کد خبر: ۳۶۸۶
۹۱۶ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

احتمال ریزش دودکش و کوره ی آجرپزی + عکس

۱۳۹۰/۳/۲۳
۱۷:۲۱

نیم قرن پیش آجر روی آجر گذاشته شد تا یک نمونه ی زیبا از کوره ی آجر پزی بنا نهاده شود ،معماری این  دودکش مخروطی شکل زیبا ومهندسی شده است که مسافران به هنگام وارد شدن به شهر از طریق جاده ی ایستگاه راه آهن نظاره گر آن می شود .

هنری که برای این کار در آن زمان استفاده شده ، اینک در حال از بین رفتن است ، این کوره ی آجر پزی که قدمت آن به بیش از  50 سال می رسد ، با توجه به از رونق افتادن و مخروبه شدنش ، از بین رفتن زیر بنای آن و ترک برداشتن قسمت های مختلف کوره (دود کش)هر آن احتمال ریزشش می رود.

به هنگام عکس برداری هر لحظه این حس وجود داشت که دودکش فرو ریزد ،هر چه به سمت بالایی کوره نگاه میشود این خمیدگی بیشتربه چشم می آید ، اتفاقی که اگر خدای ناکرده ،با سهل انگاری مسئولین ، رخ دهد ،می تواند لطمات جانی ومالی زیادی را وارد کند .

این کوره به ارتفاع بیش از 30 متر در  کنار کمربندی جنوبی (رزمندگان اسلام) قراردارد ، کمربندی در صورت اتمام ، محل عبور بیشتر ماشین آلات خواهد بود، پس بهتر است مسئولین علاج واقعه قبل از وقوع کنند (منظور این نیست که آن را ویران کرده واز بین ببرند بلکه می توان آن رانگه داشت همانطور که درشهرهایی مثل اردبیل ، تکا و... این کار انجام شده است) .

قسمت پایین این کوره ی مخروطی شکل در حدود سه متر است که در انتها به کمتر از یک متر می رسد ،دلیل اینکه دودکش به این ارتفاع ساخته شده این است که ذرات معلق دوده ها و گرد به بیرون منتشر نشود و محیط زیست را آلود ه نکند و تنها بخار آجرهای پخته شده خارج شود .

نمایی از دودکش کوره ی آجر پزی

 مراحل تولید آجر دراین کوره که از نوع سنتی (آجر سفید رنگ در ابعاد بزرگ) بوده است به صورت زیر است :

1: پس از تهیه خاک ،آن را آخوره( جمع آوري و كپه كردن خاك) می کردند،آب داخل آن می ریختند سپس 1 تا 2 روز صبر می کردند تاخاک خوب خیس شود،گل درست شده را خوب مخلوط  کرده وروی آنرا می پوشاندند تا گلها خوب برسد( یعنی اگر هنوز خیس نخورده باشد کاملا خیس شود)

2: محلی صاف را جهت تخلیه خشت آماده می نمودند.

3: گل آماده شده را پس از برزیدن در داخل قالب هایی که قبلا آماده شده بوده ریخته و گل اضافه روی قالب را با ابزاری برمیداشتند. 

4: خشت داخل قالب را در محلی که از قبل صاف شده بوده  برمی گردانند و پس از تهیه خشت روی آنرا پوشا نده تا اینکه آرام خشک شود در غیر این صورت خشت ترک می خورد . 

5: پس از خشک شدن خشت آنرا داخل کوره  چیده ؛وبه آن حرارت می دادند تا پخته شود.

نمایی از دو دهانه ی بیرونی کوره (محل ورود انباشت آجرها برای پخت)

محل گذاشتن آجر های خام جهت پخت

 

پایه های در حال تخریب دودکش کوره از (نمای داخلی)

 

هواکش های کوره روی محل پخت آجر(نمای بیرونی )

 

هواکش کوره ی آجر پزی به هنگام پخت (نمای داخلی )

آجر سنتی یاآجر دستی ،قبل از صنعتی شدن تولید آجر در تمام نقاط  که امکان پخت خشت خام بود این نوع آجر تولید می شد و بیشتردر بناهای تاریخی مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد.

امروزه اگر به طاق بناهای قدیمی شهرمان نگاه شود این آجرها دیده می شود ودر واقع بعد ازآمدن این آجرها  در دهه ی 40 است  که سیل طاق زنی در ساختمان های میانه رونق میگیرد و رغبت برای استفاده از این مصالح ساختمانی در بین عموم بیشتر میشود ، اولین استفاده کنندگان از این آجرها کاروانسراها، حمام ها و برخی خانه های مجلل بوده اند که بنا به گفته ی قدیمی ها حتی بسیاری از مردم صف کشیده طاق زنی با آجررا تماشا می نموده اند هنوز در آن زمان مسقف کردن ساختمانها با تیرآهن و آجر مد نشده بود .

این بنای معظم در اوایل دهه ی 40 توسط جناب آقای ( رسول تقی پور) که از متمولین آن زمان شهر بوده است ساخته وراه اندازی می شود و هزینه ی بسیار کلان شخصی برای این کار صورت می گیرد و به نوعی می شود اینچنین بیان کرد که ایشان جزو اولین تولید کنندگان بخش خصوصی در این شهر بوده اند

اما این سرمایه گذاری دیری نمی پاید و کم کم افول میکند وآن هم بیشتر،بدلیل نامرغوب بودن خاک رس مورد استفاده برای تولید آجرعنوان می شود به طوری که آجرها ترک خورده یا شکسته به مقصد می رسیدند و برای ایشان هم صرف نمی کرده از فواصل دور خاک مرغوب بیاورد ،آخر سر هم این سرمایه گذاری کلان در آن زمان از رونق افتاده و رو به خاموشی می رود تا اینکه امروزه جز ویرانه ای از آن را شاهد نیستیم که در عکس ها کاملا ً واضح است پس مسئولین محترم واجب است تا کارهای لازم را برای این بنا انجام دهند زیرا وجودش به این شکل رهاشده خطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت .

کار بهتر این است که این بنا مرمت ونگهداری شود تا در آینده بیشتر مورد استقبال قرار گیرد به عنوان یک اثر زیبای معماری، ولی در صورت تخریب نیز،برای اینکه تلفات کم باشد کارهایی باید صورت گیرد که به  آسانی انجام پذیر نبوده و در واقع کارهرکس نیست .

تخریب این نوع بناها که قبلا در تهران ،اصفهان و... انجام شده بدین صورت است که پایه های آن را کنَده و با کُنده ی درخت آن سوراخ ها را پر میکنند پس از اینکه دودکش کوره سوار بر کُنده ها شد ،به آن سمتی که خطر کمتری دارد ،آن ها را می سوزانند وبه این ترتیب دودکش فرو میریزد .

در طی دوره های مختلف واحدهای تولیدی آجربه شکل انبوه در شهرستان میانه در حدود 10 واحد بوده است که تا پارسال یک واحد آن در "قوری چای" مشغول به کار بود که آلودگیهای محیط زیستی زیادی را ایجاد می کرد .

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۹۰/۳/۲۵ ۱۹:۵۷
معماري ، فقط معماري قديم . اين كوره با گذشت بالغ بر 50 سال به اين وضعيت باقي مانده است . خانه ي پدري من در محله ي سرآسياب ميانه كه 70 سال از ساخت آن مي گذرد ، همچنان سالم و پا برجاست . من حاضرم ساختمان هاي نوسازي معرفي كنم كه ترك و شكاف هاي آن عميق تر از اين كوره است . حتي در اخبار شنيده ايم ساختمان هاي در حال ساخت هم فرو ريخته اند !

اخبار روز