کد خبر: ۹۹۳۰۵
۴۴ بازدید
۰ دیدگاه

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ چه کسانی هستند؟

۹۹/۷/۱
۱۲:۴۰

 

 

همواره برای سنجیدن هوش افراد به سوالاتی که انسان‌ها در کلاس ریاضی پاسخ داده‌اند توجه نمی‌کنند. انسان‌های نابغه‌ی زیادی در تاریخ وجود داشته‌اند که در یادگیری ابتدایی‌ترین نکته‌ها در آغاز تحصیل خود به مشکل برخورده‌اند. اما آن‌ها هیچ‌وقت ناامید نشده‌اند و با تلاش و هوش سرشار خود نظر دیگران را راجع به خود تغییر داده‌اند.

به گزارش آنا، همواره برای سنجیدن هوش افراد به سؤالاتی که انسان‌ها در کلاس ریاضی پاسخ داده‌اند توجه نمی‌کنند. انسان‌های نابغه‌ زیادی در تاریخ وجود داشته‌اند که در یادگیری ابتدایی‌ترین نکته‌ها در آغاز تحصیل خود به مشکل برخورده‌اند. اما آن‌ها هیچ‌وقت ناامید نشده‌اند و با تلاش و هوش سرشار خود نظر دیگران را راجع به خود تغییر داده‌اند.

برای مثال آلبرت انیشتین بار‌ها توسط معلمان دوره‌ی ابتدایی خود بیرون انداخته شد، زیرا معلمان گمان می‌کردند که انیشتین یک کودک کودن است. نیوتون نیز در کودکی همین مشکل را داشته است. تام کروز، بازیگر خو‌ش‌چهره و خوش‌تیپ هالیوود نیز در کودکی در یادگیری مشکل داشته است.

اما با این وجود همه این افراد در صنعت و رشته‌ خود باعث تغییر شگفت‌انگیزی شده‌اند. آیا امروزه می‌توان تأثیر انیشتین و تیوتون را بر پیشرفت علم نادیده گرفت؟ در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا به معرفی ۱۰ فرد باهوش در تاریخ بپردازیم که همه‌ احتمالاً نام همه‌ی آن‌ها را شنیده‌اید.

۱۰. اسکندر مقدونی

تلاش‌های اسکندر برای فتح روسیه منجر به کشته شدن هزاران نفر شد، اما با این وجود از او به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ یاد می‌شود.

اسکندر زمانی که تنها ۱۶ سال سن داشت پدرش را از دست داد و مجبور شد در همان سن بر مقدونیه حکومت کند. او زمانی که بر اثر گزش مالاریا از دنیا رفت، توانسته بود نقاط زیادی از آسیا را تحت سلطه‌ خود درآورد.

۹. میکل آنژ

هنرمندان امروزی میزان تسلط بر هنر داوینچی و میکل آنژ را به یک اندازه می‌دانند. هرچند که آن‌ها دو سبک مختلف را در نقاشی‌های خود اجرا می‌کردند. ﻣﯿﮑﻞﺁﻧﮋ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ ﻧﺎﺑﻐﻪ‌ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻭ ﺍﺯ ﻣﻌﺮﻭف‌ترین ﭼﻬﺮه‌ﻫﺎﯼ ﺭﻧﺴﺎﻧﺲ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎ است. آثار این هنرمند امروزه الهام‌بخش هنرمندان بسیاری است.

۸. توماس ادیسون

توماس ادیسون ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﮐﺎﺭﺁﻓﺮﯾﻦ ﺍﻫﻞ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪه ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻮﺩ. ﻭﯼ ﻭﺳﺎﯾﻞ ﻣﺘﻌﺪﺩﯼ ﺭﺍ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﯾﺎ تکمیل ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﻌﺮﻭف‌ترﯾﻦ ﺁﻥﻫﺎ ﻻﻣﭗ ﺭﺷﺘﻪﺍﯼ ﺍﺳﺖ.

مدیر مدرسه ادیسون در دوران کودکی اعتقاد داشت که توماس ادیسون شاگردی کودن است و به همین علت او را از مدرسه اخراج کرد. اما امروزه از ادیسون به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین افرادی که پا بر روی کره‌ خاکی گذاشته‌اند، یاد می‌شود.

۷. لئوناردو داوینچی

داوینچی بر رشته‌های هنری بسیاری تسلط داشت. از داوینچی به‌عنوان ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ، ﻧﻘﺎﺵ، ﻣﺠﺴﻤﻪﺳﺎﺯ، ﻣﻌﻤﺎﺭ، ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﺩﺍﻥ، ﺭﯾﺎﺿﯽﺩﺍﻥ، ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺁﻧﺎﺗﻮﻣﯿﺴﺖ، ﺯﻣﯿﻦﺷﻨﺎﺱ، ﻧﻘﺸﻪﮐﺶ، ﮔﯿﺎه‌ﺷﻨﺎﺱ ﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه یاد می‌شود.

وی را می‌توان به‌عنوان یکی انعطاف پذیرترین شخصیت‌های تاریخ دانست که در مسائل گوناگون تسلط بالایی داشت. ﺷﻬﺮﺕ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺩﺍﻭﯾﻨﭽﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪﺧﺎﻃﺮ ﻧﻘﺎﺷﯽﻫﺎﯼ «ﺷﺎﻡ ﺁﺧﺮ» ﻭ «ﻣﻮﻧﺎﻟﯿﺰﺍ» ﺍﺳﺖ. عده‌ای داوینچی را بزرگ‌ترین نقاش و بااستعدادترین شخصیت تاریخ می‌دانند.

۶. ویلیام شکسپیر

از ویلیام شکسپیر به‌عنوان یکی از بااستعدادترین شخصیت‌های تاریخ یاد می‌شود. این شاعر انگلیسی هم‌چنین یکی از بزرگ‌ترین نمایشنامه نویسان تاریخ نیز است و از آثار معروف او می‌توان به «مکبث»، «هملت» و «شاه لیر» اشاره کرد. امروزه ضریب هوشی شکسپیر ۲۱۰ در نظر گرفته شده است. ﻭﯾﻠﯿﺎﻡ ﺷﮑﺴﭙﯿﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ۲۳ ﺁﻭﺭﯾﻞ ۱۶۱۶ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺩﺭ ﭘﻨﺠﺎه ﻭ ﺩﻭ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﺭﮔﺬﺷﺖ.

۵. آدولف هیتلر

با وجود این‌که هیتلر باعث کشتار هزاران انسان شد، اما هنوز هم جزء یکی از باهوش‌ترین افراد تاریخ به حساب می‌آید. او با تشکیل مکتب «نازیسم» قصد داشت تا به جهانیان ثابت کند که کار‌هایی که انجام می‌دهد درست و برحق هستند. این هم یکی از دلایلی است که ثابت می‌کند هیتلر از هوش بالایی برخوردار بوده است.

ﻫﯿﺘﻠﺮ ﺑﻪ‌ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﮐﻬﻨﻪﺳﺮﺑﺎﺯ ﻧﺸﺎﻥﺩﺍﺭ ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﻭﻝ، ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۲۰ ﺑﻪ ﺣﺰﺏ ﻧﺎﺯﯼ ﭘﯿﻮﺳﺖ و خیلی زود توانست ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۲۱ ﺑﻪ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺁﻥ برسد. گفته می‌شود آدولف هیتلر در شامگاه ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ در حالی‌که ۵۶ سال سن داشت به زندگی خود پایان داده است.

۴. گالیلئو گالیله

گالیله ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﻣﺨﺘﺮﻉ ﺳﺮﺷﻨﺎﺱ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺳﺪه‌ﻫﺎﯼ ۱۶ ﻭ ۱۷ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺑﻮﺩ. ﮔﺎﻟﯿﻠﻪ ﺩﺭ رشته‌های ﻓﯿﺰﯾﮏ، ﻧﺠﻮﻡ، ﺭﯾﺎﺿﯿﺎﺕ ﻭ ﻓﻠﺴﻔﻪ تسلط ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﺍﻥ ﺗﺤﻮﻝ ﻋﻠﻤﯽ ﻭ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺶ ﻧﻮﯾﻦ ﺑﻮﺩ. اطلاعاتی که گالیله پس از مرگ خود در علم نجوم به جای گذاشت، امروزه نیز بین دانشمندان مطالبی ارزشمند محسوب می‌شوند.

۳. استیون هاوکینگ

یکی از شایسته‌ترین افرادی که می‌تواند در فهرست ما قرار بگیرد استیون هاوکینگ است. هاوکینگ با اتکا به نبوغ خود توانسته است تعداد زیادی از تئوری‌های انیشتین را به اثبات برساند. تئوری‌هایی که انسان‌های زیادی در به اثبات رساندن آن‌ها ناتوان بوده‌اند. ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﮓ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ «ﺍﺳﮑﻠﺮﻭﺯ ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺁﻣﯿﻮﺗﺮﻭﻓﯿﮏ» ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺣﺮﮐﺖ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩ، اما با این وجود کار‌های بزرگ بسیاری در جهت پیشرفت علم انجام داد.

۲. ایساک نیوتون

هیچ‌کس در نابغه بودن نیوتون شکی ندارد. فیزیک‌دان و ریاضی‌دانی که با مفاهیم پایه‌ای فیزیک خود باعث تغییری شگفت‌انگیز در علم و دانش شد. نیوتون احتمالاً تنها دانشمندی است که آموزه‌هایش در همه‌ی مدارس دنیا تدریس می‌شوند. نیوتون در زمان خود با دانشمندان زیادی هم‌عقیده نبود و اختلافاتی آشکار با آن‌ها داشت.

۱. آلبرت انیشتین

همه‌ ما تقریباً آلبرت انیشتین را می‌شناسیم و می‌دانیم که وی تا چه میزان شخص باهوشی بوده است. دانشمندان می‌گویند که انیشتین از مغز خود حدوداً ۴ درصد از انسان‌های معمولی، بیشتر استفاده می‌کرده است. وی به‌عنوان مشهورترین و تأثیرگذارترین دانشمند قرن ۲۰ شناخته شده است.

انیشتین هم‌چنین در نواختن ویولون نیز مهارت بالایی داشته است. انیشتین در ۱۷ آوریل سال ۱۹۵۵ در حالی‌که ۷۶ سال سن داشت، از دنیا رفت. پس از مرگ وی تحقیقات و آزمایش‌های بسیاری بر روی مغز وی انجام شد.

منبع: wonderslist

*****************

باهوش ترین افراد با بالاترین ضریب هوشی در دنیا

11. هیپاتیا (Hypatia) یکی از باهوش ترین افراد تاریخ

هیپاتیا به عنوان نخستین زن برجستهٔ ریاضی دان و آخرین کتابدار کتابخانه اسکندریه شناخته می شود که استاد فلسفه و ریاضی در شهر اسکندریه بود و در علم نجوم تبحر داشت. نمره IQ هیپاتیا به صورت تقریبی بین 170 تا 210 برآورد شده است . همچنین او در حل مسائل جبر و هندسه راه حل های جدیدی ارائه کرد که تا عصر دکارت، نیوتن و لایب نیتز و چندین قرن بعد علوم ریاضی از آن حد که هیپاتیا تدریس می کرد فراتر نرفت .

باهوش ترین افراد تاریخ

هیپاتیا یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

10- گری کاسپاروف

گری کاسپاروف استاد بزرگ شطرنج ، اهل روسیه است که توانست مسابقه ی شطرنجش با یک کامپیوتررا با مساوی به پایان برد وتمام دنیا از این نتیجه شگفت زده ، بهره هوشی گری کاسپاروف 190 محاسبه شده است.

باهوش ترین افراد تاریخ

گری کاسپاروف یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

9- فیلیپ امیگوالی

امیگوالی مهندس، ریاضیدان و زمین شناس نیجریه ای است که توانست جایزه گوردون بل برای استفاده از ابرکامپیوترها به منظور کشف میادین نفتی را بدست آورد. ضریب هوشی این نابغه آفریقایی 190 محاسبه شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

فیلیپ امیگوالی یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

8- ماریلین ووس ساوانت

ماریلین ووس ساوانت رکورد باهوش ترین زن جهان را با ضریب هوشی 190 به مدت پنج سال پیاپی در اختیار داشت. او یک روزنامه نگار بسیار مشهور در یک مجله عمومی است.

باهوش ترین افراد تاریخ

ماریلین ووس ساوانت یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

7- میسلاو پرداوچ

میسلاو پرداوچ استاد ریاضی اهل کرواسی و موسس سازمان GenerIQ Society است که متعلق با باهوش ترین انسان های جهان است. بهره هوشی این نابغه 192 اعلام شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

میسلاو پرد اوچ یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

6- ریک رازنر

ریک رازنر یک تهیه کننده ی تلویزیونی مشهور در ایالات متحده بوده که زندگی سختی داشته است و بهره هوشی او 192 میباشد. از کارهای تلویزیونی او می توان به شو تلویزیونی «CHiPs» اشاره کرد.

باهوش ترین افراد تاریخ

ریک رازنر یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

5- کریستوفر لانگان

کریستوفر لانگان با بهره هوشی بین 195 تا 210 لقب باهوش ترین مرد آمریکا و باهوش ترین مرد جهان را از آن خود کرده است او در شش ماهگی شروع به صحبت خواندن را به صورت خوداموخته در3 سالگی آغاز کرد.

باهوش ترین افراد تاریخ

کریستوفر لانگان یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

4- دکتر اِونجلوس کاتسیولیس

دکتر اونجلوس کاتسیولیس یک نابغه اهل یونان است که در حوزه پزشکی و روانشناسی فعالیت می کند. بهره هوشی او 198 تعیین شده و در رشته های فلسفه، تکنولوژی تحقیقات پزشکی و داروشناسی روانی مدارک دانشگاهی معتبری دارد.

باهوش ترین افراد تاریخ

اونجلوس کاتسیو لیس یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

3- کیم اونگ یونگ

کیم اونگ یونگ مهندس راه و ساختمان اهل کره جنوبی با بهره هوشی تایید شده 210 می باشد که در سن 6 ماهگی قادر به سخن گفتن به زبان کره ای و زبان های متعدد در سن سه سالگی او توانایی خواندن به زبان های مختلفی از جمله کره ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را داشت. نام وی در کتاب رکوردهای گینس به عنوان یکی از باهوش ترین افراد ثبت شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

کیم اونگ یونگ یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

2- کریستوفر هیراتا

کریستوفر هیراتا نابغه ای بود که در 13سالگی در المپیاد بین المللی فیزیک مدال طلا گرفت. او در حال حاضر در موسسه تکنولوژی سی آی تی کالیفرنیا مشغول تدریس فیزیک کیهانی است. بهره هوشی این نابغه ی جوان 225 برآورد شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

کریستوفر هیراتا یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

1- ترنس تائو

ترنس تائو یک ریاضی دان چینی آمریکایی با بهره هوشی باورنکردنی 230 است که باهوش ترین انسان جهان شناخته می شود. وی در سن 8 سالگی آزمون استعداد تحصیلی ایالات متحده را با نمره فوق العاده 760 بدست آوردو در سن 20 سالگی مدرک دکترای خود را از دانشگاه پرینستون دریافت نمود و سپس در سن 24 سالگی به جوان ترین استاد تمام دانشگاه یو سی ال ای در طول تاریخ تبدیل شد.

باهوش ترین افراد تاریخ

ترنس تائو یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز