کد خبر: ۱۳۷۱۱۹
۲۶۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

شهدا مظهر عزت و اقتدار یک ملت هستند

img_9197_vzkh.jpg

خبرگزاری آنا: امام جمعه میانه گفت: شهدا مظهر عزت و اقتدار یک ملت و هر کشوری هستند. زیرا این شهدا بودند که به ما قدرت دادند تا کشوری مقتدر داشته باشیم و در مقابل دشمنان نظام بایستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام سعید رشادی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت در دانشگاه آزاد اسلامی میانه، نام شهید را مقدس برشمرد و اظهار کرد: نام شهید در تمامی فرهنگ ها واژه ی مقدسی است و آن کسی که جان خود را در راه وطن ، ملت، آیین و اعتقادات قلبی خود فدا می کند؛ آن فرد دارای ارزش بسیار والایی هست.

وی بیان کرد: ما باید در آیین و اعتقادات خود راسخ بوده و آنها را مقدس بشماریم؛ چون هر ملتی در این جهان هستیم، تلاش می کند تا به ملیت، هویت و وطن خود ارزش ببخشد.

امام جمعه میانه، با بیان اینکه، همه ما وظیفه داریم در راستای اعتلا و پیشرفت کشورمان تلاش کنیم گفت: ملت ایران با اینکه متشکل از اقوام مختلف است؛ ولی همه ما یک ملت با یک هدف هستیم و نباید اجازه بدهیم به آیین و اعتقادات ما خللی وارد شود.

img_9212_z7na.jpg

رشادی تاکید کرد: مسئولیت دانشگاه ها اینست که راهی که شهدا برای ما ترسیم کرده اند، آن را ادامه دهیم و با روشنگری راه آنها، الهام بخش فرهنگ و روحیه از خودگذشتگی و ایثار باشیم.

سخنران مراسم در ادامه سخنان خود، شهدا را والاترین نماد ایثار و شجاعت خواند و خاطر نشان کرد: برگزاری اینگونه مراسمات به ما می گوید که آنچه امروز برای ما مهم است، ادامه و حرکت در راه شهداست و در عرصه ی علم و جهاد علمی نیز در خط مقدم باشیم.

به گزارش آنا، تلاوت کلام ا... مجید و مداحی و عزاداری از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت با حضور حجت الاسلام سعید رشادی امام جمعه، مهندس محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مسئولان، استادان، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در محل نمازخانه دانشگاه برگزار شد.

img_9191_ivt1.jpg

img_9169_fnw.jpgimg_9273_xmek.jpgimg_9151_1ij.jpgimg_9293_rohp.jpg

img_9170_5aw.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز