کد خبر: ۹۵۳۲۳
۱۴۷۹ بازدید
۳۶ دیدگاه (۳۳ تایید شده)

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه از پیاده راه های زنجان و همدان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه از پیاده راه های زنجان و همدان

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه از پیاده راه های شهرهای همدان و زنجان بازدید کردند.

به منظور آشنایی هرچه بیشتر با مسائل، مشکلات و الزامات فنی و کارشناسی اجرای طرح پیاده راه در محیط شهری، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه در سفری یک روزه به شهرهای همدان و زنجان از پیاده راه های این شهرها بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: در راستای انجام بررسی ها و مطالعات بیشتر در مورد اجرای طرح پیاده راه نمودن بخشی از خیابان امام خمینی(ره) در محدوده بازار قدیمی میانه و با هدف اطلاع از تجربیات و دانش فنی و کارشناسی مجریان این طرح در شهرهای همدان و زنجان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه با سفر به شهرهای یاد شده از معابر پیاده راهی این شهرها بازدید و با توضیحات کارشناسان و مسئولان مربوطه در جریان جزئیات اجرای این گونه طرح ها قرار گرفتند.

بازدید کنندگان در همدان با استقبال و همراهی معاون عمرانی شهردار منطقه 2 شهر همدان و توضیحات فنی وی و دیگر کارشناسان مجری و ناظر طرح پیاده راه و هم چنین با مصاحبه و گفتگو با مردم و کسبه خیابان های تبدیل شده به پیاده راه از نحوه اجرا و تاثیرات اجرای این طرح بر کسب و کار و ارزش املاک آنان نیز اطلاع یافتند.

شهردار میانه در پایان با جمع بندی دستاوردهای این بازدید یک روزه گفت: بدون شک اجرای طرح پیاده راه در نقاط متراکم شهری که دارای قدمت، هویت و عملکرد دیرینه شهری هستند اما تحت تاثیر زندگی ماشینی و حجم بالای ترافیک در حال از دست دادن هویت و نقش کلیدی خود در کالبد شهری می باشند اقدامی مثبت و راهگشا بوده و تاثیر بسزایی در حفظ موقعیت و تقویت عملکرد این مناطق خواهد داشت.

مهدی میرزایی با تاکید بر لزوم حمایت و همراهی کسبه بازار و اهالی و مغازه داران خیابان امام خمینی(ره) در اجرای طرح پیاده راه افزود: توسعه و پیشرفت و آبادانی هر شهر در گرو همکاری و همدلی مردم و عموم شهروندان است و هر میزان که این همدلی و مشارکت بیشتر باشد آهنگ رشد و توسعه شهر نیز سریعتر و موزون تر خواهد شد وگرنه بدون حمایت و همراهی مردم هیچ نهاد و ارگانی نخواهد توانست قدمی در راه ترقی و آبادانی شهر بردارد.

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

 bazdid piyaderah hamadan zanjan 11

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۲/۲۲ ۲۲:۲۹

کسبه خیابان امام چرا با این طرف مخالفند؟ اگر تردد خودرو از جلوی مغازه ارزش مغازه را بالا می برد ما هم خواهان ورود و تردد خودرو در داخل بازار سرپوشیده هستیم. شهرداری از دو طرف بازار موانع را برداشته و موزائیک را آسفالت کند تا ارزش مغازه ما هم بالا برود.

۹۹/۲/۲۲ ۲۱:۳۵

تا حالا چی دریافته اید،
ب کدوم طرح خود می بالید و کدوم طرحتون کامل بوده؟!

۹۹/۲/۲۲ ۱۳:۴۷

شما فلسفه روابط عمومی را شاید خوب نمیدانید.شما باید در برابر سوال ها و انتقادات تک تک مردم پاسخگو باشید

۹۹/۲/۲۲ ۱۳:۴۵

شما شاید شرح وظایف شهرداری را نخوانده اید.میدانید شهرداری چقدر عوارض ساخت و ساز میگیرد؟میدانید چند نفر بدلیل هزینه بالا از ساخت و تعمیر خانه کلنگی و غیر قابل سکونت خود منصرف میشوند؟
کسی از شهرداری کار و اشتغال نمیخواهد!اندکی تدبیر و دوراندیشی میخواهد

با سلام و احترام

با احترام ویژه به نظر مخاطبان محترم اعم از مخالف و موافق طرح، دلیل تأیید اینگونه نظرات این است که ناظران، سطح استدلال مخالفان طرح های شهری را به روشنی دریابند.

۹۹/۲/۲۱ ۱۸:۴۸

مشکل مردم میانه و حتی مقیاس بزرگتر کشورمان اینست که فراموشکاریم.خیلی زود بلاهایی که سرمان می آید را از یاد میبریم.
تا همین چند وقت پیش میگفتند بودجه نیست و تبریز و تهران سهممان را بالا میکشند.حالا ما فرمانداری ویژه شدیم و در حد استان باید بودجه و امکانات داشته باشیم.
چطور میشه میانه یک درصد از تغییرات مراغه یا تبریز یا زنجان را بخود نمیبیند؟مشکل کارمان کجاست؟
نه اینکه ما با کارهای بیهوده و کم اهمیت و خرجهای ریز کل بودجه و امکانات را از دست میدهیم!
لازم است مردم و مسئولینمان اولویتهایشان را عوض کنند.درست است محل تفریح و گردشگری مناسب در میانه کمتر داریم اما نباید ایجادش دغدغه اولمان باشد.مشکلاتی مانند ساخت و ساز و عوارض و بالا بودن نرخ بافت های قدیمی و نیازمند بازسازی میتواند از اولویتهای شهری باشد.طرف صاحب خانه است اما چون خانه اش قدیمی است و قابل سکونت نیست و نمیتواند هزینه پروانه ساختش را جور کند مجبور شده آنرا ول کند و اجاره نشین شود.
اولویتهایمان باید عوض شود

۹۹/۲/۲۱ ۱۶:۲۲

باسلام دوست عزیز کار شهرداری صرفا زیباسازی وبا کلاس کردن شهر است شهرداری که وزارت کار نیست اشتغالزایی کند ویا وزارت امور خارجه نیست که با آمریکا مذاکره کند این سنگفرش کردن خیابان هم به اندازه آسفالت کردن اهمیت دارد

۹۹/۲/۲۱ ۰۴:۱۲

نظر شما محترم.اما نباید راضی شویم بودجه اندک شهرمان صرف چنین چیزهای کم اولویت شود.میانه بزرگ شده است با ساختن بازار روز در چند نقطه از شهر میتوانند تراکم جمعیت را کمتر کنند تا مردم مجبور نشوند به مرکز شهر بیایند.
شهردارمان و شورای شهر هم میخوان این زیبا سازی را برای خود رزومه کنند اما در اولویت سنجی شهری مشکل دارند متاسفانه

۹۹/۲/۲۱ ۰۴:۰۸

شما هم دنبال جایی هستید که برید برای گردش.
نمیدانید پولی که صرف آن خواهد شد حق شماست و با این وضع روز به روز دچار کمبود بودجه خواهیم شد.پول داره حیف میشه.پل هایی که در شهر ساخته میشوند هم هدر دادن بودجه است.التماس تفکر دارم.کهنه بیین هم نیستم زیرا چندین سال است میبینم بودجه اندک شهرم اینچنین نابود میشود

۹۹/۲/۲۱ ۰۴:۰۴

بنده به کررات دلیلم را در نظرات گفتم که این کار فعلا اولویت شهری میانه نیست.در این روزهای بی بودجه صرف هزینه برای با کلاس کردن شهر بیهوده است.بعدها شاید این بودجه ها هم دست نیافتنی شود

۹۹/۲/۲۱ ۰۰:۱۰

مگه خیابون امام خمینی ارثیه پدری کاسبان این منطقه است که مخالف اند؟

۹۹/۲/۲۰ ۱۲:۴۹

شما که مخالفید علتش را بگید

۹۹/۲/۲۰ ۱۲:۱۰

بهترین محل برای احداث پارکینگ ، زمین واقع در روبروی آموزش و پرورش (وروردی خیابان بانک ملی ) است

۹۹/۲/۲۰ ۰۸:۲۵

به نظرم خیابان معلم شمالی سنگ فرش بشه خوبه

۹۹/۲/۲۰ ۰۸:۲۰

شهرداری قبل از سنگ فرش کردن به فکر احداث چندین پارکینگ باشد.

۹۹/۲/۱۹ ۲۱:۰۹

یکی از دوستانی که با نظرات بنده مخالفت کردن -دلیل مخالفتشون رو هم ذکر کنند.چرا اینقدر سنگ فرش برایشان مهم هست را هم ذکر کنند

۹۹/۲/۱۹ ۱۷:۴۸

میدونید مشکل شهر ما چیه آغ سققل چوخ میدونید مزیت شهر ما چیه دویست هزار متخصص که همه هم دوست دارند اوامرشان اجرایی شود واما نظر بنده بنده با هر چیز جدیدی که به او اجرا بشه موافقم اون مغازه داروهایی هم که مخالفند در اقلیتند یکی از کسبه دال بازار

۹۹/۲/۱۹ ۱۷:۴۳

کوهنه بیین

۹۹/۲/۱۹ ۱۱:۳۹

ببینید گفته شما کاملا مورد تایید بنده است اما حالا که نمیشه خیابون کشید باید هیچ طرح دیگری را هم اجرا نکرد؟
الان ببینید تنها راه چاره برون رفت شهر از این مشکلات کشیدن خیابون است اما دیگر فرصت اینکار و هزینه ای برای آن نیست الان بیاند بگن خیابان امام خمینی را بجای،سنگ فرش تعریض می کنیم بنظر شما همین مغازه داران اجازه می دن؟
نه به هیچ عنوان
پس چه کنیم بشینیم سالیان سال جلوی بازار را همینطوری بدریخت و زشت ببینیم؟
مطمئن باش ما میانه ای ها منفعت طلبیم نه شهر طلب. آخرش هم به حرف من پی خواهی برد.

۹۹/۲/۱۹ ۱۱:۳۳

یکی از مزیت های سنگ فرش کردن یه خیابون مرکز شلوغ شهری است طبق اسنامه وزارت کشور خیابون های مرکز شهر که ازدحام جمعیت در آنها زیاد است باید پیاده راه شود تا هرج و مرج(خودرو،جمعیتگاری دستی و...) کاهش یابد چون احتمال تصادفات و غیره بر عهده فرماندار و شهردار است برای همین خاطر تنها خیابونی که وضع فوق العاده و ازدحام جمعیتی دارد همین خیابون امام و جلوی بازار است مگرنه خ خیام،آزادگان و... کجاش شلوغ اند و چه لزومی دارد این هزینه بشه.
نمی دانم چرا اهل کسبه فکر می کنند با سنگ فرش کردن این خیابون مغازه های شان کم رونق می شود وقتی هزینه میلیاردی برای این نقطه از شهر صرف می شود بنظر شما ارزش مغازه ها پایین میاد یا بالا می ره
مطمئنا قیمتهاش بالا میرن.ولی نمی دانم چرا مخالف این طرح اند و با ادامه مخالفت های شان مردم از کسبه این خیابون دل زده و منفور می شوند الان شما با هر شهروندی صحبت کنی میگویند عامل عقب ماندگی شهر مغازه دارن این خیابون هستند چرا باید اینجور باشد؟

۹۹/۲/۱۹ ۰۴:۰۸

بهترین گزینه برای سنگ فرش خیابان سرآسیای هستش.بعد آن خیام و حتی آزادگان.مرکز شهر جای این کارها نیست و فقط مشکلات را بیشتر میکند.بالای شهر هم گزینه بهتریست چون گردش مالی با تعداد کمتر و مبلغ بالا دارد.بنفع پولدارها هم هست

۹۹/۲/۱۹ ۰۴:۰۳

شما بجای مهاجرت و متهم کردن مردم به عدم پذیرش پیشرفت،از شهرداری بخواهید خیابان جدید در همان خیابان حدفاصل تقاطع بانک ملی تا خیابان حاج اصغری احداث کنند تا مسیر جایگزین این مسیر سنگ فرش احتمالی ایجاد شود.همان که طرحش از سالها پیش خاک میخورد.
چرا بجای سنگ فرش نمیخواهید خیابانهای کم عرضمان را تعریض کنند؟چرا نصف خیابان ۶-۸ متری مان محل پارک شده است؟
واقع بین باشیم.سنگ فرش فقط برای یک ساعت پیاده روی و تفریح و خرید کاربرد دارد.
اما در نظر بگیریم خدایی نکرده در موقع بحران و نیاز امبولانس برای یک بیمار خیابان عریض کاربرد دارد تا خیابان سنگ فرش!!

۹۹/۲/۱۹ ۰۰:۳۰

بیایید با چشمان زیبا ببنیم این کار شهرداری در نوع خود کم نظیر است.خوش بین شدم

۹۹/۲/۱۹ ۰۰:۱۲

پروژه بسیار خوبی است وانشالله شهرداری با محکم و با قدرت آن را اجرا کند چون پشتیبان این پروژه، 99 درصد جمعیت شهرستان است.بسم الله

۹۹/۲/۱۹ ۰۰:۰۹

چرا
مگه شما وکیل جمعیت دویست هزار نفری میانه هستید؟

۹۹/۲/۱۸ ۲۲:۱۱

چرا ما شهروندان با تغییر مخالیم؟!
مخالفان طرح تغییر هندسی میدان نماز، ساکنین و مغازه داران خیابانهای سرآسیاب و بانک ملی است
می دانید چرا؟
چون به فکر خودشون هستند نه فکر میانه ای ها.
مخالفان سنگ فرش خیابان امام خمینی،کسبه های این خیابان هستند.
می دانید چرا؟
چون به منفعت هود فکر می کنند. در حالیکه شهرداری با خرج پول فراوان در این خیابان،قیمت مغازه هاشون هم بالا و بالاتر می رود.
نتیجه:
میانه پیشرفت نمی کند چون منفعت شخصی بر منفعت عمومی در این شهر ارجحیت دارد.

کاش بجای مخالفت بجای این اختلاف ما میانه ای ها مخالف گذر اتوبان از 50 کیلومتری بودیم.
ما آزموده ایم در این شهر،بخت خویش
باید برون کشید از این شهر، رخت خویش.
من از بزرگانی که میانه را ترک کردند شنیدم که می گفتند میانه به هیچ عنوان پیشرفت نمی کند و اگر دنبال پیشرفتید مهاجرت کنید قبول نمی کردم ولی الان ایمان آوردم.

۹۹/۲/۱۸ ۲۱:۳۸

این طرح خیلی عالی هست ممنون میشیم از شهرداری هرچه زود تر این کار رو انجام بدهند.
کاش از پیاده راه های شهرهای اردبیل و رشت هم بازدید بکنند.باتشکر

۹۹/۲/۱۸ ۲۱:۲۵

کجای این خیابانها و طرح ها شبیه میانه هستش؟شما طرحهای بهتری میتونید اجرا کنید.این خیابان انتخابی شما مسیر جایگزین ندارد.
یعنی تو میانه کسانی نیستن که بتونن این طرحهارو طراحی و اجرا کنن؟باید از همدان دسته جمعی یاد بگیرید؟

۹۹/۲/۱۸ ۲۱:۲۳

اقای شهردار ما طرح تازه نخواهیم کی رو باید ببینیم مشکلاتی که مردم با اونا چندین ساله که دست به گریبان هستن اونارو حل کنه ما خیلی هم ازش سپاسگذاریم

۹۹/۲/۱۸ ۱۹:۲۹

حالا اگه شهرداری نمیخواد این خیابون را سنگ فرش کنه خیابان ما را حاجی اصغری سنگ فرش کنه ما آماده ایم

۹۹/۲/۱۸ ۱۷:۳۱

با اجرایی شدن این طرح به زیبایی های شهر افزوده می شود و قیمت مغازه های واقع در این خیابان به یکباره افزایش خواهد یافت.
مبارک بر مردم شهر میانه

۹۹/۲/۱۸ ۱۷:۲۹

من نمی دونم چرا کسبه ها مخالف این طرح اند؟مگه میانه فقط مال اوناست
این طرح اگر تصویب شده باید اجرایی بشه

۹۹/۲/۱۸ ۱۵:۳۴

باسلام اصل طرح خوب و مطلوب است .اما این بازدیدها و اطلاع از نظرات کارشناسان و کسبه شهرهای مورد بازدید می بایست قبل از تصویب واجرای موقت مسدود نمودن با بتونها ویاگذاشتن کیوسک وغیره انجام می پذیرفت.

اخبار روز