کد خبر: ۱۳۵۵۰۵
۱۹۲ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

ترجمه و چاپ کتاب نانو داروها برای داروسازی به مغز توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه

photo9391325927_wgmn.jpg

خبرگزاری آنا: کتاب "نانو داروها برای داروسازی به مغز" از سوی دکتر علی خانی معاون علمی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، به همراه مهسا ابراهیمی کارشناس ارشد شیمی داروئی و محمدامین الهدادی کولغانی ترجمه و به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، دکتر علی خانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: این کتاب به عنوان یک کتاب رفرنس میان رشته ای برای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی، علاقه مندان و محققان حوزه پزشکی، داروسازی، زیست شناسی، نانو مواد و ... طی دو سال تلاش مترجمین چاپ شده است.

وی اضافه کرد: امروزه نظام سلامت دنیا از یک سو با توسعه علوم و فناوری های شیمی و داروسازی به ابزارها و تمهیدات پیشرفته تر برای تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های مختلف مجهز شده و از سوی دیگر با افزایش سطح انتظارات عموم جامعه برای برخورداری از بهترین و جدیدترین روش های دارورسانی به مغز مواجه است.

مدیرگروه شیمی واحد میانه با اشاره به هدف از چاپ این کتاب تصریح کرد: کتاب "نانوداروها برای داروسانی به مغز" با هدف نیل به تحقیق روزافزون و همچنین نه تنها ترغیب دانشجویان و دانش پژوهان به مطالعه ی منابع متعدد، بلکه عدم اکتفاء آنها به رفرنس های معرفی شده در دانشگاه ها، ترجمه شده است.

او ادامه داد: از طرفی تولید علم در زمینه ی نانو داروها برای داروسانی به مغز، منجر به نمایان شدن ارتباط علومی چون نانو شیمی و داروسازی به یکدیگر شده است.

خانی خاطر نشان کرد: کتاب حاضر با همت و تلاش مترجمین به عنوان اولین ترجمه کتاب Delivery Drug Brain for Nanomedicines، در سال 2021، مجموعه ای است که آخرین یافته هوا در خصوص دارورسانی از طریق نانو داروها به مغز را گردهم آورده است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با بیان اینکه این کتاب با دسته بندی روش های دارو رسانی به مغز و سپس در خصوص درمان های موجود بحث می کند گفت: مجموعه حاضر، پروتکل ها را جمع آوری نموده و حتی مطالعات مربوط به پیش زمینه ی نظری و نقدهایی که به این روش ها که باعث توسعه آنها شده است را نیز ارائه می نماید و از این جهت مجموعه ای منحصر به فرد به حساب می آید.

img_7270_itfh.jpg

این مسئول با تاکید بر اینکه کتاب نانو داروها برای داروسازی به مغز، به خواننده درک بهتری از خواستگاه فناوری ها و روند توسعه ی احتمالی آنها در آینده ارائه می دهد افزود: برنامه انتشار و چاپ روش های عصبی، بین توسعه های هیجان انگیز اخیر مانند توسعه مدل های بیماری حیوانی جدید، تصویربرداری، روش های درون تنی و فناوری های تثبیت شده تر مانند ایمونوسیتوشیمی و فناوری های الکتروفیزیولوژی توازن برقرار می کند.

خانی بیان کرد: کتاب حاضر مشتمل بر ده فصل بوده و در 423 صفحه با موضوعات نانو مواد – نانو دارو، شیمی – شیمی دارویی، پزشکی – مغزی، داروسازی – دارورسانی، توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ رسیده است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱۱/۹ ۲۲:۰۷

این موفقیت رو خدمت استاد گرانقدر و عزیزم
تبریک عرض می کنم
آقای دکتر خانی،باموفقیت های روز افزون و تلاش هایی که جهت اشتغال زایی برای جوانان شهر میانه انجام میدن تلاششون واقعا قابل تحسین هست
ایشون فرد بسیار باشخصیت و باسواد و باعث افتخار شهرستان میانه هستند
ان شاءالله همیشه موفق و سربلند باشید

۰۲/۱۱/۹ ۱۲:۳۱

سلام
سپاس ویژه از آقای دکتر ولی نژاد ریس ولحد میانه به خاطر چنین انتخابی
عنوان معاون علمی وپژوهشی برازنده دکتر خانی بزرگوار است

اخبار روز