کد خبر: ۱۳۵۸۱۷
۶۱۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

نامزدی که بر خلاف قانون عمل می کند چگونه می خواهد در مجلس قانون تصویب ‌کند.

۱۴۰۲/۱۲/۴
۱۴:۵۵

هرچه به انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیکتر می شویم  شاهد عملکرد تبلیغاتی غیر قانونی احدی از نامزد های انتخاباتی هستیم که خود را بالاتر از قانون می داند در صورتی که هنوز  معلوم نیست نام  چه کسی از صندوق رای بیرون خواهد آمد. متاسفانه یکی از نامزدهای انتخاباتی میانه که فعالیت های انتخاباتی خود را قبل از آغازتبلیغات قانونی آغاز کرده است بر خلاف قانون انتخابات علاوه از نوشتن و چسباندن عکسهای خود بر دیوار ها دم از قانون می زند در حالی که خودش بر خلاف قانون حرکت کرده و مدعی است که می خواهد در مجلس شورای اسلامی بر مردم قانون تصویب کند در صورتی که اگر با قانون تبلیغات انتخابات آشنا بود هرگز  برخلاف آن عمل نمی کرد.

ممکن است مدعی شود وی خودش ننوشته بلکه طرفدارانش نوشتند ولی منکر آن نمی تواند باشد  که من ندیدم مگر می شود در یک روستا نام کاندیدا بر دیوار حک شود و آن کاندیدا متوجه آن نشود؟ برای اثبات  حرکت خلاف قانون این بانوی محترمه داوطلب به ماده ۸۲  فصل هفتم  یعنی جرائم و تخلفات  اشاره می کنم که صراحت دارداقدامات زیر در فعالیت های تبلیغاتی انتخابات توسط نامزدها ، احزاب و گروه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جرم است و مرتکبان به مجازات درجه شش موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس و محرومیت از داوطلبی در دو دوره نمایندگی مجلس محکوم می شوند.


  در بند ۵همین ماده به دیوار نویسی تاکید شده است که متاسفانه این نامزد انتخاباتی  بر خلاف این ماده قانونی بویژه بند ۵ این ماده که دیوار نویسی است عمل نموده است. وقتی یک نامزد انتخاباتی خلاف قانون حرکت می کند چگونه می خواهد در صورت انتخاب شدن برای این کشور و مردم قانون تصویب کند؟ جالب است این نامزد انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تبلیغات انتخاباتی خارج از قانون خود خطاب به مردم می گوید آی مردم به فلان نامزدها رای ندهید !!!!!در اینجا این سوال مطرح می شود  شما طبق کدام قانون از مردم می خواهید به فلان داوطلبان  رای ندهند؟  جهت اطلاع شما در ماده ۸۰ فصل ششم تبلیغات قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی آمده است: داوطلبان نمایندگی و طرفدان آنان به هیچ وجه مجاز به تبلیغ علیه داوطلبان دیگر نبوده و تنها می توانند شایستگی های 
خودیا داوطلب مورد نظر شان را مطرح نمایند و هرگونه هتک و حرمت و حیثیت نامزد های انتخاباتی برای عموم ممنوع بوده و متخلفین طبق مقررات مجازات خواهند شد.لذا وقتی شما بر خلاف  ماده قانونی انتخابات عمل می کنید  از کجا معلوم است در فردا روزی اگر انتخاب شدید  مردم  به رای و نظر شما اعتمادخواهند کرد؟ 
نامزد محترمه:   گرچه شما با تایید شورای نگهبان داوطلب نمایندگی شدیداما  باید با رعایت قانون انتخابات  پیام شهدای گرانقدر و رهبری را نصب العین خود قرار می دادید که در بیانات اخیرشان در دیدار با مردم آذربایحان شرقی به مناسبت سالرور ۲۹ بهمن تاکید کردند آن کسانی که در میدان انتخابات وارد می شونداز بد دهنی ، توهین و اهانت به دیگران اجتناب کنند و اینجور نباشد که بعضی براینکه توجه مردم را به خودشان جلب کنند سیاه نمایی کنند .با توجه به آنچه که اشاره شد امیدواریم  مسئولان انتخابات و در راس آن فرماندار میانه با اینگونه حرکت های غیر قانونی برخورد قانونی کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز