کد خبر: ۱۰۵۷۹۷
۹۲ بازدید
۰ دیدگاه

دوقطبی جدی در انتخابات ۱۴۰۰؟

۱۴۰۰/۱/۲۹
۱۰:۵۰

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده مجلس دهم طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه آرمان ملی نوشت: دوماه دیگر انتخابات ۱۴۰۰ در شرایطی برگزار می‌شود که هنوز تنور انتخابات گرم نشده است.

مردم در سال‌های گذشته برای مملکت و کشورشان پای صندوق‌های رای آمدند، اما زمانی که از سوی فرد منتخب شده، نتیجه‌ای ندیدند؛ رغبت و انگیزه‌ای برای حضور مجدد در انتخابات نخواهد داشت. در حال حاضر نیز با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که در زندگی‌های مردم مشاهده می‌شود و عدم‌رفع و حل آنان، مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ ضعیف به نظر می‌رسد. متاسفانه تحریم‌ها و فشار‌های حداکثری، عدم‌گشایش اقتصادی و ... به شور انتخاباتی مردم ضربه‌های زیادی وارد کرده و با توجه به زمان باقی مانده به انتخابات نمی‌توان به مردم اثبات کرد که مشکلات حل می‌شوند. در انتخابات‌های گذشته نیز دوقطبی‌های منفی مانند وقایع سال ۸۸ و دوقطبی‌های مثبت و سازنده‌ای شکل گرفته است. در حال حاضر مردم تصورشان از ایجاد فضای دو‌قطبی، تشکیل یک دعوای زرگری بوده که برای تحریک و مشارکت‌شان در انتخابات است.

تا به الان تصمیم جدی از سوی مردم برای حضور در انتخابات وجود ندارد. اگر قرار باشد فضای دو‌قطبی برای انتخابات شکل بگیرد، فقط دو‌قطبی خاتمی-‌احمدی‌نژاد مزه دارد و باقی دوقطبی‌ها خاله‌بازی است. مردم اگر احساس کنند که واقعا رای می‌دهند؛ پای صندوق آرا حاضر شده و مشارکت بالا می‌رود. البته هرکسی هم کاندیدا شود، نمی‌تواند تنور انتخابات را داغ کند و مردم را پای صندوق‌ها بکشاند. در انتخابات ۱۴۰۰ نیز خیلی از دوستان مزه‌ای برای مردم ندارند. البته اگر ابراهیم رئیسی، اعلام کاندیداتوری کند و فرد دیگری برای انتخابات نامزد نشود بهتر است؛ زیرا فضا صددرصد برای آقای رئیسی فراهم و هماهنگ است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز