کد خبر: ۱۳۶۶۸۷
۲۲۱ بازدید
۲ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

تنها با علم نمی توان قدرت پایداری در جامعه ایجاد کرد

img_6697_kd1.jpg

خبرگزاری آنا: امام جمعه شهرستان میانه گفت: تنها با علم نمی توان قدرت پایداری در جامعه ایجاد کرد و یا جامعه ای سالم داشت؛ زیرا باید تربیت، رعایت اصول و ارزش های انسانی نیز در کنار آن باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام سعید رشادی در مراسم نکوداشت هفته معلم در دانشگاه آزاد اسلامی میانه، ارزش تعلیم و تربیت در دین مبین اسلام را بسیار با اهمیت دانست و اظهار کرد: تعلیم و تربیت، معادل سعادت و سلامت است و برعکس، نبود تعلیم و تربیت در یک جامعه معادل ضلالت خواهد بود.

او بیان کرد: خداوند متعال، پیامبر اکرم را برای تعلیم و تربیت انسان ها برگزید تا انسان های گمراه را از تاریکی برهاند و به آن پایان دهد.

امام جمعه میانه با تاکید بر اینکه، با وجود تربیت، اصول و ارزش های انسانی و نیز تبلیغ و رعایت آن در جامعه ای، موجب سلامتی، بالندگی و شکوفایی آن جامعه خواهد بود افزود: اگر درجامعه ای تعلیم و تربیت و ارزش های دینی و انسانی مورد غفلت و نسیان قرار بگیرد، آن جامعه همواره در معرض آسیب بوده و به گمراهی و انحراف کشیده خواهد شد.

سخنران مراسم با بیان اینکه، با جدی گرفتن مقوله تعلیم و تربیت، می توان مشکلات را در جامعه کاهش داد گفت: در دنیای امروزی، مسئله تعلیم و تربیت ارزش و اهمیت زیادی دارد و کشورهای مختلف، با پیشبرد علم خود، گوی سبقت را از دیگر رقبای خود ربوده اند.

رشادی تاکید کرد: اگر ما در عرصه علم، تلاش و کوشش بکنیم و بخواهیم به آن قله تعیین شده خود برسیم و جزء پیشروها باشیم، قطعاً قدرتمند بوده و در عرصه رقابت و قدرت، جزو اولین ها خواهیم بود.

img_6689_s8hs.jpg

 

وی در بخش دیگری سخنان خود تصریح کرد: فقط نمی تواند به علم تکیه کرد؛ زیرا باید در کنار علم، تربیت هم باشد تا جامعه را سالم نگه داشت و پیشرفت کرد.

امام جمعه میانه خاطر نشان کرد: در حال حاضر، جمهوری اسلامی ایران، در عرصه علم و مسابقات مختلف جهانی شرکت کرده و به سرعت در حال پیشرفت می باشد و نمی خواهد از رقبای خود عقب بیفتد.

رشادی یادآور شد: ایران اسلامی جزو پنج کشور پیشرفته علمی جهان می باشد؛ زیرا که دانشجویان و دانش آموزان ما در رقابت های مختلف علمی، قدرت خود را به جهانیان و حریفان خود نشان داده اند.

img_6638_vuw.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه: معلم با دستان مهربان خود مأمنی می سازد سرشار از اخلاص

دکتر بهمن ولی نژاد در سخنان خود معلمان را سعادتمندان دنیا و آخرت توصیف کرد و گفت: معلم با دستان مهربان خود مأمنی سرشار از اخلاص می سازد و در کلاس ایثار درس سخاوت می دهد.

وی بیان کرد: ما امروز از عزیزانی قدردانی می کنیم که چندین سال از عمر گرانمایه خود را در این دانشگاه صرف کرده اند و از جان مایه گذاشته اند.

رئیس واحد میانه، با بیان اینکه استادان ما از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شده اند و جزو مجرب ترین ها هستند اظهار کرد: استادان ما، خدمتگزاران دانشجویان عزیز هستند و با یاری سبز آنها، اندیشه های نو بارور می شود.

ولی نژاد ادامه داد: معلمان به ما یاد داده اند که چگونه از کسانی که در حق ما خوبی و بزرگواری کرده اند، قدردانی و سپاس گزاری کنیم.

او تاکید کرد: معلمی نه تنها شغل نیست، بلکه عرصه و میدان و جولانگاه تاثیر گذاشتن و یاد دادن است. یاد دادن آنچه را که برای پیشرفت و بزرگ شدن یک شاگرد لازم هست.

در ادامه مراسم، بعد از سخنان مبسوط امیررضا مهدی نژاد دبیر مجمع دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، از ده نفر از استادان برگزیده گروه های آموزشی مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تجلیل شد.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از دستاوردهای هنری و فرهنگی دانشجویان و استادان این واحد دانشگاهی و آثار خوشنویسی ذکریا عزتی از کارکنان هلال احمر شهرستان در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

img_6646_rvm4.jpgimg_6663_pvew.jpg

img_6659_aemu.jpg

img_6723_r7de.jpg

img_6814_f4pi.jpgimg_6735_yv4n.jpg

img_6798_e82k.jpg

img_6790_sklo.jpg

img_6782_qevo.jpg

img_6777_m8kw.jpg

img_6763_k6x1.jpg

img_6749_u4e1.jpg

img_6746_m44p.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز