کد خبر: ۹۷۵۷۴
۲۷۶ بازدید
۶ دیدگاه

نمونه های بخش منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان

باسلام

ضمن تبریک فرارسیدن عید انتصاب حضرت امیرسلام الله به امامت امت اسلامی (عید غدیرخم) و همچنین تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه؛ 

همانطورکه مستحضرید منابع طبیعی از زیربخش های مختلف تشکیل شده است ( مرتع، جنگل، بیابان و آبخیزداری) که برای ادامه حیات بشر وجود این منابع ضروری هست البته درمورد بیابان باید گفت که بسیاری از معادن مهم جهان و پتانسیل های گردشگری ویژه در بیابان وجود دارد که از این منظر بسیار حیاتی هست لیکن در یک وقت هست بایستی جلو بیابان زایی گرفته شود که معمولا نگاه منابع طبیعی به بیابان از این مقوله هست بهرحال باتوجه به اینکه هم در قانون اساسی و هم در منابع اسلامی به حفظ این منابع تاکید موکد شده است لذا هرکسی در اقبال این موهبت الهی به نوعی هم منتفع هست و هم مسئول.

خوشبختانه در این رابطه برخی از شهروندان عزیز فعالیت دوچندان کردن که ما توانستیم ایشان را شناسایی و درحد وسع خویش تقدیر کنیم یکی از این عزیزان آقای حیدرباباخانی از ایشلق بود که باعنایت به فعالیت های که درحوزه آبخیزداری مکانیک انجام داده بود جهت ارج نهادن به کار این بزگورار و تشویق سایر عزیزان ایشان را به استان به عنوان نمونه آبخیزدار مکانیک معرفی که خوشبختانه حائز رتبه برتر شدند و در سطح استانی تقدیر شدند.

همچنین امسال یکی دیگر از شهروندان عزیز که واقعا کارعالی درحوزه آبخیزداربیولوژیکی انجام داده است شناسایی و به استان معرفی کردیم. ایشان آقای احمد کاووسی از حلمسی هستند و در سطح 20 هکتار اقدام به ایجاد مزرعه و باغ نموده اند که هم اکنون برنامه های توسعه ای زیادی هم دارند که پیشاپیش موفقیت این عزیز را از درگاه احدیت خواستاریم.

علاوه برموارد یاد شده، درحوزه همیار طبیعت نیز سالانه دو نفر نمونه معرفی میکنیم که عزیزان علاقمند می توانند با مراجعه به سامانه همیار طبیعت اقدام به ثبت نام نموده و طی چند روز ضمن دریافت کارت همیار برای مدت 5 ساله، درصورت داشتن فعالیت مثبت دراین زمینه، ایشان نیز برای استان معرفی خواهند شد/

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۵/۲۰ ۰۰:۱۱

امروز ما نیز با دفتر مربوطه آقای مهریان تماس گرفتیم برای پیگیری کارت که یکسال است ثبت نام کر ده ایم و مسئول مربوطه آقای صفیخانی حضور نداشت.

۹۹/۵/۱۹ ۰۸:۴۹

فقط شعار و تبلیغات پوچ، یکی از بی خاصیت ترین و بی اثرترین وزارتخانه ها همین جهاد کشاورزی و توابعش هست که جز هزینه برای دولت هیچ ثمری نداره. کارشناس هاش هم که ماشااله یکی از یکی بیخیالتر و بی سوادتر. سوء مدیریت در تولید مواد غذایی را در همین گرانی و نوسان قیمت ها شاهد باشید. تابستان خیار کیلویی 10 تومنه.

۹۹/۵/۱۸ ۱۶:۳۹

اسم خودتان و تلفن تماس دفترتان را لطف می کنید پیگیر این طرح باشیم؟

باسلام  سامانه همیار طبیعت برای کل کشور طراحی شده است لذا در انتخاب استان و شهرستان دقت لازم داشته باشیم ضمن اینکه هرکسی تا حدود 3 ماه پیش ثبت نام کرده اند کارت شان آمده است و روابط عمومی منابع طبیعی بارها در گروه همیاران این موضوع را اعلام کرده است بنابراین می توانید به واحد ترویج منابع طبیعی مراجعه و کارت خود را دریافت نمایید/

۹۹/۵/۱۷ ۲۰:۵۱

احمد کاووسی یا کاووس احمدی؟

۹۹/۵/۱۷ ۱۷:۰۶

سامانه همیار طبیعت الکیه ما الان نزدیک دو ساله ثبت نام کرده ایم همیشه در صفحه پیگیری عنوان می شه توسط مدیران در دست بررسی است!!!؟؟؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز