا این یک سوه استفاده از حساب شهرداری میانه نیست اگه نمیدانید برید فتوای مقام معظم رهبری رو در این خصوص ها مطالعه نمایید تا عیار دسستان بیاید که ایا این کارها خلاف امره یا خیر ایا سوه استفاده هست یا خیر

۹۹/۸/۸ ۰۸:۵۱

شهردار محترم آیا یک بار شده ظهر یا حدود ساعت های 6 تا 9 شب از خیابان های شهر بازدید کنید؟
خیابان برق پر ترافیک ، خیابان شیخ الاسلامی قفل شده ، خیابان بانک ملی قفل شده ، میدان آزادی قفل شده ، میدان طالقانی قفل شده و هزاران مشکل دیگر
اینها نتیجه تدبیر شماست؟

۹۹/۸/۸ ۰۱:۴۳

سلام علیکم آقای عضو محترم شورای شهر لطفا توضیح دهید آیا خیابان سعدی شهرک اندیشه را می‌شناسید؟ امید وارم که بشناسید و خوشحال خواهم شد که اظهار نمایید تاکنون از این خیابان گذراتان افناده است، حال سوال میکنیم آیا وجود چنین خیابانی خاکی با آن کانال فاضلاب بزرگ و روباز آلوده و پر مخاطره که تا کنون چندین وسیله نقلیه در داخل آن سقوط کرده اند برای این شهر و در راس آن برای شهرداری و همچنین شورای شهر مایه ننگ نیست ؟ که با وجود پیگیریهای حداقل ده، پانزده ساله ساکنین محل که سوابق آن در شهرداری، و شورای شهر موجود میباشد،تاکنون کمترین توجهی به این خیابان نشده است ،جرم ساکنین این منطقه چیست که آلودگی کانال فاضلاب و همچنین گرد و خاک حاصله از تردد وسایل نقلیه از این خیابان که تاکنون رنگ آسفالت بخود ندیده و همچنین گل ولای حاصله از بارندگی و چاله چوله های پر از آبهای آلوده ،جان و مال شان را به مخاطره انداخته است؟،روابط عمومی شهرداری که از پاسخگویی کاملا عاجز است ، لطف کنید در معیت سایر همکارانتان از این خیابان بازدید نمایید تا به عمق فاجعه و منجلابی که ساکنین محل با آن مواجه هستند پی ببرید،شاید توفیقی حاصل شود و اهالی از این مشکل که زندگیشان را سخت در مضیقه قرار داده است رهایی یابند.

۹۹/۸/۷ ۰۷:۲۱

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
شهرداری حساب های خود را از بانک ملی به بانک مهر ایران روبروی شهرداری انتقال داد چند نفر از آقایان شورا از این بانک وام با کارمزذ 4 درصد گرفته اند روابط عمومی شهرداری محترم لطفا جهت شفاف سازی اعلام فرمایند.

۹۹/۸/۶ ۱۶:۵۷

روابط عمومي شهرداری فقط در مورد مسائل شهرداری می تونه توضیح بده، اگر در شورای شهر مشکلی هست باید از خود شورای شهر بپرسید
متاسفانه شورای شهر سخنگو یا روابط عمومي نداره و مرجع رسمی برای پاسخگویی به مردم و رسانه ها معرفی نکرده

۹۹/۸/۶ ۱۰:۲۶

داداش گفتی اون حرفها رو دیگه نگو ها چون خود شخص شهردار زاییده فکر همین اعضا شوراست و از خود شوراهاست اگه نباشه که یک روز هم نمیذارن رو صندلی شهرداری بشینه که

۹۹/۸/۶ ۱۰:۱۱

بابا این بحث ها رو ول کنید راستی روابط عمومی جواب بده که ماشین شورا دست گیه کی ازش استفاده میکنه و کی باهاش با ماشین شورا سر کار ش به شهر دیگه میره و میاد و ازش تماما استفاده شخصی میکنه ؟؟؟!!!!!!!!روایط عمومی و شهردار جواب بده یا خود اعضا شورای شهر جواب بدند به مردم این شهر که بعضی از اقایان و کارمندان شهرداری از شهرداری حقوق میگیرنند هر ماه ان هم با اضافه کاری و یک ساعت هم سر کار خودشان حاضر نمیشونند چرا پول این مردم بدبخت رو رو اینجور به تاراج میدید؟؟؟؟!!!!!!شما مگه مدعی حفظ اموال مردم نیستید .کجایند حافظان بیت المال مردم

۹۹/۸/۵ ۱۸:۴۶

سلام جناب رشیدی
جنابعالی کمر همت به تولید بسته اید و زحمات شما در پخش مایع ضد عفونی و ماسک به قیمت مناسب از منظر شهروندان دور نخواهد شد و کار درستی انجام داده اید و مردم قدردان هستند و مسئولان باید قدردان جنابعالی و سایر تولیدکنندگان باشند .
اگر در این بین نفع مادی هم دارید حق شماست و عرضه جنس خوب با قیمت مناسب نفع معنوی هم دارد که بسی بالاتر از نفع مادی آن است و آن هم رضایت خلق خداست .
عبادت بجز خدمت خلق نیست
طول عمر توام با عزت ، سلامتی و برکت برای شما و سایر دلسوزان از درگاه خداوند متعال خواهانم

۹۹/۸/۵ ۱۵:۰۶

انتقاد در همین موضوع است که چرا با وجود اینکه در سطح شهرستان میانه کارگاه تولید ماسک و محلول های ضدعفونی کننده است چرا مراجع دیضلاح و شهرداری مجوز صدور عرضه ماسک و محلول های ضدعفونی کننده که تولید شهرهای تهران و تبریز هستند داده اند.

با توجه به قانون و دستوالعمل و آیین نامه های صنفی کلیه واحدهای صنفی برای فعالیت در سطح شهر باید از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی مجوز فعالیت حتی دست فروشان هم باید داشته باشند. شما که از همه جریان به این خوبی خبر دارید لطف کنید بفرمایید.

1- آیا مراجع ذیصلاح و شهرداری با توجه به قانون،دستورالعمل و آیین نامه های صنفی مجوز را صادر نموده است؟

2- آیا عرضه کننده دارای مجوز فعالیت از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی دارد؟

در مورد اینکه ماسک های بدون لایه ملت تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس ندارند خدمت مبارکتان عرض کنم بستگی دارد افراد با توجه به شرایط مکانی که در آنجا حضور دارند از چه نوع ماسک استفاده نمایند. غرفه های که توسط اداره صنعت و معدن و تجارت با همکاری شهرداری ها جهت تنظیم بازار در سطح شهرها دایر می شود بیشتر بخاطر کنترل بازار و حمایت از تولیدکنندگان بومی می باشد نه 100 درصد رضایت کامل مشتری چون هیچ فروشنده ای نمی تواند 100 درصد خواسته مشتری خود را تامین نماید.

چندین نوع ماسک در تولیدی تولید می کنیم حتی ملت دار و فیلتر دار که فقط در تولیدی عرضه می کنیم. تا این لحظه هم هیچ مسئول و مدیری به واحد تولیدی ما یک متر بارچه ماسک حتی ملت از کارخانجات به قیمت مصوبه نتوانسته اند بگیرند که همه بارچه ها را چندین برابر بالاتر از بازار داریم تهیه می کنیم الان هم بجای حمایت با صدور مجوز جهت توزیع ماسک و محلول های ضدعفونی کننده شهرهای دیگر در سطح شهر کمر تولید کننده بومی را بشکنند.

انشالله در مطلبی با این عنوان:

 اداره صنعت و معدن و تجارت با همکاری شهرداری همت به شکستن کمر واحدهای تولیدی می نمایند. به آن خواهیم برداخت.

۹۹/۸/۵ ۱۱:۱۵

دیدید گفتم ((داوا زمی داواسی دی ؛ عمی داواسی دییر))
بو رشدیدینین شهرداریه گیر وئرمه سی فقط اوز منافعینه گوره دی ولاغیر
اینجا هم با وارد شدن مباحث به فاز تجارت ماسک نیت واقعی رشیدی از مطلبی که بر علیه شهرداری نوشته بود کاملا آشکار شد
البته حق هم دارد بیچاره ؛ نه تنها شهرداری از رشیدی ماسک نخریده بلکه به یک نفر دیگر مجوز عرضه ماسک در سطح شهر داده که آن هم بر اساس معرفی مراجع ذیصلاح بوده و حالا رشدی اینگونه کاسه کوزه را به هم زده
من از چندتا از همشهریان شنیدم که می گفتن بعضی از ماسک های تولید بومی لایه مِلت ندارند، و در واقع تاثیر چندانی هم در جلوگیری از سرایت ویروس ندارند.

۹۹/۸/۵ ۰۰:۰۹

به نظر شما شهرداری کف پوش های پیاده راه خیابان امام را از کجا و کدوم شهر خریداری خواهد کرد یا نموده است

۹۹/۸/۴ ۲۲:۴۲

خدا رو شکر از نظر فروش هیچ مشکلی نداریم چون بیشتر به شهرهای دیگر می فرستیم و زیر قیمت مصوب دولتی در کارگاه داریم توزیع می کنیم. این کامنت را برای فروش ماسک نگذاشته ایم بیشتر بخاطر اینکه ای حرفها درد دل بیشتر تولیدکنندگان بومی است بخاطر عدم حمایت از تولیدکنندگان بیشتر آنها یا ورشکسته شده یا با ضرر و زیان بخاطر اشتباه خود از این شهر رفته اند.

اگر تولید کننده محصول خود را در همان شهری که تولید می کند بفروشد دیگر نیاز به وام و ... ندارد.

ما هم به حرف بزرگان گوش نکردیم این اشتباه را نمودیم.

 

 

۹۹/۸/۴ ۲۱:۱۲

دوست عزیز

خودتون نوشتین با تخفیف چهل درصد من که بی اطلاع بودم پس لطفا متن خود را حتما تصحیح و دوباره ویرایش نمایید و بنظر بنده همان تخفیف را اگر برای مردم شریف اعمال کنید حتما فروش بیشتری خواهید داشت و نیازی به شهرداری و دیگر ادارات و ارگان ها نخواهید داشت.

با آرزوی موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم

۹۹/۸/۴ ۲۰:۳۲

دوست گرامی از اولین روز راه اندازی کارگاه ماسک ها را از قیمت مصوبه دولت با همان تخفیف بیشنهادی داریم بصورت مستقیم توزیع می کنیم به شهرداری هم با کمترین سود بیشنهاد داده ایم.

۹۹/۸/۴ ۱۹:۵۳

همشهری عزیز

شما ماسک هارو با چند درصد سود به مردم می فروختید؟ که با چهل در صد تخفیف به شهرداری پیشنهاد فروش دادید!!!

۹۹/۸/۴ ۱۸:۴۶

فکر کنم گلها مربوط به فصل پاییزه

۹۹/۸/۴ ۱۵:۴۵

نگران نباشید آقای رشیدی بزرگوار...
این شورا و شهرداری اصلاح شدنی نیست.
به زودی کمپین نه به شورای شهر فعلی راه اندازی خواهد شد.
مدیریت جهادی

۹۹/۸/۴ ۱۵:۴۴

واقعا آدم نمیدونه از دست این کارهای شتاب زده و بدون پشتوانه این آدما به کجا پناه ببره
تا کی باید شهرمون از این نوع تصمیمات متضرر بشه

۹۹/۸/۴ ۱۵:۴۲

آقای رشیدی شما نمونه یک شهروند دلسوز و حساس به حقوق شهروندی هستین.
ازتون استدعا دارم تو این دوره شورای شهر حتما فعالانه از افراد کاربلد حمایت کنید تا شهر از دست افراد نالایق و ناکارآمد که صرفا به خاطر مسائل طایفه گرایی سر کار هستن نجات پیدا کنه

۹۹/۸/۴ ۱۲:۱۶

شهرداری عزیز. کدوم عقل سلیمی قبول میکنه در اغاز فصل سرما با بودجه بیت المال در وسط میدان ازادی دارین گلکاری میکنین؟ الان اول بهاره ایا؟

۹۹/۸/۴ ۱۰:۰۲

رشیدی اینقدر به شورا و شهردار و شهرداری گیر میدی آقایان هم خواسته اند با این کار تلافی کنند. مجانی هم ماسک بدی باز نمی خرند.

۹۹/۸/۴ ۰۹:۴۴

کامنتی که در جوابیه شهرداری میانه منتشر شده است بخاطر امکان حذف کامنت اینجا منتشر داده شد.

با سلام، قبل از هر چیز جا دارد از روابط عمومی شهرداری شهر میانه بخاطر جوابیه مطلب انتشار شده در سایت صدای میانه تقدیر و تشکر شود.

جهت حمایت و رونق تولیدات داخلی طبق قانون کلیه سازمان ها،ارگانها نهادهای دولتی و... جهت  تدارک و تأمین کالاهای مصرفی، مصرفی بادوام، تجهیزات و تأسیسات غیرطرحی (پروژه‌ای) مورد نیاز خود، ملزم به خرید محصولات داخلی هستند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز مبرم کشور مخصوصا شهرهای مانند شهرستان میانه جهت پیشگیری از ویروس کووید 19(کرونا) به ماسک، اقدام به تاسیس و راه اندازی کارگاه تولید ماسک تنفسی در شهرستان میانه نمودیم تا با کمترین قیمت جهت استفاده شهروندان ماسک تولید و در سطح شهرستان توزیع نماییم تا سهمی در خدمت رسانی برای مبارزه با این بیماری در شهرستان داشته باشیم.

شهرداری ها بخاطر مراجعات بیشتر مردم جزو سازمان،نهادها و ارگان های هستند که بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی شاید بیشترین مصرف ماسک را بین سازمانها،نهادها و ارگان های دیگر داشته باشند. 

بعنوان یک شهروند و تولید کننده به شهرداری میانه اعلام نموده ایم با 30 الی 40 درصد تخفیف از قیمت مصوب دولت آماده تامین ماسک مصرفی شهرداری میانه هستیم. متاسفانه با توجه به قانون حمایت از تولیدکنندگان داخلی و بومی در صورت تولید در شهرستان و کشور کلیه سازمان ها،نهادها وارگان ها کالاهای مصرفی خود را از تولیدات داخلی کشور و شهرستانی تامین نمایند. شهرداری هیچگونه اقدامی در جهت خرید ماسک با توجه به تخفیفات داده شده تا این لحظه انجام نداده بلکه اقدام به صدور مجوز در میادین اصلی شهری به افرادی که هیچگونه مجوز تولید و توزیع صنفی نداشته و ندارند جهت توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کننده که بیشترین اقلام توزیع شده  تولیدات شهرهای دیگر هستند نموده است. قابل ذکر است در شهرستان میانه دو واحد تولید محلول ضدعفونی کننده است که در محل های فوق محول های ضدعفونی کننده کارخانجات شهر تبریز توزیع می شود.

با عرض پوزش بخاطر درج این کامنت این حرف دل بیشتر تولیدکنندگان شهرستان میانه است شاید یکی از دلایل تعطیلی  واحدهای تولیدی اینگونه عدم حمایت ها باشد. هر چند روزی همه ما دست خالق است و چرخ همه کارخانجات و واحدهای تولیدی را استاد کریم می چرخاند.

۹۹/۸/۴ ۰۲:۴۲

در مورد جواب سوال 3 خدمتان عرض کنم. اجرای پروژهای مانند برداشتن میدان نماز نصب چراغهای راهنمایی و رانندگی در میدان نماز مسدود کردن تقاطع سرآسیاب و خیابان بانک ملی با جدول بتنی دریافت کارمزد بهترین گزینه است برای تامین بودجه چون هر دو کار ...

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز