کد خبر: ۱۰۱۴۳۶
۳۰۹ بازدید
۶ دیدگاه

جهت اطلاع مسئولین میانه / وزیر کشور:

فرماندارها آمارسازی و مخفی کاری نکنند/ براساس آمار شما تصمیم میگیریم

۱۳۹۹/۸/۲۶
۲۱:۱۹

به گزارش صدای میانه، رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در حاشیه نشست مشترک قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با فرمانداران، استانداران و رؤسای بهداشت سراسر کشور گفت: به فرمانداران می‌گویم موضوع سلامت، اولویت اول است، لذا از تمام ظرفیت‌ها برای مبارزه با کرونا استفاده کنید. از قوه قضاییه هم بخاطر همکاری دادستان‌ها برای حمایت از اعمال محدودیت‌های کرونایی تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: فرمانداران باید هر روز، جلسه خاص این موضوع را داشته باشند و هماهنگی‌ها را انجام دهند. یک سیستم ارتباطی آماده می‌شود که فرمانداران باید در آن شرایط و تصمیمات را اطلاع دهند؛ همچنین باید فرمانداران چک لیست داشته باشند و کار‌ها را با دقت دنبال کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: تجمعی نباید باشد، هیچ رودربایستی با هیچ دستگاه یا فردی نداشته باشید و اگر موردی بود که توان ممانعت ندارید، بگویید وزیر کشور دستور داده است.

وزیر کشور گفت: به هیچ وجه آمار سازی نباید داشته باشید، چون براساس آمار‌های شما فرمانداران، آقای نمکی و همکارانش تصمیم می‌گیرند.

وی اضافه کرد: از همه ظرفیت‌های مردمی باید در روند مبارزه با بیماری استفاده شود؛ تشکیل میز خدمت را بررسی کنید و اگر دستاورد خوبی دارد، بگویید تا تسری یابد؛ همچنین از اصناف ضعیف حمایت کنید.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی است، شاید از منظر تأثیرگذاری و قدرتِ اجرایی از قانون هم بالاتر باشد. در شورای عالی امنیت ملی همه مصوبات به تصویب مقام معظم رهبری می‌رسد و ایشان در ستاد مقابله با کرونا هم فرمودند در حکم مصوبات شورای امنیت ملی است و همه‌ی این‌ها مصوبات رهبر معظم انقلاب بوده و مانند قانون است.

وزیر کشور تاکید کرد: مناطق حاشیه‌ای و روستا‌ها باید در اولویت باشد، چرا که امکانات کم است و همه باید پای کار بیایند و نباید از روستا‌ها غفلت کنیم، البته بحث روستا‌ها برعهده بخشداران است و باید موضوع روستا‌ها در اولویت باشد.

وی بیان کرد: برخی گلایه داشتند که دستگاه‌های اجرایی مصوبات را رعایت نمی‌کنند که این امر درست است، خود من به شخصه دیده‌ام که مسئولان دولتی برای افتتاحیه‌ها برنامه رفتند و مراسم برگزار کردند که این امر غلط است، مردم وقتی می‌بینند مسئولان رعایت نمی‌کنند، آن‌ها هم نسبت به رعایت مصوبات ستاد بی‌خیال می‌شوند.

رحمانی فضلی گفت: چرا اعلام می‌شود که بانک‌ها ۹۰ درصد دستورالعمل‌ها را رعایت کرده‌اند؟ آلودگی به این ویروس از یکی دو درصد تخلف به وجود می‌آیند، باید به بانک‌ها دستورالعمل داده شود و اگر تخلف کردند مانند واحد‌های صنفی، بانک‌های متخلف هم پلمب شود، می‌توان برای عملکرد بهتر بانک‌ها در این زمان به عنوان مثال ساعت کاری آن‌ها را بیشتر کرد.

وی افزود: ممنوعیت ورود اتباع بیگانه را در دستور کار داریم، تلاش می‌کنیم ورود اتباع کاهش پیدا کند، آن‌هایی که بدون مجوز هستند در اسرع وقت عودت داده شوند و آن‌هایی که قانونی هستند می‌توانند مانند دیگر مردم کشور خدمات را بگیرند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۲۷ ۲۰:۴۶

انتقاد نیست واقعیته

۹۹/۸/۲۷ ۲۰:۰۰

با هویت واقعی بنویس و از هر که را می خواهی انتقاد کن. ما سپر بلای شما نیستیم.

۹۹/۸/۲۷ ۱۶:۱۴

لطفا سانسور نکنین

۹۹/۸/۲۷ ۱۴:۳۷

اخه مشکل اینه که ما تو میانه ... نداریم آمار بده

۹۹/۸/۲۷ ۱۲:۰۷

امیدوارم فشاری روی رسانه ها نباشد و چیزی مخفی نشده و همه آمارها شفاف اطلاع رسانی شده است .

۹۹/۸/۲۶ ۲۳:۳۳

کارخانه ها را دریابید. هر روز آمار مثبت کرونا بیشتر میشود حتی عده ای چون تست نمیگیرند با همان وضعیت مشغول بکار میشوند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز