کد خبر: ۱۹۹۱۳
۱۵۴۹ بازدید
۱۳ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

توهین وقیحانه سایت زنجیره ای به مردم و مسئولان میانه / خبرنگار انصاف نیوز را به میانه راه ندهید

۱۳۹۲/۱۲/۵
۱۵:۱۰

 

توهین وقیحانه سایت زنجیره ای به مردم و مسئولان میانه / خبرنگار انصاف نیوز را به میانه راه ندهید

 

در هفته ای که گذشت مردم میانه پس از یک دوره سه و نیم ساله شاهد تغییر در مدیریت عالی این شهرستان و جایگزینی فرماندار منتصب دولت یازدهم به جای مردی بودند که از سه و نیم سال قبل تاکنون کلید فرمانداری این شهرستان را در دست داشت.

بنابر سنت معمول و رویه مرسوم که در تمام دنیا و بویژه کشورهای صاحب سبک در آداب حکومت داری رایج است و ریشه در آداب و رسوم کهن و ویژگی های باستانی مردم این کشورها دارد، در روز ورود فرماندار جدید به شهرستان که در معیت عالیترین مقام سیاسی و اجرایی استان و همراهان شان انجام گرفت جمعی از مردم، ریش سفیدان، چهره های سیاسی، اجتماعی و مذهبی و شماری از مسئولان دستگاه ها و ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی شهرستان برای استقبال از هیأت عالی رتبه استانی در میدان ورودی شهر حضور یافته و سنت حسنه استقبال از میهمانان ویژه شهرستان را به جا آوردند.

اما با کمال تأسف شیطنت مغرضانه سایت معلوم الحال در بازتاب تمسخرآمیز خبر این رویداد مهم سیاسی که اهمیت تاریخی برای مردم شهرستان ویژه میانه دارد باعث رنجش افکار عمومی مردم میانه و خشم و نفرت جوانان غیرتمند این شهرستان گردید.

وبسایت زنجیره ای انصاف نیوز که رویه و خط عملیاتی خود را بر هجمه و تخریب دولت یازدهم و کارگزاران آن بنا گذاشته است در حرکتی موهن به نیت خوانی کینه ورزانه از این اقدام بزرگوارانه و رسم میهمان نوازانه مردم، خانواده های شهدا و ایثارگران، بزرگان و مسئولین شهرستان میانه روی آورده و حاضرین در مراسم را که با نظم و ترتیب مناسب شأن خود و میهمانانشان در محل استقبال قرار گرفته بودند با الفاظ و عبارات سخیفی که بیشتر یادآور ادبیات دیپلماتیک «آن مرد رفته» می باشد مورد نوازش قرار داده است.

الفاظی که بخشی از آن ها در این پارگراف کوتاه از خبر درج شده در صفحه اصلی آن سایت قابل مشاهده است: « ایستادن در صف دست دادن با استاندار اینقدر نازیبا به نظر می رسد که غیر از تمسخر، تاسف آور نیز هست و می تواند باعث ترویج پاچه خواری و ریاکاری و تظاهر و تقسیم طبقه بندی پایین دستان و بالا دستان شود ».

در جایی دیگر نویسنده خبر این سایت مراسم استقبال مردمی از مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی را که افتخار سربازی نایب امام زمان(عج) و ولی امر مسلمین را بر دوش می کشند به صحنه استقبال از کارگزاران نظام ضد اسلامی طاغوت تشبیه کرده و حاضرین در مراسم اعم از استقبال کنندگان و استقبال شوندگان  را که مسئولیت و مشروعیت خود را از جانب حکومت اسلامی و ولی فقیه زمان حاصل کرده اند با دست نشاندگان حکومت جابران و طاغوتیان زمانه در یک ترازو به مقام مقایسه و مشابهه گذاشته است.

به راستی عمق کینه و حسادت بازماندگان از رقابت و بازندگان عرصه سیاست و قدرت تا کجاست که این چنین نابخردانه از هر نکته و نشانه ریز و درشتی که به تشخیص عقل ناقصشان قابلیت تبدیل شدن به یک سناریوی مخرب علیه دولت منتخب مردم و خدمتگزاران مورد حمایت ولی فرزانه ملت را دارد بهره می گیرند تا به زعم معلول خود به مثابه دستاویزی برای سیاه نمایی وضعیت کشور در تمامی ابعاد سیاسی،اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی... و ایجاد بدبینی و دلسردی در میان طبقات مختلف اجتماعی نسبت به حال و آینده کشور مورد استفاده قرار داده و چنین بی شرمانه و وقیحانه مردم و مسئولین و علی الخصوص والدین شهدا و ایثارگران و جانبازان را با چاپلوسان و کاسه لیسان دوره سیاه ستمشاهی در یک کاسه بنشانند.

به یقین این نقطه سیاه در رفتار مستأصلانه و منفعلانه نابخردان و دشمنان صلاح و فلاح ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی، از حافظه مردم بیدار و هوشیار و قدرشناس میانه هیچگاه پاک نخواهد شد و انتظار به حق و بجایی خواهد بود اگر مردم و نخبگان این شهرستان از مسئولان میانه بخواهند که تا زدودن زنگار این اهانت نابخشودنی و عذرخواهی گردانندگان این وبگاه فاقد اعتبار قانونی و محروم از جایگاه مردمی از راه دادن عوامل و خبرنگاران این سایت به شهرستان میانه خودداری نمایند، البته اگر خبرنگار و نویسنده قابل اعتنایی در مجموعه این تاریانه لرزان وجود داشته باشد!.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱۲/۷ ۰۳:۰۵
[quote name="وحید زمانی"]آقای گلمحمدی ضمن تشکر از شفاف سازی شما اگر ممکن است لینک این مقاله را در انصاف نیوز معرفی کنید من پیدا نکردم.[/quote]

برادر عزيز بوي اين سياست بازي ها همه جا را برداشته است كافي است در گوگل بزنيد صف ديدار با استاندار تا برايتان كلي خبرگزاري معرفي كند كه اين خبر را سو‍ژه كرده اند... براي دفعه بعد بايد مسئولين برگزاري از اين سوژه ها دست سايتها ندهند.
۹۲/۱۲/۶ ۱۶:۳۵
آقای گلمحمدی ضمن تشکر از شفاف سازی شما اگر ممکن است لینک این مقاله را در انصاف نیوز معرفی کنید من پیدا نکردم.
۹۲/۱۲/۶ ۱۱:۰۳
کامنت هایی که در سطح سایت های ملی برای این خبر گذاشته می شود بسیار بد و توهین آمیز به فرهنگ میانه ای هاست .
متاسفم برای کسی که اگر چنین عکسی را با هدف سیاسی پخش کرده باشد ، چطور اخباری مثل فرمانداری ویژه شدن ، به این سرعت پخش نمی شود ولی یک عکس بلافاصله سوژه می شود .
۹۲/۱۲/۶ ۰۳:۴۲
[quote name="محمدعلی رضوان"]سایت انصاف نیوز به دکتر مسعود پزشکیان نماینده اصلاح طلب تبریز که اتفاقاً از مخالفان دولت آقای احمدی نژاد بود می باشد.[/quote]
این فقط یک ادعاست، مهم این است که در عمل رفتار و کردار مدعیان حمایت و همراهی یک شخص یا یک جریان فکری و سیاسی چگونه باشد!
۹۲/۱۲/۵ ۱۹:۴۷
انصاف نیوز پیش از انتخابات 24 خرداد به مدت حدود دو ماه به عنوان رسانه ی کمپین انصاف فعالیت محدودی داشت. در سال 91 دغدغه ی مشترکی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری باعث شکل گیری جمعی تحت عنوان کمپین انصاف شده بود. بیرون آمدن از قالب هایی که نمی توانستند پاسخگوی شرایط امروز جامعه باشند و هر یک با نگاه «بخشی» یا «تنگ نظرانه» به نفی «دیگری» می اندیشیدند، این شاید مهمترین دغدغه ی کسانی بود که شعار انصاف و میانه روی را پیش گرفتند. دکتر «مسعود پزشکیان» متناسب با همین نگاه به عنوان کاندیدای کمپین انصاف انتخاب شد که اتفاقا با تنگ نظری برخی، از رقابت بازماند ولی با این حال مردم آگاه با رای خود بر مشی میانه، رای خود را به نام حسن روحانی به صندوق ها ریختند و امروز به تحقق آن وعده ها امیدوارند.

انصاف نیوز فعالیت آزمایشی خود را از 10 مرداد ماه 92 از سر گرفت و از عید سعید غدیر فعالیت رسمی آن آغاز شد. تحریریه ی انصاف نیوز به فرد و جناحی سیاسی وابستگی ندارد؛ خط و مرز انصاف نیوز را منافع ملی و قانون مشخص می کند و مشی آن رعایت انصاف در اطلاع رسانی و نقادی است. لذا این سایت خبری در تاکید بر اجرای بی کم و کاست قانون، عدالت اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و رفع انواع تبعیض، به لکنت زبان نخواهد افتاد، ملاحظه ی چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا را نخواهد کرد و «تلاش می کند» که بدون پرده پوشی مروج نگاهی منصفانه باشد.
۹۲/۱۲/۵ ۱۹:۰۳
[quote name="محمدصادق نائبی"] سنگ بی‌قیمت اگر کاسه زرین بشکست
قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
بگذار تا این راندگان از مردم و ماندگان از میز ریاست همچنان به ادبیات سخیف و خفیف خود ادامه دهند و همچنان تصور کنند گوش شنوایی برای شنیدن ادبیات شرمناک هشت سال گذشته شان وجود دارد. بگذار ما را تحقیر و تمسخر کنند که در حسرت دیدن استاندار بی تابی می کنیم درحالیکه نماینده 20 ساله ما هم اکنون استاندار پایتخت است و با تأکيد ایشان، فرماندار اسبق میانه دکتر شهرتی فر را به فرمانداری تبریز منصوب کرد. [/quote]

آقای نائبی از شما که اهل رسانه هستید انتظار بیشتری می رفت چطور بدون بررسی سوابق سایت انصاف نیوز این سایت را به حامیان دولت سابق نسبت می دهید؟!
اولاً بر فرض اگر سایتی اشتباهی هم بکند این را نباید به کل مجموعه تعمیم داد که مثلاً حامیان فلان جریان ادبیات سخیفی دارند.در ثانی سایت انصاف نیوز هیچ وابستگی مادی یا حتی فکری به رئیس جمهور سابق ندارد و طبق بررسی های انجام شده این سایت به دکتر مسعود پزشکیان نماینده اصلاح طلب تبریز که اتفاقاً از مخالفان دولت آقای احمدی نژاد بود می باشد.

دوستان عزیز در خاتمه همگی شما را به رعایت انصاف و اخلاق اسلامی دعوت می کنم.
۹۲/۱۲/۵ ۱۸:۴۲
[list][*]سنگ بی‌قیمت اگر کاسه زرین بشکست
قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
بگذار تا این راندگان از مردم و ماندگان از میز ریاست همچنان به ادبیات سخیف و خفیف خود ادامه دهند و همچنان تصور کنند گوش شنوایی برای شنیدن ادبیات شرمناک هشت سال گذشته شان وجود دارد. بگذار ما را تحقیر و تمسخر کنند که در حسرت دیدن استاندار بی تابی می کنیم درحالیکه نماینده 20 ساله ما هم اکنون استاندار پایتخت است و با تأکيد ایشان، فرماندار اسبق میانه دکتر شهرتی فر را به فرمانداری تبریز منصوب کرد. [/list]
۹۲/۱۲/۵ ۱۵:۵۷
عجیب است همین بازماندگان آن مرد رفته وقتی رفتار مشابه در زمان خودشان را می دیدند این حرکت را نماد وحدت و تایید مردم می دانستند و آن مرد رفته را سردار امام مهدی عج معرفی کردند.
۹۲/۱۲/۵ ۱۲:۵۹
علي رغم اينكه توهين ياد شده قبيح و زشت ميباشد ولي خلق چنين صحنه هائي در كشور اسلامي چندان خوشايند و قابل توجيه نيست ... شايد تلنگري باشد براي مسئولاني كه اين صحنه گرداني را به فرهنگ ميانه تبديل كرده اند..
آقاي گلمحمدي دراين كه برخي سايت ها مغرضانه خبررساني ميكنند شكي نيست ولي واقعا چنين كارهائي را نميتوان با مفاهيم عالي و اصيل توجيه كرد .

حتي در ديدار مقام معظم رهبري هم شاهد ايجاد صف براي روبوسي با ايشان نيستيم چه برسد به خادمين كه جاي خود دارند . چرا كه استقبال هم بايد صميمي جلوه كند و به خط كردن مسئولين شهرستان به نوعي توهين به مقام آنهاست ... ميتوانستند به صورت صميمي تر هم به ايشان خوش آمد بگويند و صحنه گرداني در آن به چشم نزند.
۹۲/۱۲/۵ ۱۱:۲۰
نفس قرار گرفتن مردم در آن صف ها چیست را خدا می داند ، ولی واقعا ناراحت کننده است ، کسانی که در آن صف ها دیده می شوند ، افرادی هستند که کم و بیش آنها را می شناسیم و به نوعی بی ادبی نسبت به آنهاست . از انصاف نیوز بعید است چنین نوشته ای را بر عکس های آن روز بزند ، (انصاف نیوز خودش را بیشتر موافق مسعودپزشکیان و حسن روحانی می داند) .
البته تصاویر از تبریز بیدار بود که آنها چنین نوشته بودند : "[b]در ابتدای این سفر، صف طویلی برای دست دادن با استاندار تشکیل شده بود."[/b]
۹۲/۱۲/۵ ۱۰:۵۰
متاسفانه این آقایان هنوز در خوابند و در خواب هم دوران «آن مرد رفته » را می بینند. آن طوری که شواهد نشان می دهد مثل این که تصمیم هم ندارند از این خواب بیدار بشوند.
۹۲/۱۲/۵ ۱۰:۴۹
حسن اقا گل محمدیم
خليفه دوم در سال 16هـ .ق. حُذيفة بن يمان را از سمت استانداري مدائن عزل و با پيشنهاد امام علي(عليه السلام) سلمان (روزبه ایرانی)را به عنوان استاندار جديد منصوب کرد. سلمان، حکم استانداري را از خليفه دريافت کرد و در نهايت تواضع و فروتني، سوار بر الاغ، با سفره اي نان و کوزه اي آب، به طرف مدائن حرکت کرد. مردم که براي استقبال از استاندار جديد به بيرون شهر آمده بودند، ديدند که پيرمردي محاسن سفيد، سوار بر الاغ، به طرف شهر مي آيد. از او نشان استاندار جديد را گرفتند، وقتي خود را به عنوان استاندار معرفي کرد، همه تعجب کردند. سلمان پس از ورود به شهر، خانه اي کوچک، که در کنار مسجد واقع شده بود، را به عنوان اقامتگاه خويش قرار داد.
دیدم این روایت چقدر مبتلا به جامعه امروزی ما و مخصوصا شرایط سیاسی کشور ماست .واقعا ما چند مدیر و مسئول داریم در کشور که آن پست و مسئولیت به واسطه آن شخص آبرو می گیرند و چند مدیر هم به واسطه آن پست آبرو کسب می کنند.نگویید که این مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است که ما در همین تاریخ معاصر کشورمان تعدادی از این افراد رو داشته ایم. به طور مثال شهید مدرس در مجلس ،شهید رجایی در ریاست جمهوری ، شهید چمران در پست وزیری و ..
آقای گلمحمدی نازنین من هم این عکس را دیدم بسیار ناخرسند شدم شاید به قول شما هنرمندان از زاویه خاص نگاه کرده باشد و....
ولی مردمان خوش استقبال و بد بدرقه را خوب به تصویر کشیده..........
اقای فرماندار این را به شما هم گفتم
وقتی که تو آمدی به دنیا عریان جمعی به تو خندان و تو بودی گریان
کاری کن که وقت رفتن، ای دوست جمعی به تو گریان و تو باشی خندان

اخبار روز