کد خبر: ۱۰۱۰۴۱
۱۰۸۳ بازدید
۳۰ دیدگاه

تقدیر و تشکر یک بیمار کرونایی از پرستار بخش کرونا با پرتاپ گلدان

۱۳۹۹/۸/۱۳
۲۱:۱۶

در شرایطی که کرونا شرایط زندگی را سخت کرده، این فرشتگان نجات هستند که در هر شرایطی از جان خود می گذرند تا فرشته نجات جان همنوع خود باشد.

در شرایطی که تخت بیمارستانها از وجود بیماران کرونایی پر شده است ، در شرایطی که بعضی از همشهریان ما کرونا را باور ندارند و حتی ماسک را هم نمی زنند اخیرا یک عکس از میدان میوه و تره بار پخش کردیم که یکی از کاسبان ماسک نزده حتی به توصیه های مراجعین که ماسک بزند هم توهین می کند، با این شرایط که عده ای فرهنگ خود را زیر سوال برده است و در شرایطی که کرونا جان مردم را می گیرد اقدام به برگزاری مراسم جشن و سرور می کنیم و فردا همین عروس و داماد عزادار نزدیکان خود خواهند شد که کرونا خواهد گرفت.

تخت بیمارستانها پر ، پرستاران زحمت کش و کادر درمان و دکتر های عزیز شبانه روزی زحمت می کشند  شاید شما بگوئید وظیفه شان است بله وظیفه است ولی در قبال توهین و اهانت.

همشهری عزیز ، بیمار کرونایی عزیز آیا نزدیکان شما برای خودتان زحمت می کشند؟باور کنید نه

کمتر فردی پیدا می شود که همراه بیمار بماند. پس در این شرایط قدردان کادر درمان باشیم و با پرتاب گلدان بسوی کادر زحمت کش عقده خود را خالی نکنیم. پرستاری که به ۳۰ بیمار کرونایی رسیدگی می کند باید دستش را بوسید . باید قدردان کادر درمان باشیم . البته عزیزان زیادی با هر نوعی قدردان کادر درمان هستند ولی روز گذشته در بیمارستان برکت امام میانه بخش کرونایی که تمامی تخت ها پر شده و دو پرستار مسئول رسیدگی بوده که متاسفانه یکی از بیماران کرونایی در اقدامی ناجوانمردانه بجای دادن گل به پاس تشکر از زحمات پرستار ، گلدان را به سویش پرتاب می کند. 

همشهری عزیز باور کنید در این مقطع زمانی همین پرستاران هستند که تاکنون تاب آورده اند و با توکل با خدا تا شکست کامل کرونا خواهند ایستاد. چه کسی می تواند یک شیفت کاری با همان لباس سرهمی و ماسک دوام بیاورد. باور کنید خیلی سخت است ولی کادر درمان این سختی را تحمل می کنند تا بیمار از شر کرونا خلاص یابد و با خنده خود تمامی سختی کار پرستار را جبران کند.

امید می رود در چند روز اینده خبر عذرخواهی این بیمار کرونایی از اقدام زشت خود و حلیت خواستن از پرستار باشیم. 

پس بخاطر اینکه شرایط را بر کادر درمان سخت نکنیم پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنیم و شما ای عروس و داماد عزیز با برگزاری مراسم عروسی شرایط را سخت نمودید . روز ۱۳ آبان در شهر میانه چندین ماشین عروس دیده شد که جای تاسف دارد بر خانواده این عزیزان که مراسم عروسی برگزار کردند. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۱۸ ۱۱:۰۴

به نظر من جناب میانجی حرف راست و غیر قابل کتمان را گفتن حق پرستار عزیز و بیمار هم باید شنید یکی مثل آقای مهران پور با ملتحب کردن اذهان حق را از طرف مقابل یعنی بیچاره مریضی که با درد و رنج جسمانی و هزارن دغده ای دیگر و استرس کرونا که به تنهایی و در روی تخت بیمارستان با مرگ در دست و پنجه هست بنده نه طرف مریض را و نه طرف پرستار را می‌گیرم انشالله بعد از بهبودی کامل مریض فوق خبری از اظهارات ندامت و طلب بخشش از پرستار و کلیه پرسنل بیمارستان را از طریق شما آقای مهرانپور و یا آقای امامی گزارشگر عزیز شهرمان را پخش خواهد شد و موجب رفع کدورت ناخواسته بین مریض و پرستار محترم شهر عزیزمان خواهیم بود. به امید رفع مشکلات و ریشه کنی کامل ویروس منحوس کرونا و قطع زنجیره انتقال و درگیر نشدن مردم عزیزمان با رعایت بهداشت و ماسک زدن لطفا با رعایت بهداشت و زدن ماسک کرونا را جدی بگیرید و بگیریم تا شاید مدافعان خط مقدم سلامت همانا پزشکان و پرستاران و همه عوامل کادر درمانی شهر و کشورمان را یاری رسانیم. خداوندا تکه بر لطف کردیم مردم صغیر و کبیر درگیرند لطفی و عنایتی بیکرانت بیکرانت بادا الهی آمین

۹۹/۸/۱۸ ۰۱:۱۴

شرایط سختی هست
هم برای بیماران و هم برای پرستاران

۹۹/۸/۱۷ ۱۱:۴۸

ننگ باد بر منکران کرونا

۹۹/۸/۱۶ ۲۳:۱۱

شما که خودتو خیلی عاقل فرض کردی بجای پرتاب گلدان که نشانه بی فرهنگی محض هست، تشریف میبردی تهران و اونجا بستری میشدی

۹۹/۸/۱۶ ۲۳:۰۹

لباس برای بیمار اگر موجود نیست مقصر مسئولین هستند نه پرستار که بخواهید با پرتاب گلدان برای پرستاران فرهنگ سازی کنید

۹۹/۸/۱۶ ۲۱:۳۳

افسوس افسوس

۹۹/۸/۱۶ ۱۴:۵۷

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست
عرض خود میبری و زحمت ما میداری

۹۹/۸/۱۶ ۱۲:۳۰

آقای مهران پور کشیدن این ناهنجاری ها به فضای مجازی اصلا و ابدا توجیهی ندارد من نه پشتیبان مریض مد نظرم و نه کسی دیگر این کار شما جز مشوش کردن ذهن مردم چیزی دیگری ندارد شبکه بهداشت و درمان میانه کارهای واجب‌تر و بزرگتری دارد که از کرده ها و نکرده هایش که باید به اطلاع مردم میانه برسد الان یک مطلب شما ببینید چندین کامنت اعتراضی داشته برای شبکه درمان و چطور مردم را به جان هم انداختی ممنونم از اطلاع رسانی شما ولی ای کاش یک کمی با تلطیف و به حالت طنز مطلب را ذکر می کردین

۹۹/۸/۱۶ ۰۰:۲۹

با واقعیت ها باید روبرو شد.هم کاستی ها را باید گفت و هم نقاط قوت را.
منطقی باید مطرح کرد و برای حل مشکلات پیگیر بود.
انطور که از شواهد و اخبار بر می آید مشکلات زیاد است.
ای کاش فرماندار از اختیارات خود استفاده کند و با محدویت ورود و خروج شهر و مسافر و حتی اکثر مغازه های باز شهر میانه را در کنترل ویروس کرونا زبانزد کند.در محدودیتها هم اکثر مغازه ها باز است کاش مسئولین یکم بیشتر همت کنند

۹۹/۸/۱۵ ۱۴:۰۳

پزشک عزیز بنده تمام این مشکلات را دیده ام و با لطف خدا بهبودی یافته ام.شما دکتر روان شناس هستین که برایم روان درمانی تجویز میکنید؟
تهران چرا برایتان سنگین است؟آنجا پایتخت است و قطعا امکانات و شرایطش بهتر از اینجاست‌.یک کلمه فقط برایتان خلاصه کنم که بهداشت بخش های کرونایی میانه افتضاح است.
تعصب بیهوده و اظهار نظر نا آگاهانه در تمدن امروزی سمی است در ذهن بشریت.
لباس بیمار برای بستری موجود نیست در میانه!!!

۹۹/۸/۱۵ ۱۳:۵۵

از دید بازتان تشکر میکنم.بعضی ها احساساتی اظهار نظر میکنند در حالیکه حتی نمیتوانند لحظه ای در شرایط خاص خودشان را متصور شوند که واقعا سخت است ترس جان!

۹۹/۸/۱۵ ۱۳:۵۲

پای جان باسد ادم عاقل همین کار را میکند.
مثلا میخواید به چی برسی‌.مزاحم نیستم وظیفه دکتر پرستار خدمت به امثال بنده است.حقوق و وظایف بیمار و پرستار رو مطالعه کن
در ضمن یکم حرفتان را بالا پایین کنید بعد صحبت کنید و نظر دهید.شما تا هر کجا بحث کنید بنده میگویم برخی از پرستاران میانه رفتار مناسب و عملکرد مناسب ندارند.
در تهران هم پرستار بدلیل حقوق بالا و رقابت همکاران مجبورند رفتار مناسب داشته باشند البته فرهنگ هم موثر است.
تهران دیده یعنی چی؟؟ از اون دسته انسانها هستید که آسمون و ریسمون به هم میدوزید که خودتان را حق نشان دهید.

۹۹/۸/۱۵ ۱۲:۱۱

نفهمی بنگر که به غایت رسیده،جواب ابلهان خاموشیست ،

۹۹/۸/۱۵ ۰۱:۳۹

آقای مهمان، ما تو این شرایط کرونایی مهمان نمیخوایم
مخصوصا مهمان پر رو و مزاحم و شرور و بی ادب

لطفاً زحمت بکش برو همون تهران و بیمارستان خصوصی بستری شو و از پرستارهای خوب اونجا بهره مند شو و اینجا مزاحم مردم و پرستاران شهر نشو

فکر می کنی تهران دیده هستی و خیلی آگاه..!!

۹۹/۸/۱۴ ۲۰:۱۶

جوش نزن
بین مراسم عروسی نوار مداحی محرم میزاریم کرونا نمیگیریم
تامام

۹۹/۸/۱۴ ۲۰:۰۴

جناب مهرانپور اصلا این مسئله را به فضای مجازی کشیدن غلط هست .
چون از یک طرف با مریض سر کار داریم و از طرفی پرستاری که در فشار کاری هست.
مریض انتظارش اینه که بهش خدمات رسانی بشه و با محبت با او رفتار بشه چون مریض هست و روش هم نام کرونا هست و ترس و بد حالی و با مرگ روبروست وترسیده و پرستار یا بهیار یا خدمه عزیزهم خسته از کمبودها بی مهری ها و هزاردردسر غیر از اینکه شاید خودش هم در معرض خطر هست.در گزارش دیروز از بیمازستان اون عزیز میگفت عینک نداریم و همه میدانیم که وضع بیمارستانهایمان چطور هست.
خواستم فقط بگم که قضاوت سخت هست وکسانی که میگویند حق با پرستار هست اگر جای اون مریض بودند شاید میز را هم میشکوندند واگر میگویند حق با مریض هست شاید جای پرستار بودند یک لحظه هم در بیمارستان نمیموندن با اونهمه مشکلات که همه میدانیم .
پس قضاوت سخت هست وباید صبور باشیم و همدیگر را نرجانیم و تحمل کنیم و اگر میخواهیم قضاوت کنیم حرف هردو طرف را بشنویم.

۹۹/۸/۱۴ ۱۸:۵۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از فارس، ساعتی پیش داماد ۲۴ ساله گلستانی که یک هفته پیش مراسم جشن عروسی خود را برگزار کرده بود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

این داماد ۲۴ ساله اهل شهرستان آق‌قلا بوده که در بیمارستان آل جلیل آق قلا بستری بود و متاسفانه با وجود تلاش پزشکان، این فرد فوت کرد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان این خبر را تائید کرد.

۹۹/۸/۱۴ ۱۸:۴۱

ظاهرا شما خودتان شدیدا به روان درمانی نیازمند هستید . چون از تهر آن تا حدودی ابراز رضایت کرده اید توصیه میکنم به بیمارستان فارابی یا آزادی تهران مراجعه نمایید،با آرزوی شفا برایتان،

۹۹/۸/۱۴ ۱۷:۲۵

آقای مهرانپور عزیز ، درتمام قشرها خوب وبد هست ، هم بیمارخوب وبد داریم و هم دکتروپرستار خوب وبد . دراینکه کادر پزشکی زحمت میکشن و درمعرض خطر قرار دارند شکی نیست ، ولی در بین همین کادرپزشکی هرچند اندک هم باشه ولی باز آدمایی پیدا میشن که تعهد لازم رو ندارن . احساس مسئولیتی در قبال بیمار و شغل مقدسشون ندارن . پرستارانی وجود دارن که اگر توان بدنی اجازه بده دلشون میخواد شبانه روز خدمت کنن ولی در عوض کسانی هم هستن که اگه امکانش باشه میخوان تا زمان ریشه کن شدن کرونا مرخصی بدون حقوق بگیرن . من کار بیمارو تایید نمیکنم ولی وقتی یک نفر اسمش بیماره ازش نباید انتظار داشت حالت عادی داشته باشه . هیچوقت نباید یکطرفه قاضی رفت . مردم همیشه قدردان کسانی که با دلسوزی و وجدان خدمت کرده اند بودند و خواهند بود .

۹۹/۸/۱۴ ۱۷:۱۶

باسلام ، درست یک ماه پیش خانمم بخاطر فوت دایی عزیزش بخاطر کرونا عزادار شد وامروز درست یک ماه بعد خاله گرامیش را ازدست داد ، واقعا بعضیا هنوز فکرمیکنن این مصیبت شوخیه ؟ دروغه ؟ یعنی هنوز پی به وخامت موضوع نبرده اند ؟ اگه ازدواجی بدون مراسم باشه خوشبخت نمیشن ؟ کی میخواهید بفهمید ؟ خداکنه زمانیکه سرتون به سنگ خورد دیر نشده باشه . ازدست دادن عزیزی با هیچ چیز قابل جبران نیست . هرروز داریم در کانالها و درودیوار عکس اعلامیه متوفیانی میبینیم که بجز حسرت چیزی عایدمون نیست ، الان هممون بدنمون داغه ، وقتی کرونا ریشه کن بشه تازه میفهمیم چه عزیزانی رو ازدست دادیم .

۹۹/۸/۱۴ ۱۵:۱۲

پرستاری که به بیمار بگه برات کاری نمیکنم برو هر کاری میتونی یکن و به هر کی تونستی بگو پرستار نیست مزدوره
بیمار کرونایی یا مشکل اکسیژن دارد یا تب دارد یا سرفه میکند و بدن درد.
حل این چندتا مشکل هم کاری برای پرستار ندارد که در برابرش مقاومت میکند.
عوضش حرفای نامربوط با صدای ناهنجارشان و شوخی های بی مورد با همکارانشان در ساعاتی که بیمار در حسرت یک چرت و خواب ۲ ساعته برای کاهش دردش است پتکی بر اعصاب تضعیف شده بیمار است.
بعد پایان کرونا لازم است آموزش های دوباره برای پرستاران اجرا شود.خداییش بعضی شان غیر قابل تحمل اند برای بیمار
خداوند به پرستاران با وجدان که کم نیز نیستند جزای خیر دهد که با سخنانشان باعث روحیه و کاهش درد بیمار میشوند و با یک رفتار مناسب کمبود ها را از چشم بیمار دور میکند.فرق دارد ادم با ادم و تربیت با تربیت

۹۹/۸/۱۴ ۱۴:۰۱

قابل توجهتان پرستاران بخش کرونا اکثرا رفتار مناسب با مریض ندارند و فقط هنگام تزریق بر سر بیمار می آیند یعنی نهایتا روزی دوبار انهم تزریق سرم و رمدسیور و قرصها.درد تنفس و تب و بدن درد بیمار بالاست اما توجهی نمیشود
البته افراد دلسوز هم در بینشان است که نادیده گرفتنشان بی انصافیست.
اما مشاهدات نشان میدهد بعضی پرستاران نیازمند مشاوره و درمان هستند.شاید بیداری ها رویشان تاثیر گذاشته.هیچ وقت هیچ طیفی را مبرا از گناه نکنید.
متهمم نکنید اما بنده ۸۰ درصد از پرستاران را مانند کسانی دیدم که مانند قصاب به حیوان نگاه میکنند.
در بیمارستان های خصوصی و تهران این رفتار را از پرستار ها ندیدم.انگار مجبورند بیمار را تحمل کنند در میانه

۹۹/۸/۱۴ ۱۳:۲۲

حق این بودکه این بیمار را درهمان لحظه ازبیمارستان اخراج میکردند تا هم قدر وارزش پرستار زحمت کش حفظ میشد و هم عبرتی میشد برای دیگران که کسی جرات نکرار این عمل زشت را نداشته باشد

۹۹/۸/۱۴ ۱۳:۱۳

این را هم در نظر بگیریم که وقتی میگوییم بیمار و از این کلمه استفاده میکنیم بسیار اتفاق می افتد که به اقتضای شرایط بد حال بیمار خیلی از بیماران ندانسته و ناخواسته از روی فشار درد و رنج اقدام به چنین کاری میکنند و قطعا بعد از بهبود از کرده ی خود پشیمان میشوند ، و این را همه ی کادر درمان میداند و حال آنها را درک می کنند ، پس کاسه ی داغتر از آش نشده و خبر سازی الکی نکنیم .
قطعا جر و بحث ها و گاهی اوقات تندی هایی که مابین بیمار و پرستاران میشود از روی عمد نیست و شرایط آن لحظه این اقدام را رقم میزند .

۹۹/۸/۱۴ ۱۲:۳۳

انصاف کنید....... شمایی ک...جشن عروسی میگیرین ...جان چندین نفرازعزیزانتان و هزاران همشهری را بخطر می اندازید...ب والله اوضاع خیلی خرابه....رعایت نکنید شایدخودتون هم درگیر این ویروس منحوس ناشناخته بشین....شمارا ب جان عزیزانتان قسم رعایت کنید

انصاف نصف دین نیست ....تمام دین است
ماسک بزنیم....فاصله اجتماعی را رعایت کنیم...بهداشت شخصی را رعایت کنیم

۹۹/۸/۱۴ ۰۰:۰۱

در این شرایط بحرانی مراسم عروسی بر پا کردن نهایت بی فرهنگی ، نادانی و نفهمی و خیانتی بزرگ و نا نابخشودنی به جامعه و بشریت است ، آیا این ها وجدان و شرف ندارند ؟ شرم و حیا نمیکنند ؟ آیا اینها از خانواده هایی که در نهایت انزوا و کاملا غریبانه در سوگ جگر گوشه ها و عزیزانشان نشستند خجالت نمی کشند.؟ عروس داماد گرامی داشتن سر سوزنی شرم و حیا و بهره مندی به قدر دانه آرزنی از وجدان و انسانیت هم چیز خوبی است .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز