کد خبر: ۱۰۳۶۳۳
۸۴۰ بازدید
۳۵ دیدگاه

یک سوال ساده از کاندیداهای پایتخت نشین مجلس شورای اسلامی

۹۹/۱۱/۱۳
۱۴:۴۹

 

با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی شاهد برگزاری جلسات، توسط افرادی که چندین سال است بخاطر موقعیت کاری  از شهر و دیار خود به پایتخت مهاجرت نموده اند هستیم.

در بیشتر جلسات این عزیزان از مشکلات شهرستان که مهمترین آنها مانند مشکلات دیگر شهرها بیکاری جوانان تحصیل کرده ، راه های مواصلاتی و ... می باشد سخن می گویند و برای حل آنها برنامه و راهکار ارائه می دهند که اگر انتخاب شوند سعی خواهند نمود با این برنامه ها باعث حل این مشکلات شوند.

حال سوالی که اینجا مطرح است:

برادر گرامی الان که بعنوان نامزد انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی قدم پا پیش گذاشته اید و می خواهید  باعث حل مشکلات، توسعه و پیشرفت شهرستان میانه باشید و مردم شما را بعنوان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی انتخاب نمایند.

آیا در این مدت بخاطر موقعیت شغلی از شهر و دیار خود مهاجرت نموده اید و الان دارای موقعیت خوب عالی از نظر سیاسی،دولتی،تجاری و ... هستید چه خدمتی برای شهر و دیار خود انجام داده اید؟

 مردم به پشتوانه کدام خدمتتان، شما را بعنوان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی منتخب و اجازه تکیه دادن بر صندلی سبز ساختمان بهارستان را بدهند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۲/۸ ۲۲:۵۹

او را هم در آن چهار سال دیدیم که به هرکی رسید بی احترامی کرد،آخرش هم جواب بی ادبی های خود را هم دید

۹۹/۱۲/۲ ۱۷:۲۳

تنها کسی که میتونه سکاندار کشتی میانه باشه فقط حیدری آزاد هستش

۹۹/۱۲/۲ ۱۷:۱۷

امیدوارم حیدری ازاد کاندید بشه

۹۹/۱۱/۳۰ ۱۹:۴۶

چقدر آدم منفی باف و بدبین هستی !

۹۹/۱۱/۲۵ ۰۱:۰۲

بفکر خدمت به میانه نباش!!!!
بفکر خیانت به میانه باش...

برای بی خیری و خباثت شون چه توجیهاتی در آورده اند

اینگونه افراد هرچه به میانه نیایند ، به نفع ماست

۹۹/۱۱/۲۴ ۰۰:۵۵

بنده مدتی از محل کار اصلی خود به عنوان مامور به یک پروژه بزرگ اعزام شذم. معاون مدیر عامل شرکت زاده میانه ولی بیشتر عمرش را در تبریز و تهران سپری کرده بود. او را در سیاست و کیاست و کاردانی کم نظیر یافتم. او هم مانند من در مهمانسرای شرکت اقامت داشت. شب ها اکثرا بعد از شام ساعت ها و اکثرا در مورد میانه با هم صحبت میکردیم . جالب اینکه اطلاعاتش از میانه بسیار بیشتر از نمایند های قبلی و فعلی میانه بود. یک بار از ایشان پرسیدم چرا با این همه علاقه به میانه و اطلاعات بسیار و پیشینه درخشانی که دارد از میانه کاندید نمی شود تا به مردم میانه خدمت کند. گفت پدرم قبل از فوت به من وصیت کرد هیچوقت پایت را به میانه نگذار انجا ادم را زمین می زنند. آنجا را دوست داشته باش زادگاهت است اما به فکر خدمت به میانه نباش.

۹۹/۱۱/۲۳ ۱۱:۴۳

همیشه از باند بازی و دخالت بیجا در امورات جزیی نماینده ها در ادارت شاکی بودیم
از فرمند چرا شاکی هستی؟
یئرالما خریدن ایرادی داره؟
کاهو خوردن ایرادی داره؟
از کسی که خودشو نمیگیره خوشت نمیاد؟

حتما خودتو روشنفکر و آگاه هم میدونی

۹۹/۱۱/۱۷ ۱۴:۰۹

بنده از طرح های ایشان سوال کردم مشاورینش فرمودن میخوان. ظلم اباد رو تخلیه با اب پر کنند و تبدیل به دریاچه مصنوعی مثه شورابیل اردبیل کنند! دیگه باقی رو خودتون حساب کنین!

۹۹/۱۱/۱۷ ۱۴:۰۸

فرمند کوش؟ میانه است؟ مدت هاست دیده نشده در انظار عمومی در حال خرید یئرالما سوغان

۹۹/۱۱/۱۶ ۰۶:۳۰

با سلام بنده با بیشتر تهرانشین و ساکنین شهرهای دیگر هم در ارتباط هستم. این سوال را از آقایان محترم در جلسات پرسیده شده است.

۹۹/۱۱/۱۶ ۰۱:۰۲

آقای رشیدی شما چرا مگر شما با یکی از این تهران نشین ها در ارتباط تنگاتنگ نیستی. اگر انکار کنی...

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۶:۱۵

مرحوم آقای حججی و دکتر فرمند

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۵:۰۷

جدای از تمام دسته بندی های سیاسی ،در مطالبه گری اخیر در بازگشت اورژانس هوایی میانه
شیویاری نماینده سابق نشان داد که دلش و مرامش برای میانه میتپدو او بود که با افشاگری به موقعش مردم را اگاه کرده و الحمدلله نتبجه خوبی کسب شد
حال میشود به چنین فرد پاک دستی اعتماد کرد . با تکیه بر ظرفیت جوانان حزب اللهی و مومن

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۵:۰۱

باقی روی بازگشت و نگاه به چهره مردم رو نداشتن! از طرفی برای خودشان پست و عنوان جور کرده بودن!

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۵:۰۰

دوتا دوبرادر داشتیم. برادران سید و برادران ح ا

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۰:۲۶

اینکه کاندیداها پایتخت نشینند ربطی به امر خدمت رسانی به دیار خود ندارد.

چرا که کاندیدایی که در پایتخت است به خاطر کار آنها در تهران بوده. 

آن همشهریانی که در تهران ساکن هستند مریض و دیوانه نیستند که هوای پاک شهر را به هوای آلوده تهران ترجیح دهند. 

منشاء این از کجاست؟ ریشه به بیکاری و مهاجرت بر میگردد.  و از سویی شغل هایشان به گونه ایست که شرایطش ایجاب نمیکند که در میانه باشد.

مگر هوشنگ شهبازی چه ایرادی داشتند که کاندیدا شدند. تنها مسئله سخنرانی متفاوت ایشان بود و برای مردم قابل تأمل نبود. 

ایشان گفتند بیاییم سرعت گیر های خیابان را برداریم و نوع رانندگیمان را تغییر دهیم این حرف مورد تمسخر مردم قرار گرفت.

کسی که دلسوز شهرش بود و تعصب خاصی داشت ولی پایتخت نشین بود.

کدام نماینده در کشور است که پایتخت نشین نباشد؟

خانم دکتر بنانی مگر چه ایرادی داشتند؟

اگر کسی ذره ای ایشان را میشناخت به طور یقین به ایشان رای میداد. 

میانه به به شخصی جنگنده مثل خانم بنانی در مجلس نیاز دارد که همه را در دست گیرد. نه اینکه در مجلس بنشیند و تماشا کند و زمان نطق خود را با موردی دیگر به جز شهر هدر دهد. بومی ها را هم دیدیم چه سودی به شهر آوردند؟

چرا ما مردم از قیافه ی هر کس که خوشمان آمد رای میدهیم بدون اندکی تحقیق

بدون اندکی شناخت،چرا با یک سخنرانی شخصی پی میبریم که آن شخص بهترین گزینه است.

مورد عیب دارمان این است که همه و همه به نفع خودمان در انتخابات سنگ شخصی را به سینه میزنیم برای منفعتی که از ایشان به ما خواهد آمد. این حقیقتیست که همه ی ما را گرفتار کرده

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۰:۰۰

بسم تعالی

قدرت نمایی مسئولین میانه در برابر اَبَر قدرت های استانی

میانه نیاز اساسی به جذب سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در این شهرستان را دارد.

 

با توجه به معضل بزرگی چون بیکاری میانه را پیش از پیشتر تهدید میکند و جوانان این دیار در اثر بیکاری به قهوه خانه ها روی آورده اند که این همان ریشه ی اعتیاد است که جوانان به سمت دود می روند.

مهاجرت به پایتخت و شهرهای بزرگ که میانه را از نظر جمعیتی روبه آمار پایین می کشاند.

اگر به تراکم جمعیت و آمار نگاهی بیاندازیم جمعیت میانه فی الحال بابد بیش از 750 هزار می بود که اینطور نیست و بسیار کمتر از آمار تقریبی است. 

اگر مسئولان شهر به طور دوستانه و با ائتلاف یک برنامه ریزی بهتر برای جذب سرمایه گذاران تلاش کنند میتوان این بحران بزرگ را کم رنگ تر کرد.

حتی استفاده از سرمایه داران و سرمایه گذاران بومی خود استان میتواند بسیار حیاتی باشد.

به عنوان مثال آقای عظیم زاده ی معروف.

ایشان تاجر فرش در جهان هستند و مالکیت متل قو و هلدینگ فرش عظیم زاده نمونه ای از سرمایه های ایشان است.

ایشان که یک برنامه ی فوق العاده برای زادگاهش تبریز داشتند در حال اجرای یک پروژه ی کلان در شهر تبریز بودند. این پروژه در قالب یک هتل 90 طبقه و پنج برج 35 طبقه خواهد بود که 

این پروژه که با روی کار آمدن شهردار جدید تبریز و عدم اجازه ساخت این پروژه آقای عظیم زاده دلسرد شده و این تمر راکد ماند.

اگر مسئولین شهر میانه توانایی وقدرت این را داشته باشند که از ایشان برای سرمایه گذاری در شهرمیانه استفاده نمایند میتوانند شهر را از روند پسرفت نگاه دارند و با رایزنی ها با سرمایه گذاران و جذب آنان، موتور پیشرفت میانه را روشن کنند.

این امر به یک قدرت بالا و همکاری مضاعف مسئولین شهری بستگی دارد.

اگر مسئولین این دوره بتوانند کاری انجام دهند که میانه را از این بحران ها در بیاورند میتوانند عنوان بهترین دوره ی مدیریتی را به نام خود بزنند.

در روز هایی که مهمترین دغدغه ی مردم در خصوص واگذاری فولاد است با این کار بزرگ و قدرتی کارخانه ای چون فولاد را به کوچکترین پروژه ها تلقی نمود. این یعنی یک قدرت اقتصادی.

حال باید ببینیم مسئولین شهر میانه میتوانند رو به روی بالقوه های استان قدرت نمایی کنند یا همه تُهی و دست خالی خواهند ماند.

 

 

اجرکم عند الله

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۷:۱۳

اون دو برادری که می خواستن رای بیارن و دو تایی منافع شان را تامین کنند دوباره قصد ثبت نام دارن مواظب باشید.

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۵:۰۰

کاملآ درسته. اینا اشخاصی هستن که هر کجا سودی دارن به آن‌جا مهاجرت نموده و اونجا مشغول به کار میشن. الان تو این چند سال هیچ کس دلسوز شهری مثل میانه نبوده و نیست چون اگر دقت بفرمایید روز به روز بر مشکلاتمون افزوده شده و حتی بعضی مسئولان محترم که الان در سمت هستند و قدرت اجرایی دارن متاسفانه پاسخگو نیستند. مردم به خاطر انقلاب و شهدا در پشت مسئولان همیشه بوده و هستن ولی متاسفانه تا مسئولین محترم به صندلی تکیه میکنن انگار نه انگار. همه‌ی کسانی که مخوان به یه جایگاهی برسن متاسفانه مردم را پله خودشون قرار میدن و مردم رای میدن بعد انگار همون شخص نیست که تا دیروز برای حل مشکل مردم راهکار میداد. اگر مسئولان محترم دلسوز مردم و مملکت باشن چرا روز به روز شاهد بیشتر شدن مشکلات و عدم پاسخگویی مسئولان محترم هستیم.

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۱:۵۴

لطفا" تفسیر نکنید.
چون خودتون رو هم شامل میشه ولی در صلاحیت تان .....

۹۹/۱۱/۱۴ ۰۹:۴۶

خدا رحمت کند حاج آقا حججی را که مهندس را میشناخت.

۹۹/۱۱/۱۴ ۰۹:۰۷

کاندیدای محترم از امکانات پایتخت استفاده میکنید ورای ما شهرستانیها را میگیرید در عجبم از ساده لوحیمان

۹۹/۱۱/۱۴ ۰۸:۲۴

ببخشید اگر نوشته نویسنده را مجدداً مطالعه بفرمایید منظورشان نه این است که نامزد پایتخت نشین، بد است و نه نامزد میانه نشین، خوب. همین دوره گذشته دو نماینده میانه، میانه نشین بودند و کارنامه درخشانشان را هم دیدیم. 

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۳:۳۲

دوست گرامی مسئله اصلی بومی یا غیر بومی بودن یا تهرانشین یا میانه نشین بودن کاندیداها نیست بلکه مسئله اصلی این است که فردی که بومی یا غیر بومی یا تهرانشین و میانه نشین است و می خواهد سکاندار کشتی به گل نشسته شهرستان میانه باشد چه برنامه های برای بیرون کشیدن و به مقصد رساندن این کشتی دارد.

شاید افرادی در این بین باشند از شهر و دیار خود مهاجرت کرده اند و حالا آمده اند کاندیدا شده اند باید دید آیا در این مدتی که از شهر و دیار خود رفته اند توانسته اند خود را به جایگاه های بالاتری رسانده باشند و در این راه می توانند بعنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مثمر ثمر باشند.

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۳:۲۸

تا جایی که بنده میدونم از نمایندگان دوران مشروطه تا امروز فقط مرحوم حججی پس از اتمام ادوار در تهران ساکن نشد ودر میانه سکونت داشت

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۳:۰۵

باسلام چرا خیر زیادی داشتن از اطرافیان سوال کنین!!!

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۲:۵۶

سوال خوبی است ولی کو گوش شنوا ؟
امیدوارم مردم آگاه میانه دررای جواب چنین اشخاصی را بدهند که مطمئنم خواهند داد .

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۱:۴۲

رای دادن به کاندیدای تهران نشین و غیر بومی خیانت به شهر و شهروندان میانه است . اگر اندکی دلتون به حال میانه می سوزد فریب وعده های بی اثر و دروغ آلود کاندیدهای غیر بومی نشوید . به کاندیدایی رای دهید که دلش به حال میانه می سوزد و تصمیم دارد اندکی از مشکلات شهر را حل کند . اگر موافقید لایک کنید تا حقایق بر مردم روشن شود .

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۰:۲۵

در شهرهای بناب و مراغه به کاندیدای غیربومی رای نمیدهند.

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۹:۲۰

جناب نائبی عزیز تا حالا از مهندس هاشمی ویرانگر میانه هم سوالهائی از این قبیل پرسیده اید؟ جناب رشیدی عزیز بنازم به سوالت واینکه کمپینی راه اندازی شود که مردم میانه بیایند وبه کسی که بومی میانه نیست ویا بعد رای نیاوردن به تهران هجرت کرده رای ندهند و مسئول کمپین هم شما باشید . تا حالا هر کس بومی میانه نبوده ونماینده شده که سر دسته شان جناب مهندس .... که تاریخ میانه ایشان را از یاد نخواهد برد که مردم میانه را از گرفتن اعتبار میترساند و میگفت که پول مگر علف خرس هست و اعتبار را که میشنیدم و بودجه را که میگفتند بی اختیار یاد خرس می افتادیم ومیترسیدیم و نمیدانستیم که این خرس مال باغ وحش بوده برای شهرهای دیگر و مال ما قطبی وترسناک تقریبا هیچ کاری برای میانه نکرده اند و فقط به ارتقاع خودشان فکر میکردند و پوز خالی که وقتی من به فلان جا مشرف میشون افتخارش مال شماست و .....(جناب نائبی عزیز که از الطاف مهندس متنعم شده اید وخط قرمز شما حرف زدن در باره ایشان هست لطفا سانسور نکنید)

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۸:۵۵

خیلی سوال بی موردی است.هرکس در هرجا و در هر نقطه دنیا باشد وظیفه دارد به شهر و دیار خود خدمت کند.

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۷:۳۶

با سلام و تشکر از جناب رشیدی
عزیز قارداشیم

بارها عرض کرده ام که

بومی یا غیربومی ، تهران نشین یا میانا نشین

تا وقتی قصد و توان خدمت نداشته باشد به درد مردم نمی خورد .ممکن است فردی قصد خدمت دارد ولی توان آن را ندارد و برعکس ‌. فرد باید هم قصد و هم توان خدمت را داشته باشد و در کارنامه اش این را نشان بدهد .

یک تهران نشین غیربومی اگر قصد و توان خدمت داشته باشد هزار بار بهتر از یک میانا نشین بومی و کم توان است که خدای ناکرده هدفی جز عقده گشایی و تسخیر جایگاه مجلس ندارد .

البته منطقی است که میانالی و میانا نشین در اولویت است اگر نسبت به بقیه کاندیداها توان و قصد بیشتری برای خدمت داشته باشد .
به عنوان مثال اکثر دوستان در مورد آقای حیدری آزاد متفق القول هستند که توان و قصد خدمت را داشت و به عللی برکنار شد و در انتخابات مجلس دهم رای قابل توجهی داشت‌ .ایشان نه میانالی بود و نه میانا نشین ‌ حال آنکه فرماندار بومی انتقادات زیادی را به همراه داشته است .

عزیز و بویوک قارداشیم
برتری یک کاندیدا در آن است که پس از جلوس بر صندلی مجلس (و نیز در مورد سایر مسئولان هم ) تمایل قلبی به خدمت را از قوه به فعل درآورد و مردم این تفاوت را احساس کنند .
هر چند دلسوزان شهرستان از نماینده مجلس تهران نشین ، در مورد اتوبان و ... تجربه تلخ و بدی دارند ولی باید توجه داشت که تعصبات بومی و غیربومی باعث حذف افراد توانمند از مجلس و ادامه راه گذشته و منتج به انتخاب افرادی است که یا توان خدمت ندارند یا قصد خدمت ندارند‌ .

در خدمت دلسوزان وطنم هستم .
چوخ ساغ اولون
محمدرضا

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۶:۲۷

سوال بجایی است وجواب هم ندارد البته اگر میانگین بگیریم در طول این ۴۲ سال بیشتر نمایندگان پایتخت نشین بوده اند ودرختان بی ثمر در ضمن بومی ها هم زیاد خوب نبوده اند از بین نمایندگان ادوارمجلس مرحوم حججی ظاهرا پیگیر مسایل بودند وبقیه فقط خانواده هزار فامیل درادارات میانه درست کرده اند

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۵:۲۰

سوال بسیار ساده، کوتاه و گویایی است، البته باید این سوال را از تمامی نامزدهای غیربومی بکنیم نه فقط از نامزدهای تهران نشین. همشهریان عزیز پیش از شنیدن شعارها و وعده های نامزدهای غیربومی، از آنها بپرسند در این چند سال برای میانه چه کردید؟ به ویژه نامزدهایی که در ادوار گذشته نیز نامزد انتخاباتی بوده اند، باید پاسخ دهند چرا وقتی موفق به ورود به مجلس نشدند، این خدمات و شعارها را در قالب دیگری انجام ندادند؟ یادم هست قبلاً این سوال را از یکی از نامزدهای تهران نشین کردم و ایشان پاسخ دادند: من هر بار به میانه می آیم (فرض کنید هر شش ماه یک بار!)، تمامی میوه ها و خوراکی هایم را تا یک ماه از میانه می خرم! خب! تصور کنید ایشان نماینده شوند چه خیری به میانه خواهند داشت؟ همان دو کیلو پامادور ـ یرآلما را هم از میانه دریغ خواهند کرد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز