کد خبر: ۹۷۵۹۱
۸۵۱ بازدید
۲۶ دیدگاه (۲۴ تایید شده)

بلاتکلیف، مثل جاده میانه هشترود

۱۳۹۹/۵/۲۱
۲۱:۳۹

17 خرداد بود که بالاخره عملیات طلسم شده ­ی زیرسازی و تکمیل 6 کیلومتری مسیر میانه به هشترود آغاز شد، عملیاتی با قول معاون وزیر مبنی بر اتمام تا شهریور ماه!

این مسیر پر دردسر که راه مواصلاتی بیش از 50 روستای میانه را شامل می شود در 15 سال اخیر همیشه مورد کم لطفی مسئولان قرار گرفته است، بعد از به­سازی قسمتی از مسیر در 10 سال پیش، باقی مسیر همیشه با وعده­ ی تاریخ نامعلوم به محاق رفت و هرسال دوبار با آسفالت سرد و مرده، به اصطلاح لکه­ گیری و در واقع سرمایه­ سوزی شد.

حالا عملیات فوق بعد از کشاکش فرماندار و نماینده که در تلاش بودند پروژه را به نام خود بزنند، بعد از نزدیک به 20 روز از آغاز پروژه و برداشتن لایه فوقانی  نیمی از مسیر _از روستای داشکسن تا قاسم درق_ یک ماهی می­ شود که پروژه خوابیده و هیچ دستگاهی در حال انجام فعالیت نیست که خب با وعده مسئولین مبنی بر اتمام تا آخر شهریور ماه مغایرت دارد؛ دقیقا مثل پروژه­ ی اتمام و بهره برداری از پل قوری چای، ظرف ۳ ماه که در 13 خرداد ماه وعده داده شد.

اهالی صبور روستاهای این مسیر و هم­چنین خیل عظیم کارمندان میانه ­ای شاغل در هشترود، امسال علاوه بر تحمل خرابی نصف باقیمانده­ ی مسیر و صعب العبور بودن مسیر در زمستان، باید خود را برای تردد در مسیر گل آلود و سنگلاخی 3،4 کیلومتری آماده کنند، وضعیتی که غیرقابل تحمل­ تر از تردد در مسیر سنگلاخی و پر از گرد و خاک کنونی است. در هر عبور رانندگان از جاده اگر به زمزمه­ شان دقیق شویم می­ شنویم که: از طلا بودن پشیمان گشته­ ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.

این مسیر متاسفانه هیچوقت پتانسیل های بالقوه­ اش به بالفعل تبدیل نشده است. با توجه به اینکه عملا نمی­ شود مسیر میانه به تبریز _که جاده ترانزیت بین­ المللی است_ را کامیون ممنوع کرد، اما می­ توان با ایجاد مسیرهای جایگزین نظیر مسیر میانه-هشترود-تبریز _با قابلیت افزودن به عرض جاده_ که در ادامه به آزادراه هشترود-مراغه و زنجان-تبریز وصل می گردد، علاوه بر نجات میانه از بن­ بست کنونی، همشهریان عزیز را نیز از قتلگاه میانه-تبریز رهانید؛ و مستلزم این کار حضور فکر قوی و یک مدیر کاربلد در راس کار است.

دوستان عزیز خوب می­ دانید که مدت زمام داریتان بر فرمانداری یا وکالت­تان در مجلس در چشم بر هم­زدنی به پایان می رسد و شما می­ مانید با کوهی از وعده ­های به سرانجام نرسیده؛ خلاصه مثل آن دوستمان نباشید که تیرماه 94 مشکل آب شرب میانه را حل کرد.

گرد و خاک حاصل از تردد در مسیر خاکی

قسمتی از مسیر که بهسازی آن رها شده است

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۵/۲۷ ۱۹:۵۳

بزرگترین مشکل اینه که میانه جزو شهرهای آذربایجان شرقیست و تبریز هیچ توجهی به شهرمان ندارد.

۹۹/۵/۲۴ ۲۱:۴۹

از مراغه بخواهیم به این جاده رسیدگی کنه

۹۹/۵/۲۳ ۱۷:۱۴

از عجایب میانه همین بس که در مورد پروژه‌های بین شهری، اداره راه و شهرسازی هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد.

احتمالا باید زیرلفظی بدیم تا جواب بدهند.

۹۹/۵/۲۳ ۱۴:۳۰

#جوابیه باسلام واحترام در مورد بازسازی جاده میانه به هشترود عزیزی سوال فرموده بودند.

به دلیل شرایط آب و هوایی و سرمای زودرس وصعب العبور بودن مسیر روستای گاو (گو) تجهیزات راهداری موقتا به این روستا انتقال یافتند تا عملیات آسفالت مسیر این روستا انجام شود که این عملیات رو به پایان است، به زودی ماشین آلات به مسیر جاده هشترود باز خواهند گشت و عملیات آسفالت مسیر آغاز خواهد شد.

روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی مهدی اسماعیلی نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی

۹۹/۵/۲۲ ۱۸:۲۴

احسنت فعالیت عمرانی منطقه کاغذکنان منافی میانه به هشترود نیست لازم است خوشحال باشیم که هر دو مجموعا اجرا بشه

۹۹/۵/۲۲ ۱۵:۳۴

ما را به خیرشون امید نیست شر مرسانند

همین که بتوانند همت کرده و تصویر شمایل خوشگلشون رو از تابلوهای نشانگر مسافت بین شهری در این مسیر بکَنند، لطف بزرگی کرده‌اند.

۹۹/۵/۲۲ ۱۵:۲۱

همشهری ای در خصوص اتوبان مراغه به هشترود گفته
عرضم به خدمت تون که مراغه با اینکار می خواهد زیرساخت های تکمیلی خود را در خصوص تشکیل استان سهند کامل کند وحق هم دارد داشتن فرودگاه سهند که در آستانه تبدیل به فرودگاه بین المللی است، صدا و سیما، دانشگاه سراری،دانشگاه علوم پزشکی مستقل از تبریز،داشتن پادگان قوی و مهم در منطقه و....به این امتیاز دست می یابد.

۹۹/۵/۲۲ ۱۴:۳۱

اولانام روستاروخوب یادبگیراسم روستاگووهست.لااقل خودمان درست تلفظ کنیم.
ثانیاشمانمیتونی بودجه راه منطقه خودتوبگیری اشکال ازدیگران نیست کسی جلوتونونگرفته.ثالثابودجه راه گووازوزارتخانه راه تامین نمیشه ازاعتبارات ستاداجرایی فرمان امام وبنیادبرکت تامین میشه به شماادرس غلط دادند.رابعاجاده گووبه کمرخیلی کمترازمیانه به هشترودبودجه میبره.خامسااینقدرخسیس نباشیم.باتشکر

۹۹/۵/۲۲ ۱۳:۴۶

میانه امکانات درمانی وتجاری مثل مراغه راندارد.بزرگراه مراغه_هشتروددرجهت تشکیل استان سهندنیزموثرهست

۹۹/۵/۲۲ ۱۱:۳۰

سلام بنده خودم بارها از اداره را و فرمانداری وضعیت نامطلوب بودن این جاده را پی گیری کرده ام ولی متاسفانه هر بار قانع کننده ای در این خصوص دریافت نکرده ام حتی اخیرا علت ناتمام گذاشتن پروژه را از اداره را پی گیری کررده جوابشان هم این بود بنا به سفارش وزیر ماشن آلات اداره راه جهت انجام پروژه راه روستای گاو به آن منطقه انتقال یافته است این در حالی است که راه روستای گاو در مقایسه با راه میانه هشترود یک را بیراهه به حساب می آید.

۹۹/۵/۲۲ ۱۱:۱۸

اتفاقا با عزل مدیران بی خاصیت پروژ ه ها سریع تر انجام میشه

۹۹/۵/۲۲ ۱۱:۰۰

با سلام واحترام به کلیه اهالی 50 روستای عزیز ،واقعاً بنده چند مورد این مسیر را رفته ام و از شهروند میانه بودنم خجالت میکشم چرا باید مسولین و دست اندرکاران راه میانه و هشترود اینقدر بی اعتنا هستند

۹۹/۵/۲۲ ۱۰:۵۰

شروع بارانهای فصلی ممکن است فاجعه ای را دراین جاده رقم بزند .

۹۹/۵/۲۲ ۱۰:۲۷

افرادی که سالهاست وعده می دهند ولی عالم بی عمل اند همیشه در قیامت شرمنده خواهند بود در این شهر مظلوم هیچ پروژه ای بموقع واستاندارد اجرا نمیشود از جمله پل قورچای و روگذر شهید سلیمانی و چندین موارد دیگر .

۹۹/۵/۲۲ ۰۹:۴۲

با سلام
به هر ارگان یه نهادی اینهمه شکایت کنی بلاخره فرمانداری یه عکس العملی نشون میده والا از بس درمورد اداره راه و شهرسازی( راه و شهرسوزی....) و اداره راهداری گفتیم خسته شدیم کو حرف شنوا......

۹۹/۵/۲۲ ۰۹:۰۵

چندین ساله این راه هشترود یا همون اوچ تپه به بدترین شکل ممکن هست الان همه که میدانید دارن مثلا درستش میکنن فکر کنم از اون 2 نامزد نماینده ای که موندن و دارن برای نفر دومی نمایندگی تلاش میکنن از اهالی همون منطقه هستن و شاید امیدی باشد برای اسفالت و درست شدن اون راه وگرنه امیدی برای درست شدن اون راه نیست.

۹۹/۵/۲۲ ۰۸:۵۲

آقای خاص(...) هرجا اظهار نظر و ورود کرده کار نه تنها ادامه پیدا نکرده بلکه خراب هم شده مثل جاده میانه - زنجان تا پلیس راه که خرداد ماه قراربود عملیات اجرایی آن شروع شود و گرنه نماینده جدید که بنده خدا از دوره نمایندگی او بیش از دو ماه نگذشته هنوز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

۹۹/۵/۲۲ ۰۷:۵۴

فرماندار محترم و ریاست محترم اداره راه
لطفاً دستور فرمائید جاده های مواصلاتی شهرستان میانه مانند داخل شهر خط کشی شوند(خط کشی وسط و کنار جاده)

۹۹/۵/۲۲ ۰۷:۴۱

اگرمیانه مثل تهران 30نماینده داشته باشد .مثل این نماینده های چند اخیر شهرمان هیچ فرجی برای میانه حاصل نمی کند فقط مشکلات شهر رازیاد می کنند .ولی درعجبم فرماندار محبوب خودمان آقای دکتر مشایخی چرا این اواخر کم لطف شدند وهیچ حرکتی ندارند .اگرمسائلی هست که دستتان راگرفته به خدا اگر درچهارراه بالا بیایید به مردم بگید نمی توانیم واستعفاء بدهید نامتان ماندگارتر ازاین دوران ریاستتان خواهد بود ودربین مردم جاخواهید داشت.

۹۹/۵/۲۱ ۲۳:۰۴

جاده فوق العاده ای است. هم خوش منظره هم نزدیک. اگر این جاده استاندارد بود. مردم هشترود برای خیلی از کار های تجاری و درمانی به جای مراغه به میانه میامدند ولی حیف

۹۹/۵/۲۱ ۲۲:۳۷

با سلام متاسفانه چون در کشورماامورات کاری بدون کارشناسی وتعیین بودجه لازم صورت می گیردلذاچنین کارهانیزبا وقفه های زیادی مواجه می گرددوشایسته است این معضل رفع گرددتاشاهداین چنین بدقولی های نباشیم.

۹۹/۵/۲۱ ۲۲:۲۹

اینه دیگه میگن مردم باید در انتخاب خود دقت کنند.

۹۹/۵/۲۱ ۲۲:۲۸

هشترود مراغه،اتوبان
میانه هشترود هنوز....

۹۹/۵/۲۱ ۲۲:۲۶

خب، وقتی نماینده ای انرژی خود را میگذارد تا مدیری را عزل میکند و آشنای خود را نصب کند اینجور پروژه ها می خوابد دیگه.

اخبار روز