کد خبر: ۷۰۸۳
۴۶۶۷ بازدید
۱۳ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

تاسیس فرمانداری سیروان با 17000 نفر جمعیت

۱۳۹۱/۷/۱۵
۱۶:۵۶

 

 

دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد شهرستان سیروان در استان ایلام موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت‌وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کـشور و به اسـتناد ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری ـ مصوب 1362 ـ تصویب کرد؛ شهرستان سیروان به مرکزیت شهر لومار از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر لومار، شامل دهستانهای لومار و رودبار و بخش کارزان در تابعیت استان ایلام ایجاد می شود.

بر این اساس، دهستان رودبار به مرکزیت روستای ظهیری علیا شامل روستاها، مزارع و مکانهای قاضی خان‌علیا، قاضی خان‌ سفلی، آبزار، دوگر، چم‌شیر، چم جنگل، چم‌ریته، چم‌دار بلوط، ظهیری علیا، ظهیری سفلی، باغله، سیاه سیاه، سراب گورطوطی، عمارت، بوژان، کمانگران، شورابه خانعلی، سرکان، امامزاده سیدعباس رودبار، گلخانه سرتیپ قنبرزاده، مرغداری شاکرمحمدی،مرغداری سیروی‌میرزایی، گاوداری میرزایی،پرورش ماهی محمد غلامی و سنگ‌شکن حکمتی در تابعیت بخش شیروان شهرستان شیروان و چرداول ایجاد می‌ شود.

همچنین بخش کارزان به مرکزیت روستای چشمه پهن از ترکیب دهستانهای کارزان و زنگوران در تابعیت شهرستان شیروان و چرداول ایجاد می شود.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

 

توضیح اینکه: بخش شیروان دارای 17197 نفر و شهر لومار مرکز آن دارای2702 نفر جمعیت است که از بخش به شهرستان ارتقا یافت.

درحالی که بخش ترکمانچای میانه با بیش از 25000 نفر و مرکز آن با6434 نفر جمعیت سالهاست با وجود درخواستهای مکرر به شهرستان ارتقا نیافته است

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۲/۱۵ ۰۸:۳۲

آقا محمد همان طور شیروان به شهرستان شد شما هم متاهل بشید وبه حق خودت برسی

۹۳/۱۱/۱۴ ۰۹:۱۱
سیروان از اول شهرستان بوده است من اهل روستای ظهیری هستم
۹۳/۷/۲۸ ۱۲:۰۳
شما هم سکه وگردو بده تا ترکمانچای تبدیل به شهرستان بشه
۹۳/۶/۸ ۱۳:۰۶
من اهل روستای ظهیری سفلاهستم وما نسلمان در سیروان یا شیروان چرداول بودهسیروان سالهاست که شهرستان است
۹۲/۶/۱۸ ۰۸:۵۵
[quote name="مهدی"]اینجا آذربایجان است و آنجا ایلام مگر در زلزله ارسباران ندیدید؟[/quote]
ما مردم ايلام هم زمان جنك مردانه جنكيدييم. هم امروز در انتخابات مختلف بيشترين امار را در شركت در انتخابات داريم. خدايي خواستي عكس سيروان رو ميزارم تا ببيني جقد محروم هستيم
۹۱/۷/۲۸ ۱۴:۳۳
سلام دوست عزیز اولا انشاالله شما و مردم منطقه شما هم به خواسته های یحق خودشون برسن اما ناگفته نمونه که شهرستان سیروان داری 73 روستا و البته 26 دهیاری هست که جمعا 30 هزار نفر جمعیت داره.لطفا بدون اطلاعات دقیق قضاوت نکنیم.باتشکر
۹۱/۷/۱۸ ۲۰:۵۹
با سلام خدمت دوستان عزیزم در جواب آقا مهدی باید گفت ما ایلامی ها از خدامونه اونقدر که به فکر آذربایجان هستند به فکر ما ایلامی ها بودند البته دولت جمهوری اسلامی ایران به فکر همه هست اما.... حالا برو امکانات میانه که بخش رو نگاه کن و بیااین شهرستانم نگاه کن... کمی انصاف..ایلام 8 سال زیر بمب و موشک بود که از صدتا زلزله ارس باران بدتر بود اما نه صف طویل کمکها بودو نه هرهفته سران توش بودن که هنوز که هنوزه محروم..خدانگهدار
۹۱/۷/۱۶ ۱۱:۰۵
انشااالله ترکمنچای و کندوان هم فرمانداری بگیرند.
۹۱/۷/۱۶ ۱۱:۰۳
سلام دوست عزیز
لازم به ذکر است که شهرستان شیروان چرداول در سال 1359 به شهرستان تبدیل شده و مرکز ان لومار بوده ولی به دلایل نامعلومی فرمانداری را از لومار به روستای دیگری به نام سرابله جابجا کردن و همین باعث مهاجرت منطقه سیروان (شیروان و لومار) شد در صورتی که آن زمان این منطقه خیلی جمعیت داشت حال با توجه به حقی که از سیروان گرفته شده بود این حق را دوباره به منطقه دادند که حق به حقدار برسد. حال خدا کنه که میانه هم انشاالله در آینده نزدیک به فرمانداری تبدیل شود.
۹۱/۷/۱۵ ۱۸:۵۴
تعجب می کنم چرا درباره تقسیمات کشوری میانه فکری نمیکنند آیا مسئولین مان ضعیف اند ؟
۹۱/۷/۱۵ ۱۸:۰۷
پس اگر بخواهند قانون را دور بزنند می توانند میانه را فرمانداری ویژه ، ترکمنچای و کندوان و حتی کاغذکنان را به سه شهرستان تبدیل کنند.
۹۱/۷/۱۵ ۱۲:۲۱
اینجا آذربایجان است و آنجا ایلام مگر در زلزله ارسباران ندیدید؟

اخبار روز