کد خبر: ۹۸۷۱۰
۶۴۳ بازدید
۳۷ دیدگاه

هیات اجرایی حق برگزاری انتخابات را ندارد

۹۹/۶/۲۰
۱۹:۲۲

به دنبال عدم برگزاری انتخابات میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی میانه بعلت رد صلاحیت یکی از کاندیداها توسط شورای نگهبان  ، از سوی  یکی از همشهریان عزیز سوال شده است که: آیا عدم برگزاری انتخابات دور دوم مجلس در میانه قانونی است ؟

با احترام به این همشهری بزرگوار طبق قانون فقط شورای نگهبان می تواند انتخابات را باطل و یا دستور  عدم برگزاری آنرا صادر کند طبق ماده ۱۱ قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس شورای اسلامی ، نظر شورای نگهبان در مورد ابطال یا توقف انتخابات قطعی و لازم الاجراست و جز شورای نگهبان هیچ مقام و مرجع دیگری حق ابطال یا متوقف کردن انتخابات را ندارد پس بنابراین نه تنها هیات نظارت بلکه هیات اجرایی هم نمی تواند انتخابات را ابطال و یا برگزارکند.

در مورد تبصره ماده ۹ قانون انتخابات که نگارنده محترم بدان اشاره کرده باید گفت این ماده طبق قانون هیچ ارتباطی به توقف یا ابطال انتخابات حتی میاندوره ای ندارد زیرا همانطوریکه اشاره شد هیچ انتخاباتی بدون نظر شورای نگهبان نمی تواند ابطال یا برگزار شود و از اینکه هیات نظارت نمی تواند قانون را به رای خود تفسیر کند کاملا صحیح  است و ضمنا نگارنده به تبصره دوم ماده هشتم قانون انتخابات و تبصره ماده سوم همین ماده اشاره کرده است به نظر بنده نگارنده پاسخ خود را در قسمت اول نوشته اش دریافت کرده ، ولی قسمت بعدی که به تبصره سوم اشاره شده  با ابطال و یا عدم برگزاری انتخابات فرق می کند وقتی قانون این اختیار را به شورای نگهبان داده دیگر نیازی به برگزاری انتخابات میاندوره و غیره نیست لذا هرزمان مدارک مستندی بدست شورای نگهبان رسیده و این شورا تشخیص دهد می تواند تصمیم قانونی بگیرد.

در مورد اینکه ابطال انتخابات به نظر نگارنده بی معناست باید گفت پاسخ خود را  در همان سطر  دریافت کرده است و با کمی دقت بیشتر به اطلاعیه وزارت کشور می توان متوجه شد  وزرارت کشور بعنوان مجری انتخابات  بدون نظر شورای نگهبان حق ندارد انتخاباتی را برگزار ویا ابطال کند بنابرین می بینینم دور دوم انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی میانه بعلت رد صلاحیت یکی از کاندیدا ها برگزار نمی شود و این امر با استناد به نامه شورای نگهبان تحقق می پذیرد که در قانون بدان اشاره شده است.

پس اشتباه نکنیم هیات های اجرایی و نظارت هرگز نمی توانند در مورد برگزاری و یا عدم برگزاری انتخابات تصمیم بگیرند .و  از نظر نگارنده در مورد ( ابطال کل انتخابات و ابطال آرای احد یا عده ای از نامزد ها ) نظر شخصی بود و با قانون مطابقت ندارد و یا در مورد  رد صلاحیت نفر و یا نفرات راه یافته به دور دوم اشاره کرده و گفته است ( بنابرین  عملا رتبه بندی کاندیدا ها تغییر کرده و نفر یا نفرات بعدی جایگزین این افراد می شوند) این هم نظر شخصی است چون در هیچ کجای قانون به چنین چیزی اشاره نشده است.

و اما در مورد اینکه نگارنده معتقد است (مطابق قانون هیات اجرایی موظف به برگزاری انتخابات دور دوم با نفر یا نفرات بعدی است )  وقتی شورای نگهبان به این نتیجه رسیده است که به  دلایل و مستنداتی دست یافته است یکی از کاندیدا ها باید رد صلاحیت شود دیگر رقابتی درکار نیست و وزارت کشور  چه انتخاباتی را باید برگزار کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۶/۲۴ ۲۳:۵۷

دوست عزیز بند دوم که فرمودین قایم مقام شورای نگهبان اینچنین گفته جسارتا باید عرض کنم که چنین مساله ای بیان نشده و ایشان هم با تایید مرحله دوم بودن انتخابات اعلام کردن که در زمان میاندوره ای و ۱۴۰۰ انجام خواهد شد پس اصل قضیه که مرحله دوم است باقیست

۹۹/۶/۲۴ ۲۳:۵۳

اصولا و قانونا باید در این یکی دو هفته اینده تکلیف انتخابات میانه مشخص شود حال چرا میخواهند با انتخابات میاندوره ای انجام پذیرد نمیدانم ولی میدانم که با قانون انتخابات مغایرت دارد و باعث میشود میانه به مدت یک سال با یک نماینده سر کند .طبق قانون باید ظرف مدت هفت ماه تکلیف مشخص شود .بنابرین باید این مطالبه مردم از وزارت کشور وشورای نگهبان باشه که هر چه زودتر انتخابات برگزار شود.

۹۹/۶/۲۲ ۰۹:۴۵

آیا فرماندار بومی کاندیدای خاص را موظف به تنظیف شهر و شهرستان از دیوار نوشته ها خواهد کرد؟

۹۹/۶/۲۲ ۰۸:۵۱

با سلام و عرض ادب از لطف و محبت حضرتعالی بسیار سپاسگزارم

خدای ناکرده هیچ بحثی نداریم و بنده خوشحالم که جوانان شهرمان به قانون و مسائل شهری اینقدر حساسند از بذل توجه شما هم ممنونم.

۹۹/۶/۲۲ ۰۰:۰۲

باسلام وعرض ادب محضر استاد ارجمند جناب آقای احمدزاده
۱.باعنایت به فرمایشات سخنگوی محترم وزارت کشور انتخابات در خرداد ۱۴۰۰ با حضور آقای صفایی وآقای حسینی برگزار خواهد شد.
۲.با عنایت به فرمایشات قائم مقام شورای نگهبان انتخابات خرداد ۱۴۰۰ با حضور ثبت نام کنندگان جدید وطی مراحل قانونی تایید صلاحیت دربین منتخبین انجام خواهدشد
ودر خاتمه ضمن ارادت به محضر عالی در روشنگری مسائل روز که جزو وظایف فعالین رسانه هست وصد البته به واقع حضرتعالی پیشکسوت این حوزه بوده وبه عنوان یک شهروند از همشهریان استدعا دارم هیجانات را کنترل کرده وبا احترام ودر یک فضای در خور شان مردم میانه در سایت وزین صدای میانه که این فرصت را دراختیار تک تک ماها قرار داده در ارتقای فرهنگ عمومی ومطالبه حقوق شهروندی وروشنگری تلاش مضاعفی داشته باشیم که میانه ومردم میانه استحقاق بیشتری دارند.

۹۹/۶/۲۱ ۱۸:۵۳

با سلام

دوستان روابط عمومی محترم فرمانداری ویژه میانه تا بحال هیچگونه اطلاعیه ای در وبسایت خود منتشر نکرده است.
بنظر شما علت چیست و مگر در این مورد وظیفه قانونی ندارد.

با احترام

۹۹/۶/۲۱ ۱۶:۲۰

شیویاری تبليغات نمی‌کرد؟!!!!
هر روز یک بیانیه میداد یادتون رفته؟
نمایشی که در جریان اومدن هلی کوپتر به میانه داد رو یادتون رفته؟!!!!
و....

۹۹/۶/۲۱ ۱۶:۱۰

نتیجه و روال برگزاری چطوری انجام میشه

۹۹/۶/۲۱ ۱۵:۵۶

⏪ انتخابات ۵ حوزه باقیمانده، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

🔹سخنگوی شورای نگهبان: ۵ حوزه باقیمانده، در انتخابات میاندوره‌ای یعنی ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

۹۹/۶/۲۱ ۱۳:۴۰

باسلام بنده سنگ هیچ کس و یا چیزی را به سینه نمی زنم یک مسئله ای راجع به انتخابات بود که یکی از عزیزان همشهری مطرح کرده بود خواستیم گپی بزنیم در نهایت از محبتتان ممنونم.

۹۹/۶/۲۱ ۱۳:۲۷

آقای دکتر شیویاری مرد شریف و فرزند شهید وقابل احترام ،در سمت رئیس شبکه بهداشت واز این گونه مسئولیت ها عالیست..هر کای را باید به کاردانش سپرد .نمایندگی مجلس باید آدم دنیا دیده و پر نفوذ باشد ،برای خودش وشهرش وکشورش کار کند.طماع وندید نباشد .حق ما را بستاند همه با هم سر سفره بنشینیم با هم بخوریم وبه هم نفع برسانیم ،حضرت امیر می فرمایند ،، دارایی روح جامعه است.. نماینده باید به روح جامعه خودش را بالا ببرد ،تقویت کن ،پر بار نماید..تنها. تنها نخورد،

۹۹/۶/۲۱ ۱۳:۱۱

با سلام ،، آقای جاوید احمد زاده سنگ چه کس را به سینه میزنی،،، انتخابات برگزار بشه،،،نشه به حال ما چه فرق می کنه. مگر تو این چهل سال نمایندگان برای ما کاری کرده اند،نماینده فقط وفقط کارش را به نحو احسن انجام دهد ،از حق حقوق ما دفاع کند برای ما کافیست، اما همه شان برای خودشان کار کرده اند، نه برای این شهر ،اگر غیر از این است شهرستان میانه جمعیتش تو این چهل سال کم شده یا زیاد شده ،نسبت به کشور چقدر پیشرفت داشتیم ،نسبت به بخش های که شهرستان شده اند در کجا قرار داریم،، در نا کجا آباذ؟!

۹۹/۶/۲۱ ۱۲:۱۲

چشم فقط منتظر اوامر شما بودم .

۹۹/۶/۲۱ ۱۲:۰۸

محبتتان موجب تشکر و امتنان است .

۹۹/۶/۲۱ ۱۱:۰۲

جناب احمدزاده قوانین مربوطه را به خوبی تبیین فرموده اند و آشنایی و تسلط کافی به قوانین انتخابات دارند من هم با ایشان موافقم ، بهتر است آقای کاربر مهمان اگر شما به قوانین آشنایی دارید آینده انتخابات میانه را توضیح دهید و روشنگری نمایید البته مطالتون باید مواردی غیر از اظهارات استاد احمدزاده وکاملتر از آنها باشد انتقاد یک سطری آسان است ولی تهیه مطالب در حد متن منتشر شده زیاد هم آسان نیست

۹۹/۶/۲۱ ۱۰:۳۴

حالت خوبه شیویاری در حد نماینده مجلس بود؟

۹۹/۶/۲۱ ۱۰:۲۹

جناب رضایی عزیز با سلام از اینکه دیر وقت بود و وقفه ای ایجاد شد عذرخواهی میکنم....

واما در مورد بند 4 :در همان تبصره ماده 8 ملاحظه کنید همه چیز در نهایت به شورای نگهبان  ختم  می شود یعنی طبق ماده 11قانون نظارت شورای نگهبان برانتخابات مجلس شورای اسلامی مرجع تشخیص در نهایت شورای نگهبان است ،،،بله فرمایش شما صحیح است ولی وقتی یا توجه به ماده 11 که اشاره شد شورای نگهبان به وزارت کشور نامه داده و می گوید به علت رد صلاحیت یکی از کاندیدا ها انتخابات در میانه برگزار نشود یعنی اینکه وزارت کشور خودسرانه نمی تواند انتخابات برگزار کند چون وزارت کشور واقف است انتخابات بدون نظر شورای نگهبان فاقد اعتبار است .

مورد بند 5 : در اینجا برمی گردیم دوباره به ماده11که اشاره کردید انتخاباتی برگزار نشده که باطل شود تا اینجا فرمایشتان درست است ولی در ادامه همین ماده آمده است توقف انتخابات با شورای نگهبان است و اینکه می فرمایید نفر سوم باید باشد که در قانون آمده باز هم تشخیص بعهده شورای نگهبان است در ضمن در انتخابات با اما و اگر نمی توان انتخابات برگزار کردو بنده مگر  در مورد نحوه برگزاری انتخابات سال آینده اظهار نظر کردم که چگونه باید برگزار شود که نتوانم به روی مردم نگاه کنم بنده عرض کردم با توجه به نامه شورای نگهبان انتخابات در سال آینده برگزار می شود نگفتم نباید نفر سوم بیاید یانه ،،،

چرا که تشخیص آن با قانون است نه بنده . از طرف دیگر بنده چکاره هستم که تلاش برای عدم برگزاری به موقع انتخابات کنم و کجا اظهار نظر کردم که انتخابات نباید به موقع برگزار شود .

۹۹/۶/۲۱ ۱۰:۱۵

جناب خبر نگار عزیز
تورو خدا
برو به کار خودت برس دست بکش از این زبل خانی ت.
برای هنه چیز نظر داری.
میانه را خیلی دوست داری بیا در این خرابه زندگی کن

۹۹/۶/۲۱ ۱۰:۰۰

وقتی سواد و فهم شما از قانون همین نوشته تان است انتظار داریدبنده برای آشنایی با قانون به شما اقتدا کنم ؟

۹۹/۶/۲۱ ۰۹:۴۱

آقای احمدزاده، قشنگ توهم زده ای ها داداش...
آخه تو کجا به قانون آشنایی داری موٰمن؟؟
متنی که تو نوشتی از نظر محتوی و نگارش در حد یک شهروندخبرنگار هم نیست، چیه، واسه خودت حق اظهارنظر ایجاد کردی؟!

۹۹/۶/۲۱ ۰۳:۳۳

اساتید محترم

طبق قانون اساسی شورای محترم نگهبان فقط در زمان جنگ و اشغال نظامی میتواند توقف انتخابات را تایید نماید.

طبق اصل ۶۸ قانون اساسی در زمان جنگ و اشغال نظامی کشور به پیشنهاد رئیس جمهور و تصویب سه چهارم مجموع نمایندگان و تایید شورای نگهبان، انتخابات نقاط اشغال شده یا تمامی مملکت برای مدت معینی متوقف می‌شود و در صورت عدم تشکیل مجلس جدید، مجلس قدیم همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.
در بقیه موارد تایید صلاحیت کاندیداها با شورا بوده و پس تایید صلاحیتها فقط بر انتخابات نظارت دارد و حکم تایید و یا ابطال انتخابات را اعلام مینماید و حق توقف برگزاری انتخابات را ندارد.

با احترام

۹۹/۶/۲۱ ۰۱:۳۹

از لطف و محبت شما بینهایت ممنونم .البته من از اینکه جوانانی مثل حضرتعالی به سرنوشت شهرمان علاقمندید بسیار خوشحالم و حالا که می فرمایید چشم ... 

در بند اول که اشاره کردید  باید عرض کنم اگر شورای نگهبان اجازه نداده و نمی تواند پس وزارت کشور طبق چه قانونی انتخابات را لغو کرد؟

درمورد بند 2 : اگر دقت کرده باشید بنده به ماده 11 ، اشاره کرده و گفتم مرجع تشخیص برگزاری انتخابات شورای نگهبان است .وقتی طبق ماده قانونی که اشاره کردم  مرجع تشخیص  شورای نگهبان است پس بنابرین هیچ نهادی نمی تواند انتخابات را بدون اجازه شورای نگهبان برگزار کند حالا چه ابطال و یا چه غیره باشد . اگر دقت کرده باشید آقای راستگو گفته است     صلاحیت این نامزد به استناد نامه شورای نگهبان و اعلام ستاد انتخابات کشور رد شده است و در ادامه می گوید از آنجایی که برگزاری انتخابات با حضور یک نامزد موضوعیت ندارد هرگونه تصمیم گیری در این باره به سال بعد موکول شده است بنابرین صرف مصاحبه نمی تواند ملاک باشد ولی در مصاحبه صراحتا به شورای نگهبان اشاره می کند.

در مورد بند3 : صرف مصاحبه آقای جمال عرف نمی تواند استناد قانونی باشد تازه اگر هم چنین باشد بازهم نظر نهایی با شورای نگبان خواهد بود. و وزارت کشور بدون مشورت و اجازه شورای نگهبان نمی تواند تصمیم گیری کند اگر اجازه دهید پاسخ بند 4 و 5 را با توجه به اینکه آخر شب است فردا ارائه کنم .

 

 

۹۹/۶/۲۱ ۰۰:۵۰

ضمن عرض سلام و ادب .

شما عزیزید و ما ارادتمند . 

 

البته حقیر در خلال کامنت سوالات و گاها انتقاداتی نیر مطرح نموده ام که یقینا پاسخ شما مستوجب امتنان است .

۹۹/۶/۲۱ ۰۰:۳۶

جناب رضایی عزیز با سلام و عرض ادب آنچه بنده از قانون انتخابات فهمیدم بازگو کردم و نظر حضرتعالی نیز بعنوان یک همشهری عزیز و بزرگوار محترم است امیدوارم همیشه موفق باشید .

۹۹/۶/۲۱ ۰۰:۳۳

آقای علی محمدی مردم فهیم میانه باتعدادآرای خودشون به آقای شیویاری نظرشون رودادن لطفابه این زودی برای انتخابات سال آینده خودتون رابه زحمت نیندازین!!!!!

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۵۱

ضمن عرض سلام و تشکر از اظهار نظر حضرتعالی .

البته فارغ از اصل موضوع ( که در ادامه بدان خواهم پرداخت) انتظار از حضرتعالی با سال ها فعالیت رسانه ای آن نبود که با انتشار نظر خود در باره یک موضوع بصورت مقاله ای جداگانه ، موجب انشقاق بحث شوید .

اما در پاسخ فرمایشاتتان :

۱ − هیچ نهادی (تاکیدا هیچ نهادی) نمی‌تواند دستور ((عدم برگزاری انتخابات)) را صادر کند و هیچ قانونی هم وجود ندارد که به نهادی چنین صلاحیتی داده باشد . حتی همان قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس نیز به این شورا اختیار دستور توقف یا ابطال انتخابات را داده است نه اختیار دستور عدم برگزاری انتخابات را !

۲ − در باره استناد شما به ماده یازدهم قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس :

اولا : در این ماده ( و باقی مواد مرتبط در قانون مذکور )‌ موضوع توقف یا ابطال انتخابات است و نه دستور عدم برگزاری  ! همانگونه که در مقاله قبلی نیز اشاره کردم ٬ انتخابات تا این لحظه اصلا شروع نشده است که بخواهد متوقف یا ابطال شود !

ثانیا : با فرض اینکه شورای نگهبان اختیار صدور دستور عدم برگزاری انتخابات را داشته است ؛ هیچ اطلاعیه ای از ستاد اجرایی مرکزی یا استانی مبنی بر دستور شورای نگهبان برای عدم برگزاری انتخابات صادر نشده است .  بلکه فقط فلان مسئول اجرایی مصاحبه نموده است که :‌ چون شورای نگهبان یک کاندید را رد صلاحیت کرده است پس برگزاری انتخابات موضوعیت ندارد .

 ۳ − در باره ایرادتان به استناد بنده به ماده نهم قانون انتخابات : این فرمایش حضرتعالی نشان از عدم مطالعه صحیح متن بنده و ایضا متن قانون دارد . زیرا اولا بنده به کلیت ماده در باره برگزاری انتخابات دور دوم اشاره کردم ( نه یک تبصره خاص از آن ) که اتفاقا ماده نیز در باره برگزاری انتخابات دور دوم و شرایط آن است . ثانیا خود آقای جمال عرف نیز در مصاحبه اش با رسانه ها اعلام کرده است که باید طبق ماده ۹ و تبصره های آن بحث کنیم که در سال ۱۴۰۰ انتخابات میان دوره ای برگزار شود یا انتخابات دور دوم !

۴ − امادر باره تبصره های دوم و سوم از ماده هشتم قانون انتخابات مجلس : برادر بزرگوار ! هیچ جایی به شورای نگهبان اختیار داده نشده است دستور دهد که وزارت کشور انتخابات را برگزار نکند ! شورای نگهبان فقط می‌تواند انتخابات برگزار شده را باطل یا انتخابات در حال برگزاری را متوقف کند . در این موضوع نه انتخاباتی برگزار شده است که بخواهد باطل شود و نه انتخابات اصلا شروع شده بود که شورای نگهبان آن را متوقف کند ! در هیچ اطلاعیه یا مصاحبه ای نیز ندیده ام که وزارت کشور عدم برگزاری انتخابات را به شورای نگهبان و دستور آن برای برگزار نشدن نسبت دهد !  صرفا رد صلاحیت احدی از نامزد ها به شورای نگهبان نسبت داده شده است .

شما برای اثبات فرمایشتان لازم است دو پیش زمینه ارایه کنید : اولا باید ماده قانونی نشان دهید که شورای نگهبان اختیار دستور عدم برگزاری انتخابات را دارد و ثانیا با فرض وجود چنین اختیاری باید یک اطلاعیه (یا حتی مصاحبه) نشان دهید که شورای نگهبان به وزارت کشور دستور داده است انتخابات را برگزار نکند ! 

۵ − اما در باره بقیه فرمایشاتتان مجبورم دوباره خلاصه مطالب قبلی را بیان کنم :

استاد عزیز ! شورای نگهبان به ستاد اجرایی دستور عدم برگزاری انتخابات را نداده است ( اصلا چنین اختیاری هم قانون برای شورای نگهبان قائل نشده است ) این شورا فقط در نامه به وزارت کشور اعلام نموده است که فلانی رد صلاحیت شد ! اگر صلاحیت آقای شامی قبل یا حین انتخابات دور اول رد می شد چه اتفاقی می افتاد ؟ غیر از آن است که ایشان از گردونه انتخابات حذف می‌شدند ؟ خب الان هم ایشان رد صلاحیت شده اند و شرایط قانونی نمایندگی مجلس را ندارند ؛ پس اصلا کاندیدای نمایندگی نیستند ! به طریق اولا کسی که کاندیدا نیست نمی‌تواند رای هم داشته باشد ، پس کل آرای ایشان باطل است ! حالا اگر آرای آقای شامی را باطل حساب کنیم چه اتفاقی می‌افتد ؟ غیر از آن است که نفر سوم کس دیگری خواهد بود ؟ خب حالا باز وزارت کشور باید بین نفر دوم و سوم انتخابات دور اول ( که آقای شامی وقتی صلاحیت ندارد پس اصلا بین آنها نبوده است ) انتخابات برگزار کند ! شورای نگهبان هم نه اختیار دارد دستور بدهد که انتخابات برگزار نشود و نه چنین دستوری داده است . ( اگر مستندی برای ذی‌اختیار بودن شورای نگهبان یا صدور چنین دستوری ازطرف این شورا دارید ارائه بفرمایید . ) در آخر : جناب احمد زاده ! برادر بزرگوار ! اگر سال بعد وزارت کشور دور دوم انتخابات را بین کاندیدا های بعدی برگزار کند ، حضرتعالی با این تلاشتان برای عدم برگزاری به موقع انتخابات و به تبع آن عدم بهرمندی مردم میانه از نماینده دوم مجلس به مدت چندین ماه چگونه روی خواهید داشت در چشم مردم نگاه کنید ؟

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۲۴

همانطوریکه اشاره کردید همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در  خرداد ماه سال 1400 برگزار خواهد شد .

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۲۰

دقیقا.

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۲۰

نه ، چنین چیزی از نظر قانون امکان ندارد .

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۱۸

اگر ملاحظه کرده باشید بنده هیچ جسارتی به این همشهری بزرگوار نکردم ، بله ، فرمایش شما صحیح است از من نپرسیده بود ولی ازنظر حضرتعالی که بنده تا حدودی  به قانون انتخابات آشنایی دارم خواستم این همشهری عزیز را در جریان قرار دهم کار بدی کردم ؟ا

۹۹/۶/۲۰ ۲۳:۰۷

میانه نباید به این وضعیت دچار میشد میانه ای که لایق بهترین هاست متاسفانه به سبب تخریب چهره برخی مومنین و انسان های صالح توسط عده ای نااگاه و بعضا نادان با چنین وضعی روبرو شد بیایید قدر داشته هایمان را بدانیم من حامی هیچ کاندیدی نیستم ولی وقتی به نمایندگان ادوار میانه که باید در تزاز انقلاب اسلامی باشند نگاه میکنم فارغ از دسته بندی های سیاسی امثال شیویاری ها را میبینم که متاسفانه به سبب عدم تبلیغات و فهم مناسب در ترویج اقدامات خود در انتخابات ناکام ماندند
نماینده ای که علی وار زندگی کرد و برای هزینه انتخابات دنبال وام ۴۰ میلیونی رفت نماینده ای که به جریان های ثروت و اقایان تهران نشین وابسته نشد نماینده ای که اندیشه امامین انقلاب اسلامی را در کارنامه خود گنجاند
نماینده ای که بخاطر ولایت و پدر شهیدش زیر بار هیچ امضای ننگینی برای تامین منافع روحانی و دولت لیبرال نرفت و نتیجه ان هم بی ثمری در گرفتن مسئولیت در دولت روحانی شد. مردم مهربان میانه قدر داشته هایمان را بدانیم قدر انسان های صالح و سالم که لکه خاکستری در کارنامشون ندارن رو قدر بدانیم

۹۹/۶/۲۰ ۲۲:۳۹

آن همشهری محترم از جنابعالی سوال نپرسیده بود که آیا قانونی یا غیر قانونی است بلکه عنوان مقاله ایشان این بود ایا عدم برگزاری انتخابات دور دوم مجلس در میانه قانونی است ؟ و به نحو مستدلی مستندات خودشان را بیان کرده بودن و در عین در صدد دفاع از حق قانونی شهروندان و شهرمان بودند ولی این نوشته جنابتان سرشار از چه کسی می تواند و چه کسی نمی تواند است . شما به جای پی گیری مستندات برگذاری انتخابات دنبال عدم برگذاری هستید و این با ادعاهایتان منافات دارد و اندک اندک دارید ما فی ضمیر خود را روشن می کنید.

۹۹/۶/۲۰ ۲۰:۵۲

نکنه میخان میانه تنها یک نماینده شود؟

۹۹/۶/۲۰ ۲۰:۴۴

کلاشورای نگهبان هرچی بگه اونه ولاغیر

۹۹/۶/۲۰ ۲۰:۲۱

جناب احمدزاده با سلام
پس بالاخره تکلیف نماینده دوم میانه چگونه مشخص خواهد شد؟
هنزمان با انتخابات ریاست جمهوری و خبرگان و شورا برگزار می شه یا به زمان دیگری موکول خواهد شد؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز