کد خبر: ۱۴۹۰۷
۷۴۲ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش ها به مناظره دریاچه ارومیه وآغاز انتقادات از آذربایجان شرقی

۱۳۹۲/۶/۳۰
۱۸:۲۰

 

 

 

 

 

 

برنامه مناظره این هفته شبکه اول واکنش ها به مناظره دریاچه ارومیه و انتقادات از آذربایجان شرقی آغاز شدسیما در حالی به موضوع دریاچه ارومیه پرداخت که نمایندگانی از استان های آذربایجان غربی و اردبیل حضور داشتند و جای خالی نماینده یا مسئولی از آذربایجان شرقی کاملا احساس می شد.پیش از این اعلام شده بود ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی به این مناظره دعوت شده است ولی این برنامه بدون وی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از  آناج ،عدم وجود نماینده یا مسئول و مدیری از استان آذربایجان شرقی موجب شد تا قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس و حقیقت پور نماینده مردم اردبیل در سخنان و ارزیابی های خود اقدامات صورت گرفته در آذربایجان شرقی را دلیل اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه بدانند و چون از این استان کسی در جلسه نبود تمام کاسه و کوزه ها سر مدیریت این استان شکست.


برخی از انتقال آب ارس انتقاد کردند و برخی دیگر انتقال آب زرینه رود به تبریز را دلیل این مشکلات خواندند.
حال سئوال این است که چرا آقای فتحی پور در این برنامه حضور نیافت و اگر امکان حضور فراهم نبود نماینده یا مدیری از استان در جلسه حضور می یافتند تا حق مردم آذربایجان شرقی نیز در این وادی ضایع نمی شد.

البته نباید از این حرکت صدا و سیما بی تفاوت گذشت بلکه تغییر نگاه ها به موضوع دریاچه ارومیه و تلاش برای احیای آن امری بسیار مغتنم و در خور توجه است.

علی علی لو  با انتقاد از عدم حضور نماینده ای در آذربایجان شرقی در این مناظره افزود: بی شک اگر کسی از آذربایجان شرقی در این چنین جلساتی نباشد نباید انتظار دفاع از حقوق مردم این استان را داشت.

وی با انتقاد از عدم حضور ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر در این مناظره اظهار داشت: ای کاش اگر آقای فتحی پور امکان حضورشان در این مناظره برایشان فراهم نشده بود از دیگر همکاران برای حضور دعوت می کردند.

علی لو با اشاره به تحقیقات خود در خصوص دریاچه ارومیه گفت: بنده از سال پیش تحقیقات گسترده ای در خصوص نجات دریاچه ارومیه انجام داده ام و پاسخ تمام منتقدان طرح های مختلف استان برای احیای دریاچه ارومیه را نیز دارم که در 10 روز آینده در یک برنامه مفصل تلویزیونی اعلام خواهم کرد.

علیلو در خصوص انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه نیز اظهار دااشت: اگر انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه صرفا با هدف احیای دریاچه ارومیه و احیای آن باشد هیچ بحثی در آن نیست ولی اگر موضوع استفاده کشاورزی و شرب نیز در کنار آن قرار گیرد بی شک سایر استان ها انتقاد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه موضوع نجات دریاچه ارومیه یک ضرورت ملی است افزود: از این برخی از همکاران نماینده مان در استان های اردبیل و آذربایجان غربی با غوغا سالاری تلاش در به کرسی نشاندن طرح های خود دارند واقعا  متاسفیم.

وی تاکید کرد: در فضایی آرام و بدون تنش آماده پاسخگویی به تمام انتقادات موجود در خصوص طرح های احیای دریاچه ارومیه هستیم.

این گزارش می افزاید، برای اولین بار صدا و سیما موضوع دریاچه ارومیه را در یک برنامه پربیننده تلویزیونی( مناظره) پخش کرد که در آن نمایندگانی از استان های اردبیل و آذربایجان غربی و استاندار آذربایجان غربی حضور داشت و متاسفانه هیچ نماینده یا مدیری از استان آذربایجان شرقی حضور نداشت که این موضوع موجب شد تا بسیاری از انتقادات متوجه مدیران و نمایندگان آذربایجان شرقی شود.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز