کد خبر: ۹۶۲۱
۱۰۶۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

به یاد ماندنی ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۱

۱۳۹۲/۱/۲۱
۱۹:۲۵

به گزارش جهان، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در روزهای پایانی اسفندماه ۹۱ برای سومین سال پیاپی از کاربران خود خواست تا نظرشان را درباره مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال از طریق پیامک و ارسال کامنت ابراز نمایند.

در پایانِ این نظرسنجی که تا روز ۱۴ فروردین ۹۲ ادامه داشت و بیش از چهارده هزار نفر در آن شرکت کردند، جمله "من انقلابی‌ام" مربوط به «پاسخ رهبر انقلاب به پیشنهاد مذاکره آمریکایی‌ها» که در نوزدهم بهمن‌ماه سال گذشته ایراد شده بود به عنوان مهم‌ترین و محبوب‌ترین جمله انتخاب شد.

همچنین جملات "بنده فعلا‌ً نصیحت میکنم" درباره حوادث مجلس شورای اسلامی، و جملات مربوط به موضوع «اختلاف بین مسئولین» و «پاسخ به تهدید دشمنان» در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

چهار جمله‌ی محبوب کاربران به شرح زیر است:

رتبه از نظر کاربران موضوع جمله جمله‌ی به‌یادماندنی سال ۱۳۹۱
۱ بحث مذاکره با آمریکا من دیپلمات نیستم، من انقلاب‌ام، حرف را صریح و صادقانه میگویم. دیپلمات یک کلمه‌ا را میگوید، معنا دیگر را اراده میکند. ما صریح و صادقانه حرف خودمان را میزنیم؛ ما قاطع و جازم حرف خودمان را میزنیم.
۱۳۹۱/۱۱/۱۹ دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش
۲ قضیه‌ی نامناسب در مجلس شورای اسلامی به استناد متهم کردن یک نفر، انسان بیاید دیگران را، مجلس را، قوه‌ قضائیه را متهم کند؛ این کار درست نیست، این کار غلط است. بنده فعلاً نصیحت میکنم. این کار، کار شایسته‌ا برا نظام جمهور اسلام نیست.
۱۳۹۱/۱۱/۲۸ بیانات در دیدار مردم آذربایجان
۳ اختلاف بین مسئولین اختلافات را نباید علن کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.
۱۳۹۱/۸/۱۰ بیانات در دیدار دانش‌آموزان‌ و دانشجویان
۴ پاسخ به تهدیدات دشمنان ما سلاح اتم نداریم، سلاح اتم هم نخواهیم ساخت، اما در مقابل تهاجم دشمنان - چه آمریکا و چه رژیم صهیونیست - برا دفاع از خودمان، در همان سطح که دشمن حمله کند، به آنها حمله خواهیم کرد.
۱۳۹۱/۱/۱ بیانات در حرم رضوی در آغاز سال ۹۱
سال گذشته نیز مخاطبان سایت در نظرسنجی مشابهی، جمله «پشتیبانی علنی ایران از هرگونه مبارزه علیه اسرائیل» که در نماز جمعه ۱۴ بهمن‌ماه ۹۰ ایراد شده بود را به عنوان جمله به‌یادماندنی سال ۱۳۹۰ انتخاب کردند: «ما در قضایا ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروز جنگ س و سه روزه و پیروز جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملت، هر گروه با رژیم صهیونیست مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش می‌کنیم و هیچ ابائ هم از گفتن این حرف نداریم.»

در سال ۸۹ نیز مردم جمله «واکسینه‌شدن کشور در فتنه ۸۸» را به عنوان جمله به‌یادماندنی سال ۱۳۸۹ انتخاب کردند.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز