کد خبر: ۱۰۰۱۱۶
۴۵۰ بازدید
۱۲ دیدگاه

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی ازطرحهای راهداری وحمل ونقل جاده ای میانه و استان

۹۹/۷/۱۶
۲۳:۳۶

 

​معاون وزیرراه وشهرسازی ازطرحهای راهداری وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجان شرقی بازدیدکرد.

عبدالهاشم حسن نیا دراین بازدید ازطرحهای راهداری شهرستانهای میانه، مراغه و هشترود بازدید کرد .

وی در مورد بهسازی محورمیانه-هشترود اعلام کرد: عملیات خاکی و روکش آسفالت ۵ کیلومتر از این محور تا پایان آبان ماه به اتمام خواهد رسید.

حسن نیا همچنین در بازدید از پروژه های اصلاح نقاط پرتصادف محور روستایی شیخدرآبادمیانه ، ضمن دیدار با اهالی این منطقه گفت : بهسازی این محور که راه ارتباطی چندین روستای منطقه است ،در اولویت اقدامات اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان میانه قرار دارد.

معاون وزیرراه وشهرسازی در بازدید از پروژه زیرگذرسه راهی داش آتان در محور مراغه-هشترود خاطر نشان کرد: با اجرای این زیر گذر ضمن تسهیل عبور و مرور ایمنی تردد در این نقطه پرتصادف ارتقا می یابد.

دیدار و گفتگو با استاندار آذربایجان شرقی از دیگر برنامه های رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این سفر بود.

پورمحمدی، استاندارآذربایجان شرقی ، دراین نشست بااشاره به نقش مهم این استان درحوزه های راهداری وحمل ونقل جاده ای در شمالغرب کشور خواستار مساعدت سازمان در امر نگهداری راهها ونوسازی ناوگان راهداری استان شد.

 حسن نیا با تاکید بر تسریع در تخصیص اعتبارات استانی در امر نگهداری راهها، از مساعدت سازمان در روکش آسفالت راههای شریانی با اولویت آزادراه تبریز-زنجان و نوسازی ناوگان راهداری خبرداد.

 گفتنی است احمدجمشیدی مدیرکل دفتربرنامه وبودجه سازمان و اروجعلی علی زاده مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای آذربایجان شرقی در این سفر رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای راهمراهی  کردند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۷/۱۸ ۱۴:۲۸

دیرین دیرین

 

تشریح کامل وظایف معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری:

۱. نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در حوزه برنامه ريزی و امور عمرانی در سطح شهرستان ۲. فراهم آوردن زمینه همکاری و ايجاد هماهنگی بين فعاليتهای دستگاههای دولتی، سازمانهای محلی، نهادهای انقلاب اسلامی، شوراهای محلی درچارچوب قوانين و مقررات مربوط پيرامون موضوعات خاص ۳. نظارت عالیه بر روند مطالعات، طراحی و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهرستان در راستای اصول نظام فنی و اجرايی کشور (مصوبه شماره ۴۲۳۳۹/ت۳۳۴۹۷هـ مورخ ۲۰/۴/۱۳۸۵ هيأت محترم وزيران) ۴. تشکیل شوراها، کارگروه ها و كمیته های فنی و تخصصی در موضوعات مرتبط با حوزه برنامه ريزی و امور عمرانی در سطح شهرستان وپيگيری اجرای مصوبات آنها نظير :

الف: شوراها و کارگروه های اصلی

- ستاد مدیریت بحران شهرستان : جهت اتخاذ تدابير و اعمال هماهنگی های لازم به منظور پيشگيری، پيش آگاهی، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی در مواجهه با حوادث و بلايای طبيعی از قبيل زلزله، سيل و ... ( در چارچوب اجرای طرح جامع امداد و نجات کشور مصوبه شماره .۲۲۸۲ت‌۲۴۴۱۲هـ مورخ ۲۳/۱/۱۳۸۲ هيئت محترم وزيران ) - کمیته برنامه ریزی شهرستان ( بر اساس بند ب ماده ۱۷۸ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور ) : جهت پيگيری و اجرای موضوعاتی نظير شناسايی مشكلات ، نارسائيها، كمبود ها، نيازمنديها و قابليتهای شهرستان و اولويت بندی آنها و تصويب اعتبار مورد نياز در قالب پروژه های عمرانی، پيگيری تأمين اعتبار پروژه های با ماهيت فراشهرستانی از اعتبارات استان و نيز پيگيری تأمين اعتبار پروژه های بزرگ از منابع ملی و كسب رديف اعتباری در قانون بودجه ساليانه، استخراج و پيگيري موارد مرتبط با حوزه كاري شهرستان از قانون بودجه ساليانه ، پيگيری و نظارت بر تخصيص و جذب و هزينه كرد اعتبار پروژه هاي عمرانی، پيگيری تخصيص و نظارت بر جذب و هزينه كرد اعتبار، پيگيری مبادله موافقت نامه ها، اخذ گزارش های دوره ای از پيشرفت فيزيكی و ريالي پروژه ها از دستگاههای اجرايی - کارگروه انطباق مصوبات شوراهای اسلامی شهرستان، بخش، شهر و روستاها با قوانين و مقررات و حدود وظايف و اختيارات آنها به استناد ماده ۸۰ قانون تشکيلات، وظايف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن و همچنين در راستای اجرای بخشنامه شماره ۴۳۹۸ مورخ ۲۳/۱۰/۹۳ وزير محترم كشور - شورای هماهنگی ترافيک شهرستان (( بر اساس قانون اصلاح موادی از قانون تاسيس شوراي عالی هماهنگی ترافيک شهرهای كشور مصوب ۱۳۷۲ ( مصوب سال ۱۳۸۸ مجلس شوراي اسلامی )) - کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ( مطابق با تبصره ذيل ماده ۲ آئين نامه اجرايي قانون مديريت پسماند موضوع تصويب نامه شماره .۲۸۵۶۶ت‌۳۰۸۷۲هـ مورخ ۱۰/۵/۱۳۸۴ هيئت محترم وزيران )

ب : کارگروه ها و کمیته های فني و تخصصي فرعي : كارگروه كشاورزي و منابع طبيعي، كميته توسعه روستايي و امور دهياري ها، ستاد مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز، كميته نظارت بر پروژه هاي عمراني ( زيرمجموعه كميته نظارت شوراي فني استان )،كميته مديريت منابع آب، كميته مناسب سازي فضاهاي شهري براي معلولان و سالمندان، كميته نظارت بر برداشت و توليد مصالح شن و ماسه ، كميته صيانت از حريم قانوني ، راه و راه آهن ، رودخانه ها ، انهار و كليه تاسيسات زيربنايي و ...

 

سایر امورات و وظایف محوله ۱- نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایي و بخشداري هاي سطح شهرستان و ارزشيابي سالانه عملکرد آنان در حوزه برنامه ريزي و امور عمراني ۲- شناسایی قابليت ها و تنگناها وتعيينسياستهاياجراييو اقدامات اولويت دار و محرک توسعه شهرستان درچارچوب سياست ها و راهبردهاي توسعه ملي و اسناد توسعه استان و شهرستان ۳- تشکیل بانک آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه برنامه ریزي و امور عمراني سطح شهرستان ۴- بازدید و سرکشی هاي دوره اي از بخش ها، شهرها و روستاهاي سطح شهرستان ۵- نظارت بر امور شوراهای اسلامی، شهرداري ها و دهياري هاي سطح شهرستان ۶- همکاری در تهیه و تدوين گزارشات ماهيانه و سالانه اقتصادي شهرستان. ۷- بررسی و شناخت به منظور بهره برداری از کليه امکانات موجود شهرستان در كليه زمينه هاي اقتصادي، كشاورزي، صنعتي و ... . ۸- تشکیل جلسات ماهیانه و ايجاد هماهنگي در زمينه امور بانکي و ارسال گزارشات به مراجع ذيربط. ۹- نظارت در توزیع عادلانه ارزاق عمومی و کالاهاي اساسي و ساير مواردي که از طريق دولت ارائه مي گردد. ۱۰- مشارکت در طراحی نظام برنامه ریزي جامع توسعه منطقه اي (در محدوده شهرستان). ۱۱- بررسی و مطالعه و تدوین برنامه هاي اقتصادي در زمينه اشتغال و سرمايه گذاري با بهره گيري از استعدادهاي موجود در شهرستان. ۱۲- بررسی و شناخت توانمندی و استعدادهاي شهرستان در جهت تأمين توسعه پايدار و تدوين برنامه هاي امور زيربنائي، توليدي، اجتماعي، فرهنگي و آموزشي با همکاري دستگاههاي اجرائي شهرستان. ۱۳- تهیه و تدوین برنامه هاي توسعه شهرستان در چارچوب برنامه هاي کلان شهرستان با هدايت و همکاري واحدهاي شهرستاني. ۱۴- نظارت بر عملکرد واحدهای شهرستانی در حوزه عمراني. ۱۵- نظارت و مراقبت در تهیه و تنظیم و اجراي برنامه ها و طرح هاي عمومي و عمراني از طريق هماهنگي با فعاليت هاي ادارات و سازمانها. ۱۶- تهیه و جمع آوری اطلاعات و آمارهاي لازم منطقه اي به منظور استفاده در برنامه‌ريزي‌ها. ۱۷- .نظارت بر تهیه لایحه بودجه دهياري ها و نظارت بر اجراي لايحه مصوب. ۱۸- تشکیل جلسات ستاد سوخت شهرستان و نظارت بر تأمین و توزيع مواد سوختي شهرستان. ۱۹- نظارت بر انجام امور پرسنلی و مسائل مالی و تجهيزاتي فرمانداري و بخشداري ها. ۲۰- نظارت و پیگیري امور پشتيباني و اداري. ۲۱- انجام امور مربوط به مسائل اشتغال، جذب تسهیلات تکلیفي و اعتبارات اشتغال زائي و وام هاي خود اشتغالي و همکاري با بانك ها. ۲۲- پیگیري و مکاتبه در خصوص امور مربوط به مسائل برنامه ريزي و عمراني در سطح شهرستان. ۲۳- پیگیري جهت اجراي سياستها و برنامه هاي تدوين شده توسط حوزه هاي معاونت برنامه ريزي، پشتيباني و امور عمراني استانداري. ۲۴- نظارت بر تهیه و تدوین و ارسال گزارشات مورد درخواست معاونت برنامه ريزي، پشتيباني و امور عمراني استانداري. ۲۵- نظارت و هماهنگی لازم بر عمکرد بخشداران در حوزه های برنامه ريزي، عمراني و پشتيباني. ۲۶- انجام سایر امور محوله از جانب مقام مافوق.

۹۹/۷/۱۸ ۱۲:۱۰

دوست گرامی مگر یکی دو جا است که بخواهد بازدید کند. نیازی به بازدید نمی باشد. چون...

۹۹/۷/۱۸ ۱۲:۰۱

ایکاش معاون محترم وزیر چند بشکه رنگ و یک تراختور آسفالت با خودش میاورد برای خط کشی راه های مواصلاتی شهرستان و آسفالت خیابان تازه کند به راه آهن جلو کارواش و نقاشی مهدی بخاطر غیر هم سطح بودن خیابان مانند سکوی پرتاب است.

۹۹/۷/۱۷ ۲۳:۱۹

میانه سرچم میانه بستان اباد میانه نیر.‌.‌‌.

۹۹/۷/۱۷ ۱۴:۳۳

معلومه که این بازدید به دعوت استاندار صورت گرفته بوده که بیشتر خبرها مربوط به اتوبان،راههای مراغه و هشترود است.

۹۹/۷/۱۷ ۱۰:۱۸

سلام جناب صادقیان
نیاز نبود از میانه تا پلیس راه بازدید بشه آقای طهماسبی بیش از دو هفته هست جاده را بستند . به امید خدا بعداز شروع جدی بارندگی های پائیزی یا شروع میکنند به زیر سازی و یا اینکه برای اینکه تا پایان این دولت آسیبی به میز و صندلیشان نرسه تحویل میدند به رئیس بعدی که به جای ایشان می نشیند. لطفا صبور باشید کار که با عجله نمیشه ...

۹۹/۷/۱۷ ۰۹:۵۶

 آیا حدفاصل شهر میانه تا پلیس راه هم مورد بازدید ایشان قرار گرفت؟

 

۹۹/۷/۱۷ ۰۷:۵۱

با سلام به دوستان و همشهریان عزیز

جای بسی تاسف میباشد که مدیران و صاحب منصبان مربوطه شهرمان دریغ از یک پاسخ به این همه مطالب مفیدی که از طرف دوستان و همشهریان فهیم از جمله آقایان مهندس نایبی و مهندس صادقیان و دکتر آزادمنش و دیگر دوستان در زمینه راه های ارتباطی و مواصلاتی و توسعه ابنیه شهری شهرستان های مجاور شهر خودمان ارایه نموده اند.
دوستان واقعا این همه بی توجهی ناشی از چیست.
لطفا جواب این پرسش را همراه با راهکاری برای پاسخگو نمودن آنها ارایه فرمایید.

با تشکر محمدرضا

۹۹/۷/۱۷ ۰۷:۴۱

‌دوستان وهمشهریان عزیز

در شهرستانهای اهر و مراغه مدیرانشان تلاش و برنامه ریزی جهت بازدید و تخصیص بودجه برای اتمام بزرگراه های مواصلاتی با مرکز استان و پایتخت انجام میگیرد و در شهر ما جهت روکش و تعمیر ونگهداری یک جاده روستایی غیر استاندارد که نه قو سهای هندسی استاندارد و نه شیب های عرضی و طولی استانداردی دارد چندین بار نیز از آن بازدید صورت می پذیرد.
واقعا جای بسی تاسف برای ما همشهریان و جای خجالت برای مسئولین مربوطه میباشد.
بعنی شهرستان میانه بزرگترین شهرستان استان از نظر بخش و دهات و دارای سه شهر در حوزه خود و بعد از تبریز دارای تعداد بیشترین نماینده در پارلمان و دارای فرمانداری کل ویژه نبایستی از طریق بزرگراه با مرکز استان و پایتخت ارتباط داشته باشد؟؟؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز