کد خبر: ۱۳۶۰۰۱
۲۹۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

در نخستین جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی میانه؛

طرح های برتر مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان انتخاب شدند

img_5166_1qf.jpg

خبرگزاری آنا: دبیر جشنواره گفت: در جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، طرح های برتر جهت استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان برگزیده و انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، علی خانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی، حمایت و تجاری سازی ایده های خلاق عنوان کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده های برتر و صاحبان ایده، فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده های برتر اشتغالزا و عملیاتی نمودن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور، از دیگر اهداف این جشنواره بود.

وی تاکید کرد: برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی،  پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.

خانی ادامه داد: تعداد 35 طرح و ایده برای دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، 20 عنوان طرح برای روز برگزاری جشنواره انتخاب شد.

مدیر مرکز رشد شهرستان اضافه کرد: از 20 عنوان طرح انتخاب شده، تعداد 12 طرح و ایده برای روز برگزاری جشنواره، توسط صاحبان طرح انتخاب و ارائه شد؛ که در پایان جشنواره، تعداد 3 طرح با اعلام نظر هیأت داوران و اعضای شورای پذیرش مرکز رشد، به عنوان طرح های برتر، برگزیده شدند.

img_5179_l6k.jpg

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، با اشاره به طرح های برتر این جشنواره خاطر نشان کرد: فائزه حنیفه با طرح مهارکننده ایمن و نوین برای آنزیم تیروزیناز، رضا تاتی با طرح دستگاه دروگر یونجه چین بشقابی و سمیرا جعفری به همراه سمیه رستمی با طرح دستگاه خنک کننده آزمایشگاهی بترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

دبیر جشنواره یادآور شد: 35 طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره، در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان میانه مستقر خواهند شد و برای تجاری سازی ایده ها و طرح های خود فعالیت خواهند کرد.

 مدیرگروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه تصریح کرد: جشنواره جذب ایده برای کارآفرینی، از سوی معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و با همکاری مدیریت مرکز رشد واحدهای فناورشهرستان، پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، بسیج اساتید این واحد دانشگاهی، سپاه ناحیه میانه، سازمان های دولتی شهرستان از جمله: شهرداری، مجتمع فولاد میانه، فرمانداری ویژه شهرستان و کمیته امداد امام خمینی(ره) و با حمایت شرکت های آذرباتری ارومیه، خوش نوش امین، بهدشت شایان(آب معدنی تک سو)، آذین گچ، امین فولاد و آیسان بنا کوسالار در محل سالن اجلاس مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش آنا، مراسم اهداء جوایر و تجلیل از برگزیدگان، با حضور نمایندگاه مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، مدیر مراکز رشد استان و دیگر مسئولین ادارات و ارگان ها انجام گرفت.

img_5173_9rve.jpg

img_5187_s4dc.jpg

img_5168_m044.jpg

img_5191_8ho.jpg

img_5184_gwg.jpg

img_5198_1rqf.jpg

img_5209_vkfd.jpg

img_5213_js3v.jpgimg_5097_ogac.jpg

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز