کد خبر: ۹۶۴۷۸
۷۷۲ بازدید
۱۶ دیدگاه (۱۴ تایید شده)

شهردار در دیدار با هیئت امنای بازار:

کلید حل مشکلات بازار قانونمداری و احترام به حقوق شهروندان است

شهردار در دیدار با هیئت امنای بازار: کلید حل مشکلات بازار قانونمندی و احترام به حقوق شهروندان است

bazar heat omana 3

شهردار میانه در دیدار با هیئت امنای بازار بر لزوم تعامل دو سویه فعال بین شهرداری و اتحادیه های صنفی در مدیریت امور بازار تأکید کرد.

مهدی میرزایی و هیئت امنای بازار میانه در نشست کاری صبح روز چهارشنبه 4 تیرماه با حضور مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری مسائل و مشکلات داخل و محدوده خیابان های مشرف به بازار را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نصب دو عدد شیر هیدرانت آتشنشانی در ورودی های فرعی بازار، نصب کپسول های اطفاء 6 کیلویی به تعداد مورد نیاز در بازار با تعهد 30 عدد از آن ها توسط شهرداری و مابقی به مشارکت اهالی بازار، همکاری هیئت امنای بازار در وصول عوارض کسب و پیشه مغازه داران و تسویه بدهی آنان به شهرداری، تلاش مشترک در راستای تقویت فرهنگ رعایت قوانین و مقررات و احترام به عابر پیاده و پرهیز از سد معبر از جمله موضوعاتی بود که دو طرف بر همکاری مشترک در تحقق آن ها تأکید کردند.

شهردار میانه با استقبال از نکته نظرات هیئت امنای بازار در مورد اصلاح فرهنگ مشارکت جویی و رفتار مسئولانه کسبه در قبال تکالیف صنفی و اصول شهروندی، این امر را کلید حل مشکلات بازار دانست و تأکید کرد: شهرداری برای همکاری با مسئولان بازار و اتحادیه های صنفی در راستای تقویت مولفه های فرهنگی و بسط فرهنگ مسئولیت پذیری آمادگی کامل دارد.

وی افزود: در نبود مشارکت داوطلبانه برای حل مشکلات سد معبر و نظافت معابر و خیابان ها تنها یک راه پیش روی شهرداری می ماند که آن هم توسل به قدرت قانونی است ولی ما مشکلات مردم را درک می کنیم و شأن و منزلت عموم مردم و کسبه عزیز را بالاتر از آن می دانیم که به چنین راه کارهایی متوسل شویم لذا انتظار و خواهش عاجزانه ما از کسبه و بازاریان و دستفروشان عزیز این است که با رعایت حقوق یکدیگر و اجتناب از سد معابر و رها کردن ضایعات میوه و زباله ها در معابر رشد فکری و فرهنگی خود را به رخ بکشند و اگر اینگونه شود قطعاً شاهد حل بسیاری از مشکلات موجود خواهیم بود.

شهردار خاطرنشان کرد: مادام که خود مغازه داران و دستفروشان در رعایت حقوق مردم و مشتریان پیشقدم نشوند شهرداری به تنهایی نخواهد توانست مشکلات سد معبر و نظافت محدوده بازار را رفع نماید.

bazar heat omana 3

bazar heat omana 3

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۴/۹ ۰۹:۲۵

هی میگند شهر ریش سفید نداره و بازار بازارهای قدیم واقعا راست گفتند

۹۹/۴/۷ ۱۲:۲۴

شما هی تعریف تمجید کنید چون واسه شما تو مجموعه شهرداری خوش باخر.... اصلا تعویض مدیریت شهرداری ها زود زود واسه بعضی از ادمها خوش باخر دیگه

۹۹/۴/۶ ۱۸:۲۳

اتفاقا دو سه بار در خصوص سد معبر مربوط به پاساژ فرجزاده روبروی قنادی خاتمی جنب پارکینگ فرجزاده نبش بانک تجارت سابق از روابط عمومی محترم شهرداری در خواست کردیم که موضوع را به سمع و نظر شهردار گرانقدر جناب میرزایی برسانند تا شاید اقدامی بعمل آید ، ولی متاسفانه نه پاسخی داده شد و نه اقدامی ، و این فروشنده محترم کفش نیز اصلا رعایت حال مردم را نمیکنند ، بااینکه میدانم شهردار محترم نیز به تنهایی نمیتوانند اقداماتی مبذول فرمایند ، و باید خود مغازه دار ها که نام مسلمانی را یدک میکشند رعایت کنند ولی با اینحال قانون و قدرت در دست مسئولین است نه در دست شهروند و لازم است که مسئول ذیربط اقدام قانونی بعمل بیاورد ، بعضی از ما متاسفانه اهل زور هستیم نه اهل احترام و محبت ، انتظار داریم اقدام شود ، ممنون

۹۹/۴/۶ ۱۰:۳۱

سد معبر موضوع متفاوت از فروشندگان بی مجوز است که به نوبه خود باید برطرف شود . فروشندگان بدون پروانه کسب هیچگونه مالیات و عوارض و پول اجاره مغازه و آب و برق و ... نمیدهند بنابراین میتوانند به راحتی اجناس خودشان را به قیمت پایین تر بفروشند و مشتریان را به سمت خودشان جذب کنند و در نهایت هیچگونه مالیات و عوارضی هم پرداخت نمیکنند و در واقع هیچ سهمی در ساخت و حفظ و نوسازی و زیباسازی شهر ندارند. اما بر عکس مغازه داران مجبورند با مشتری کم و در نتیجه فروش کم همه هزینه های اشاره شده را تقبل نمایند. در واقع بی مجوزی و دستفروشی موفق تر از مغازه داری و قانونمداری عمل میکند .

از راهنمایی های کارشناسی شما سرور ارجمند سپاسگزاریم.

۹۹/۴/۶ ۰۰:۴۶

فکری به حال سد معبر بکنین. مغازه دارن پیاده رو که هیچ! خیابان رو هم تصرف کردند!

۹۹/۴/۶ ۰۰:۲۵

با سلام
آیا می شود شهرداری محترم به خیابان 65 متری پاسداران و وصل شهرک اندیشه و...... به بیمارستان خاتم النبیا که نیاز مبرم همشهریان است هم توجهی کنند

۹۹/۴/۵ ۲۲:۱۲

بدترین وضعیت را دستفروشان واقع در جنب پاساژ هلال احمر از طرف قنادی خاتمی به طرف بازار به وجود آورده اند روی گاری شون بساط پهن می کنند و هر کی هم از اونجا رد میشه یه متلک می اندازن مگه خودشون زن و بچه ندارن؟

۹۹/۴/۵ ۱۹:۵۴

شما روابط عمومی هستید.باید نظر مردم را بخوانید و چشم بگویید و شهردار برسانید.
از نظرهایتان اینطور که معلوم است شما مدعی تر از مردمید.
کی گفته بهترین مدیریت رو دارن؟
لطفا شما که اشنا به اینترنت و فضای مجازی هستید،مطالعه کنید که روابط عمومی ها اگرچه نظر مردم را و خواسته های مردم را عملی نمیکنند اما (بله و چشم و حتما انجام میشود و محقق میشود)در تمامی نظرها و سخنانشان در مقابل مردم اظهار میکنند.
همیشه حق با مشتری و مردم است جناب روابط عمومی
میدانم این نظرم را میخوانید اما روال تان اینست که یکبار نظرات را برای نمایش در سایت تائید میکنید.شاید دیگران این نظر را نبینند

با سلام و احترام

البته که شهردار باید نظر مدیریتی خود را در زمینه مسئولیت های حوزه تحت مسئولیتش اعلام کند و اجرایی شدن راهکار مورد نظرش را مطالبه نماید حال شما اسمش را نسخه پیچی یا هرچیز دیگر بگذارید توفیری در اصل موضوع ندارد. 

این دغدغه که قانونمندی و احترام به حقوق دیگران در معابر و اماکن عمومی شرط لازم برای تمشیت امور است، نسخه ابداعی آقای شهردار نیست‌؛ اولا قاعده زندگی مدنی و همزیستی مسالمت آمیز در شهرها است و ثانیا اگر خبر را دقیق مطالعه کنید می بینید که شهردار در تایید و تکمیل نکته نظر اعضای محترم هیئت مدیره بازار که نظرشان گسترش آموزش های فرهنگی و اجتماعی در راستای تشویق و ترغیب کسبه و بازاریان برای رعایت این قاعده بوده بر درستی تشخیص آنان صحه گذاشته و بر آن مهر تایید و تاکید زده است.

 در مورد قانونمندی در در مجموعه شهرداری در حال حاضر یکی از بهترین دوره های مدیریت شهری را سپری می کنیم و بسیاری از نابسامانی های سیستمی و بسترهای قانونگریزی در شهرداری جراحی و سامان داده شده است و اتهام زنی ها و کلی گویی های بدون شاهد و مصداق چیزی از ارزش های جاری شهردار فعلی که همانا پاکدستی و تعهد و تخصص کم سابقه در مدیریت شهرداری است و دوست و دشمن بر آن معترفند کم نمی کند. 

۹۹/۴/۵ ۱۷:۴۴

شهردار محترم شما بهتر نیست قبل از نسخه پبچی برای مشکلات بازار فکری بحال قانونمندی در زیرمجموعه خودتون بکنین؟؟؟؟؟ آقای گلمحمدی عزیز هم لطف میکنن سانسور نمیکنن ممنون

۹۹/۴/۵ ۱۷:۰۸

کلید حل مشکلات بازاریان جمع کردن کلیه کسب و کارها و بساط بازارچه های اطراف شهر و وانت های فروشنده سیار فاقد پروانه کسب و مالیات و عوارض نپرداز توسط شهرداری است .

۹۹/۴/۵ ۱۴:۳۱

آقای شهردار لطفا میدان تره بار قدیم را نیز دریابید

۹۹/۴/۵ ۱۲:۱۲

قانون سد معبر باید اجرا بشه.متاسفانه شما نمیتونید مغازه دار رو ملزم به رعایت قانون کنید مغازه دار باید داخل مغازه کسب کند نه پیاده رو و خیابان.هر ساله در ۲-۳ مرحله مثل شب عیدی مامور میفرستین و آنها را با مردم درگیر میکنید و دستفروشان قربانی این تصمیم هستند.در حالیکه همه موظفند سد معبر نکنند.ادم بده هم مامور سد معبر میشود!!!!
شما باید تصمیم گیری کنید تا دستفروشان را هم ساماندهی کنید و در جای مشخص مستقر بشن
ناگفته نماند بنده مغازه دار هستم و سالانه این مشکلات را میبینم و البته داخل مغازه کسب میکنم.
شما بجای جلسه باید قانون اجرا کنید اقای شهردار!!
شما باید مطلع باشید مغازه داری که ۳ میلیون برای مغازه میوه فروشی اجاره میدهد نباید در کنارش روی درشکه و وانت- اجازه فروش هندوانه درجه پایینتر را هزار تومان کمتر از نرخ مغازه داشته باشد.باید در بازارچه ای درشکه و وانت ها مستقر بشن تا هم اقتصاد مغازه دار بچرخد و هم افراد خواهان جنس ارزانتر در مکان مناسب دنبالش بگردد و بخرد.

اخبار روز