کد خبر: ۱۰۰۷۰۴
۱۲۹۲ بازدید
۱۳ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

میانه، ۹ ماه بعد از کرونا

۱۳۹۹/۸/۴
۰۱:۳۳

حضور همیشگی میانه در لیست شهرهای با وضعیت قرمز از واپسین روزهای پارسال تا به امروز، خبر از حال نامساعد شهر می‌دهد. آنچه در این میان مهم است نقش ستاد کرونا و مدیریت بحران در وضعیت پیش آمده است؛ منفعل و بی تاثیر!

نکته‌ی مبهم ماجرا این است که ستاد مدیریت بحران دقیقا در انتظار چه اتفاقی‌ست تا وارد عمل شود؟ آیا شرایط به اندازه‌ی کافی بحرانی نیست؟ تا چند روز قبل که با پر شدن بیمارستان خاتم، بیمارستان برکت هم در حال خدمت‌دهی به بیماران کرونایی بود ولی دریغ از یک اپسیلون حرکت تاثیر گذار از ستاد مدیریت بحران. برای آگاهی از ابعاد فاجعه کافیست آمار مبتلایان و فوتی‌ها را در ۲.۵ ضرب کنیم تا متوجه شویم وضعیت شهر شوخی بردار نیست.

از خنثی بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان صددرصد معلوم بود به نقطه‌ای که الان در آنجا ایستاده‌ایم خواهیم رسید؛ در وضعیت قرمز و پرخطر اما بدون محدودیت. رییس ستاد کرونایی که در اوج همه‌گیری به همراه مدیران درجه اول شهری در محیط سربسته‌ی عمارت (!!) شهرداری نمایشگاه افتتاح می‌کند چه انتظاری از شهروندانش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند داشته باشد؟ رطب خورده منع رطب چون کند؟ 

حضرات معزز به زعم شما چه چیزی باید اتفاق بیافتد تا وضعیت را بحرانی قلمداد کنید؟ چه تعداد از شهروندان باید در گلزار مومنین به آغوش خاک بروند تا از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع جنازه ممانعت کنید؟ به خاطر عدم قاطعیت شما در تصمیماتتان چه تعداد از کادر زحمتکش درمان باید با کرونا درگیر شوند؟ کاش ذره‌ای دلتان به حال شهروندانتان می‌سوخت بلکه محدودیتی در ورود و خروج از شهر اعمال می‌کردید، اگر در شهر بچرخید با انبوه پلاک‌های تهران و حومه در تعطیلات بین هفته مواجه می‌شوید و خب بهتر از ما می‌دانید که این حجم از تراکم جمعیتی برای یک شهر در وضعیت سفید چقدر خطرناک است چه رسد به شهری در وضعیت ما!

حال شهری که در فاصله 3 روز به‌صورت محیر العقولی از وضعیت فوق پرخطر خارج شده و در بین شهرهای مشمول اعمال محدودیت قرار نمی‌گیرد اصلا خوش نیست، درد کوچک شدن سفره‌های‌مان به اندازه کافی سخت است لطفا شما با اقدامات نسنجیده به زخم‌هامان نمک نپاشید، انتظار زیادی نداریم جز اینکه در قبال مصوبات خودتان منفعل نباشید شاید با چند قدم کوچک بتوانید ورق را برگردانید.

این روزهای سخت هم بالاخره تمام خواهد شد، چند ده نفر به سان مارکز از عشق سال‌های [کرونا] خواهند گفت، سینه به سینه داستان سیاوشانی که با لباس کادر درمان به آتش زدند و سربلند بیرون آمدند در گوش نوادگانمان زمزمه خواهد شد، و خب عده‌ای هم این روزها را نه منطبق با واقعیت بلکه به میل خود روایت خواهند کرد، اما ما، ما شاید بعد از چند دهه مقصران این روزها را ببخشیم اما قطعا هرگز فراموششان نخواهیم کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۲۶ ۲۳:۳۲

امیدوارم نقد بی غرضی داشته باشید استاد . در موضوع بررسی و اعلام نتایج همه گیری و فوتی های کرونا رییس محترم شبکه بهداشت باید پاسخگو باشند نه آقای فرماندار

۹۹/۸/۹ ۰۱:۲۵

ببینید فرماندار یک کانال تلگرامی ایجاد کرده است گوشی برای شنیدن دارد 50./.)
جوابی هم می دهد ( 0 الی 50./. ) و این رضایت ایجاد میکند( ( 50 -0 ) + 50 )
درصد حاصل یک رضایت نسبی است که از خود باوری و مسئولیت پذیری فرماندار است .
اگر مدیران شبکه بهداشت ودرمان و روسا و مدیران بیمارستان ها خودشان راباور داشته باشند و مسئولیت پذیر باشند از ارتباط مستقیم با مردم و اعلام آمار و ... حتما استقبال میکنند .

۹۹/۸/۸ ۰۸:۵۱

شهردار محترم آیا یک بار شده ظهر یا حدود ساعت های 6 تا 9 شب از خیابان های شهر بازدید کنید؟
خیابان برق پر ترافیک ، خیابان شیخ الاسلامی قفل شده ، خیابان بانک ملی قفل شده ، میدان آزادی قفل شده ، میدان طالقانی قفل شده و هزاران مشکل دیگر
اینها نتیجه تدبیر شماست؟

۹۹/۸/۷ ۱۶:۱۴

‏از مسئولان عزیز عاجزانه درخواست داریم برای کرونا تصمیمات جدی بگیرند.
به زودی همه ما میمیریم ،آنوقت میخواهید کی را با تصمیماتتان دق بدهید؟

۹۹/۸/۷ ۰۹:۳۸

الناس علی دین ملوکهم وقتی نماینده عالی دولت رعایت نمیکندواولویت های مسئولیتی خودش رومناسب این روزهاقرارنداده وهمچنین مصوبات مناسب واجرائی ندارندپس ازاین جاپی توان بردکه دردریاچه طوفان است!!!!!

۹۹/۸/۶ ۱۲:۲۲

پیش بینی کرده بودند که تا اوایل زمستان تقریبا هر خانواده‌ی ایرانی شاهد از دست دادن یکی از اقوام درجه یک‌اش بر اثر کرونا باشه، اما آمار میانه در حدیه که تقریبا بیشتر خانواده‌ها دو ماه زودتر از پیش‌بینی‌ها داغدار عزیزانشان شده‌اند.

۹۹/۸/۵ ۱۶:۲۴

اینطوری ادامه داشته باشه حتما تا فردا میانه در لیست وضعیت سفید هست. دوشووووواری؟ دوشواری نداریم ، همه چی عالیه

۹۹/۸/۵ ۱۳:۲۴

در آخرین آمار شهرهای پرخطر ، نامی از میانه دیده نمیشود
سیما سادات لاری درباره دستور رئیس جمهوری درباره اعمال محدودیت‌ها در شهرهای بحرانی کرونا افزود: این محدودیت‌ها در گروه مشاغل دو، سه و چهار از روز دوشنبه به مدت یک هفته اعمال می‌شود.

وی افزود: شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، چاراویماق، عجب شیر، مراغه و مرند از استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های پیرانشهر، ماکو و مهاباد از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، گلپایگان و نجف آباد از استان اصفهان و شهرستان‌های ایوان و دره شهر از استان ایلام، شهرستان‌های دماوند و ورامین از استان تهران، درگز از استان خراسان رضوی، مسجد سلیمان از استان خوزستان، خرمدره از استان زنجان، شاهرود از استان سمنان، استهبان از استان فارس، بانه و بیجار از استان کردستان، بافت، بردسیر، رفسنجان از استان کرمان، اسلام آباد غرب، پاوه و گیلان غرب از استان کرمانشاه، گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، الیگودرز، پلدختر، دورود و کوهدشت از استان لرستان، دلیجان از استان مرکزی، تویسرکان، رزن و نهاوند از استان همدان، ابرکوه، خاتم و مهریز از استان یزد مشمول اعمال محدودیت‌ها خواهند بود.
3 آبان 99

۹۹/۸/۴ ۲۰:۴۷

جناب مهندس نایبی عزیز به نکته خوبی اشاره کردید، چرا باید فرماندار در همچین مراسمی شرکت کنه؟ مخفی کردن آمار مبتلایان مگه میتونه به حال مردم کمک کنه؟

۹۹/۸/۴ ۱۷:۴۲

یاد روزهای اول کرونا افتادم که همه پای کار اومده بودند از ارتش تا سپاه، یکی ماشینا رو ضد عفونی میکرد، یکی دیگه به بیماران آب هویج میبرد، همه کم کم خسته شدند، فقط کادر درمان تنهایی مونده، خدا قوت میگم بهشون

۹۹/۸/۴ ۱۱:۵۷

وقتی اعتراض می کنیم که چرا پنهانکاری می کنید، میگویند چه نیازی به ارائه گزارش در میانه است وقتی یک واقعه کلی است و مقامات استانی و کشوری اعلام می کنند! اگر واقعاً به این بهانه متوسل شده اید چرا دائماً علیه ترامپ و عده ای معلوم الحال و ایادی غرب و ... موضع می گیرید؟ کافیست اخبار یک ماه یا دو ماه اخیر فرمانداری میانه را رصد کنید تا ببینید چقدر در امور بین المللی نقش ایفا می کنند یا اخبار پیش پا افتاده ای مانند بازدید از یک عکاسی یا افتتاح گلخانه یا برنجکوبی را برجسته می کنند لیکن حاضر نیستند به مردم بگویند: روزانه بین 1 تا 2 نفر در میانه با کرونا فوت می کند.

۹۹/۸/۴ ۱۱:۱۴

فرماندار یا ستاد کرونا چکار کنه وقتی مردم تو خیابان ماسک نمیزنند یا وقتی دسته جمعی مهمانی میگیرند؟ تا مردم رعایت نکنند از دست هیچ مسیولی کاری برنمیاد

۹۹/۸/۴ ۱۰:۵۱

شاید بعد از چند دهه مقصران این روزها را ببخشیم اما قطعا هرگز فراموششان نخواهیم کرد.

خدا از سر تقصیرات باعث و بانیان این وضعیت نگذره، هر کیو میبینی داغون، همه از خانوادشون حداقل یه نفر رو با کرونا از دست دادن، خیلی بده

اخبار روز