کد خبر: ۹۸۱۸۳
۹۲۳ بازدید
۴۴ دیدگاه

تخریب نماینده منتخب مردم به چه اهدافی

۹۹/۶/۶
۲۰:۲۰

مجلس در نظام جمهوری اسلامی بنا به فرمایش امام (ره) در راس امور بوده و عصاره فضایل ملت است .  در آستانه برگزاری انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی شهرمان ، یاداشتی را از یکی از همشهریان عزیز خواندم که در جهت تخریب نماینده منتخب بود علیرغم اینکه بنده کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات میاندوره ای مورد نظر نگارنده را نه دیدم و نه می شناسم ولی با توجه به احترامی که به نگارنده و همشهریان عزیز  قایل هستم  ناچار شدم مطالبی را به تحریر در آورم. از آنجایی که همه ما باید با تن دادن به قانون و سر تعظیم فرود آوردن در برابر خون شهداء به جای متهم کردن دیگران مجری پیام این عزیزان باشیم  متاسفانه  به خود اجازه می دهیم نماینده ای که توسط مردم شریف شهرمان انتخاب و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته را برای پیشبرد اهداف سیاسی خود تخریب نماییم ، نماینده ای که حدودا سه ماه است بر صندلی سبز مجلس شورای اسلامی تکیه زده است و هنوز در حال آشنایی و رایزنی با وزارتخانه هاو سازمانها ست  و با یکمقدار فکر و اندیشه می توان دریافت به این زودی نه تنها ایشان بلکه هیچ نماینده ای  نمی تواند خود را به کانون قدرت وصل نماید لذ ا متهم کردن نماینده منتخب به کانون قدرت  شعاری جز در جهت تخریب ایشان نیست . گرچه نماینده منتخب میانه وقتی این موضوع  با وی مطرح شد ادعای نگارنده را رد و تکذیب کرد.  پس چگونه به خود اجازه می دهیم بدون دلیل و مدرک همین نماینده منتخب را در حمایت  یکی از کاندیداهای به دور دوم راه یافته متهم نماییم و با قضاوت عجولانه آثار و پیامد مخرب آنرا با توجه به اینکه کمتر از  دوهفته به برگزاری انتخابات میاندوره ای مانده پیش بینی نماییم به نظر بنده چنین کسانی اگر به گروه یا جناحی وابسته نباشند هرگز چنین سخنی بر زبان نمی آورند ، با تمام احترامی که به اینگونه اشخاص قایل هستم تقاضا میکنم اگر چنین چیزی وجود دارد چرا در آستانه انتخابات با دلیل ومدرک افشا نمی کنند تا مردم تکلیفشان را بدانند تا آگاهانه در پای صندوق های رای حاضر شوند ؟  نکند از هم اکنون احساس خطر کردند در صورت عدم موفقیت کاندیدای مورد نظرشان ، نماینده منتخب را مقصر اصلی بدانند ؟ در اینجا این سوال مطرح می شود مردم نباید بدانند   نماینده منتخب که از نظر نگارنده  به رویکرد انحصار طلبانه متهم شده است  چگونه و از چه طریقی به نفع یکی از کاندیدای خاص وارد عرصه انتخابات شده است که مرتب به مردم الغا ءمی کنیم که نتایج مخربی را به دنبال خواهد داشت !!!!!                                    

طبق کدام قانون و نظرسنجی نگارنده مدعیست که راه یافتن شخص مورد نظر وی در استیفای حقوق مردم عاجز خواهد ماند؟ چگونه به خود اجازه می دهیم نماینده ای را که مردم انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی کردند انحصار طلب خطاب کنیم  ؟ آیا معنی انحصار طلب را به خوبی درک کردیم؟ اگر تشخیص و انتخاب مردم از نظر نگارنده انحصارطلبانه است پس به این مردم باید آفرین و دست مریزاد گفت . نگارنده مدعی است موضع گیری نماینده منتخب در راستای حمایت از یکی از دو کاندیدای راه یافته به دور دوم بسیار نگران کننده و آثار و پیامدهای مخربی خواهد داشت . آیا تشخیص موضع گیری نماینده با من خبرنگار است یا مسولان دولتی و نظارتی است ؟ خدای ناکرده مگر در شهر اتفاقی افتاده است که اینقدر ما بیشتر از مسولان دولتی نگران هستیم ؟ یا نماینده منتخب جلسات علنی مجلس را رها کرده و هرروز در میانه در این جلسات یا آن جلسات برای کاندیدای مورد نظر نگارنده تبلیغ می کند ؟ بهتر است نگارنده در نگارش خود با دلیل و مدرک  خود مردم را آگاه نماید .  از سوی دیگر چه کسی می تواند در انتخاب فردی که مورد قبول مردم نباشد دخالت کند طبق ماده ۵۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور نمایندگان کاندیدا ها تا پایان اخذ رای و شمارش آرا و تنظیم صورتجلسه در شعبه اخذ رای بلامانع بوده و ممانعت از حضور نمایندگان کاندیدا ها در شعبه اخذ رای ممنوع و جرم محسوب می شود و متخلف به مجازات مقرر در ماده ۸۳ قانون محکوم خواهد شد . بنابرین این قانونیست که به برکت خون شهدا ی عزیز بیش از سه دهه است که درحال اجراست مگر می شود در رای مردم دخالت کرد ؟ مگر مجریان انتخابات ، نیرو های جان بر کف نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان طبق قانون چنین اجازه ای را حتی به نماینده مجلس می دهند در امر انتخابات دخالت و یا خدای ناکرده اعمال نفوذ کند ؟ با توجه به شرایط کنونی کشور   این چه حرکتی است به جای اینکه مردم را  جهت حضور در پای صندوقهای رای تشویق کنیم با زیر سوال بردن نماینده منتخب  با اتهامات واهی دشمن شاد کن بوده و در خوراک رسانی به رسانه های بیگانه پیشقدم می شویم . نگارنده  ادامه می دهد . وقتی می گوییم این کلام الهی است که می فرماید خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان در صدد تغییر آن باشند پس اجازه دهیم مردم با توکل به خدا تصمیم بگیرند چون نیاز به قیم ندارند که به خواهیم از طرف آنان حرف بزنیم که روحشان خبر ندارد.
به نظر حقیر قبل از اینکه نماینده منتخب مردم را که مورد تایید شورای محترم نگهبان قرار گرفته است خطاب قرار داده وتخریب کنیم قدری تفکر کرده و از پیشداوری در مورد انتخاب نماینده دوم هرکسی که باشد  اجتناب و از رهنمودهای بزرگان شهرمان از جمله حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی امام جمعه محترم که بر همه مسایل شهری اشراف دارند  استفاده می کردیم تا خدای ناکرده با متهم کردن کس و یا کسان دیگر مرتکب گناه نشویم .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۶/۱۳ ۱۰:۰۸

اگه وضعیت میانه قرمزه
چرا وزیر آموزش و پرورش می گه از شنبه 15 شهریور همه بچه های دانش آموز باید حضوری بیایند مدارس!!؟؟

خودش از ترس کرونا گرفتن مصاحبه خبریش را هم از طریق مجازی با خبرنگارا انجام می ده ! یا با هشت متر فاصله !؟
از دیروز رییس سازمان نوسازی مدارس کشور هم می گه برای مدارس مواد ضدعفونی کننده و ... می فرستیم پس کو ؟ کی ؟
وقت گل نی!!!!؟؟

۹۹/۶/۱۲ ۱۸:۵۴

امروز جریانی دانسته یا ندانسته در صدد تضیعف نماینده مردمی وبا اخلاق شهر مان هستند که به بهانه دفاع از حقوق مردم با کنار زدن پرده حجب وحیا از سناریو سازی با هدف بهر داری سیاسی وجناحی از هیچ کاری دست بر نمی دارند متاسفانه در سکوت مراجع مسول یک عده با حرکات رذیلانه وغیر اخلاقی در فضای مجازی با انتشار اخبار غیر واقعی واتهام پراکنی می پردازد دوستان از نظر افکار عمومی این شیوه تاریخ مصرف گذشته وغیر اخلاقی محکوم به شکست است وجز رسوایی گر دانندگان این تخریب نخواهد بود

۹۹/۶/۱۱ ۱۵:۰۹

خنده آور است برای کم کردن روی همدیگر هر حرفی را به زبان می آورید.اما قادر نیستید قلم تان را بسمتی بچرخانید که به میانه ای که از ان دم میزنید منفعت داشته باشد.
از مشکلات و راه کار های میانه حرف بزنید و مباحثه کنید نه اینکه عیب و ایراد همدیگر و دیگران را بشمارید.
هر کسی با ظن خود شد....
پیشنهاد و تحلیل این خانم دکتر هم چنین است.چرا باید همه مانند ما و شما فکر کنند.
افرادی هم مثل شما با تعریف و تمجدید و هواداری بیخود باعث میشود نماینده ای مثل دوران ها قبلی پدید ایند.
از مسئول کار و عمل بخواهید و موقع لزوم قدردان هم باید باشیم.

۹۹/۶/۱۱ ۰۲:۱۲

آقای احمدزاده بیکاری ؟ تو این شرایط کرونا رو اعصاب مردم میانه راه میرید ؟ایندمیانه فلک زده را هم به ما زیاد می بینید ؟ ول کنید این حرف های یک من یک غاز رو

۹۹/۶/۱۰ ۰۰:۳۹

بنده هر گز نماینده ای را نکوبیده و نمی کوبم بلکه هر نماینده ای که به وظایف خود عمل نکند و حرف غیر قانونی بزند حتی همین آقای اسماعیلی هم باشد بنده انتقاد به حق را خواهم کرد .و از اینکه نماینده نمی تواند کاری کند بنده مخالفم ولی نظرتان قابل احترام است .

۹۹/۶/۹ ۲۳:۲۷

حاجی همین جنابتان مگر مدام نماینده های قبلی را نمی کوبیدید؟
حالا چطور شده طرافدار این یکی شدید؟ این را لطفا شرح دهید بدانیم از کدام نماینده انتقاد و کدام را تخریب کنیم.
البته با این نکته موافقم که نباید هیچ کس را تخریب کرد اما میشود حرفی زد و جوابی شنید مردم خود می دانند حق با چه کسی است.
ضمن اینکه باید گفت که از دست نماینده هم کار زیادی ساخته نیست زیاد مردم را امیدوار نکنید دلیل : مرور اقدامات چندین نماینده قبلی.

۹۹/۶/۹ ۲۱:۴۰

خدا وکیلی کدام نماینده ،کدام شورا کدام مسئول اجرایی شهر ، کدام کاندیدا با آن همه مخصوصا ریخت و پاش های تبلیغاتی 10،15 تبلت یا گوشی هوشمند تهیه کرد و برای استفاده محرومترین دانش آموزان فاقد هر گونه امکانات به دبستان های حاشیه جنوبی شهر میانه داد؟ تا آن کودکان بی بضاعت از برنامه شاد آموزش و پرورش استفاده کنند و ناشاد ! نشوند.
آقایان مسئول، کاندید و نماینده و روحانیت معزز دارای مسئولیت در میانه که با آن آقایان در ارتباطید چرا اقدامی نمی کنید؟

۹۹/۶/۸ ۱۷:۵۷

رییس آموزش و پرورش میانه چرا تعیین و منصوب نمی شود؟ سرپرست فعلی اداره نیز چون عنوان می شود سرپرست است و فقط یک معاون (آموزش ابتدایی که آن هم در حال بازنشستگی است) دارد ، با این اوضاع بسیار نابسامان خود اداره منطقه میانه کار خاصی نمی تواند انجام دهد. چه کسی باید رسیدگی کند؟؟؟ نماینده؟ یامدیرکل (که اونو هم می گن در حال تعویض مردم و دانش آموزان و فرهنگیان این دیار ، روی عدالت آموزشی و اداری را کی در آموزش و پرورش میانه خواهند دید؟ آقای سرپرست فعلی چرا به وضعیت مدارس عادی و کهنه حاشیه شهر رسیدگی نمی کنید؟ .به مجمع خیران مدر.... اینجا امیدی نیست آقای اسماعیلی معلمان اکثر مدارس عادی میانه تا امروز هنوز هم مشخص نشده با وجود اینکه یک هفته به بازگشایی مدارس باقی مانده! همه جا مثل مدارس خاص تیزهوشان ، نمونه و شاهد در ظاهر ! گل و بلبل !؟ نیست. مردم به تبعیض واقعی مابین مدارس خاص و مدارس عادی در منطقه شدیدا گلایه مندند. دانش آموزان محروم چگونه در حالی که در خانواده از تهیه نان و غذای روزمره اشان ناتوانند گوشی هوشمند و تلویزیون هوشمندو هزینه بسته های اینترنت را فراهم کنند؟؟

۹۹/۶/۸ ۱۶:۰۰

هر وقت از اتوبوس های تهران تبریز در سرچم پیاده شده و ناامیدانه منتظر عبور تریلی خاور یا نیسانی می ایستم شاید دلش به حال من بسوزد و من را سوار کند. خیانت نماینده بزرگوار ان دوره رو یاد اوری میکنم! و بر ایشان سلام وصلوات میفرستم!

۹۹/۶/۸ ۰۴:۱۷

چه خوب است این بحث هه بطور مرتب انجام شود و بزبان خودمان بجای (کهنه یورقان سوکمخ) ریشه یابی انجام دهیم.
جای مطالب اینچنینی در نشریات شهرمان خالیست تا در موردش بحث شود و پیشنهادها جمع بندی شود.
نمایندگان و مسئولین هم خودشان را هم طراز مردم ببینند نه بالاتر
لازم است از منتخبان شهرمان مطالبه کنیم.
از سالیان دور نام نویسی در مدارس معظلی برای خانواده هاست.چرا از نماینده مان که فرهنگی است و سالها معلم بوده است نخواهیم که پیگیری کند که چرا مدارس ما ظرفیت دانش اموز ندارد و والدین برای نگرانی از اینده و اموزش فرزندش مجبور اند به هر کسی رو بیاندازند و پارتی پیدا کنند و قولنامه سوری تهیه کنند تا فرزند خود را در محیط و مدرسه مناسب ثبت نام کنند؟!
چرا از نماینده نخواهیم که انحصار را از شهرمان حذف کند؟
شهر ما از روستاها که کوچکترین مقیاس های اندازه گیری جمعیتی هستند عقب افتاده تر شده است.
چرا به چیزهایی انتقاد میکنیم که کارگشا نیست.
چرا بجای انتقاد مطالبه نمیکنیم.البته ایندو در کنار هم لازم و ملزوم یکدیگرند.
شهرستان ویژه میانه نباید بعضی مشکلات پیش افتاده که در نظرات دوستان قید شده، را داشته باشد.
سالهاست چند عدد تیر برق را نمیتوانند در مسیر راه اهن جا بگذارند.
باور کنید اگر نمیتوانندکاری انجام دهند،میشه از مردم کمک مالی استمداد کنند.همانطور که بعضی روستاییان و خییرین راه روستای خود را با هزینه خود تکمیل کرده اند.
درد ها بسیار است و لازم است نشریات و خبرنگاران بجای تعریف و تمجید و صرف گزارش نویسی ،این مشکلات را پررنگتر انعکاس دهند.
از نمایندگان میخواهیم پیگیر مشکلات مردم باشند.
پیشنهاد بنده اینست نماینده از داخل شهر و روستا ها شروع بکار کنند و از مشکلات مردم بکاهند.در اینصورت مشکل کشور نیز حل میشود

۹۹/۶/۸ ۰۰:۴۹

انحصار طلبی و میانه!؟ مگه می شه؟! مگه داریم!؟؟

۹۹/۶/۷ ۲۳:۱۵

چنین دولت ومجلس روهم بایدتخریب کردازنقدگذشته.انقدردرصف گازمایع ایستاده ام پاهام ورم کرده ازشدت گرماکله م بادکرده.به خودم لعن فرستادم. هیچ امیدی نیست خودمان راگول نزنیم.هرشهری دستش رسیده برداشته,دراین گیروگدارکسی به نامه نگاری هاتوجهی نمیکنه. یادمان نرفته زمانی رییس جمهوری به هرشهری میرفت همراه خودش چندین گونی نامه درخواست استخدام,مسکن,وام و....میبرداخرش چی شد؟! تامردم میانه همینطوری هستندوضعیت تغییری نمیکنه,اصلاح روبایدازدرون جامعه وازخودمان شروع کنیم حقوق خودمان رابدانیم که چراضایع میشه؟

۹۹/۶/۷ ۲۱:۲۲

فقط میگفت که مگر پول علف خرس هست و ما هم باور میکردیم ولی شهرهای دیگر به راحتی اعتبار میگرفتند وپول علف خرس برایشان نبود .اینده میانه به روشنی آفتاب بود ولی شهرهای دیگر صبر نداشتند که آینده شان به روشنی آفتاب باشد وآفتاب میخواستند و ایشان مردم را فریب داد که تصویب شده آنتن بزنن واتوبان از حدود 20کیلومتری رد میشه وترکان وزیر وقت راه نامه زده وتصویب شده . ما نامه را دیدیم وشاید نامه واقعی بود ولی عرضه هم پشت نامه درج شده بود که ایشان شایدآنرا نداشتند واهل معامله بودن .تاریخ وآیندگان حتما یقه ایشان را خواهند گرفت .اگرزنده هم نباشن این ننگ را به......

۹۹/۶/۷ ۱۹:۵۰

تخریب و تایید متعصبانه مسئولین در شهر ما و کل ایران مسئله تازه ای نیست
در ادوار گذشته تا نماینده منتخب مردم لب به سخن میگشود عده ای بدون اینکه به حرفاش گوش بدن صدای اعتراضشان بلند میشد اگر نماینده کاری برای منطقه انجام میداد با سنگ اندازی و شایعه پراکنی سعی در ابتر کردن اقدام وی مینمودند و در مقابل عده ای هم بدون تفکر و آینده نگری لب به تمجید و تایید نماینده میکردند
هر دو گروه سعی در دنبال کردن اهداف و منافع شخصی خود داشته و دارند و هیچ وقت دلشان به حال مردم و منطقه نسوخته و نخواهد سوخت
تا بود چنین بوده ......

۹۹/۶/۷ ۱۶:۱۸

عیبی یوخ..

۹۹/۶/۷ ۱۵:۴۴

سلام این که هاشمی کم کاری کرده وبیشترین تاثیر را در عقب ماندگی شهرمان را دارد شکی نیست ولی تخم لقی را در ادارات میانه کاشته است که سالها از ان اسیب خواهیم دید آیا این کار سختی است که در این شهر کوچک چه کسانی آدم هاشمی بودند؟

۹۹/۶/۷ ۱۵:۲۸

وقتی نماینده گان شهرهای دیگر به دنبال پتروشیمی و نیروگاه و کارخانه و .. بودند ، هاشمی به دنبال نصب آشنایانش در هییت مدیره شرکتهای دولتی بود

۹۹/۶/۷ ۱۳:۰۵

انتخاب بایستی در شان مردم شریف شهرستان میانه باشد

۹۹/۶/۷ ۱۳:۰۰

باسلام نظرتان متین و قابل احترام است .امیدوارم آن روز برسد نه تنها هاشمی بلکه هرکه در حق شهرمان خیانت کرده  پاسخگو باشند.

۹۹/۶/۷ ۱۱:۵۸

این مهندس هاشمی کجاست که چندین سال گزیده میانه بودند وقتی رای نیاورد نیامد از اهالی میانه عذر خواهی کنه که مردم به ایشان رای ندادند

۹۹/۶/۷ ۱۱:۵۳

جناب احمد زاده عزیز دردی را دوا نمیکند یعنی چه؟ شوخی نفرمائید.به نظر شما پرداختن به قیام عاشورا وظلمی که در حق خانواده امام حسین و یارانش شد هم دردی را دوا نمیکند .اصلا به نظر من شاید یک روزی لازم باشد که بعضی ها از بابت کم کاری و سکوت و تسامح و...محاکمه هم بشون و لطف کنید به صدا وسیما بفرمائید مختارنامه را هم پخش نکنن.

۹۹/۶/۷ ۱۱:۲۶

این نظر شماست و بسیار قابل احترام .

ولی بهر حال چه بخواهیم و نخواهیم ایشان نماینده قانونی شهرمان است .

۹۹/۶/۷ ۱۱:۲۱

تخریب کدام نماینده مردم چند درصد مردم میانه به ایشان رای داده اند  اصلا ایشان مگر نیاز به تخریب دارند

۹۹/۶/۷ ۱۰:۴۴

زمانی که ایشان نماینده بود بنده خبرنگار بودم و با توجه به شغلم نمی توانستم مطلبی یا چیزی بنویسم اگر الان به جای اینکه به آنچه که اشاره کردید بپردازم امیدوارم به آینده شهرمان فکر کنیم تازه پرداختن به آن آیا به نظر شما دردی را دوا خواهد کرد؟ موفق باشید .

۹۹/۶/۷ ۱۰:۳۹

با سلام بنده بارها و بارها اعلام کردم هیچ صنمی با آقای هاشمی نداشته و ندارم اگر مطلبی در دفاع از ایشان یا عکسی و فیلمی از بنده  که نشانگر آنچه که شما اشاره فرمودیدباشد با ایشان دارید لطف کرده انتشار دهید که بسیار ممنون خواهم شد .

۹۹/۶/۷ ۱۰:۳۱

جناب فرهنگی عزیز با سلام و عرض ادب ، ای کاش قبل از اینکه بنده را متهم کنید این سوال را مطرح می کردید فلانی منبع خبرتان کجاست .

این خبر طی یاداشتی در پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز با این تیتر (دور دوم انتخابات مجلس و نقش تاریخی مردم شهرستان میانه) در تاریخ 1399/05/29 ساعت 18/49 به شماره 22527 به چاپ رسیده است امیدوارم قبول بفرمایید بنده غیر از پیشرفت ، آبادانی ، سلامتی و تندرستی حضرتعالی و همشهریان عزیزم هیچ اهدافی را دنبال نمی کنم.

۹۹/۶/۷ ۱۰:۲۳

جناب احمد زاده عزیز لطف کنید در باره ظلمی که مهندس هاشمی به میانه کرد را هم تشریح کنید

۹۹/۶/۷ ۱۰:۲۱

جناب احمد زاده عزیز شما یک زمانی سنگ مهندس هاشمی که مردم هیچ وقت ویران کردن میانهتوسط ایشان را از یادشان نمیرود را به سینه میزدید وحالا نوبت این عزیز هست .

۹۹/۶/۷ ۰۷:۵۱

جناب احمدزاده شائبه حمایت نماینده محترم از یکی از کاندیداهای دوره دوم شهر را من از زبان و بیان شما شنیدم و دیدم . به نظرم میاد شما اهدافی را در شهر میانه دنبال می کنید . خدا عاقبت این تصمیم شما را بخیر کند

۹۹/۶/۶ ۲۳:۲۲

اینها نگارش دوست عزیز نگارنده ای است که شما طرفدارش هستید نه من .

۹۹/۶/۶ ۲۳:۱۵

راس امور؟
مورد تایید شورای نگهبان؟
کانون قدرت ؟
...؟
با توجه به عکس،جنابعالی بالای 50 سال سن دارید،
وای به حال جوانان که پیرشان همچون شما فکر میکند.

۹۹/۶/۶ ۲۲:۴۶

عده ای دیده اند چون اسماعیلی توانمند هست و داره به مردم خدمت ارائه میده ولی چون خودشون هیچ خدمتی به جز عکس انداختن و گذاشتن درکانال های میانه ندارند این کار رو می کنند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز