کد خبر: ۱۰۰۵۹۲
۳۷۳ بازدید
۲ دیدگاه (۰ تایید شده)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه:

تحصیل در دانشگاه، روحیه و  قدرت تفکر را در جوانان بارور می کند

zsbm_img_3347.jpg

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مملکت بوده و آینده این کشور به دست آنان ساخته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر جبار بشیری با بیان اینکه تحصیلات دانشگاهی تنها در صورتی قابل قبول و مطلوب است که در حوزه مختص خود به کار گرفته شود و اگر چنین نباشد قطعا عملکرد نامطلوب و زیان‌آوری است اظهار کرد: تحصیلات دانشگاهی امکان تولید و انتقال فناوری را سهولت می بخشد. به علاوه، تحصیل در دانشگاه، روحیه و  قدرت تفکر را در جوانان بارور کرده و پرورش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه گسترش آموزش عالی برای ساختن جامعه یی بهتر و انسانی تر، لازم است افزود: منافع عمومی آموزش عالی شامل مشارکت دانش آموختگان در توسعه اقتصادی، بالا رفتن اهمیت ارزش های بشری در جـامعه، تقویت مردم سالاری و ثبات سیاسی، روشن بینی اجتماعی و ارتقای کیفیت عمومی زندگی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها تولید کننده و انتقال دهنده ثروت فرهنگی و تجارب علمی هستند که متعلق به تمام انسان ها و نوع بشر است گفت: باید بینش ما نسبت به نقش و اهمیت آموزش عالی به ویژه در مورد کشورهای در حال توسعه تغییر کند و امر آموزش برای بقای کشورها یک شرط اساسی محسوب می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ویرایش 2020 رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان «یو. اس. نیوز»، بعد از دانشگاه تهران در میان 500 دانشگاه برتر جهان و 70 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفت و دومین دانشگاه برتر ایران اعلام شد.

e8fe_img_0496.jpg

بشیری با اشاره به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اذعان کرد: این واحد دانشگاهی با درجه واحد بسیار بزرگ نوع الف، با 17رشته تحصیلی در مقطع دکتری تخصصی، 52 رشته کارشناسی ارشد، 84 رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، 50 رشته کاردانی پیوسته و ناپیوسته، سه مرکز آموزشی ترکمانچای، کاغذکنان و ترک، با سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی و نیز آموزشکده فنی و حرفه ای سما، با بیش از 3 هزار دانشجو، افق روشنی را در تحصیلات عالی شهرستان ترسیم کرده است.

او به وجه تمایز و توانمندی های گسترده این واحد دانشگاهی نسبت به سایر مراکز آموزش عالی شهرستان پرداخت و عنوان کرد: امکانات آموزشی گسترده با کلاس های استاندارد، آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز در تمامی رشته ها، سالن چند منظوره ورزشی با تجهیزات و امکانات پیشرفته و مدرن، مراکز تحقیقاتی و گلخانه های مجهز کشاورزی، سایت اینترنت مستقل با تجهیزات کامل شبکه ای، استادان مجرب با مرتبه علمی استادیار، دانشیار و استاد، مهمانسرا و استادسرا با سوئیت های مجزا، خوابگاه های مجهز با کلیه امکانات رفاهی و ... از امتیاز بارز دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه هست.

این مسئول، درباره دغدغه فکری و نگرانی خانواده ها از بابت تامین شهریه فرزندان خود خاطر نشان کرد: این واحد دانشگاهی تسهیلات ویژه و استثنایی مالی برای تأمین شهریه متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل از جمله انواع وام های دانشجویی، وام شهریه، وام هزینه تحصیلی، وام ازدواج، وام کوتاه مدت، بلند مدت دولت با بازپرداخت بعد فراغت از تحصیل، تقسیط کامل شهریه و ... از ترم اول برای دانشجویان ورودی جدید و ترم های گذشته در نظر گرفته است.

بشیری در خصوص آمادگی واحد میانه برای پذیرش دانشجو برای نیم سال تحصیلی جدید 400-99 اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برای سال تحصیلی جدید، در 134 رشته تحصیلی مقاطع کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون آزمون، ثبت نام در محل (ساختمان مرکزی دانشگاه) از طریق سایت www.azmoon.org ثبت نام می کند.

وی تصریح کرد: «متقاضیان می توانند تا روزهای پنجشنبه و جمعه (1 و 2 آبان)، با مراجعه حضوری به واحد میانه، نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد اقدام کنند.»

بشیری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، تمهیدات لازم را برای امکان ادامه تحصیل کارکنان ادارات و شاغلین، طبق زمان های درخواستی کلاس های آموزشی آنها تدارک دیده است.»

qwl1_img_6592.jpg

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز