کد خبر: ۹۷۱۳۶
۴۴۸ بازدید
۳ دیدگاه (۲ تایید شده)

طرح پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسیها با موفقیت در حال اجرا است/شهر میانه جزو اولین شهرهای کشور در اجرای موفق طرح می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری میانه ، رئیس سازمان با اعلام این خبر افزود:  در راستای شهر الکترونیک و بمنظور حل معضل پول خُرد در پرداخت کرایه تاکسی و مشکلات تبادل پول نقد، طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها بصورت ویژه مورد توجه سازمان قرار گرفت که پس از مدت ها بررسی و طرح موضوع در محافل مختلف علمی و بانکی و همچنین رایزنی با چندین شرکت فعال در این حوزه، دستگاه مربوطه با مشارکت بخش خصوصی photo_2019-06-13_11-25-41(شرکت بومی در شهر میانه) طراحی گردید. پس از چند ماه اجرای آزمایشی و رفع نواقص و کاستی های طرح و اخذ مجوز از مراجع ذیربط، دستگاهها بر روی کلیه تاکسیها در حال نصب می باشد. لازم به توضیح است که شهر میانه جزو اولین شهرهای کشور می باشد که طرح پرداخت الکترونیک کرایه های تاکسی را بصورت فراگیر با موفقیت اجرا می کند.

مهندس واحدی در ادامه گفت: تعداد ۴۶۴ دستگاه تاکسی در شهر میانه وجود دارد که تاکنون حدود ۵۰ درصد از  تاکسی ها به سیستم مذکور مجهز شده اند و پیش بینی می شود در صورت همکاری بانک عامل و پرداخت بموقع وام به رانندگان، تا پایان مرداد ماه تمامی تاکسیهای شهر میانه به این دستگاه مجهز شوند.

ایشان از مزایای طرح به کاهش تبادل پول نقد ، پیشگیری از انتقال ویروس و بیماریهای واگیردار، کاهش تنش بین راننده و مسافر ، کاهش سوء تفاهم ها در محاسبه و پرداخت کرایه ها ، صرفه جویی در زمان و مصرف سوخت ، استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانکی ، اقدام جهت بیمه تکمیلی از محل کارکرد تراکنش رانندگان در حساب بانکی و مدیریت درآمد توسط راننده اشاره کرد و گفت: کارت های مخصوص پرداخت کرایه در کانکسی که در میدان آزادی تعبیه شده فروخته و شارژ می شود و به زودی در چند نقطه شهر این کار صورت خواهد گرفت.

وی هزینه تهیه کارت را پنج هزار تومان اعلام کرد و گفت پنج درصد از شارژ هر کارت جهت تأمین هزینه های پرسنل ، سیستم های پرداخت ، شارژ و نگهداری سیستم و … به شرکت مجری طرح تعلق می گیرد.

 ایشان در پایان با اشاره به مزایای فوق از شهروندان محترم و رانندگان زحمت کش درخواست نمود جهت موفقیت آمیز بودن طرح، همکاری های لازم را با سازمان مبذول فرمایند.

 

             photo_2020-07-18_12-05-07   photo_2020-07-18_11-55-07  photo_2020-07-18_12-05-21             

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۴/۲۹ ۲۱:۳۶

این کار سازمان حمل و نقل شهرداری میانه ستودنیست ، کار خوب را باید ستود و از کار غیر استاندارد و غیر اصولی باید انتقاد کرد ، ولازم است مسئول ذیربط پاسخ قانع کننده به منتقد ارائه بدهد و عملکرد خودرا توجیح نکند و انشاالله که آقای واحدی انتقاد پذیر هستند

۹۹/۴/۲۹ ۱۲:۰۷

طرح خوبیه ولی چرا از جیب مسافر باید 5 درصد بره؟ هم پول میدیم کارت میخریم هم هزینه کارمندان رو باید بدیم؟ در ثانی چند کارمند دارین مگه؟

اخبار روز