کد خبر: ۹۸۳۴۸
۱۴۴۱ بازدید
۲۱ دیدگاه (۲۰ تایید شده)

قدری تقوا و جرعه ای انصاف در ارتباط با اخذ دستور گره گشا توسط نماینده جهادی در حوزه راه

۱۳۹۹/۶/۱۲
۰۸:۳۶

عرض سلام و ادب و احترام دارم حضور همشهریان عزیز و گرامی،

بنا نداشتم وارد مسایل سیاسی و ... بشوم و در مباحث طاقت فرسا و اغلب بی پایه و اساس شرکت کنم و نظر دهم یا حتی مطلبی بنویسم.که نه مجالش هست و نه یضاعتش ، ولی خوب با توجه به مطالب متعدد اخیر که اکثرا ناشی از عدم اطلاع و بعضا عدم تقوا و  انصاف نگارندگان و خط دهندگانشان است و نیز متن اخیر سر کارخانم دکتر بنانی هموطن آگاه و مطالبه گر،که روحیه شان در توجه به جای جای وطنشان قابل تقدیر بوده و نیز مظلومیت بیش از پیش استاد گرانقدرم حاج مهدی اسماعیلی ،نماینده معزز ،ساعی و جهادی شهرستان میانه، موارد به شرح زیر جهت اطلاع همشهریان گرامی و استحضار سرکار خانم دکتر بنانی به حضور ایفاد می نماید:

1- از شروع به کار نمایندگی جناب آقای اسماعیلی (اگر دوره بعد انتخابشان تا حضور در مجلس را در نظر نگیریم) تا لحظه نگارش این مطلب 3 ماه و 4 روز سپری شده که به روایات تمامی دوستان،منتقدان،مخالفان و ... سطح فعالیت ایشان و پی گیری های انجام یافته شان نگوییم بی نظیر واقعا کم نظیر و در خور تقدیر و دست مریزاد و خدا قوت است.البته نمی خواهم وارد ستایش و تمجید و ... شوم چون منظور از این متن فقط فنی و تخصصی و رقم در حوزه راه است.ولی من شاهدم ایشان در مدت چهار ماه تا ورود به مجلس هم در قامت نماینده ظاهر و پی گیر مسایل و موارد بودندکه نتیجه اقداماتشان درپایگاه اطلاع رسانی شان آمده است.سرکار خانم دکتر مستحضرند در این مدت کوتاه در کسوت نمایندگی فقط پی گیری امکان داشته که به نحو احسن انجام شده البته اقدامات متعدد نیز انجام ومنتج به نتیجه و عملیات اجرایی هم شده است.که اگر بخواهیم در حوزه راه مثال بیاوریم همین راه هشترود،محور تجرق-طووین، روکش آسفالت در اقصی نقاط شهرستان و .... است.که جهت جلوگیری از تطویل کلام خواهش می کنم به پایگاه اطلاع رسانی نماینده محترم مراجعه نمایید.

2- در خصوص اینکه فرمودند ایشان کارگروههای تخصصی تشکیل نداده و از آنها مشاوره و بهره نمی برند بایستی عرض کنم ایشان در دوران انتخابات 5 کارگروه تخصصی فعال در زمینه مشکلات مبتلابه شهرستان داشتند که علاوه بر اعتبار و شخصیت والای فردی و سیاسی و اجتماعی،توجه به مشاوره و توصیه های همین کارگروهها منجر به پیروزی شان در انتخابات شد.همین کارگروهها بعد انتخاب به 10 کارگروه افزایش داده شده و به طور مستمر و منظم جلساتشان تشکیل و مصوباتشان و صورتجلساتشان موجود و سرکار خانم دکتر می توانند به دفتر مراجعه و ملاحظه فرمایند حتی می توانند در صفحه مجازی نماینده معزز تصاویر جلسات را با اعضایشان مشاهده نموده و در خصوص کیفیت افراد نیز، قاعدتا با توجه عدم حضور و بومی بودن در شهرستان خودشان مطلع نخواهند بود ولی می توانند از افراد مورد وثوق شان سوال نمایند. جالب است بدانید در این جلسات علاوه بر مساله تخصص و تجربه،همه اعم از موافق،مخالف منصف،منتقد، اصولگرا،اصلاح طلب،مستقل و .... حضور دارند.مثلا حقیر با توجه به رشته تحصیلی و زمینه های فعالیتم در 3 کارگروه عمران،آموزش و صنعت معدن، عضو هستم.

3- در خصوص عدم مشورت گرفتن ایشان و نیز تک نفره حرکت کردنشان که خانم دکتر اظهار داشته اند.همان بند 2 کافی است ولی برای مستند کردن مطلب و ورود به عدد و رقم، تصویر نظریه کارشناسی که با درخواست و دستور نماینده محترم، اینجانب به همراه دوتن از عزیزان(که چون لحظه نگارش این مطلب دسترسی به ایشان نداشتم نامشان و امضایشان محفوظ است)پس از بازدید میدانی از محور میانه هشترود نگاشتیم، منتشر می نمایم.همین متن نشان دهنده اوج توجه ایشان به مشورت و عنایت به نظر متخصصین امر می باشد.لذا سرکار خانم دکتر را همین جا دعوت به انصاف و مطالعه می نمایم.

همه چیز در متن نظریه مشخص است ولی جهت اطلاع همشهریان محترم و تنویر افکار خانم دکتر در خصوص عدد رقم در مسایل راهسازی (که تفاوت ماهووی با آپارتمان سازی و خرید و فروش دلار(!) دارد.)و اینکه اگر کل راههای روستایی میانه نیاز به تخریب و بازسازی و آسفالت داشت چقدر بودجه نیاز بود و نیز قضاوت اینکه با توجه به مصوب بودن بودجه 1399 این رقم و یادرصدی از آن را چه کسی(کسانی) یا دستگاه های اجرایی در مراجع مربوط اعم از کشور واستان و شهرستان و ... باید پی گیری و مطالبه می نمودند، به عهده همشهریان محترم و خانم دکتر می گذارم.حالا نگوییم برخی از پروژه های حیاتی و پادار در بودجه سنواتی کشور در حوزه راه(مثلامحور میانه-سرچم) در سایه غفلت مسئولین از اولویت استان در بودجه سنواتی خارج شده، بماند.خانم دکتر  نبودند ولی همشهریان من می دانند در سنوات گذشته همین محور چه جوانان و سرمایه های انسانی از ما گرفته و می گیرد.پیشنهاد می کنم خانم دکتر شکایت این غفلت را با توجه به رشته تخصصی شان در مراجع قضایی مطرح نمایند تا مرهمی بر دل داغدیدگان و خانوادهای عزادار این قتلگاه غفلت مسئولین باشد.

بر گردیم به عدد و رقم،یک حساب سر انگشتی بر مبنای این نظریه تخصصی نشان میدهد برای تخریب و بازسازی کامل بدنه 603 کیلومتر راه روستایی (عدد مد نظر خانم دکتر)               (میلیارد تومن 200#198.99= میلیاردتومن 0.33 * 603) لازم بوده و برای آسفالت همین کیلومتر راه روستایی با توجه به قیمت روز هر تن آسفالت همراه با حمل متوسط 35 کیلومتر (500 هزار تومن) و عرض راه روستایی 5.5 متر و یک لایه رویه آسفالت 6 سانتی متری و 50 درصد سود پیمانکار و موارد پیش بینی نشده مبلغ :                                                               میلیارد تومن 350#343.25=500.000*1.5*603*(1000*0.06*5.5*2.3) نیاز است که در مجموع برای بستن پرونده 603 کیلومتر(عدد مد نظر خانم دکتر)راههای روستایی میانه برای زیرسازی و آسفالت کامل با قیمتهای امروز 550 میلیارد تومن کافی خواهد بود.

4- باتوجه به ارقام و حساب ساده و نسبتا قریب به واقعیت فوق نظر همشهریان محترم و بالاخص خانم دکتر را به این جلب می نمایم که کل بودجه عمرانی سال 1399 قابل تقسیم در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای حوزه های مختلف، 37 میلیارد تومن است که از آن سهم حوزه راهداری و راه وشهرسازی 14=6+8 میلیارد تومن است و علاوه بر این یه مبلغ 7.5 میلیاردتومن هم برای نگهداری راههای اصلی در حوزه شهرستان توسط وزارت راه و شهرسازی(تهران) پیش بینی شده ، که مجموع 21.5 میلیارد تومن را برای حوزه راهداری و راه و شهرسازی به شرط تخصیص قابل برنامه ریزی است.البته با توجه به سهم 13 درصدی حوزه راه شهرستان از سطح استان و میزان کل بودجه استانی و تخصیص سال قبل(1398) را به جهت عدم دلسردی خوانندگان ذکر نمی کنم و مقایسه مبالغ بند 3 و 4 و سایر موارد را به وجدان همشهریان محترم واگذار می نمایم و مجدد خانم دکتر و خانم دکترها و ... را به تقوا وانصاف و مطالعه دعوت می کنم.

5- خوب عزیزان همشهری،فعالان مدنی و سیاسی و اقتصادی ومعتمدین و ریش سفیدان شهر عزیز و مظلومم، جناب حاج مهدی اسماعیلی فرزند برومند و نماینده ساعی وجهادی تان در سه ماهه اول کسوت نمایندگی تان و فقط در یک دیدار با وزیر راه مبلغ 15 میلیاردتومن(نه 150 میلیارد تومن) پول خالص و در دسترس علاوه بر مبالغ مندرج در بند 3 و 4 برای هزینه کرد در حوزه مربوطه درخواست نموده است.در این وضع خشکسالی اقتصادی ومالی یک دهه اخیر اگر این مبلغ در حد کائنات نیست پس چیست (!)شما خودتان این هموطن گرامی را توجیه و دعوت به تقوا خودشان و دوستانشان را نمایید.البته خدای نکرده منتی نیست و ادای وظیفه توسط ایشان بوده و نباید به این مبالغ و ... قانع بود و تا سرحد توان وبیش از آن به مطالبه حق و حقوق این شهر مظلوم وغفلت زده و... ادامه داد.که قطعا با توجه به شناخت از حاج مهدی اسماعیلی ایشان رهرو و سیمرغ این مسیرند.

6- خانم دکتر مستحضر باشندهمشهریان نماینده محترم، از ایشان شناخت کافی و وافی دارند و می دانند ایشان پله های ترقی و مدیریت را یکی یکی و بر مبنای شایستگی و تلاش خودشان و مجموعه تحت مدیریتشان در عرصه های مختلف طی و به نمایندگی مردم انتخاب شدند.یعنی ایشان به قول مثل معروف پسر شمشیر هستند نه پسر حزبهای رنگارنگ سیاسی و گروه و جناح و ...،انشالله خانم دکتر (هم وطن گرامی) هم در طی حضورشان در شهرستان تا انتخابات بعدی به این امر وقوف کامل خواهند یافت.

7- در نهایت به خانم دکتر پیشنهاد می نماید.چون سودای به تن کردن ردای نمایندگی مردم شریف،نجیب و واقعا مظلوم میانه را در سر دارند ضمن نصب اپلیکیشنهای مختلف در گوشی،تبلت،لپ تاپ و کامپیوترشان،نسبت به اطلاع حاصل کردن از اوضاع سیاسی و اجتماعی شهرستان و حداقل اطلاع از اقدامات و تحرکات نماینده محترم(البته در آینده نزدیک نمایندگان محترم) اقدام نمایند تا خدای نکرده در بی خبری و بی اطلاعی نظری ندهند که موجب خدشه دار شدن اعتبار خودشان و دلسرد شدن شهروندان میانه ای که بخشی از هموطنانشان محسوب می شوند، شود.

والسلام علی من التبع الهدی-11/06/99

صادق واعظی ـ عضو هیئت علمی دانشگاه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۶/۱۵ ۱۴:۵۶

سلام ضمن عرض سلام وخداقوت برای کسانیکه در خدمت به هم نوعان خود کم نمیگذارند. خواهشی داشتم از آقای اسماعیلی عنایت فرمایند نسبت به دو کیلومتر جاده تا پلیس راه مخصوصا در شب هر لحظه امکان واژگونی خودرو ها بعید نیست و مدتهاست که نه اداره راهی نه فرمانداری خودشان را به خواب غفلت زده اند و هیچ اقدامی نمیکنند حساسیت نشان دهند مثلا این جاده دروازه آذربایجان هست ؟
ودیگری اینکه چرا به شهرستان میانه بنزین سوپر نمی آورند؟

۹۹/۶/۱۴ ۱۳:۵۱

یا رب نظر تو بر نگردد هر دو مقاله باید بررسی میدانی و دقیق شده بعدا قضاوت شود از هر دو بزرگوار ممنون تشکر

۹۹/۶/۱۳ ۱۵:۰۹

ای کاش طرفداران آقای اسماعیلی هم قدری تقوا داشته باشند و زحمات دیگران را به اسم ایشان تمام نکنند. چرا جاده ای که به همت مردم و کمک میلیاردی خیر سرمایه دار تهران نشین ( ورودی روستای آوین (اووون)) آسفالت شده است را به نام آقای اسماعیلی مصادره می کنند. آیا چنین شیوه ای زحمات ایشان را نیز زیر سووال نمی برد؟

۹۹/۶/۱۳ ۱۵:۰۴

دغدغه ی شما در این خصوص بجا است. ولی در نظر بگیرید با توجه به توریستی بودن منطقه و سیل مسافران فصلی، جاده میانا-ترک مملو از خودرو می شود و در حال حاظر ظرفیت آن به هیچ عنوان جوابگوی منطقه نیست. مضافن اینکه این جاده به طور وحشتناکی غیر استاندارد است و به هیچ عنوان اصول مهندسی راه در آن رعایت نشده است. و در بسیاری موارد حوادث روی داده در آن منجر به فوت هم می شود. لذا اولین اقدام باید تعریض و استاندارد سازی جاده تا آرموداق باشد. چرا که اتصال این خط به نیر موجب تشویق مسافران زیادی برای مسافرت به سرعین و ادبیل و مغان... از این مسیر شده و ترافیک بیشتر را برای این جاده به ارمغان خواهد آورد.

۹۹/۶/۱۳ ۱۱:۱۵

اطلاعات بسیاردقیق ومفیدی ست.نماینده محترم پیگیری کنند.باتشکر

۹۹/۶/۱۳ ۱۰:۳۲

آیا دیوار نوشته های صورت گرفته توسط آقای خاص تخلف انتخاباتی محسوب نمی شود؟

۹۹/۶/۱۳ ۱۰:۲۶

واقعا متاسفم. اگر هدف پیشرفت و آبادانی شهر باشه، دادن مقاله انتقادی و کوبیدن و تخریب نماینده در فضای مجازی راهش نیست. خانم بنانی اگر واقعا هدفشون انتقاد ویا رفع نواقص کارهای حاجی اسماعیلی هستش، خیلی محترمانه میتونن با خودشون یا افراد نزدیکشون صحبت کنند و پیشنهادهاشون رو ارائه بدهند. چه دلیلی داره که در کیلومترها آنطرفتر بذر نفاق و اختلاف و بدبینی مردم میانه رو نسبت به این نماینده مردمی و باتقوا میکارند. صدالبته مردم فهیم میانه به این صحبتهای مغرضانه اهمیتی نمیدهند. در کل امیدوارم این صحبتهای خانم بنانی ارتباطی به عدم موفقیتشان در تصاحب کرسی نمایندگی نداشته باشد.

۹۹/۶/۱۳ ۱۰:۰۸

اگه وضعیت میانه قرمزه
چرا وزیر آموزش و پرورش می گه از شنبه 15 شهریور همه بچه های دانش آموز باید حضوری بیایند مدارس!!؟؟

خودش از ترس کرونا گرفتن مصاحبه خبریش را هم از طریق مجازی با خبرنگارا انجام می ده ! یا با هشت متر فاصله !؟
از دیروز رییس سازمان نوسازی مدارس کشور هم می گه برای مدارس مواد ضدعفونی کننده و ... می فرستیم پس کو ؟ کی ؟
وقت گل نی!!!!؟؟

۹۹/۶/۱۳ ۰۹:۰۴

با سلام 

یک درخواست در مورد جاده میانه - آرموداق - نیر از آقای اسماعیلی دارم.

همانگونه که مستحضر هستید از شهر میانه تا روستای آرموداق بطول 60 کیلومتر آسفالت و پس از آرموداق 20 کیلومتر خاکی و پس از آن تا شهر نیر آسفالت می باشد که کل مسیر میانه تا نیر 95 کیلومتر می باشد. از این 20 کیلومتر خاکی 12 کیلومتر در حوزه شهرستان میانه و 8 کیلومتر در حوزه شهرستان نیر می باشد 

مسئولان شهرستان نیر و استان اردبیل با جدیت پیگیر ساخت و آسفالت 8 کیلومتر واقع در حوزه استحفاظی خودشان هستند ولی مسئولان استان آذربایجان شرقی هیچ رغبتی برای احداث 12 کیلومتر واقع در حوزه استحفاظی میانه ندارند.

لذا با توجه به اینکه در صورت احداث این جاده اهالی شهرستانهای نیر و سرعین برای رفت و آمد به مناطق مرکزی کشور از این جاده استفاده خواهند کرد. از جناب آقای اسماعیلی تقاضا دارم به اتفاق نمایندگان استان اردبیل احداث این جاده را از وزارت راه پیگیری نمایند.

همچنین اگر در نزدیکی روستای ساری قمیش و مسیر گرمی چای تا روستای امیر آباد بطول 5 کیلومتر جاده ای احداث شود مسیر میانه تا نیر و سرعین هم 10 کیلومتر کوتاه تر می شود و هم مسیر مسطح  می شود که پس از آن برای رفتن از میانه به نیر مسیر اینگونه می شود میانه- گوندوغدی- چیتاب - چرکینلو - امیر آباد- ساری قمیش - آرموداق - نیر

۹۹/۶/۱۳ ۰۸:۱۸

بنده مطلب اون خانم و کامنتشون در مطلب آقای احمدزاده رو خوندم.
کاری به درست و غلطش ندارم فقط در تعجب و حیرت اونهمه اشتباهات عیان و آشکار نگارشی هستم که شما مخصوصا در کامنتشون حتی یه جمله پیدا نمی کنین که فعل و فاعلش با هم جور در بیاد.
دکتر باشی، تهرانی الاصل باشی، یه فعل وفاعل در زبان فارسی رو نتونی بنویسی واقعا جای تاسف داره.

دوستان لطفا کامنت رو یه دور دیگه بخونن شاید من در اشتباهم

۹۹/۶/۱۳ ۰۰:۵۵

جناب مهندس نایبی لطف دارید.محبت شما در مورد حقیر سرشار است.خیلی ممنون حال ما رو خوب کردید با یاد آوری دوران نوجوانی یادش به خیر کلاس های عقیدتی جناب اسماعیلی و موسی زاده و عبداللهی مخصوصا اون قضیه صرف سیاهی و سپیدی جناب موسی زاده و روزنه امید حاج جمشید آقا عبداللهی

۹۹/۶/۱۲ ۲۳:۱۷

اخراج دو .... رو میفرمایید

۹۹/۶/۱۲ ۱۷:۳۳

از مطالعه این مقاله متقن و دقیق دکتر واعظی لذت بردم.

اگر آقای اسماعیلی در حوزه راه و شهرسازی تنها شما را داشته باشند، کافیست و سابقه بیش از 20 ساله تان به عنوان کارشناس پایه ارشد سازمان نظام مهندسی و عضو هیئت علمی دانشگاه و سابقه طولانی در شورای عالی کشوری، مؤید این ادعاست.

یاد دقیقاً 30 سال پیش یعنی تابستان 1369 افتادم که آقای اسماعیلی با مدرک کارشناسی ارشد الهیات برای آموزش مفاهیم دینی به انجمن دین و دانش (مکتبه امیرالمومنین) آمدند و من و دکتر واعظی پای همین کلاس نشستیم.

۹۹/۶/۱۲ ۱۷:۰۴

لطفا در رابطه با اتفاقات ناگوار سیستم ....... در این ماه ها هم نماینده عزیزمان ورود داشته باشند. دل خانواده شهدا لرزیده است

۹۹/۶/۱۲ ۱۵:۵۷

خانم بنانی کاش اعلام میکردن لیسانس و فوق و دکتری شون رو از کدام دانشگاه اخذ کردن. خیلی مسائل حل می شد با گفتن این مورد!

۹۹/۶/۱۲ ۱۵:۰۶

ضمن قدردانی از تمامی مسئولان شهرستان اعم از فرماندار ، امام جمعه و نماینده و همکاری مردم شریف به نظر بنده نیاز به این توضیحات نیست عمل و نتیجه فعالیت ها قضاوت می کند

۹۹/۶/۱۲ ۱۳:۲۶

خانم بنانی با این بیانیه ای که دادن نشون دادن اهل مطالعه نیستن و سطح فکری پایین تری دارند و بنظر من بهتره از مراحل شورا و بخشدار روستا کارشان را شروع بکنن و سپس وارد فضای کاری شهرستان بشن

۹۹/۶/۱۲ ۱۰:۲۹

بسیارعالی وافتخار فراوان بر واعظی ها

۹۹/۶/۱۲ ۰۹:۳۹

بسیار عالی و منطقی

۹۹/۶/۱۲ ۰۹:۳۶

ضمن تقدیر وتشکر از گزارش کاملا" فنی وتخصصی آقای واعظی.چه خوب بود خانم بنانی این مساءل را بصورت حضوری با آقای اسماعیلی در میان می گذاشتنذ وجوابشان را میگرفتند.نماینده ایی که در کمتر از 3ماه این کار را انجام میده نشان از لیاقت وجسارت وپشتکاری آن است .وباید به ایشان خدا قوت گفت .فی امان الله.

اخبار روز