کد خبر: ۳۶۳۲۴
۷۲۰۰ بازدید
۱۵۰ دیدگاه

نظرسنجی جدید آی‌پُز ؛

رقابت روحانی و احمدی نژاد در انتخابات سال 96

۹۳/۱۲/۱۵
۰۶:۲۵

بنا بر نظرسنجی جدید آی‌پُز که به دلیل دقت پیش‌بینی نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 92 مشهور است، اگر قرار باشد مردم یک نفر را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ پیشنهاد دهند، از آقایان حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد بیشتر از دیگران نام می‌برند.

از پاسخگویان پرسیده شده بود که اگر قرار باشد یک نفر را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ پیشنهاد دهید، آن شخص چه کسی است؟ از میان کسانی که در پاسخ به این پرسش به نام شخص معینی اشاره کرده‌اند، آقای روحانی ۲۷ درصد و آقای احمدی‌نژاد ۲۱ درصد از پاسخ‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

آی‌پُز همچنین در این نظرسنجی و طی یک پرسش جداگانه از پاسخ گویان می‌پرسد که اگر بنا به فرض اکنون سال ۱۳۹۶ باشد و آقایان روحانی و احمدی‌نژاد نامزد انتخابات ریاست جمهوری باشند، در این صورت به کدام یک از این دو نفر رای خواهید داد؟

مطابق یافته‌های این نظرسنجی، ۲۸ درصد از پاسخ دهندگان آقای روحانی را انتخاب می‌کنند، ۲۴ درصد می‌گویند که به آقای احمدی‌نژاد رای می‌دهند، ۲۵ درصد هنوز تصمیم نگرفته‌اند، چون اعتقاد دارند اکنون زود است که در مورد انتخابات سال ۱۳۹۶ تصمیم گیری کنند و ۲۳ درصد هم «گزینه‌های دیگر» را ترجیح می‌دهند. گزینه‌های دیگر در این پرسش، شامل مواردی چون «در انتخابات شرکت نمی‌کنم»، «به هیچ یک از این دو رای نمی‌دهم»، «به این موضوع علاقه ندارم» و ... است.

از نظر آماری بین سن پاسخ دهندگان و نسبت آرای آقای احمدی‌نژاد و روحانی، رابطه معنی داری وجود ندارد. با این حال مقایسه گروه‌‌‌های سنی نشان می‌دهد که افراد بالای ۴۵ سال با نسبت بیشتری از افراد پایین‌تر از ۴۵ سال به آقای روحانی رای می‌دهند تا به آقای احمدی‌نژاد.

همچنین در نتیجه نظرسنجی دیگر آی‌پز آمده: میانگین نمره‌ای که ایرانی‌ها به کارنامه محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری‌اش (بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲) می‌دهند ۱۳/۷ از ۲۰ است. این عدد تنها ۰/۲ کمتر از نمره‌ای است که ایرانی‌ها در بهمن ماه به عملکرد آقای روحانی در دوران یک سال و نیمه ریاست‌جمهوری وی می‌هند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۲/۱۷ ۱۴:۱۰

فقط روحانی

۹۶/۲/۱۳ ۰۹:۵۴

 اینا همش درست ولی این روحانی  اگه تورمم خوابیده باشه پول تو دست مردم نیس...لااقل دوره احمدی با تورم بالا باز پول تو دست مردم بود گردش داشت...من خودم تو دوره احمدی هم صاحب خونه شدم وهم تولیدی باز کردم اما الان نزدیک به شش ماهه تولیدیمو بستم به علت رکود بازار...به هر حال خدا به دادمون برسه...

۹۶/۲/۱۳ ۰۹:۴۹

ببین دادو از لحاظ ادب وشعور گدایی پس برو رو خودت سرمایه گذاری کن...

۹۶/۲/۵ ۱۹:۲۴

فقط آیت الله رئیسی

۹۶/۲/۲ ۱۱:۵۳

احمدی نژاد بد بود ولی یک نقطه قوت داشت انهم توجه به زیرساخت ها و پروژه های عمرانی در مناطق محروم . الان خود وزیر اقتصاد شاه ملعون میگفت رشد باید متوازن باشد چیزی که شاه نکرد و موجب فاصله طبقاتی شد نمیشود بگوییم روستاها امکانات ندهیم شهرهای کوچک نرسیم به بنادر و ترانزیت نرسیم بعد با ساختن برج ها در شهرها احساس شعف کنیم بعد با حاشیه نشینی مهاجران روستاها شهرهای محروم مواجه نشویم همان مردم هم عملا شورش کردندعلنا شاه اشتباه کرد .
متاسفانه اقایان روحانی و اخوندی و رفسنجانی از این تفکر شاه دنبال میکردند تبعات دارد حتی لیبرال ترین کشورها مثل المان انگلیس سوئد بیشترین یارانه به بخش بهداشت اموزش و محروم میدهند . توسعه باید همه جانبه و متوازن باشد متاسفانه اینها از نظام سرمایه داری فقط ازاد کردن قیمت ها و ظواهر غربی اش فهمیدند درحالیکه خصوصی سازی و رشد متوازن فراموش شده است از خصوصی سازی هم برعکس کشورهای غربی از اموزش بهداشت شروع کردند!!عملا فقط انجاهایی که نفع خود بود اجرا کردند. اگر این روند رکود ادامه پیدا کند دراینده با معضل روبرو خواهیم شد . البته سیاست های احمدی نژاد هم اشتباه و پوپولیستی بود چون تبلیغاتی بود ولی نرخ رشد و توسعه هر کشور در مصرف سیمان اهن و کاغذ است و این نکته مثبت احمدی نژاد بود که اگر مشاوران و سیاست های درست داشت منجر به رشد بسیار بالا میشد . اقای روحانی واقعیت توانایی و اراده ای برای تحول اقتصادی ندارد ولی تنها گزینه معقول باقیمانده است امیدوارم با باز شدن فضای سیاسی کشور افراد مناسب به عرصه بیایند

۹۶/۲/۲ ۰۰:۵۲

اقای محترم تمام حرفها برای تخریب احمدی نژاد نوشتی من اهل شهرستانم احمدی نقطه ضعفی داشت ولی نقطه قوت وسربلندی به ایران داشت یک طرح مسکن مهر که بیشتر مردم با کرایه خانه های زیادی رنج می‌بردند نجات پیدا کردن وخیلی دارای مسکن سر پناهی خودشون دارن که این طرح تو هیچ کدام از دورهها انجام نشد بود
دو اب برق رسانی به حاشیه نشینی که خیلی از قشر پایین که نیاز به اب وبرق داشتند به دستور احمدی نژاد این طرح به اغلب شهرستانها که قسمت حاشیه بودن رسیدگی کردن سه پروژه. های بزرگ اتوبان‌های و جادههای شهر و روستاها سه وافتخارات هسته‌ای وپرتاب موشک‌های فضای جز افتخارات ایران بودم وخیلی طرح ها مثل وام ازدواج با کمترین سود و وام مسکن برای روستاها که بصورت ضمانت ضربدری که مردم روستاها به هم اعتماد میکردند و ضامن همدیگه میشدند

۹۶/۱/۳۱ ۱۶:۵۸

شما حالت خوبه؟

۹۶/۱/۳۱ ۱۶:۱۴

باسلام به دوستان محترم. برای همه شما متاسفم چرا که هردو چه احمدی نژاد و چه روحانی هردو مقابل رهبری عزیزمان موضع گرفتند. وای کاش فقط در حرف بود، نه.بلکه در عمل مقابل رهبری عزیزمان ایستادند. چشمانتان را بیشتر باز کنید.

۹۶/۱/۳۰ ۰۲:۰۴

واقعا متاسفم هستم بعضی ها هی احمدی نژاد و جلیلی میکنن!!!
واقعا یه نگاهی به دنیای متمدن بندازید! و یک نگاهی
هم به خودتان!
شعور و سواد هم خوب چیزی است
گداهای محترم دستاتون رو بیارید بالا!خودم ماهی 200000تومان بهتون میدم و این مبلغ رو خرج خرید
کتاب و فرهنگتون کنید

۹۶/۱/۳۰ ۰۱:۵۷

خودت رو ملت خطاب نکن!!

۹۶/۱/۲۹ ۲۳:۲۴

روحانی مرد ارام ودوست داشتنی

۹۶/۱/۲۹ ۲۳:۲۲

اقای روحانی

۹۶/۱/۲۷ ۲۲:۱۲

فقط احمدی نژاد مرد عمل

۹۶/۱/۲۶ ۲۱:۰۸

دنیا فقط جناب اقای دکتر حسن روحانی

۹۶/۱/۲۶ ۲۰:۰۵

من که رای نمیدم

۹۶/۱/۲۵ ۲۱:۳۵

دعوای نعمتی حیدری راه افتاده پیشنهاد می کنم شیرخط بندازیم معلوم بشه کی برنده است!!

۹۶/۱/۲۵ ۱۹:۴۱

باورش سخته ولی کاملا واقعیه
این اتفاقات فقط تو ٨ سال احمدی نژاد اتفاق افتاد:

1-سکه تمام بهار آزادی در سال 84؛ 99 هزار تومان بود، در حالی که در سال 92 بابیش از هزار درصد رشد، به یک میلیون و صدهزار تومان رسید.

2-دلار آمریکا در سال 84 که 902تومان معامله می شد، درسال 92 با 255درصد رشد، سه هزار و 200 تومان معامله می شود.

3-تمامی خودروهای داخلی نزدیک به 150 درصد رشد قیمت داشتند. مثلا پرایدکه در سال 84 به قیمت شش میلیون و صدهزار تومان فروخته می شد،‌ اما در سال 92 با 170درصد رشد با قیمت 16 میلیون و 500هزار تومان فروخته می شود.

4-در سال 84 که بنزین در جایگاه های عرضه سوخت لیتری 80 تومان فروخته می شد، با رشد 775 درصدی،‌در سال 92 به لیتری 700 تومان رسید.

5-گازوئیل هم که در سال 84 لیتری 16 تومان بود، در سال 92 به قیمت 350 تومان رسید که رشد بیش از دو هزار درصدی را نشان می دهد.

6-برق که در سال 84 کیلوواتی 5/16 تومان بود، در سال 92 و با رشد 161 درصدی به 43 تومان رسید.
7-گاز که در سال 84 مترمکعبی 10تومان بود؛ با رشد 620 درصدی به مترمکعبی 72 تومان رسید.
8-گوشت گوسفند که در سال 84 کیلویی 5010 تومان بود؛ در سال 92 و با رشد 489درصدی به قیمت کیلویی 29 هزار و 528 تومان رسید.
9-گوشت گوساله که در سال 84 کیلویی چهارهزار و580تومان بود، در سال 92 به قیمت کیلویی 30 هزار و 950 تومان رسید که رشد 576 درصدی رانشان می دهد.

10-گوشت مرغ هم که در سال 84 کیلویی هزار و 350فروخته می شد، در سال 92 و با رشد 379درصدی به قیمت هر کیلو شش هزار و 250 تومان فروخته شد.

11-برنج ایرانی درجه یک نیز در سال 84 کیلویی هزار و 400 تومان بود که در سال 92 به هفت هزار و 200 تومان رسید که نشان از رشد 413 درصدی است.

12-نان بربری با رشد 667 درصدی از سال 84 به قیمت 75 تومان به قیمت 500 تومان در سال 92 رسید.

13-نان لواش نیز با رشد 967 درصدی از سال 84 به قیمت 15 تومان به 160 تومان در سال 92 رسید.

14-چای خارجی در سال 84 که کیلویی شش هزار و 200 تومان بود، در سال 92 و با رشد 385درصدی به کیلویی 30 هزار و صد تومان رسید.

15-روغن مایع در سال 84 لیتری 850 تومان فروخته می شد که در سال 92 و با رشد 440درصدی به قیمت چهار هزار و 600 تومان رسید.
16-پنیر که رشد نزدیک به دو هزار و 500درصدی را داشته، از قیمت 600تومان در سال 84 به 15هزار و 560 تومان در سال 92 رسید.

18-تخم مرغ در سال 84 کیلویی 890 تومان بود که در سال 92 به سه هزار و 930 تومان رسید،‌یعنی رشدی در حدود 340 درصد.

18-گوجه فرنگی درسال 84 که کیلویی 240 تومان بود نیز در سال 92 نزدیک به 740 درصد رشد داشت و به قیمت کیلویی دوهزار و 350 تومان رسید.
19-قندوشکر در سال 84 کیلویی 560 تومان بود که در سال 92 و با رشد 283 درصدی به قمیت دو هزار و 350 تومان رسید.

20-ماست و شیر نیز هر کدام به ترتیب در سال 84 کیلویی 580 و 600 تومان بود که با رشد 283درصد و 252 درصد به قیمت کیلویی دوهزارو 250تومان و دو هزار و 150تومان در سال 92 رسید.

21-سیمان نیز درسال 84 پاکتی سه هزارو 500 تومان خرید و فروش می شد که در سال 92 و با رشد 329درصدی به قمیت هر پاکت 15 هزار تومان رسید.واینکه واردات مختلف بدون توجه به تولید داخلی،بسته شدن کارخانه ها و ورشکستگی وبیکاری،قیمت نفت چند بود؟!،کجا هزینه شد،؟! مگر بسادگی میشود آب ریخته را جمع کرد....

قیمت ها را دراین دوره الآن مقایسه کنید،کاهش تورم ۴۳ درصدی


بخاطر۵۰۰ ۴٥ تومان يارانه

۹۶/۱/۲۵ ۱۹:۰۰

رای ملت ایران فقط احمدی نژاد

۹۶/۱/۲۴ ۱۷:۰۴

فقط روحانی

۹۶/۱/۲۴ ۱۱:۴۲

فقط احمدی نژاد

اخبار روز