کد خبر: ۱۰۶۲۶۳
۷۱۴ بازدید
۲۰ دیدگاه

دانشگاه فرهنگیان میانه افتتاح شد

مرکز آموزش نیروی انسانی دانشگاه فرهنگیان شهید آیت الله حامدی میانه با حضور امام جمعه، نماینده مردم در مجلس؛ مسئول دانشگاه فرهنگیان استان و جمعی از مسئولین شهرستانی بصورت رسمی افتتاح شد.

 

مهدی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان میانه در آیین افتتاح این دانشگاه با بیان اینکه با راه اندازی این دانشگاه، شاهد کاهش مشکلات ناشی از تردد به مرکز استان و خطرات جاده ای و هزینه های دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خواهیم بود، افزود: فضای آموزشی این دانشگاه در نوع خود کم نظیر و از امکانات مطلوبی از جمله خوابگاه و سلف سرویس برخوردار است.

 

اسماعیلی همچنین با اشاره به این موضوع که با پیگیری های صورت گرفته در صدد افزایش جمعیت دانشجویی شهرستان میانه هستیم، افزود: مسیری غیر از دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی برای ورود به شغل خطیر معلمی غلط و مغایر با سند تحول بنیادین است.

 

وی همچنین راه اندازی این دانشگاه در میانه را نتیجه مجموعه ای از تلاش های مسئولین گذشته و فعلی خوانده، از زحمات نمایندگان دوره گذشته میانه در مجلس و فرماندار میانه قدردانی کرد.

 

حجت الاسلام محمدی امام جمعه میانه نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته به منظور راه اندازی این دانشگاه با مثبت ارزیابی کردن ورود نماینده شهرستان میانه و اهتمام جدی مسئولین به جذب امکانات و فراهم ساختن بستر های آموزشی، راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی را نیز یکی دیگر از نیازهای شهرستان میانه عنوان کرد.

 

لازم به ذکر است هم اکنون پذیرفته شدگان آزمون استخدامی برای شغل معلمی در این مرکز به مدت یکسال آموزش می بینند و این دانشگاه ۱۳۵ نفر دانشجو دارد که بخاطر شرایط کرونایی بصورت مجازی مشغول تحصیل هستند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۲/۱۱ ۱۲:۲۷

تبریک

سلامتی و موفقیت روزافزون برای دانشجویان گرامی و کارکنان محترم دانشگاه جدیدالتاسیس فرهنگیان میانه آرزومندیم

۰۰/۲/۱۱ ۱۲:۱۹

باعرض سلام و احترام

ضمن تشکر از جناب آقای مهندس مهدی اسماعیلی و سایر مسولین که در افتتاح دانشگاه فرهنگيان تلاش کردند. نکته قابل تامل در اینجا این است که شهرستان میانه با جمعیت (شهری-روستایی) بالغ بر حدود 183 هزار نفر که دارای 397 روستا و 5 نقطه شهری است، نیازمند تاسیس دانشگاه سراسری - دولتی میباشد تا هم با جذب دانشجوی بومی مانع از خروج نخبه از شهرستان شود و از شهرهای اطراف دانشجو جذب کند. شهرستان مراغه بدلیل نزدیکی به شهر تبریز این امتیاز را از آن خود کرده است که آنچنان هم وجود دانشگاه برای آن منطقه ضروری نبوده، اما شهرستان میانه با این میزان جمعیت و فاصله تقریبا دو ساعته با نزدیکترین شهرهای بزرگ که دانشگاه دولتی دارند (زنجان و تبریز) مستلزم افتتاح دانشگاه سراسری میباشد، عزیزان توجه داشته باشند در بین مهاجران کسانی هستند که برای ادامه تحصیل به شهرهای دور و نزدیک مهاجرت می‌کنند که با افتتاح دانشگاه دولتی شاهد افزایش آمار مهاجرت معکوس و همچنین رفت و آمد افراد غیر بومی جهت تحصیل در میانه خواهیم بود. 

۰۰/۲/۱۱ ۱۱:۲۰

امسال پذیرش دانشجو هم داره ؟در چه رشته هایی

۰۰/۲/۱۱ ۱۱:۱۵

سلام ایا فقط برا ماده ۲۸ ورمیدارن یا برای کنکور هم ور میدارن و اگه از کنکور هم ور میدارن چه رشته هایی ابتدایی دبیر عربی ووو

۰۰/۲/۱۱ ۱۰:۴۸

تبریک به شهروندان
خسته نباشید به مسوولان
انشاالله در انتظار افتتاح دانشکده علوم پزشکی هم باشیم؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز