کد خبر: ۸۱۴۲۳
۵۴۵ بازدید
۳۳ دیدگاه

آیا شهرستان میانه زیرساخت ها و توان لازم در جهت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را دارد؟؟

۹۷/۱/۲۶
۰۲:۱۲

 

 نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی شهرستان میانه در زمان موافقت لایحه مناطق آزاد و منطقه ویژه اقتصادی توسط کمسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد اضافه شدن شهرستان میانه به لایحه مناطق آزاد و منطقه ویژه اقتصادی را داده اند؟؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم: در جلسه کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تاریخ  5 آذر سال 96 لایحه مناطق آزاد و منطقه ویژه اقتصادی 9 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی بررسی و موافقت شد.

بند یک این لایحه مربوط به ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری شامل گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه و مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر(بوشهر) و  کرمانشاه (قصر شیرین) بود موافقت کردند. پیشنهاد آقای یوسف‌نژاد نماینده ساری در مجلس مبنی بر تشکیل منطقه آزاد امیرآباد (در استان مازنداران) نیز مطرح شد که اعضای کمیسیون با تشکیل این منطقه آزاد نیز موافقت کردند.

بند 2 این لایحه درباره تشکیل 12 منطقه ویژه اقتصادی شامل، فارس (فسا)، یزد (ابرکو و میبد)، زنجان (زنجان)، کهگیلویه و بویراحمد (گچساران)، آذربایجان غربی (سرو و ارومیه)، خراسان رضوی (خاف و کوچان)، لرستان (خرم‌آباد)، قزوین (تاکستان)، اصفهان (شاهین‌شهر) و البرز (دارویه) بود که اعضای کمیسیون با تشکیل این 12 منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند.

با پیشنهاد آقای صباغیان نماینده مردم مهریز مبنی بر اضافه شدن منطقه بافق به منطقه ویژه اقتصادی یزد بررسی و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.همچنین در این جلسه با موافقت اعضا بوکان نیز منطقه ویژه اقتصادی شد.

البته لایحه فوق بخاطر عدم انجام 15 شرط کمسیون اقتصادی توسط دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

منطقه ویژه اقتصادی:به منظور پشتيبانی از فعاليت های اقتصادی و برقراری ارتباط تجاری بين المللی و تحرك در اقتصاد منطقه ای و توليد و پردازش كالا ، انتقال فناوری ، صادرات غيرنفتی ، ايجاد اشتغال مولد و جلب و تشويق سرمايه گذاری داخلی و خارجی، صادرات مجدد ، عبور خارجی( ترانزيت ) و انتقال كالا ( ترانشيب ) به دولت اجازه داده می شود در شهرستان هايی كه استعداد و توان لازم برای تحقق اهداف مذكور را دارند مناطقی را با عنوان منطقه ويژه اقتصادی ايجاد نمايد.

تبصره 1 – در مناطق ويژه اقتصادی كه برای فعاليت های معين ايجاد شده اند ، تعيين محدوده جغرافيايی ، طرح جامع و كالبدی، نوع و حدود فعاليت مجاز هر يك از آنها به موجب اين قانون و با پيشنهاد دبيرخانه و تصويب هيات وزيران خواهد بود .

تبصره 2 – ايجاد مناطق ويژه اقتصادی جديد با تصويب مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

(قانون تشكيل و اداره مناطق ويژه اقتصادی جمهوری اسلامی ايران ماده 1)

آیین نامه چگونگی ایجاد مناطق ویژه اقتصادی:

ماده ۱ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح بکار می روند:

الف ـ شورا: شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی

ب ـ منطقه: هر یک از مناطق ویژه اقتصادی که به موجب قانون تأسیس شده و یا می شود.

ج ـ دبیرخانه: دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی

ح ـ محدوده منطقه: محدوده جغرافیایی که تحت حاکمیت قوانین و مقررات منطقه قرار می گیرد.

د ـ متقاضی: شخص حقوقی دولتی یا غیردولتی که ایجاد منطقه را درخواست می نماید.

 هـ طرح توجیهی (مطالعات اولیه): شامل مطالعات پایه مبتنی بر مزیت های اقتصادی، تاریخی و فرهنگی به همراه برآورد هزینه های راه اندازی و نحوه تأمین منابع مالی مورد نیاز به همراه برنامه زمان بندی و تأثیر عملکرد منطقه بر اقتصاد محلی و ملی با توجه به بازار کشورهای هدف برای تهیه مواد اولیه و صادرات کالاهای ساخته شده و تأثیر آن بر شاخص ها و استانداردهای فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی.

و ـ طرح جامع: طرح بلند مدتی که در آن ضوابط و مقررات مربوط به نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکونی، فرهنگی، آموزشی، صنعتی، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی منطقه، خطوط کلی ارتباطی و فرودگاه ها و بنادر و سطح لازم برای ایجاد تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق، نوسازی، بهسازی و اولویت های مربوط به آنها و حفظ بنا و نماهای تاریخی و مناظر طبیعی، تبیین می شود. این طرح در تطبیق با طرح های ناحیه ای و منطقه ای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری تهیه می شود.

زـ زیرساخت ها: مجموع امکانات و پیش نیازهای ضروری و لازم جهت ایجاد و تأسیس منطقه متناسب با موقعیت جغرافیایی محدوده مورد نظر در بخش های حمل و نقل (هوایی، زمینی و دریایی)، انرژی و ارتباطات و فناوری اطلاعات 

ماده ۲ـ فرایند بررسی هر منطقه شامل مراحل و تشریفات زیر می باشد:

الف ـ ارائه طرح توجیهی به همراه نقشه جانمایی و سایر اسناد و مدارک مربوط توسط متقاضی به دبیرخانه.

ب ـ ارائه موافقت بدون قید و شرط دستگاه های اجرایی تأمین کننده خدمات زیرساختی و سایر مراجع ذی ربط قانونی.

ج ـ بررسی مدارک و طرح توجیهی ارائه شده توسط دبیرخانه د ـ ارائه گزارش نهایی ارزیابی ایجاد منطقه به دبیرشورا

هـ ـ طرح ایجاد منطقه در شورا بر حسب تصمیم دبیر شورا

ماده ۳ـ همزمان با ارائه پیشنهاد برای بررسی امکان ایجاد یک منطقه جدید، لازم است سازمان مسؤول پیشنهادی، معرفی و در اجرای ماده (۱۹) آیین نامه اجرایی قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران موضوع تصویب نامه شماره ۳۴۱۸۶/ت۳۵۳۶۱ک مورخ ۶/۳/۱۳۸۶ به صورت رسمی متعهد به موارد زیر شود:

الف ـ ارائه گزارش توجیهی

ب ـ تهیه طرح جامع منطقه ظرف یک سال پس از ابلاغ مصوبه شورا.

ج ـ ارائه اسناد مالی معتبر دال بر توانمندی مالی متقاضی (توانایی لازم برای تأمین اعتبار حداقل یک سوم هزینه های ایجاد زیر ساخت) و ارائه سوابق کاری دال بر توانمندی اجرایی و مدیریتی

ح ـ نظر مساعد استانداری و تعهد برای حمایت از منطقه

د ـ آماده سازی و ایجاد کامل زیرساخت ها در بیست درصد از کل محدوده مصوب در دو سال اول فعالیت

هـ ـ گزارش عملکرد منطقه در محدوده مصوب پس از یک سال توسط سازمان مسؤول و بررسی آن توسط دبیرخانه با هدف چگونگی تداوم کار

و ـ ارائه گزارش ماهانه پیشرفت کار آماده سازی از آغاز مرحله حصار (فنس) کشی محدوده تا مرحله نهایی آماده سازی

ز ـ ایجاد مراکز خدمات پشتیبانی پس از تصویب منطقه

ماده ۴ـ جانمایی اراضی محدوده منطقه باید به نحوی باشد تا با توجه به اسناد بالادستی و اهداف تأسیس منطقه، شرایط طبیعی و امکانات بالقوه و بالفعل مورد نیاز را دارا باشد.

تبصره ۱ـ ارائه اسناد و مستندات از سوی سازمان مسؤول غیردولتی مبتنی بر اثبات مالکیت یا تصرف اراضی محدوده پیشنهادی، طبق تبصره (۲) ماده (۳) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۸۴ ـ ضروری است.

تبصره ۲ـ حداقل میزان مساحت مورد نیاز با توجه به طرح توجیهی و کاربری اراضی تعیین خواهد شد.

ماده ۵ ـ مدارک و مستندات مورد نیاز به شرح زیر است:

۱ـ نام منطقه و نقشه جانمایی (کاداستر) محدوده پیشنهادی و موقعیت جغرافیایی (جهات چهارگانه و موقعیت نسبت به شهرهای اطراف و غیره) و نوع و حدود فعالیت مجاز (طبق مفاد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی)

۲ـ پذیرش رسمی سازمان مسؤول توسط شخص حقوقی متقاضی و ارائه اساسنامه (ترجیحاً بخش خصوصی توانمند به لحاظ مالی، فنی و تخصصی با ارائه سوابق کاری، ارائه گردش مالی و مستندات قابل قبول مبنی بر دارا بودن سرمایه ای دست کم معادل یک سوم هزینه های لازم برای ایجاد زیرساخت ها در محدوده مورد نظر)

۳ـ شبکه های زیربنایی (موافقت رسمی نهادها و سازمان های محلی با تأمین خدمات مورد نیاز منطقه به شرح زیر):

الف ـ موافقت صریح و غیرمشروط شرکت آب و فاضلاب استان یا منطقه ذی ربط با تأمین آب

ب ـ موافقت صریح و غیرمشروط شرکت توزیع برق استان یا منطقه ذی ربط با تأمین برق

ج ـ موافقت صریح و غیرمشروط شرکت مخابرات استان ذی ربط با تأمین زیرساخت های مورد نیاز ارتباطات و فناوری اطلاعات

د ـ موافقت صریح و غیرمشروط اداره کل راه و شهرسازی استان ذی ربط با تأمین زیرساخت های مواصلاتی (زمینی، دریایی و هوایی) حسب مورد.

هـ ـ موافقت صریح و غیرمشروط وزارت نفت (واحدهای تابع) با تأمین انرژی.

۴ـ ارائه اسناد و مدارک مثبته مبنی بر تملک (یا واگذاری رسمی دستگاه های دولتی ذی ربط) و تصرف اراضی واقع در محدوده منطقه ویژه مورد نظر برای سازمان مسؤول غیردولتی و موافقت رسمی دستگاه های ذی ربط مبنی بر واگذاری اراضی به سازمان مسؤول دولتی

۵ ـ نظر مساعد ستاد کل نیروهای مسلح

۶ ـ موافقت گمرک با استقرار واحد گمرک در منطقه

تبصره ۱ـ چنانچه مدارک و مستندات درخواستی ناقص، مبهم و فاقد اطلاعات ضروری باشد، مهلتی جهت رفع نقص به متقاضی داده خواهد شد. چنانچه متقاضی ظرف مهلت مقرر جهت رفع نقص اقدام ننماید، بررسی درخواست ایشان از دستور کار دبیرخانه خارج خواهد شد.

تبصره ۲ـ پس از ابلاغ مصوبه مربوط به تعیین محدوده، سازمان مسؤول و گرایش اقتصادی، متناسب با ایجاد زیرساخت، پروانه بهره برداری از سوی دبیرخانه صادر خواهد شد.

این تصویب نامه در تاریخ 1393/3/10 به تأیید مقام محترم ریاست جمهوری رسیده است. معاون اول رئیس‎ جمهور ـ اسحاق جهانگیری

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱/۲۸ ۰۱:۳۸

جاده میانه به نیر رو تکمیل کنین! زیر ساخت پیشکش!

۹۷/۱/۲۷ ۲۳:۲۵

با سلام، بنده در دوره چهارم و الان با شورا ارتباط داشته و دارم و اعضای محترم دوره پنچم شورا لطف نموده بنده را بعنوان مشاور رسانه انتخاب کرده اندو الان هم با این عزیزان در ارتباط هستم.

۹۷/۱/۲۷ ۱۸:۴۷

سلام آقای رشیدی تو مباحث بنده بارها دیده ام که دوستان از رابطه شما با شورا به طعنه و غیرمستقیم حرف میزنن میشه این رابطه رو برای ما هم توضیح بدین و اینکه بازم در ارتباط هستین یا نه و قضیه این رنگ سیاه چیست که این همشهری فقط گیر داده بهش؟ ممنون میشم ما رو هم در جریان بذارین و شفافمون کنین

۹۷/۱/۲۷ ۱۳:۵۹

با تشکر از شما بله حرف شما کاملا صحیح و منطقی می باشد ولی طبق همان قوانین شهروندان نیز حق دارند(مرجعیت مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به شکایات مردم (اصل 90)، سازمان بازرسی کل کشور برای نظارت بر اجرای قوانین (اصل 174) و دیوان عدالت اداری (اصل 173) می باشد) مواردی که خلاف قانون است پیگیری و دادخواهی نمایند.

۹۷/۱/۲۷ ۱۳:۴۴

شمااز کلمه دخالت استفاده کرده ایدکه این درهیچ یک از مواد بیان نشده

۹۷/۱/۲۷ ۱۳:۱۱

1- باتشکر

2- طبق منشور حقوق شهروندی که با هدف استیفا و ارتقای حقوق شهروندی و به‌منظور تدوین «برنامه و خط‌مشی دولت » ، موضوع اصل 134 قانون اساسی، تنظیم شده است هر شهروندی حق مطالبه گری ، پرسشگری و دادخواهی بصورت قانونی را دارد.

3- در کامنت قبلی خدمت شما عرض کردم بنده هیچ نیازی به افتخارات شورا ندارم اگر شما مایل هستید حاضرم این افتخار را نصیب شما کنم در این مدت هم اگر توجه نموده باشید در هیچ کجا عنوان نکرده ام که بنده در شورا چه سمتی دارم چون خدا رو شکر هیچ نیازی ندارم.

4- سوزه ات سوز صاحب گوتره

5-ایشان جلوی ورودی پاساژ را سنگ نکرده اند که از این بابت به کسی هم باج بدهندو شیر کنند.

منشور حقوق شهروندی

بند -ث_ماده 19-شهروندان از حق اداره شایسته امور کشور بر پایه‌ی قانون‌مداری، کارآمدی، پاسخگویی، شفافیت،عدالت و انصاف برخوردارند. رعایت این حق توسط همه مسئولین و کارکنان الزامی است.

ماده 20-حق شهروندان است که امور اداری آن‌ها با رعایت قانون، بی‌طرفانه و به‌دوراز هرگونه منفعت‌جویی یا غرض‌ورزی شخصی، رابطه خویشاوندی، گرایش‌های سیاسی و پیش‌داوری، در زمان معین و متناسب رسیدگی و انجام شود.

ماده 21-حق شهروندان است که چنانچه تصمیمات نهادهای اداری و یا کارکنان را خلاف قوانین و مقررات بدانند، از طریق مراجعه به مراجع اداری و قضائی صالح، تقاضای احقاق حق کنند.

ماده 22-حق شهروندان است که از تصمیمات و اقدامات اداری که به‌نوعی حقوق و منافع مشروع آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند، آگاه شوند.

ماده 23-مقامات و مأموران اداری باید در روابط خود با شهروندان پاسخگو و قابل‌دسترس باشند و چنانچه درخواستی را رد کنند باید حسب تقاضا،به‌صورت مکتوب پاسخ داده و حداکثر راهنمایی را در چارچوب صلاحیت‌های خود ارائه نمایند.

ماده 24- حق شهروندان است که ازدولتی برخوردار باشند که متعهد به رعایت اخلاق حسنه، راست‌گویی، درستکاری، امانت‌داری، مشورت، حفظ بیت‌المال، رعایت حق‌الناس، توجه به وجدان و افکار عمومی، اعتدال و تدبیر و پرهیز از تندروی،شتاب‌زدگی، خودسری، فریبکاری، مخفی‌کاری و دست‌کاری در اطلاعاتو پذیرفتن مسئولیت تصمیمات و اقدامات خود، عذرخواهی از مردم در قبال خطاها، استقبال از نظرات مخالفین و منتقدین و نصب و عزل بر مبنای شایستگی و توانایی افراد باشد.

۹۷/۱/۲۷ ۱۲:۳۶

جناب رشیدی:
1-اگرکسب وکار شما روبراست الحمدالله.
2-کجای قانون میگوید که شما حق دارید دخالت کنید.
3-فکر میکنم شورا افتخارش رااز شما گرفته که اینقدر چابالاماخ میکنید.
4-متوجه نشدم منظورتان ازرنگ سیاه چیست وچرا ازاین رنگ خوف دارید.
5-خدا به آقای نصیری انصاف بدهد که به شما باج سنگ کاری ورودی پاساژ را داد وشیرتان کرد.

۹۷/۱/۲۷ ۱۲:۱۳

داخل بحث ها از منفعت طلبی بحث شده بود، به نظرم لازم درباره منفعت طلبی برخی افراد در شهرستان میانه بحث های مفصل تری بشه من چهره های شاخصی ( البته الان خودشون ، خودشون رو ناشاخص کردن) را میشناسم که به سبب منفعت طلبی خیلی کارهای مفید برای خودشان انجام دادند و ضربه های مهلکی به پیکر میانه زدند حتی بغضا در قالب جریان اصلاحات وارد میدان شده و شورای اصلاح طلبان شهرستان رو به قهقرا کشیدن ما از این افراد منفعت طلب ضربه ها خوردیم در این چهل سال که علاوه بر اقتصاد و توسعه ، اعتقاد ما را به بازی گرفتند بدترین آفت ها و فتنه ها در بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی را به شومی به یادگار گذاشتند، بنده مشکلی با شخص آقای رشیدی یا هر منتقد دیگری ندارم و ذاتا به ثمر بهشی انتقاد سازنده اعتقاد مسلم دارم ولی از بس که گرگ در لباس میش دیده ام نمی توانم هر انتقادی را بدون هدف و هماهنگ شده بپندارم از طرفی میخواهم از شغل و حرفه ی خودم نمونه ای را برایتان مثال بزنم در یک مورد مشخص بر طبق آیین نامه ها و مباحث مختلف امکان چندین استدلال وجود دارد که همه این استدلال ها امکان صحت دارند ولی استدلالی قویتر میباشد که موارد آیین نامه ای بیشتری در خود گنجانده باشد اینجاست که سخن حرفه ای های رشته ما اینگونه میباشد که: آقای مهندس با عنایت به تمامی قوانین موجود که همه ما آنها را میدانیم شما قضاوت مهندسی خودتان را ارائه بنمایید، آری این قضاوت مهندسی است که مهم است و شامل اکثر موارد آیین نامه ای است، آقای رشیدی همانطور که میدانید قانون اساسی کشور ما نیز به طبع سایر کشورها دارای خلل ، فضاهای خالی ، نبود قانون، صراحت بیان، راه فرار یا هر چیز دیگری که شما اسمش را میگذارید، میباشد پس در برخی موارد به سرف قانون نمیتوان صلاحیت کسی را رد یا قبول کرد چرا که شخصی که قانونگذار برای تایید صلاحیت معیین کرده خود دارای قدرت تشخیص و یا همان قضاوت مهندسی است و جواب من به تمام سوالات شما نیز همین است که ما قانون را متذکر میشویم که این انتقاد نیست فقط تذکر است و بیشتر از این تخریب است ولی تصمیم نهایی در چهارچوب قانون و تشخیص ماهیتی به عهده مراجع ذیصلاح میباشد که ما نیز همانند همه دوستان منتظر اعلام نهایی نظر مرجع ذیصلاح هستیم. و من الله التوفیق

۹۷/۱/۲۶ ۲۳:۳۴

با سلام خدمت جناب سپنتای اصلی متاسفانه تا بوده همین بوده عده ای که شهامت این را ندارند با نام واقعی خود کامنت بگذارند می آیند با نام های افراد دیگر که قابل احترام  همه هستند کامنت و اقدام به تهمت،توهین و بی احترامی به افراد دیگر می کنند. اگر الان شاهد این همه مشکلات در این منطقه هستیم بخاطر همین منفعت طلبان کاسه لیس هستیم. البته خود مردم آگاه هستند شاید این افراد مثل کبک سرشان را داخل برف بکنند ولی مطمئن باشند همه می دانند که چه کسانی هستند. جناب سپنتای اصلی شما مثل معنی اسمتان پاک و قابل احترام برای همه ما هستنید.ضمنا من و دیگر دوستانمان هیچ موقع به خود همچین اجازه ای را نمی دهیم با جعل نام باعث کشیدن بحث موضوعات مشخص شویم.

جناب استاد رحیم معینی کرمانشاهی در این شعر جواب افراد مثل سپنتای قلابی را داده اند.

                        عجب صبري خدا دارد !

اگر من جاي او بودم .

همان يك لحظه اول،

كه اول ظلم را ميديدم از مخلوق بی وجدان جهان را با همه زيبايی و زشتی،

به روی يكدگر، ويرانه ميكردم

                         عجب صبری خدا دارد !

اگر من جای او بودم .

نه طاعت می پذیرفتم ،

نه گوش از بهر استغفار این بیدادگرها تیز کرده ،

پاره پاره در کف زاهد نمایان ،

سبحۀ، صد دانه میکردم .

                         عجب صبری خدا دارد !

چرا من جای او باشم .

همین بهتر که او خود جای خود بنشسته و تاب تماشای تمام زشتکاریهای این مخلوق را دارد و گر نه من بجای او چو بودم ،

یکنفس کی عادلانه سازشی ،

با جاهل و فرزانه میکردم .

            عجب صبری خدا دارد ! عجب صبری خدا دارد !

 

 

۹۷/۱/۲۶ ۲۳:۲۳

به این روستای میانه روستاییان حکومت میکنند به تمامی ادارات و نهادها و شهرداری و شورای شهر و نماینده و ...نگاه کنید اکثرا روستاییان هستند و به همین. جهت اینجا خراب شده است ، دروغ را بهتر از راست صحبت میکنند حال یکنفرهم پیدا شده که انتقاد میکنه متاسفانه به مذاق بعضی ها خوش نمیاد

۹۷/۱/۲۶ ۲۲:۴۶

آقای رشیدی من سپنتا هستم و این شخصی که اینجا به اسم من پست گذاشته نمیدونم چه کسی هستش شاید هم شما و دوستان زحمت جعل اسم من را کشیده اید تا دوباره بحث شهرداری را وسط بکشید خلاصه فضای مجازی میانه خیلی جالبه خیلی هم بلبشوره آقا برید واسه خودتون یه اسم پیدا کنید چرا با اسم و آیدی من می آیید کاش میشد مثل بقیه سایت ها جهت نظر دهی ثبت نام کرد و اجازه ورود آیدی تکراری رو نمیدادند رشیدی در مورد منطقه آزاد باهات هم نظرم اینجا باهات کاری ندارم اگرم بری سوابق سایت رو چک کنی من از آخرین دوره انتخابات مهندس هاشمی تو صدای میانه ثبت نام کردم و مطلب گذاشتم ولی با اسم خودم البته بعضی مطالب رو با اسم سپنتا میذارم خواهشا دیگه اسم منو جعل نکنین

۹۷/۱/۲۶ ۲۱:۴۸

همشهری رشوه دادن گناه دارد اگر عادت کرده اید رشوه بدهید تا کارهای خلاف شما را روبراه کنند عذاب وجدان آزارتان خواهد داد لطفا ماست گوسفندی را ببرید خانه خودتان تا اهل وعیال میل بفرمایند نوش جانتان

۹۷/۱/۲۶ ۲۱:۳۱

سپنتاکیست.ممنون میشم کسی توضیح بده.چون نمشناسمش

۹۷/۱/۲۶ ۲۱:۲۳

همشهری عزیز شما چرا ناراحت هستید ؟ نکنه خدای نکرده ریگی در کفش دارید ؟ شما که مطالبه گر نیستید شما که عادت دارید در مسیری که برایتان ترسیم میکنند حرکت کنید و نان را به نرخ روز بخورید لااقل اجازه بفرمایید منتقدین و یا پیشنهاد دهندگان مسیر خودشان را بروند شایدیکی از گره های این شهر فلکزده بازشد ، ناراحت نباشید چیزی ازدست نمیدهید

۹۷/۱/۲۶ ۲۱:۱۵

اگر این خراب شده یعنی روستای میانه ده نفر مثه اقای رشیدی داشت که یقه مسئولین بی کفایت رومیگرفت ومیگفت دارید چیکار میکنین. عاقبت این خراب شده اینطوری نمیشد.

۹۷/۱/۲۶ ۲۰:۴۸

اولاٌ: خدا رو شکر کار و کاسبی ما رو براست و همیشه پر رونق است.

دوماٌ: طبق قانون حق هر شهروندی است در مسائل کشور و محل زندگی خود دخالت و از عملکرد نمایندگان مجلس،شورا،مسئولان و مدیران انتقاد و سوال نماید.

سوماٌ: اگر شما زیاد دوست دارید این جایگاهی که شورا به بنده داده افتخارش را به شما بدهم. ما نیازی به این نوع جایگاه ها نداریم.

چهارماٌ: ماست گوسفندی را به خانه افرادی ببرید که با حرف پیمانکاران و بنگاه داران برای ...

در آخر رنگ سیاه به خیلی ها می آید مخصوصا به شما همشهری عزیز

۹۷/۱/۲۶ ۲۰:۳۴

جناب رشیدی شما چرا برای هر مطلبی نظر میدهید .
حالا اگر بخواهیم شما به کاسبی خودتان برسید چه کسی راباید ببینیم ویا به خانه چه کسی ماست گوسفندی ببریم.
خدایا کسب وکار ایشان را رونق بده تا ایشان وقت نکنند تا در اینترنت جستجو کنند ومطلب تهیه فرمایند .
مقصر اصلی شوراست که جایگاه به شما داده و.......

۹۷/۱/۲۶ ۱۹:۵۸

جناب سپنتا با وجود اینکه شما همیشه عادت دارید جواب سوالات را ندهید. چند سوال درباره شهردار جدید ( مهندس مهدی میرزایی برنلقی) که حامی و طرفدارشان هستید دارم.

1- آیا مهندس مهدی میرزایی برنلقی عضو نظام مهندسی هستند؟؟

2- مهندس مهدی میرزایی برنلقی در چه سال عضو نظام مهندسی شده اند؟؟

از همه عزیزان عذرخواهی می کنم اگر این سوالات را اینجا نمودم.

۹۷/۱/۲۶ ۱۹:۲۴

سپنتا جان به سوالات ماهم پاسخ ندادی که

۹۷/۱/۲۶ ۱۸:۰۳

اولاٌ: ایکاش شما به اندازه معنی اسمتان همانطور بودید.

دوماٌ: چرا جواب سوالات را که در مورد شهردار پرسیدیم جواب ندادید. قرار بود دزدی ها و کارچاق کن های که تو شهرداری می شود اعلام کنید.

سوماٌ: اگر دقت کنید مطلب در مورد موافقت کمسیون اقتصادی مجلس با لایحه پیشنهادی دولت در مورد مناطق آزاد تجاری و منطقه ویژه جهت اطلاع رسانی و آگاهی مردم است.

چهارماٌ: قانون و آیین نامه را مجلس و هیئت دولت تصویب و دستگاه های اجرای اجرا می کنند.

پنچماٌ: مگر در شهر امنیت نیست.

ششماٌ: فعلا کسی که باید اوووووووووووووو توش بکش شما هستید.

هفتماٌ: از دوست گرامیتان چه خبر با سابقه نازک کاری ساختمان توانست از وزارت کشور صلاحیت بگیرد.

 نهماٌ: ایکاش مطالب را می خوانید فقط بلغور می کنید چون اگر می خوانید می فهمید که مطلب در مورد چیست.

ضمنا شما چطور بعد از انتخاب شهردار جدید پیدا و علاقمند به مسائل کشور و شهر شده اید. باید از اعضای شورای اسلامی شهر میانه تشکر نمود که با انتخاب شهردار جدید باعث شکوفایی نخبه ای مثل شما شده اند تا از نظرات سازنده و ... استفاده بهینه ببریم.

در آخر خدایا سایه سپنتا را از سر مردم شهر میانه کم نکن

۹۷/۱/۲۶ ۱۷:۴۹

گالیله کسی بود که گفت زمین دور خورشید میگرده! و اسم کارتون گالیور بود! همین که نظریات مخالف توسط اقای رشیدی تایید و نشر داده میشه یعنی دموکراسی و ازادی بیان بر خلاف سایرین که نظرات رو به صورت انتخابی گزینش میکنن و نظرات مخالف رو نشر نمیدن.

۹۷/۱/۲۶ ۱۵:۴۱

رشیدی کپی پیست بازم عملیات تخریبش رو شروع کرد. وقتی نوشته های رشیدی رو که کلا کپی پیست هستش و هیچ استدلالی و تفکری پشتش نیست میخونم یاد اون شخصیت تو کارتون گالیله میافتم که میگفت: « من میدونستم نمیشه» من کاری با این موضوع که منطقه ویژه میشه یا نماینده داره خودشو تبلیغ نمیکنه ندارم فقط میخوام بگم رشیدی جان این موضع گیری های تو عند پوپولیستی و عوان فریبی هستش کاش یه دوره کاندید دکتر یا میر تو هم دربیاد تا ببینیم بازم کپی پیست میکنی یا نه آقای رشیدی نژاد از قدیم گفتن تو شهری که امنیت نباشه قورباغه هفت تیر میکشه همینه ها ، حالا آقای رشیدی نژاد و اون دم اسبی پان ترک که مشکل اساسی با نظام دارن شدن نظریه پرداز و حافظ قانون البته بهتره برگردین به السابقونتون و یه کوهی دره ای چیزی دور از شهر پیدا کنین و اووووووو تونو بکشین

۹۷/۱/۲۶ ۱۴:۰۹

مناطق آزاد دستگاه ام آی آر: معوقات کارکنان درمان شبکه بهداشت: وضعف مدیریت مجموعه اش را هنوز نتوانسته حل کند: حالا دنبال مناطق صعب العبور هست

۹۷/۱/۲۶ ۱۳:۳۲

آقای شیویاری برای خودش تبلیغ میکنه

۹۷/۱/۲۶ ۱۰:۵۸

یادش به خیر یه گروه تلگرامی بود هدف این بود میانه بشه منطقه ازاد و خودرو های ارس پلاک بیارن بفروشن به مردم! تو پارک فرهنگیان بنر امضا میکردن! نمیدونم چی شداخرشون! هرچی بهشون گفتیم بابا میانه مرزی نیست که منطقه ازاد بشه میگفتن چرا تبریز شده پس؟ گفتیم تبریز منطقه ازاد نیست منطقه تردد خودرویی هستش! بازم میگفتن نه امضا جمع میکنیم میشه!

۹۷/۱/۲۶ ۱۰:۱۶

باسلام.مناطق ازادیاویژه اقتصادی دیگرمثل قبل کارایی نخواهندداشت.چون طبق قانونی که سال گذشته درمجلس تصویب شداین مناطق استقلال خودراازدست دادوزیرمجموعه وزارت اقتصادشد,تاباهراقدامی دراین مناطق مجلس وزیررامواخذه ومعافیت های مربوط به ان را تغییردهد.
درکل بنظرمیرسه اظهارات اقای شیویاری درموردلایحه منطقه ویژه اقتصادی میانه نوعی تبلیغات وسرپوش گذاشتن برعملکردشان درزمینه اشتغال,راه وبهداشت درمان باشد.

۹۷/۱/۲۶ ۱۰:۰۲

متاسفانه همشهریان اندازه برش و جایگاه یک نماینده در مجلس و همچنین اندازه روابط با وزرا و هیئت دولت را اصلا در نظر نمی گیرند . این دوره نیز مانند دوره قبل گذشت .

۹۷/۱/۲۶ ۰۹:۴۵

مناطق ازاداکثرن ودرتمامی موارددرنواراستانهای مرزی وبنادرایجادشده هست.بنابراین میانه شرایط ایجادمنطقه ویژه اقتصادی راداردنه منطقه ازادتجاری صنعتی.

۹۷/۱/۲۶ ۰۹:۴۱

جالبه اردبیل منطقه ویژه اقتصادی داره,منطقه ویژه گردشگری هم داره,منطقه ازادش هم درحال بررسی هست.نمایندگان میانه منتظریم شماچکارمیکنید؟تصویب منطقه ویژه اقتصادی جزکوچکی ازمطالبات مردم شهرستان هست.بانمایندگان سایرشهرهاتعامل ودرجهت جلب رای انهاباشید.این آزمون جدی برای اقایان فرمندوشیویاری هست.

۹۷/۱/۲۶ ۰۹:۲۵

شهرستان میانه با وجود منابع طبیعی و انسانی شراط خیلی چیزها را برای پیشرفت و توسعه پایدار دارد. ولی متاسفانه در این مدت با عملکرد ضعیف عده ای از نمایندگان مجلس، شورای اسلامی شهر و مسئولان و مدیران شهر زیر ساخت ها برای اجرای همچین پروژه های انجام نشده است.

۹۷/۱/۲۶ ۰۸:۴۲

میانه تمامی شرایط را دارد

۹۷/۱/۲۶ ۰۲:۳۷

گل بود به سبزه نیز آراسته شد
با این وضعیت جاده های شهرستان میانه اگر منطقه ویژه اقتصادی شود چه می شود.

اخبار روز