کد خبر: ۱۰۵۶۱۳
۶۵۳ بازدید
۶۴ دیدگاه

نماینده میانه از قرار گرفتن پروژه سرچم، میانه در اولویت استانی خبر داد

۱۴۰۰/۱/۲۳
۱۱:۲۷

سالهاست که جاده میانه سرچم شاهد تصادفات گوناگونی است و هر فردی که به عنوان نماینده شهرمان میانه انتخاب شده وعده وعید های خوشحال کننده ای را در جهت حل این مشکل و احداث این جاده به صورت چهار بانده نثار مردم فهیم و صبور شهرمان کردند که متاسفانه در حد شعار باقی ماند تا اینکه نوبت به نماینده فعلی شهرمان آقای اسماعیلی رسید و ایشان نیز در همین زمینه سخن بر زبان آورده و هر بار از وی در این زمینه سوال شد.

پاسخ شنیدیم شدیدا پیگیر قضیه هستم تا اینکه اخیرا در یک گپ و گفتگویی با ایشان مجددا در این زمینه از وی سوال شد که خبر امیدوار کننده ای داده و اظهار داشت به لطف ایزد منان کم کم بدنبال پیگیریهایی که انجام دادم به نتیجه نهایی نزدیکتر شدیم.

از آقای اسماعیلی خواستم در این زمینه بیشتر توضیح دهد و ایشان چنین گفت : همانطوریکه قبلا نیز اشاره کردم از روزی که به عنوان نماینده مردم شریف و بزرگوار میانه انتخاب شدم یکی از برنامه های اولویت دار اینجانب تلاش در جهت  احداث و چهار بانده کردن جاده میانه سرچم بود وی گفت : با توجه به مطالبات مردم شریف میانه در راستای برخورداری از مسیر ایمن و دسترسی آسان به اتوبان تبریز ، تهران، با پیگیریهای انجام شده پروژه چهار بانده کردن جاده میانه سرچم در اولویت پروژه های استانی قرار گرفت.

آقای اسماعیلی با اشاره به عدم تکمیل پروژه چهار بانده کردن این جاده در ده سال گذشته گفت : متاسفانه روند کند تکمیل این پروژه باعث شده است تا کنون حتی یک کیلومتر پیشرفت فیزیکی نداشته باشد چرا که جاده دسترسی فعلی با بیش از ۹هزار تردد در شبانه روز جوابگوی این میزان رفت و آمد نیست و بدون شک تکمیل و احداث این جاده می تواند نقش مهمی در کاهش زمان دسترسی به اتوبان و همچنین ایمن کردن این حاده به لحاظ وقوع تصادفات متعدد در سالیان گذشته در این مسیر پر ترافیک داشته باشد.

که خوشبختانه در جلسه ای که هفته گذشته با استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان این استان بویژه مدیران بانکها داشتیم پس از بحث های فراوان و بر شمردن مشکلات عدیده این جاده از جمله عدم دسترسی آسان همشهریان عزیز به اتوبان تبریز تهران یاد آور شدم با توجه به تصادفاتی که در جاده سرچم ، میانه رخ می دهد تا کنون دهها تن از همشهریانم در این جاده کشته شدند بنابرین باید احداث این جاده از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

وی گفت : در پایان بعد از توضیحات اینجانب و  با عنایتی که استاندار آذربایجان شرقی دارند پروژه چهاربانده کردن جاده میانه - سرچم‌ جزء پروژه های اولویت دار عمرانی استان آذربایجان شرقی قرار گرفت و بانک‌ملی به عنوان سرمایه گذار انتخاب شد . در پایان لازم می دانم ضمن تقدیر از تلاش های آقای اسماعیلی نماینده پر تلاش شهرمان امیدواریم با همکاری همه سازمانها و ارگانهای  دولتی هرچه زودتر با آغاز  عملیات احداث این جاده  مردم میانه شاهد تلاشهای عینی ایشان باشند .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۱/۲۸ ۱۸:۰۰

از کی تا حالا سرباز بودن در این مملکت تشویش اذهان عمومی محسوب شده    

  است که ما نمی دانیم اگر بیشتر توضیح دهید ممنون خواهم بود ظاهرا چنین به نظر می رسد مطلب آماده شده را به شما داده  و میگویند آن  را ارسال کن لذا اول معنی تشویش اذهان عمومی را بدانید بعد اظهار نظر کنید .

۰۰/۱/۲۸ ۱۷:۵۰

از لطف و محبت شما بینهایت ممنون و متشکرم .

۰۰/۱/۲۸ ۱۴:۵۸

جدای از این منازعات و بحث های پی درپی از نماینده خدوم ملت تشکر می کنم و از خبرنگار متعهد که این خبر را منعکس می کند نهایت قدردانی را دارم. بیایید بجای بحث های فرافکنانه به آینده شهرمون فکر کنیم همه می دانند با وجود اینکه این شهرستان انقلابی  شهید و جانباز تقدیم این انقلاب کرده ولی بعد از 40 سال یک متر اتوبان ساخته نشده است شاید اگر علت آن را جست و جو کنیم همین اختلافات داخلی در شهرستان است. آقای خبرنگار! من شما را نه دیدم و نه می،شناسم ولی دلسوزی شما از اینجا معلومه که با وجود دور بودن از زادگاه تان به فکر آبادانی آن هستید من دست گرم شما را می فشارم موفق باشید.

۰۰/۱/۲۸ ۰۸:۳۵

تهمت و توهین و افترا طبق قانون مجازات اسلامی در صورت اثبات جرم است و کیفر دارد . اساس سخن من این است این آقایون به مردم دروغ می گویند و عملی در کار نیست شما هم سربازی این آقایون را قبول نکنید و تشویش اذهان عمومی نکنید . اگر به گفته و وعده خود عمل کردند من هم کنار شما از این آقایون تعریف و تمجید می کنیم .

۰۰/۱/۲۷ ۲۳:۳۱

نزدیک 50 کامنت تایید شده ،،،،، ظاهرا آنقدر ناراحت هستید همه را نادیده می گیرید . قرار نیست هر کامنت توهین آمیز و بی ادبانه   و افترا و تهمت بدون سند منتشر بشه .کسی که انتقاد داره حتی اگر از کسی خوشش نمی آید و یا مصاحبه شونده دروغ می گوید محترمانه پاسخ لازم را بدهد ببیند منتشر می شود یانه .

۰۰/۱/۲۷ ۱۹:۳۲

چه عجب حداقل یک کامنت را تایید فرمودید ؟جزاکم الله

۰۰/۱/۲۷ ۱۶:۴۹

اتفاقاً وزیر راه خیلی از این پیشنهاد استقبال کرده بودند
علت بی نتیجه بودن پروژه، عدم پیگیری هست نه عدم توجیه اقتصادی!!

۰۰/۱/۲۷ ۰۹:۱۸

حکایت شما شده حکایت دوانه و سنگ ببخشید برای خبرنگاران بازنشستگی وجود ندارد ؟

۰۰/۱/۲۶ ۱۲:۴۶

آفرین.
تفکر یک شهروند توسعه خواه چنین است
بر خود وظیفه داریم از منتخب دفاع کنیم و تشویق

۰۰/۱/۲۶ ۰۷:۵۱

بله درست میفرمایید مطالعات انجام شد و به پایان رسید و 250 میلیون تومان هم به مشاور جهت مطالعات پرداخت کردند. ولی نتیجه مشاور این بود که توجیه اقتصادی ندارد و احداث آزادراهی موازی با آزادراه زنجان تبریز مقدور نمی باشد. خود بنده در آن وقت از نماینده وقت(جناب آقای دکتر فرمند) و مشاور و نیر از اداره کل راه و شهرسازی پیگیر پروژه فوق بودم. ولی چون نتیجه ای نداشت اطلاع رسانی نشد

ولی این قضیه روزنه های امیدی دارد اول اینکه مطالعات کل پروژه انجام شده است و نقشه های اجرایی آماده است. دوما قرارگاه خاتم اعلام آمادگی کرده است و در نهایت در صورت سرمایه گذاری از سوی بانک ملی مشکل اجرایی رفع خواهد شد.

 

خواهش دارم در موضوعات مربوط به شهرمان فراجناحی فکر کنیم و قائل به شخص نباشیم هر شخصی که به عنوان مسئول منتخب می باشد همه وظیفه داریم که از وی حمایت کنیم،  مطالبه کنیم و از اقدامات مثبت تقدیر کنیم.

۰۰/۱/۲۵ ۲۱:۴۹

با سلام بنده مسول گفته های ایشان نیستم .

۰۰/۱/۲۵ ۲۱:۴۸

با سلام و عرض ادب اگر توجه کرده باشید بنده نه با ایشان مصاحبه کردم و نه گزارش تهیه کردم بلکه همانطوریکه در متن خبر هم اشاره شده است این یک گپ و گفتگو بود و آنکه در باره آقای فرمند اشاره کردید بنده خبر ندارم و از طریق خبرنگاران محلی می توانید پیگیر باشید متشکرم .

۰۰/۱/۲۵ ۱۱:۳۳

جناب اقای اسماعیلی 6ماه پیش فرموده بودن تا 3ماه اینده پل دوم قوری چای مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت......
احمدزاده خوش هیگل پس شما بگین چرا نشد؟

۰۰/۱/۲۵ ۱۰:۱۳

با سلام انشاالله که اجرایی می شود البته در خواب و خیال هنوز با گذشت بیست سال خط آهن میانه تبریز تکمیل نشده تا چه برسد به این امر خطیر و مهم و حیاتی بزک نمیر بهار میاد ........

۰۰/۱/۲۵ ۰۰:۱۸

با سلام مجدد
اگر هدف شما تبلیغات نماینده مذکور نیست، پس دلیل اینکه حتی یکبار در مورد اجرای جاده جدیدمیانه به بستان آباد که توسط دکتر فرمند پیشنهاد و مورد تأیید وزیر قرار گرفت و مطالعاتش هم در حال تکمیل شدن هست (ولی متاسفانه فعلاً پیگیری نمیشه) گزارش تهیه و منتشر نکردین ؟؟
دلیل اینکار حب و بغض نیست؟!

۰۰/۱/۲۵ ۰۰:۰۳

با سلام خدمت حضرتعالی ،،،،،متاسفانه نه تنها شما بلکه خیلی ها همین فکر و می کنند ولی حقیقت این است درسته به قول بعضی ها تهران نشین هستم ولی همیشه دلم با زادگاهم میانه بوده و هست از سوی دیگر با توجه به شغلی که دارم در مورد مشکلات شهرم کنجکاو هستم لذا تنها دسترسی که دارم نمایندگان شهرم است به هین جهت گاهابا آقای اسماعیلی در تماس هستم تا ببینم برای حل مشکلات از جمله همین جاده چکار کردنددقیقا خبر دارم که حدود 7 ماه است شدیدا دنبال این قضیه هستندلذا بعضی مواقع تماس می گیرم که ببینم چکار کردندو با توجه به مستنداتی که ارإیه می دهند خدایی می بینم به جد پیگیرند و من با توجه به حرفه ام خودم را موظف می دانم از این طریق تلاش هایش را منتشر کنم و اول هم به ایشان گفتم اگر حرفهایی که می زند عملی نکند طبق همین صحبت هایش انتقاد خواهم کرد بنابرین وقتی نماینده ای که هنوز یکسال نشده این همه تلاش می کند وظیفه دارم از طریق قلم خود حمایت کنم والا نه،،،، بنده هیچ سمتی در روابط عمومی ایشان یا دفترشان ندارم چون نه ایشان و نه من نیازی نمی بینم .

۰۰/۱/۲۴ ۲۱:۰۸

حرف حق را باید زد و غرض ورزانه صحبت ننمود!!

پیگیریها و نتایج نماینده محترم تا این زمان بسیار جای تشکر دارد

ولی تا مرحله قرارداد انرژی و زمان لازم است.

من از نزدیک شاهد ماجرا هستم نماینده محترم یکبار این پروژه را تا مرحله قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)(موسسه عاشورا) پیش برده اند حتی اقدامات کارشناسی و مطالعات و براوردهای لازم در دفتر فنی موسسه صورت گرفته است. ولی مجوز مناقصه از سوی شرکت ساخت و توسعه بدلیل نبود اعتبارات صادر نشد.

حال این خبر بسیار مسرت بخش است و جای خوشحالی دارد

امیدواریم و به شدت تقاضا داریم نماینده محترم پیگیری های خود را تا اخذ تسهیلات برای پروژه و عقد قرارداد با قرارگاه و نیز تا شروع عملیات اجرایی ادامه دهند.

۰۰/۱/۲۴ ۲۰:۲۱

سلام جناب آقای احمدزاده اگر نماینده محترم میانه روابط عمومی دارند پس جنابعالی چرا زحمت می کشید واین اخبار را منتشر می فرمایید منو بگو فکر می کردم جنابعالی با حفظ سمت مسول روابط عمومی هم هستید

۰۰/۱/۲۴ ۱۲:۳۵

بهترین سرمایه گذار برای حل مشکلات نقاط حادثه خیز جاده ای مانند بیشتر کشورهای اروپایی شرکت های بیمه ای می باشند. 

تصادفات هر چقدر در جاده ها کم باشد شرکت های بیمه ای بیشترین سود را می توانند ببرند.

جناب آقای حاج مهدی اسماعیلی هم بعنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می توانند این طرح را بعنوان پیشنهاد در مجلس مطرح نمایند و شرکت های بیمه ای بعنوان سرمایه گذار جهت حل مشکلات جاده ای سرمایه گذاری نمایند.

مشکل ما در این کشور این است که انتظار داریم همه چیز را فقط دولت حل نماید. در صورتیکه سازمان ها و نهادهای دیگر با ورود به مسائل می توانند باعث حل مشکلات شوند. نمایندگان مجلس هم می توانند برای رسیدن به این هدف نقش مهمی داشته باشند.

۰۰/۱/۲۴ ۱۱:۳۰

بیشتر شعار میدهند تا عمل

۰۰/۱/۲۴ ۱۰:۵۹

با سلام
برادر محترم جناب آقای نماینده عوام فریبی نفرمائید جنابعالی همین جاده های بلا تکلیف که چندین سال است آواره و سرگردان مانده (جاده میانه - فیروزآباد یا همان جاده اهلند جاده میانه هشترود) و ... به سرانجام برسانید بعد ادعا بکنید اداره راهداری در طول یکسال 3 کیلومتر جاده نمیتونه بازسازی کنه (جاده میانه هشترود) یا جاده اهلند چطور ممکنه همچین پروژه ای رو به سر انجام برسونه کمی تامل هم خوب چیزیه......!

۰۰/۱/۲۴ ۰۹:۱۷

سن گنه ده اللاندون

۰۰/۱/۲۴ ۰۸:۳۸

اگه کرونا اجازه بده و نمیریم ده سال دیگه مورد بهره‌برداری قرار می گیره.

۰۰/۱/۲۴ ۰۸:۳۷

تشکر از نماینده محترم اما اجرایی شدن آن به اواخر سال که فصل سرماست می کشد و در نهایت از سال بعد شروع میشه و حداق هم پنج سال طول میکشه و در سال 1406 افتتاح میشه.

۰۰/۱/۲۴ ۰۸:۲۲

بابا اینا همش فیلم .ملت انقدر از این بقول مموتی کاغذ پاره دیدن دیگه حالشون بهم می خوره .من به شما قول می دم تا دویست سال دیگر هم همچین طرحی اجرا نمی شه .فقط دروغ دروغ و بازم دروغ به خورد این جماعت ذلت کشیده می دن .اسماعیلی ابراهیمی اسحاقی و نه هیچ کس دیگر کار نیست کارب بکنن فقط می خوان وقت کشی کنن .

۰۰/۱/۲۳ ۲۳:۴۷

سلام.تامین مالی(فایناس)بهترین گزینه برای جذب اعتبارات هست
بابراوردهزینه هاتااتمام پروژه،اعتبارتخصیص می یابد.
همانگونه که درراه اهن میانه-اردبیل،بانک ملی فایناس این طرح روتقبل کرد.
اگرتامین مالی بانک ملی برای پروژه سرچم میانه تصویب شود،بازگشت هزینه
رایاسازمان برنامه وبودجه تقبل خواهدکردیاازطریق اخذعوارض هزینه اجرابازخواهدگشت.

۰۰/۱/۲۳ ۲۳:۰۲

این نظر شماست و قابل احترام .

۰۰/۱/۲۳ ۲۲:۳۶

شما دارین بجای روابط عمومی ایشون، کارهای ایشون رو اطلاع رسانی میکنین
خودتون پاسخگو هم باشین

۰۰/۱/۲۳ ۲۱:۲۰

لطفا بند یک و دو صورتجلسه با دقت مطالعه شود.

 

۰۰/۱/۲۳ ۲۱:۱۳

صرفاً جهت اطلاع:

واحده- ماده (56) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15/8/1384 به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

ماده 56- به منظور تسریع در عملیات اجرائی طرحهای تملک داراییهای سرمایه‌ای ملی و طرحهای ملی استانی شده شروع شده با اولویت پیشرفت فیزیکی بیشتر، به دستگاههای اجرائی طرحهای مندرج در پیوست شماره(1) قوانین بودجه سنواتی و طرحهای ملی استانی شده، اجازه داده می شود پس ازتأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نسبت به انعقاد قرارداد تسهیلات مالی با تأمین کنندگان منابع مالی مشتمل بر پیمانکار یا سازنده طرح، اشخاص حقیقی یا حقوقی ایرانی، بانکها و سایر مؤسسات اعتباری مالی و پولی در قالب عقود اسلامی مندرج در قانون عملیات بانکی بدون ربا مصوب 8/6/1362 اقدام نمایند. ‎آئین‌نامه اجرائی این‌ماده مشتمل‌بر نحوه تضمین بازپرداخت‌اصل و سود این‌تسهیلات بنابه پیشنهاد مشترک وزارت اموراقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید. سقف قراردادهای موضوع این ماده حداکثر تا ده‌درصد(10%) سقف اعتبارات طرحهای تملک داراییهای سرمایه‌ای مصوب در بودجه سنواتی خواهد بود. بازپرداخت تسهیلات مورد استفاده هردستگاه از محل اعتبارات مصوب همان دستگاه درسالهای بعد صورت می‌پذیرد. ‎قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و دوم آبان‌ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 6/9/1387 به تأیید شورای نگهبان رسید.

۰۰/۱/۲۳ ۲۱:۱۰

دوست عزیز اگه یه نگاهی به قانون های حقوق اداری و عمومی کنید و یه نگاهی هم به قانون تعهدات مدنی کنید به خوبی متوجه میشوید که حرفتان کاملا اشتباه هست چون این پروژه تصویب شده است

۰۰/۱/۲۳ ۲۱:۰۸

با تشکر، بیشتر پروژه ها از چند قطعه شروع می شود سوال بنده این است بانک ملی سرمایه گذار کل پروژه است یا تنها فقط قطعه خاص ضمنا تا جای که بنده اطلاع دارم تنها فقط یک قطعه به مناقصه گذاشته شده و قطعات دیگر فعلا به مناقصه گذاشته نشده است که بانک ها و موسسات اعتباری مالی و پولی بیایند تسهیلات بانکی به مجریان طرح و پیمانکاران بدهند.

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۴۰

استانداری که سه ماه بعد نیست چه مساعدتی می تواند داسته باشد آخر بازاره میخواهند همه راضی ومشتری باشند

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۲۴

با سلام اطاعت امر شد.ضمنا بانک ملی فقط سرمایه گذار جاده سرچم میانه است .

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۱۴

با سلام با یک تماس روابط عمومی ایشان پاسخگوی حضرتعالی خواهد بود .

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۱۲

با سلام خدمت جناب آقای احمدزاده لطف می کنید صورتجلسه انتخاب بانک ملی بعنوان سرمایه گذار را هم انتشار بدهید.

در آخر بانک ملی سرمایه گذار کل پروژه است یا قطعه ها؟

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۰۶

باسلام لازم میدانم از تلاش های مسئولین دلسوز نظام علی الخصوص نماینده محبوب شهرمان آقای اسماعیلی بابت پیگیری وحل مشکلات عدیده شهرستان تشکر و قدردانی بکنم.دست مریزاد

۰۰/۱/۲۳ ۱۸:۰۳

ممنون از تلاش ایشان و دلسوزی های جناب آقای نماینده محترم ولی من مطمئنم حتی یک کیلومتر از این جاده تکمیل نخواهد شد همش شعار و وعده است

۰۰/۱/۲۳ ۱۷:۵۴

این پروژه مهمترین ، تاثیرگذارترین و اساسی ترین پروژه برای پیشرفت و آبادانی شهرمیباشد

۰۰/۱/۲۳ ۱۶:۵۵

انشاالله که عملیاتی بشه
من که خودم این را تبلیغات انتخاباتی می دونم کاش تصور من غلط باشه

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۴۲

با تشکر از خبرنگار محترم و پیشکسوت شهرمون
این نامه ها همه اش درست ولی الان ده ماه که از شروع به کار نماینده تلاشگرمون جناب اسماعیلی می گذرد همه اش روی کاغذ تصویب شده ولی در عمل چیزی اتفاق نیفتاده برای نمونه در خصوص دانشگاهها قرار بود دانشگاه فرهنگیان از ترم دوم شروع به کار کند کو؟ دانشکده پزشکی و .... دیگر.

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۳۲

نماینده محترم بهتربودبودجه پروژه میانه سرچم روازحالت استانی به ملی تغییرمیداد.چون دراستان همیشه طرحهای جاده ای میانه دراولویت اخرمی باشد.

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۲۱

مهندس هاشمی هم زیاد نامه نوشتند و قول دادند از همین طریق وعده های پوچ نماینده چندین دهه بودند امیدوارم الان چنین نباشد

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۱۰

سلام آرزو میکنیم اینطور نباشد .

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۰۹

با سلام تا آنجایی که من خبر دارم در سالجاری 4 پروژه مهم دربرنامه کاری اجرایی استان قرار دارد که تصمیماتش گرفته و مصوب شده است که آقای اسماعیلی نماینده شهرمان در آن جلسه بوده و با توجه به اینکه ماهاست دنبال این قضیه است موفق شده به تصویب برساند ،،،،، در زمینه اینکه اول یا چهارم باشد مهم نیست چون بانک های آنها هم مشخص شده و ربطی به بانک ملی که سرمایه گذار پروژه میانه است ندارد بنابرین مهم این است که اجرایی شود که امیدواریم......   

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۰۹

اینکار بشه، به اسم ایشون هم میزنیم، اما واقعا تمام بشه، چون نماینده های قبلی نتونستند

۰۰/۱/۲۳ ۱۵:۰۸

ته مانده بودجه استانی کفاف این پروژه رونخواهدداد.

۰۰/۱/۲۳ ۱۴:۵۰

بااحداث این پروژه ی مهم مردم میانه همیشه دعاگوی مسئولان دلسوز خواهند بود وصداقت وکارایی نماینده شهرمان برای مردم محروم میانه بیشتر آشکار می‌شود.

۰۰/۱/۲۳ ۱۳:۲۲

نامه را ولش کنین عمل ملاک هست

۰۰/۱/۲۳ ۱۳:۰۸

سلام آقای احمدزاده

اولا ،نامه نگاری های نماینده میانه رو هم منتشر کنین
چون نامه مسکن و شهرسازی استان ربطی به نماینده نداره
ثانیاً، قرار گرفتن پروژه میانه سرچم در ردیف چهارم آنهم بعد از پروژه های مانند اتوبان صوفیان سلماس جای تامل و البته تاسف است

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز